Co wybrać tapety do pokoju: piękne ściany – klucz do udanego wnętrza

Zawartość:

Większość kobiet stojących rozmieszczenie ich własnych domach, dużo uwagi do pokoju, który jest nazywany hali lub salonie. Rzeczywiście, obszar ten musi spełniać kilka funkcji: to będzie całą rodzinę w świątecznym stole serwowane i zaproszonych gości tu często spadać przyjaciół na popołudniową herbatę i tak dalej. A jeśli w kuchni wiele z nas sądzi, główny pokój w domu lub mieszkaniu i kominkiem, pokój dzienny jest poprawna nazwa ich serce i dusza. Dlatego chcę, aby pokój i przednie drzwiczki, a przytulne i wygodne w tym samym czasie.

load...

Aby osiągnąć wszystkie te cele, trzeba zadbać o „ubranie” na ścianach salonu – tapety. Służą one jako doskonałe tło dla innych elementów wyposażenia wnętrza, takich jak zasłony, meble, tekstylia oraz inne niezbędne uzupełnienia otoczenia. Ponadto, odpowiednio dobrane tapeta móc ukryć małe niedoskonałości na widocznych powierzchniach ścian i sufitu wizualnie zwiększyć przestrzeń, sprawiają, że światło, albo na odwrót, daje duży pokój wygodny i przynieść pewne elementy bliskości. W związku z tym, którego rozwiązanie tapet do wyboru za pokój będzie zależeć od celów, które można wybierać dla siebie, a wnętrza, który planuje stworzyć.

Nawet przed pójściem do sklepu sklepu komputerowego lub specjalności i cieszyć się całą gamę materiałów prezentowanych tam do wykańczania ścian, trzeba określić, co będzie głównym kolor salonie. Oczywiście, jego wybór całkowicie zależy od osobistych preferencji i upodobań, ale sprawiają, że najbardziej udane, eksperci zalecają następujące wskazówki.

Po pierwsze, dokładnie zapoznać się sposób, w jaki interakcje i łączyć różne odcienie, dlatego będziemy chcieli jednego lub inny obszar w pokoju jakoś się wyróżniał. W związku z tym, za pomocą oryginalnego koła, przy czym sektor indywidualnie reprezentowana każdego koloru z dwunastu podstawowego. Te, które znajdują się w sąsiedztwie, uważane za powiązane. Ich połączenie w dekoracji ścian w salonie przynieść poczucie spokoju, spokoju i relaksu. Nazywa kolory uzupełniające, które są naprzeciwko siebie. Połączenie przeznaczone do wypełnienia przestrzeni energii, siły i ruchu.

Po drugie, trzeba zastanowić się, jakiego rodzaju koloru lub kombinacji kolorów odpowiednich do wykorzystania w projektowaniu ścian w salonie. Bardzo trudno jest być w pomieszczeniu, którego wnętrze z czasem będzie tylko drażni, powodując dziwne uczucie niezadowolenia. Przyczyny tego będzie można nie od razu zrozumieć poprawnie. Usterka w całym kolor ścian będzie nieskuteczne. Więc jak wybrać tapetę dla publiczności, aby zawsze czuć się w nim komfortowo?

load...

Kolory tapety w salonie

Ludzie czują potrzebę, aby się zrelaksować i odpocząć ze względu na szybkie tempo życia, to lepiej, aby dać pierwszeństwo do beżowych odcieni. Jeśli mieszka w swoim mieszkaniu ma małą powierzchnię i robi się trochę naturalnego światła, ten kolor w połączeniu z białymi lub innych pastelowych odcieniach, sprawiają, że większe i jaśniejsze. Specjalna sala uroczystość dać złotą tapetę, ale nie powinny być nadużywane, okleivaya ścianę całkowicie. Wygrywając złoto będzie wyglądać tylko połączenie z lakonicznym brązowe lub miękkiej bezhem.

Żółty i pomarańczowy kolor symbolizuje słońce, energię i siłę. Tapety na jasnych i bogatych kolorach również doskonale nadaje się do małych mrocznej życia, podobnie jak ich ściany jasny i wesoły. Jeśli dąży się do utworzenia ścisłego i szlachetnego wnętrza pomieszczenia, zastosowanie kombinacji brązowy beżowy z żółtego lub jasnozielony. Takie odmiany zrobić ściana salonu jest bardzo imponujące. Ale nie zapominaj, że ciemny kolor jest odpowiedni w dużych i jasnych pokoi. W innych przypadkach, musi być dozowany prawidłowo.

Tapeta czerwone odcienie wybrany pewni ludzie. Ten kolor jest źródłem dodatkowej energii i pasji. Dominuje on konstrukcja ścian daje salonie zabawach i sprawia, że ​​jest elegancki, łącząc idealnie kontrastujące kolory pastelowe. Jeśli planujesz utworzyć wewnętrzny pokój w stylu orientalnym, wybrać tapetę czerwonych, czarnych i białych kolorach. Kombinacja ta jest uważana za bardzo udany zwłaszcza dla rdzeni mieszkań, która należy do salonu.

Bardzo interesujący jest kolor fioletowy. Wydaje się, że należy ona do ciemnych odcieni, więc odpowiednie dla przestronnych pokojach. Ale projektanci polecam wklej fioletowy ściana małego salonu. Ten paradoks wynika z faktu, że ten sam odcień jest rodzajem ekspansywnej przestrzeni, przekraczać granice. On daje publiczność podobny do trumny szlachetnych, wyściełany wewnątrz miękkie aksamitu. Zgadzam się, udany atmosferę komfortu jest trudne do wyobrażenia.

Ale tapety z niebieskim, zimna i bogate w małych pomieszczeniach lepiej nie używać. Ten głęboki odcień jak morze, trzeba zakresu. Romantyczny charakter często wybierają niebo niebieskie odcienie tapet, i nie bez powodu. Oni doskonale poszerzyć przestrzeń i dać spokój. W takim świetle i łagodnego życia nawet kłótnie i wyjaśnić związek odbywać się w spokojnym tonem jak ściany są same wzywające do spokoju i harmonii.

Zielony i wszystkie jego odcienie reprezentują energię życiową. W salonie, gdzie jest on używany, nie ma negatywnych miejsce i podrażnienie. I choć zielony odnosi się do kwiatów, Rozprzestrzenianie przestrzeń, należy stosować ostrożnie w małych pomieszczeniach. Jeśli podoba Ci się ten kolor, ale teren hali nie pozwalają na zastosowanie go w liczbach dominujących przy wyborze tapety lepiej przewidywać możliwej kombinacji z innymi kolorami.

Klasyka gatunku zawsze były białe tapety. Ten kolor nadaje lekkości i lekkość do każdego wnętrza, ale psychologowie zaleca się używanie go w połączeniu z innymi odcieniami. I słusznie, bo monogamicznych białe ściany są bardzo podobne do sterylnego szpitala wnętrza. Klasyka gatunku jest jego połączenie z czernią. Jest to idealne rozwiązanie dla tworzenia nowatorskiego wnętrza.

Rysunki, druki i materiały dla nowoczesnych tapetę

Rozważając kwestię co wybrać tapetę do salonu, wiele kobiet utracone w różnorodności nie tylko kolory, ale także grafiki. Należy zauważyć, że obojętne i malovyrazitelnoe wzory na jasnym tle stopniowo traci swoje znaczenie, zastąpione przez bardziej nowoczesnymi trendami. Tak więc, miłośnicy ornamenty warto zwrócić uwagę na ich unikalnej kombinacji w jasny czarny i biały. Dobrze wyglądają paski tapety. Jeśli salon potrzebuje dodatkowego wysokość wybierz pionową linię, a oto niektóre rozciągają się zbyt wąską przestrzeń pomocy horyzontalnej. Obecność jasnych pasm sprawi, że salon i element zabawy zabawy, klasyczne połączenie, przeciwnie, daje rygor i powagi.

Ściany małych pomieszczeń na terenie nie jest konieczne, aby zarejestrować się tapety wzorzyste z dużych lub bardzo małych wzorów. W pierwszym przypadku, liczba ta jest nieco ironiczne spojrzenie w poprzek małej przestrzeni, a drugi – aby zrobić miejsce bezpłciowy. Nie powinny być nadużywane i zbyt kolorowe tapety, ale jeśli nadal nie można ich odrzucić, a następnie ozdobić więc tylko jedną ścianę, podczas gdy reszta jest wydawane w bardziej pokojowy sposób.

Jeśli chcesz, aby twój salon wyjątkowy, wykorzystać szeroką gamę markowych tapetę. Do tej pory, ich najbardziej niezwykłe wzory, smak etnicznych, historycznych wyraziste ilustracje a nawet obrazy sztuki znanych malarzy mogą być realizowane. Chcesz uchwycić wyobraźnię zwiedzających? Dekoracji ściany odmianach „pod”, wykonana z tkaniny lub tkanin o piękny tłoczenia.

Ale z designerskie tapety należy być ostrożnym, ponieważ wymaga to modny trend w pozostałej części wnętrza salonu prawidłowo wytrzymać jeden styl. Jeśli ściany w pokoju zamierzasz ozdobić tapetą, składający się z abstrakcyjnych rysunków, potem reszta dekoracji, których należy przestrzegać minimalizm. Etniczne obrazu należy podkreślić, meble z wikliny. Jeśli w twojej fantazji salonie ściany zdobią tapety w stylu malarstwa renesansowego, należy dopasować otoczenie i resztę tego stylu, tuż cieniowania wspaniałe obrazy.

Starając się w pełni oświetlić pytanie, co wybrać tapetę do pokoju, nie wspominając o tych, którzy reprezentują różnorodne wspaniałych zdjęć. Nowoczesne technologie pozwalają, aby dać im bardzo realistyczny kształt i wielkość, i nie jest to plakaty, które kiedyś zdobiły ściany naszych matek i babć. Obecnie Mural prostu żyje piękne krajobrazy nietknięte kąciki przyrody. Jest to doskonałe rozwiązanie dla salonu jest teraz popularny styl ekologiczny.

Niezwykłe kolory doskonale wyruszył wnętrza w minimalistycznym lub klasycznym stylu. Miłośnicy hi-tech docenią panoramiczne widoki miast i innych scen miejskich, dostosowane odpowiednio do nich elementy ze szkła i stali. Młodzi ludzie i prawdziwe efektowne „cechy” z przyjemnością ozdobić zdjęcia ścianie salonu gwiazd filmowych i scen. Mural z reprodukcjami obrazów stanie się atrakcją wnętrza w klasycznym stylu weneckim lub francuskim.

W odniesieniu do materiałów konstrukcyjnych dla nowoczesnego wystroju na ścianach, przez większość tradycyjnych są runo, winyl i papier. Te tapety są długie i mocno ugruntowaną pozycję na rynku i są bardzo popularne wśród klientów. Bardzo aktywny w produkcji „ubrań” dla ścian i zastosowania różnych tkankach. Taki rodzaj tapety dostarcza dwóch warstwach – rdzeń i dekoracyjny. Przy pierwszym użyciu papieru lub włókniny, a druga staje się tekstylia. Trzeba powiedzieć, że tapeta jedwab, len, bawełna aksamit lub mają doskonałą odporność na ścieranie, jak mieć specjalną ochronę, która nie pozwala im się palić w słońcu wchłonąć zapachy i blaknięcie pyłu.

Ale dla tych, którzy szukają nowych, innowacyjnych rozwiązań w dekoracji ścian, należy zwrócić uwagę na alternatywne analogów wytwarzanych z trzciny cukrowej i włókna bambusowego. Takie materiały są uważane za najbardziej przyjazny dla środowiska i bezpieczny. Ostatnio na rynku produktów do budowy i dekoracji są coraz częściej bardzo nietypowy folię tapety, ale nie wielu z nas aż do powrotu do ich zakupu. Projektanci nie przestają domagać się, że materiał ten w przyszłości staną się uniwersalnym rozwiązaniem zarówno dla klasycznych wnętrz, a dla stylu high-tech.

Jak widać, wybór tapet jest dziś ogromny. Wyobraźnia kupującego jest uderzające różnorodność wszelkiego rodzaju materiałów, kolorów i wzorów. To morze jest bardzo łatwo utonąć, jeśli nie słuchać tego, co powiesz własną wewnętrzną poczucie piękna i harmonii. Bardzo często możemy wybrać projektantów wnętrz pod wpływem licznych rad, a następnie stać się zakładnikiem cudzego gustu. Więc spróbuj najpierw dokładnie określić, jaki powinien być Twój salon, więc cała rodzina była w nim wygodne i przytulne podczas długich zimowych wieczorów i na weekendy. Dopiero po jasnego pojęcia o potrzebnego do jej rozliczenia.

load...