Co zrobić, gdy dziecko leży

Wszyscy rodzice marzą, aby ich dzieci wyrosły dobrych, uczciwych ludzi. Ale to bardziej lub mniej do czynienia z problemem leżą dzieci. Zdając sobie sprawę, że ich dziecko mówi prawdę, rodzice często wpadają w rozpacz i zacząć szukać odpowiedzi na pytanie – co zrobić, gdy dziecko kłamie? I dlaczego nawet w normalnych, to jest szczęśliwa rodzina dziecko zaczęła kłamać? Gdzie nauczył się tego, a kto go tego nauczył? Może to przyjaciel miał taki zły? Ale gdzie szukać winnych, czy kłamie, na przykład, jeszcze małe dziecko, które z powodu wieku nie chodzą bez matki? Czy to możliwe, aby zwalczać kłamstwa dziecka, a jeśli tak, to w jaki sposób?

load...

Oczywiście, jest to nieprzyjemne sobie sprawę, że w edukacji swojego dziecka coś poszło nie tak. Ale najpierw spróbujmy określić, co dzieci leżą. Znany amerykański psycholog Paul Ekman dał następującą definicję: kłamstwo – przemyślana decyzja oszukać osobę, której informacja jest skierowana, bez uprzedzenia o zamiarze zrobić.

Jeśli Twoje dziecko jest jeszcze bardzo małe, jest mało prawdopodobne, że celowo zdecydował się zniekształcenia informacji cię zwodzić. Marzy, a on uważa, że ​​jego fantazje. Jego wyobraźnia – nic więcej niż prawdziwej fikcji. Są wewnątrz wspaniały blask świeci zdanie, bo całe życie wydawało mu bajkę. To może szczerze powiedzieć, że wczoraj go odwiedzić żywo tygrys przyszedł. Ten fantastyczny dla dzieci jest naturalne, bo wierzy w magię wróżek lub Mikołajem. Na przykład, należy pamiętać historię „Marzyciele” przez autora dziecięcego Nikolay Nosov. Bohaterami opowieści – dwóch chłopców, którzy opowiadają sobie nawzajem o swoich przygodach. Sea-de łatwo mogą pływać, latać i stanie przed, tylko dzisiaj zapomnieli jak. Jeden z nich nawet poleciał na Księżyc – to nie jest trudno w ogóle! A po drugie, gdy przeszedł na ocean, bit rekina off głowie, więc nie miał głowy podpłynął do brzegu i poszedł do domu. A jego głowa była wówczas nowa róża …

Jeśli wszystkie kłamstwa dziecko przychodzi do pisania podobną historię, to absolutnie nie trzeba się martwić, bo z czego. To nic nie kłamać, nie ma znaczenia. Twoje dziecko ma bardzo bujną wyobraźnię, to wszystko. Może on ma zdolności twórcze, i powinny być wspierane i rozwijane.

Przed skorzystaniem z tej niemowlęcia leżącego kiedy mówią celowo nie prawda, zdarza się, że dziecko kłamie, nawet nie wiedząc o tym. Aż do około czterech lat dzieci leżą wciąż nie jest całkowicie niezbędne. To po prostu nie jest to konieczne. To właśnie sprawia, że ​​wszystko, co chce, a on myśli, że wszystko w porządku. On po prostu nie ma świadomość aspektu moralnego pojęć prawdy i fałszu. Ostrożność dzieciak każdy myśli tak samo jak on. Małe dzieci po prostu nie wiem jak patrzeć na wszystko oczami dorosłego. Ponadto, wciąż nie dość dobrze rozwinięte tzw „mowy wewnętrznej”. Nie są one jednak w stanie zwerbalizować myśli, wstępnie zrozumienia, jego monolog. Dlatego też, powiedzmy od razu, bez wahania, wszystko, co przychodzi do głowy. Można powiedzieć, że do trzech-czterech lat, dzieci po prostu nie wiem jak kłamać.

load...

Po czterech latach, wraz z rozwojem mowy wewnętrznej, zdolność dziecka do oszacowania pojawia się w umyśle, to warto powiedzieć, i że – nie. I po czterech latach, dziecko zaczyna myśleć o sprawach – co dziś jest zły dla dorosłych? czy to możliwe, aby uniknąć kary? i za co był chwalony dzisiaj? co zrobić, aby zostać ponownie zachęcać?

Pomyśl o tym, jak uczynić ich życie bardziej wygodne, aby uniknąć „guzki”, nagle zdaje sobie sprawę, że nie jest to dobry sposób – aby powiedzieć prawdę. A potem psychologia leżą dzieci się zmienia. Teraz dziecko zaczyna kłamać świadomie, jak leży teraz służy mu środki, dzięki którym ułatwia ich życie. Zwłaszcza, gdy rodzice nieustannie słyszy zakazy. Kłamstwo staje się nawykiem dla dziecka, jego ochrony. I tylko zależy od dorosłych, aby zatrzymać ten zwyczaj w zarodku. Aby dowiedzieć się, co zrobić, gdy dziecko leży, musimy najpierw zrozumieć, dlaczego to robi. Jakie są korzyści dla siebie, usuwa kiedy kłamie? Co jest powodem zmusza go do kłamstwa? Kłamie, defensywnie, czy może on atakować? Może jej to kłamstwo – ten wzór zachowania jest to, że ciągle widzi w rzeczywistości otaczającej go?

Przyczyny leżą dzieci

Znajduje się dziecka – jest to sygnał, że wysyła do rodziców. Po tym wszystkim, nie chciał kłamać, jeśli jego życie jest w porządku. Ważne jest, aby zrozumieć, co dokładnie potrzeba jest za to kłamstwo. Rozumiejąc to, możemy zrozumieć przyczyny leżą dzieci. Dziecko leży nie dlatego, że nie kochają swoich rodziców, albo ich nie szanować. I to nie ze względu na jego wartości moralnych są słabe. Istnieje wiele różnych czynników zewnętrznych, które popychają dziecko kłamać. Leży dziecko też może przybierać różne formy. Spróbujmy zrozumieć, co jest kłamstwem, a co może być wyjaśnione. W tym celu musimy rodzaj diagnozy leżą dzieci – bo tylko znając diagnozy, możemy leczyć chorobę.

 • Lies – fantazja, to kłamstwo – gra. Mówiliśmy już o tym. To jest wciąż niemożliwe nazywać się kłamstwem. Dzieci po prostu bawią dając grać do jego wyobraźni.
 • Lies – manipulacja. To jest kłamstwo, do którego dziecko korzysta dochodzić do siebie. Jest to trudne do odróżnienia od kłamstw – gra. Wydaje się na pierwszy rzut oka, że ​​nie ma żadnej różnicy. Dziecko pisze także powieści o sobie, przypisując sobie niezwykłą zdolność. Ale kłamstwo – gra całkowicie bezinteresowna jak każdej grze. A jego celem jest rzeczywista gra. Ale kiedy dziecko mówi kłamstwo, aby dochodzić do siebie, to realizuje zupełnie inny cel – chce zaskoczyć, należy podziwiać, chcą przyciągnąć uwagę. Oznacza to, że chce manipulować uczuciami innych ludzi dla własnych korzyści. Tutaj w trakcie może iść i dumni z bogactwa opowieści rodziców, o relacjach z celebryty, lub odwrotnie, historie o tym, jak został on niesłusznie pokrzywdzeni, jak nikt nie lubi, itd. Najważniejsze jest to, aby stać się centrum uwagi, nawet na krótko.
 • Leżeć ze strachu. To jest najbardziej rozpowszechnioną formą kłamstwa. Dziecko leży, bo boi się, że zostanie ukarana lub upokorzony. Wstyd – jeden z najbardziej bolesnych doświadczeń, a za przyczynę dziecka bolesnych doświadczeń może być nawet, że w oczach dorosłych mogą wydawać się odrobinę. Ponadto dziecko może leżeć z obawy przed naruszania, frustrujących rodziców, a może – z obawy przed odrzuceniem, pozbawione miłości rodzicielskiej. W każdym razie, jeśli przyczyną leżą dzieci była obawa, że ​​doszło do naruszenia wzajemnego zrozumienia między rodzicami a dzieckiem. Ważne jest, aby zrozumieć, gdzie, kiedy stracił zaufania i bezpieczeństwa w związku? Czy to nie kara i ograniczenia nie są współmierne do winy i potępienia dziecka, gdzie jest on czeka na wsparcie? A może fakt, że dziecko potrzebuje pewności, że jego problemy nie są obojętne dla innych.
 • „I nasz i wasz”. Takie kłamstwo jest najbardziej powszechne w rodzinach, w których członkowie rodziny zderzają się ze sobą. Na przykład, kiedy moja matka i babka objął stanowisko konfrontacji. Babcia powiedziała, że ​​jej córka wychowywania dziecka jest źle, źle, gospodarka nie jest w stanie planować koszty … A jej córka powiedziała – moja mama nie jest uważane za moje poglądy na edukację, zbyt rozpieszczona wnuk, cały czas przeszkadza w moim życiu. Teraz pomyśl, co stanowi dla dziecka? Po tym wszystkim, jest on nieustannie komunikuje się z babcią i mamą. A On ich kocha jednakowo silne. Jednak zdaje sobie sprawę, że moja babka i matka niezadowolony z siebie. Ale to jest bardzo ważne, aby być kochanym. Co to jest? Gdy babcia wspierać swoją opinię o swojej matce, a wraz z matką – uzgodnienie ze wszystkim mówi o swojej babci.
 • Naśladowanie dorosłych. Dość często leżą u dorosłych dzieci, nie zdając sobie sprawy, że za nimi ściśle obserwować oczy dzieci. I zdarza się, że sami dorośli zapytać dziecko kłamać. A jeśli już dziecko na żądanie mówi do kogoś przez telefon, że nie jesteś w domu, gdy jest w domu i jesteś, nie zdziw się, że jutro powie prawdę i ty. Po tym wszystkim, dziecko zaczyna kłamać, bo imituje cię wierzyć kłamstwom tylko elementem komunikacji.
 • „Święte kłamstwo – kłamstwem.” Czy dziecko może leżeć aby w ten sposób pomóc komuś, a czasem nawet uratować? W jakim wieku jest on zdolny do niego? Nie ulega wątpliwości, nawet powinien – być może w dość młodym wieku. Pamiętasz tylko Występy dzieci rano, lub w teatrze dla dzieci. Po tym wszystkim, nawet cztery unisono widzów krzyczeć szary wilk że zając biegł w prawo, podczas gdy lewa uszami skakał. Tak więc „białe kłamstwo” ma bardzo niski limit wieku, które zostało udowodnione przez eksperymenty i naukowców badających psychologię leżą dzieci.
 • Znajduje się zemścić. Zdarza się, że dziecko jest w ciągłym konflikcie z rodzicami. Wydaje się, że rodzice absolutnie przestała go kochać, a może nigdy nie kochał. Więc on mści się na nich za ich brak miłości z kłamstw.
 • Przyczyna leży może służyć, i co wydaje się być rodzice dziecka przestała go kochać. Uczucie odrzucone, on desperacko stara się zwrócić na siebie uwagę w jakikolwiek sposób. Nawet jeśli w końcu rodzice złość, a nawet go ukarać, to on nadal być szczęśliwy zwrócić uwagę na niego. I będzie nadal dążyć uwagę w ten sam sposób. Trochę w celu poprawy ich samoocena i trochę wyróżniać od reszty, znowu będzie uciekać się do kłamstw.
 • Motywacji kłamstwo. Robi „rozpoznanie kłamstw dziecięcych”, muszę powiedzieć, że to beznadziejny przypadek. Dziecko leżało w tym samym nieświadomie i ciągle jak oddychanie. Dla niego to tylko przyzwyczajenie, rutyna codziennie. Dziecko jest ciągle kłamie, bez myślenia o konsekwencjach oszustwa. Zazwyczaj efekty nawet nie obchodzi. Nawet jest wielokrotnie złapany na kłamstwie, wciąż leżą na. Zazwyczaj zachowanie takiego dziecka jest prawie niemożliwe do naprawienia. Powodem tego jest, jak widać, w genetyce, bo tak się składa, że ​​w tej samej rodziny leżą kilkoro dzieci i rodzice-dzieci kłamców wydają się leżeć zbyt.

Kiedy dziecko dorasta, rodzice zaczynają myśleć, że teraz można liczyć na jego świadomości. Po tym wszystkim, z fantazji i lęków dziecięcych to już zrobione! Ale jako nastolatek pojawiają się nowe powody, by kłamać. Więc dlaczego dzieci leżą w 14 lat nie mniej niż 4 lata?
Znajduje się w okresie dojrzewania.

Gdy dziecko staje się starsze, ma potrzebę większej niezależności od dorosłych. Dziecko zaczyna tworzyć takie miejsce niedostępne dla całej przestrzeni, gdzie gospodarz może tylko sam. Początkowo, jako dziecko, jest to gra z pasją „sekretiki”, aw okresie dojrzewania nie jest prawdziwą tajemnicą, że nastolatek może zostać powierzone tylko do wybranej grupy osób. Czasami pragnienie bycia niezależnym powoduje nastolatków całkowicie bezsensowne kłamstwa. Tak więc, można powiedzieć, że był w treningu, ale w rzeczywistości udał się do biblioteki. I pomimo tego, że rodzice nie nadużył któregokolwiek z biblioteki lub na trening. Tylko nastolatek zachodzi proces powstawania jego prywatnego, osobistego życia. To tylko znak dorastania, a rodzice nie powinni denerwować za nic.

Chęć wyrwania się z kontrolą – głównym powodem nastolatek leży. Jest to rodzaj buntu wobec czego próbują żądać od rosnącego dziecka szczegółowy raport – co było, z kim, co robić? Jeśli naprawdę zrobić, to nic dziwnego, że zostały do ​​oskarżania jej dziecka-nastolatek w kłamstwie, nawet jeśli nigdy nie okłamałem nie.

Kłamstwo w okresie dojrzewania jest także używany dość często. Ponieważ w tym wieku, przyjaźń podkreślić, kłamstwo, że w krytycznych momentach uratować przyjaciół – to, według nastolatka, szlachetnego czynu. Szczerze mówiąc to zakłada się, że nie robi nic złego za pomocą wzajemną zbawienie leży w jakiejkolwiek formie – ciszy, zaprzeczenie oczywistym, i tym podobne.

Innym powodem, dla dzieci i 14 lat leży, jak mała – jest ponownie przyciąga uwagę do siebie. Dzieje się tak w przypadkach, gdy nastolatek nie jest pewien, że wciąż jest kochany przez swoich rodziców, albo nie są zainteresowani ich rówieśników. Być może, że dziecko jest przekonany, że z pomocą kłamstw, że będzie w stanie pokonać barierę między sobą a ludźmi, których opinia dba o siebie. I nie rozumie, że w końcu mogą stracić zaufanie. Rodzice powinni powiadomić swojego dziecka. I muszą myśleć o tym, nie czują się, czy ich dziecko jest pozbawiony? Jest mało uwagi poświęca się jej w rodzinie? Możemy powiedzieć, że dziecko czuje się bezpieczne, że nie tylko miłość, ale także docenić, liczyć się z jego opinią?

Oznaki, że dziecko kłamie

Jeśli dziecko leży cały czas, a następnie można go określić według niektórych oczywistych objawów. Należy zachować ostrożność, jeśli z tobą rozmawiać, dziecko wykonuje następujące czynności:

 • Stara się odwrócić wzrok, nie patrzeć ci w oczy;
 • Kiedy coś mówi nagle kładzie rękę na ustach. Dzieci uczynić gest bardziej wyraźny u dzieci starszych gest staje się mniej wyraziste, ale nadal zauważalne;
 • Dziecko zaczyna często kaszel w trakcie rozmowy;
 • Dotyka nosa, nie wiedząc o tym;
 • On przeciera oczy, brodę lub świątynię;
 • Dotykania szyi lub kołnierz ciągnie;
 • Ciągnie małżowinę.

Jeśli rozmowy z tobą, dziecko trzyma ręce w kieszeniach, a następnie, najprawdopodobniej, że chce, żebyś coś do ukrycia.

To, oczywiście, tylko niektóre z objawów. Uważni rodzice zauważy żadnej zmiany w zachowaniu swoich dzieci. A jeśli dziecko leży, co z nim zrobić – jest to konieczne, bez pośpiechu i bez polegania na emocjach. Po tym wszystkim, jeśli dziecko kłamie, wówczas związek wziął kryzys zaufania. I w tym jest twoja wina. Dlatego karać dziecko do leżenia – to, oczywiście, bardzo proste, ale fair. Jesteś starszy i bardziej doświadczony, i zdecydować, jak wyjść z kryzysu. Porozmawiaj ze swoim dzieckiem na równi, w przyjazny sposób, nie należy wystawiać jej nie uogólniać wszystkie swoje wady – tylko mówić o przypadku. A jeśli nie jesteś całkowicie stracił zaufanie, dziecko pójdzie z wami do tej rozmowy.

Jak odzwyczaić dziecko leżące

Tak więc, można zauważyć, że dziecko kłamie, ale to, co z nim zrobić – nie wiem? Gdy dziecko leży na ciebie, co doprowadza do sygnalizowania, że ​​jego świat nie jest w porządku. Bardzo często kłamstwo dziecka pozwala zachować ostrożność i mądrzy rodzice zrozumieć, co dzieje się w umyśle dziecka, że ​​to boli, powoduje niepokój, a nawet strach. W takich sytuacjach, kłamstwo dla dziecka – jako balsam na rany duszy. Więc nie spieszyć, aby pokazać swoje kary i surowość oburzony i podrażnione „uwalniając parę.” Konieczne jest, aby spróbować zrozumieć, co powoduje, że dziecku leżeć i starają się mu pomóc.

Nie ma prostej recepty, jak odzwyczaić dziecko kłamać. W każdej sytuacji – ich własnych sposobów rozwiązania problemu. A jeśli wspomnieliśmy kary, które z nich będziemy zaczynać. Starają się analizować, niezbyt Czy masz nadmierne wymagania wobec dziecka? Może oni nie odpowiadają swoich umiejętności. Czy uciekać się do regularnej nauki, zapisów? Być może dziecko jest stale pod jarzmem strachu – strach upokorzenia, strach przed karą? Jest kłamstwem tarcza ochrony przed tego strachu? W tym przypadku konieczne będzie dokonanie przeglądu metod oddziaływania na dziecko.

Na przykład, dziecko przyniósł do domu ze szkoły złą ocenę. Jest dwójka z dala od faktu, że karać syna? Nie, oczywiście. Ale po karze znika zaufanie między Ciebie i Twojego dziecka. Jak postępować? Nie powinno być karane, ponieważ kara potwierdzi tylko strach dziecka, a on leży, a dalej, twierdząc: to nie jest szczęście i złapał mnie, ale następnym razem będę nosić i będzie nic! Bardziej nadaje się do wspierania dziecka właściwy wzorzec zachowania: czy razem z nim pracować nad błędami, które pomogą rozwikłać mylące temat dla niego, aby go pochwalić za jego wysiłki, radujcie się z nimi w przyszłości poprawione oceny. I go wspierać, jeśli następnym razem powie prawdę o otrzymaniu złe oceny.

Nie wolno dokonywać z samym dzieckiem jedynym źródłem pozytywnych emocji. Dziecko ma również prawo do negatywnych emocji. Jeśli nie tracą moc z ich pomocy, nie będzie w stanie uniknąć stresu, wolny od duchowej „żużel”. Dlatego zrozumienie gratka dla ewentualnych przejawów złego nastroju, dając dziecku prawo do różnych emocji, a potem nie będzie befuddle swoje zwykłe kłamstwa.

Co zrobić, gdy dziecko jest jeszcze małe, ale już zaczął kłamać, bo zrobił coś złego i teraz obawia się, że jeśli rodzice znają prawdę, wtedy przestaje go kochać? Jeśli widzisz, że dziecko leży, a następnie usiąść z dzieckiem tak, że można stać się niejako z tej samej wysokości z nim i swoimi oczami na wysokości oczu dziecka, i spokojnie powiedz mu, że jesteś z prośbą, aby mówić prawdę i ukarać go za to ty nie będzie. Pamiętaj, aby podkreślić, że go kochasz i mu zaufać. I zachować swoje słowa – nie karcić dziecko, że nie powie ci, i pomóc mu poradzić sobie z sytuacją, wspierać go i nauczyć, jak zrobić dobry uczynek. Wtedy dziecko będzie nadal ufać, a to nie ma potrzeby kłamać.

Jeśli dziecko jest starsze i już nauczył się korzystać z ich kłamstw, konieczne jest, aby bardzo dokładnie wyjaśnić kłamcę, że zostanie ukarane w pierwszej kolejności właśnie z powodu kłamstw, a nie za jego przestępstwa. Pokaż mu, że podważył wiarygodność. Powiedzmy, na przykład tak: „Jak mogłeś mnie okłamać Przyczyna Zawsze wierzyłem ci dzisiaj, ja zabraniam ci pójść na spacer (lub oglądać telewizję, grać na komputerze …) za to, że jesteś kłamcą ?!”

Jeśli nastolatek kłamie, a przyczyną jego kłamstwo było próbą, aby przyciągnąć uwagę, a następnie spróbuj dać więcej czasu na sprawy swojego dziecka, jego zainteresowań i marzeń. Być zainteresowany w jego sukces, chwalcie go i podziwiam. Przesłuchiwał go o wszystkim, co dzieje się w szkole, jego przyjaciół. Z kolei powiedział mu o tym, jak minął dzień, o swojej pracy. Jeśli powodem kłamstwa była próba wydostać się z kontrolą, byłoby najlepiej, aby doprowadzić nastolatka do dyskusji i rozwiązywania problemów wewnętrznych, że dziecko było widać, że w jego opinii są zainteresowani i uważali go. Nie zapomnę jak najwięcej rozmawiać z rosnącego dziecka, że ​​nadal kocham go bardzo. Czy wie o tym, to będzie trudne do kłamać. Pamiętaj, że dziecko będzie uczciwy wobec swoich rodziców, jeżeli:

 • Nie boi się ich gniewu nie boi się odrzucenia przez nich;
 • Pewne – bez względu na to, co dzieje się, gdy dorośli nie będą go poniżyć;
 • Wie, że jego wsparcie w trudnej sytuacji, pomoc przez Radę;
 • On wie, że spór wziąć jego stronie;
 • Pewnie wie, że jeśli będzie to i zostać ukarany, kara jest słuszny i uzasadniony;
 • Między rodzicami i dziećmi, nie ma zaufania.

Nasze dzieci – jest powtórzeniem siebie. I nigdy nie zapomnę – jak uczciwy i szczery jesteś i jak ufne relacje między Ciebie i Twoich dzieci będzie zależał od stopnia, w jakim dziecko będzie z tobą szczery. Jeśli o tym pamiętać, że nigdy nie będzie musiał głowią nad tym, jak odzwyczaić dziecko kłamać.

load...