Co warto zobaczyć w Singapurze: przegląd atrakcji

Zawartość:

Singapur jest jednym z najbardziej niezwykłych miast w Azji. To miasto przyciąga uwagę wielu turystów z całego świata, ponieważ jest to największe centrum handlowe w regionie i jednym z głównych portów w Azji. To niesamowite miejsce ma wiele atrakcji: starych kwartałów kolonialnych, świątynie, ultranowoczesnych wieżowców, zielonych parków, ulic handlowych. Do głównych atrakcji turystycznych Singapuru znajdują się w trzech głównych obszarach: w Raffles-Kwai, na wyspie Blakang-Mati w Jurong.

load...

Singapur jest jednym z krajów najbardziej rozwiniętych na kontynencie azjatyckim. Ze względu na fakt, że w czasie kryzysu gospodarczego z 1990 roku, nowe technologie były intensywnie realizowanego w gospodarce i ogromny obrotu handlowego w Singapurze, to miasto-państwo było w stanie uniknąć problemów. Gospodarka Singapuru rozwija się dość szybko do dziś. Znaczną rolę w rozwoju tego państwa odgrywa się doskonałą lokalizacją przy głównej trasie morskiej, która prowadzi od Oceanu Indyjskiego do Pacyfiku. W ten sposób, Singapur stał się bardzo duży transport i centrum handlowego zaledwie kilka dekad.


Powrót do spisu treści

Geograficzne położenie, klimat i charakter Singapur

Stan ten znajduje się w pobliżu Półwyspu Malajskiego i zajmuje część jej skaliste granitu i około 60 małych wysp. Krajobraz jest płaski na wszystkich wyspach, a jego najwyższy punkt znajduje się Timah Hill (177 m). Średnia wysokość nad poziomem morza, największa wyspa Singapurze jest 17 m. Myte to idealne miejsce Malakka i Singapur Straits, które łączą Andamany i Morze Południowochińskie. Singapur oddzielony od Półwyspu Malajskiego wąską cieśninę Johor. Prawie wszystkie z wysp należących do miasta-państwa, jest otoczony przez rafy koralowe.

W tym pięknym mieście-państwie dominuje mokrym klimacie tropikalnym. Za cały rok spada tu zaledwie 2500 mm opadów, a rozróżnienie między suchych i deszczowych pór tam. Temperatura spada tu w ciągu roku są niewielkie. W styczniu średnia temperatura wynosi 25 ° C i 27 czerwca C. W zimie wieje wiatr północy i północnym wschodzie, a latem – na południu i południowym wschodzie. Jesienią i wiosną do Singapuru dotknie potężnych cyklonów z wiatry, których prędkość osiąga 267 km / h.

load...

Dawno, dawno temu wszystkie wyspy należące do Singapuru, zostały całkowicie pokryte lasami tropikalnymi, na bagnistych wybrzeżach mórz i krótkich rzek nieprzebyte lasy namorzynowe położonych. Dziś las przerzedził się znacznie i zajmują tylko 5% całego kraju, więc są one objęte ochroną. Wyspy Tekong i Ubin, który nie mógł się oprzeć naporem cywilizacji, zamieszkały przez dzikie świnie, jest tylko duże ssaki. Więcej na temat: Singapur zwykłej ogromnej liczby ptaków, gadów i 350 gatunków motyli.


Powrót do spisu treści

Historia tego miasta-państwa Singapuru

Na początku naszej ery, Singapur był częścią państwa Malayo-indonezyjski. Pod koniec wieku XIII zostało oddzielone od królestwa sumatrzański z Śriwidźaja, w połowie XIV wieku stał się zależny do Tajlandii, aw połowie XV wieku, on z kolei był pod panowaniem sułtanów Johor i Malakka, stopniowo zyskuje na znaczeniu port morski. W 1867 roku Singapur stał się kolonią brytyjską, a po 1869 roku Kanał Sueski został otwarty, stało się ważnym ośrodkiem handlowym i Naval Base Wielkiej Brytanii na Dalekim Wschodzie.

W czasie II wojny światowej to miejsce zostało zajęte przez Japończyków. W 1959 roku, stan uzyskała status „samorządnej państwa” w ramach Brytyjskiej Wspólnoty Narodów. W 1962-1965 gg. Singapur był członkiem Federacji Malajach, a po jej rozpadł, został przyjęty do ONZ jako suwerennego państwa.
Powrót do spisu treści

Populacja Singapuru

Większość mieszkańców Singapuru – pochodzą z Malajów, Chin i ich potomków. Zasadniczo są zalane całe osadników wyspy, który w XIX wieku wyemigrował z Chin. Przed rokiem 1980, nastąpił wysoki przyrost naturalny ludności, ale gdy zaczął kontroli urodzeń, odmówił. Pomimo faktu, że gęstość zaludnienia jest wysoka, dzięki dynamicznie rozwijającej się gospodarce stanu wszystkich dostarczonych z pracy, a stopa bezrobocia jest bardzo mała. Większość osób zatrudnionych w sektorze usług i przemysłu. Każda wspólnota etniczna mieszka w ich okolicy, a tym samym znaczne różnice utrzymują się w budowie domów.


Powrót do spisu treści

Atrakcje w Singapurze

Singapur – to miejsce, gdzie można zorganizować niezapomniane wakacje dla wszystkich smaków. Mnóstwo wrażeń i doskonały nastrój jest gwarantowana, bo w Singapurze jest wiele miejsc, które warto odwiedzić. Najlepszą porą na spacery jest rano przed 12:00 i po godzinie 16:00. Gorące dni najlepiej jest wykonywać w piękne ogrody, muzeów, centrów handlowych i plaży. Na wycieczki po mieście jest idealnym miejscem na pochmurny dzień.

Aby zobaczyć główne atrakcje Singapuru, to lepiej iść do centrum administracyjnego, który znajduje się w starej części kolonialnej. Istnieje wiele kościołów, klubów sportowych, hoteli, nowoczesnych wieżowców i luksusowych rezydencji. Najbardziej uderzającym i oryginalna dzielnica jest główną atrakcją miasta – Chinatown.

Restauracje zlokalizowane są tu i oferują ogromny wybór dań kuchni chińskiej. Wyspa Sentosa, który znajduje się na południe od głównej wyspy Singapuru, jest idealnym miejscem dla tych, którzy wolą odpocząć w parkach rozrywki. Tutaj można odwiedzić akwarium z tunelem szkła, aquaparku, muzeum motyli, ogród botaniczny i muzeum morskiego.

W centralnej części Singapur – Centrum kolonialne

W badaniu tej części miasta może trwać bardzo długo, ponieważ ogromna ilość atrakcji znajduje się tutaj. Pierwszą rzeczą, która przyciąga wzrok – budynek ten Impress Place budynku, który został zbudowany w stylu wiktoriańskim w 1865 roku. Dzisiaj znajduje się muzeum, galeria sztuki i restauracja. Oprócz tego budynku można zobaczyć takie atrakcje jak Concert Hall, Teatru Victoria, Gmach Parlamentu, Sądu Najwyższego i City Hall.

Inna zalecana wizyta lokalne kościoły i katedry. Będzie to szczególnie interesujące, aby odwiedzić najstarszy kościół Singapuru – Kościół Świętej św Gregor, anglikańskiej katedrze św Andrzeja, katedrę katolicką i dobrym pasterzem cmentarz chrześcijański Fort Canning Hill. Wśród atrakcji kulturalnych można zobaczyć Muzeum Stamford Road, Saint Joseph Institute, Muzeum Bras Basah Road i pomnik Sir Stamford Raffles.

Miłośnicy luksusowych hoteli, centrów handlowych, restauracji, barów, klubów nocnych, zaleca się, aby odwiedzić Orched Szlak. W tym obszarze można nie tylko bawić, ale także zobaczyć projekty współczesnych architektów.

W centralnej części Singapuru jest pełne historycznych i kulturowych.

Etniczne czwarte

Atrakcji kulturalnych tego stanu jest Chinatown, w którym mieści różne pomniki, świątynie, dużo marketów i sklepów. Do tej pory, większość tego kw jest proces rekonstrukcji, ponieważ w połowie XX wieku było zniszczone. Jednak wciąż jest coś do zobaczenia. Istnieje wiele atrakcji, takich jak chiński Temple Tian Keng, świątynie Siong Lim, Highlands Durga Sanktuarium Wak Hai Cheng Biot, Al Abrar meczetu i świątyni hinduskiej, Sri Mariamman.

Muzułmańskie centrum miasta jest uważany poza Kampong Glam, położony w północno-wschodniej części miasta. Obszar ten słynie z rynków, na których można kupić batik, jedwabie, sarongs i dywany. Oprócz rynku można zwiedzić pałac, Istana Kampong Glam, CBOS i Meczet Masjid Sultan i Golden Mile Complex.

W północnej części Singapuru, jest to obszar, który jest nazywany „Little India”. Obszar jest bardzo skromny, ale jest to różne kolory specjalne, intensywnego rynki i restauracji, które przygotowują indyjskiej kuchni narodowej. Tu można zobaczyć świątynię Viramakaliaman, Arkada Mały Indiana Temple „A Thousand Lights” i posąg Buddy siedzącego, którego wysokość wynosi 15 m.

Merlion Park

Ten park jest symbolem i maskotką miasta-państwa, ponieważ jest to posąg Merlion – morskie stworzenie z głową lwa i ciałem ryby. Ten posąg jest uważana za integralną część historii miasta. Jest nawet cała legenda o wyglądzie tego posągu, który stanowi, że idol pojawiły się po wyglądzie księcia Trzy Sri Buana, którzy rzekomo widzieli u wybrzeży wyspy dziwne istoty. I, biorąc pod uwagę bardzo dobrą znak w zależności od lokalizacji.

Pomnik mitycznego stwora stworzył ten idol rzeźbiarza Fraser Brunner około 9 m wysokości waży prawie 70 ton. W 1964 r. A w 1972 roku otworzył Merlion Park, który znajduje się w zatoce Marina Bay.

Ferris Wheel

Diabelski młyn w Singapurze jest największa na świecie. Jego wysokość wynosi 165 mm. Znajduje się na kole 28 kapsułek, z których każda posiada 28 miejsc siedzących. Miejscowi nazywają tej atrakcji „Koło Fortuny”. Ta atrakcja jest otwarta do późna w nocy, więc może to być nawet romantyczną kolację. Aby nie stać w długich kolejkach na bilety do odwiedzenia atrakcji, to lepiej kupić za pośrednictwem Internetu, które przyniosły mu 10% zniżki.

Cena biletu dla dorosłych wynosi 30 dolarów Singapur i dzieci – 20. Powered koła od 8:30 do 22:00 czasu lokalnego.

Fontanna bogactwa i teatru w zatoce

Ten atrakcją Singapuru Fontanna bogactwa jest zapis na swój rozmiar, a nawet wymienione w „Księdze Rekordów Guinnessa”. Znajduje się on w kompleksie handlowym Suntec City. Kompleks składa się z kilku dużych budynków, które symbolizują palce ludzkiej ręki, a fontanna znajduje się w środkowej części dłoni. Uważa się, że woda w fontannie jest źródłem luksusu, bogactwa i szczęścia.

Turyści przybywający do Singapuru, pierwszy odwiedzić tej atrakcji wyrazić życzenie. Uważa się, czy 3 razy w prawo chodzić i dotykać dna wodzie fontanny ręcznie, wszystkie życzenia się spełniły.

Wieczorem źródłem bogactwa Wieczne pragnienie zamienia się w magiczne show z światłami laserowymi i muzyki. Można zauważyć, nawet z dużej odległości i oglądać go lepiej od kompleksu restauracji, w której się znajduje.

Incredible zakład kosmetyczny, który zasługuje na uwagę turystów – to teatr Esplanade. Jest również nazywany ikoną architektoniczną Singapurze. Znajduje się na obszarze 6 hektarów i obejmuje teatr, który ma 2000 miejsc siedzących. To miejsce jest uważana za jedną z najlepszych na świecie sal koncertowych, które obejmuje publiczność za wykłady, galerii wystawowej i eksperymentalnego teatru studio.

Singapore Zoo

Zoo Singapur jest uważany za jeden z najlepszych ogrodów zoologicznych na świecie, ponieważ jest to dość wysoki poziom komfortu zarówno dla turystów i zwierząt. Główną cechą tego miejsca jest to, że istnieją zwierzęta w warunkach zbliżonych do ich naturalnego siedliska.

Podczas całego istnienia zoo tu nigdy nie było przypadków, kiedy zwierzęta atakują ludzi. Bezpieczeństwo tutaj jest najważniejsza. Komórki zostały zastąpione przez głębokie rowy z wodą lub szklanych ścianach.

Pomimo faktu, że teren zoo jest bardzo duża, jest to niemożliwe, aby zgubić się tutaj, jak wszędzie znajdują się dość wyraźne wskazówki. I nawet ci, którzy nie mówią po angielsku, być w stanie zrozumieć, co jest co.

Szczególnie interesujące ekosystemy, że odtworzone w zoo. Na przykład, podróżując do zoo, można się tam dostać od etiopskiej doliny w dżungli lub na pustyni. Po raz pierwszy na świecie zaczęliśmy hodować niedźwiedzie polarne w tropikach.

W tym momencie, bardzo lubi spacery i singapurska siebie, spędzając cały dzień tutaj. Wielu mieszkańców świętować rocznice i wesela tutaj lub spędzić romantyczny spotkanie. Usługi te są świadczone przez lokalną administrację.

Jest to bardzo wygodne dla odwiedzających zoo. Aby wiedzieć, gdzie można rozpocząć spacer, można jeździć na „tramwaj”, z którego można się rozejrzeć. Jeśli pogoda się źle i zaczyna padać, to nie jest przerażające, ponieważ istnieje wiele obór, w ramach którego możliwe jest przeczekać złą pogodę. Jeśli jest gorąco, to można uciec od niego w specjalnym klimatyzowane pomieszczenia, gdzie będzie dostępny za poczęstunek opłat.

Polityka cenowa jest następująca: bilet dla dorosłych do kosztów zoo od 22 do 89 dolarów singapurskich i dzieci – od 14 do 58. Ceny wahają się w zależności od intensywności programu. Idąc do zoo, pożądane jest, aby mieć dodatkowe pieniądze w przypadku, jeśli masz chęć do jazdy na łodzi lub pociągiem elektrycznym, wziąć udział w show ze zwierzętami lub zakupić pamiątki.

Przez zoo odbyła się ogromna liczba różnego rodzaju rozrywkowy programy z udziałem zwierząt. Ci, którzy chcą karmić mieszkańców zoo, może to zrobić, po harmonogramem otrzymującej pokarm zwierzęcy. Można również odwiedzić specjalny program „Night Safari” motyle w parku i parku ptaków „Jurong”.

Niestety, aby powiedzieć o wszystkich zabytków Singapurze w jednym artykule jest niemożliwe, ponieważ są one bardzo wiele. Poza tym wszystkim, jak to opisano powyżej, to nadal można odwiedzić takie miejsca jak Wyspa Sentosa i Pulau, Ogród Botaniczny, Ogród Orchidei, Singapore River i wiele więcej. Gdy w tym miejscu raz, to kochasz i wróci ponownie.

load...