Co warto zobaczyć w Berlinie

Zawartość:

Jeśli chodzi o europejskich miast, które chciałyby uczestniczyć, nie można myśleć o Berlinie. Jest trzecim najpopularniejszym miastem po Paryżu i Londynie, gdzie ludzie są gotowi na podróż dookoła świata. I nic dziwnego! Berlin ma specjalną, unikalną jego aury. Pierwsze wrażenie o nim – gothic, szare miasto, z ołowianymi chmurami, które optycznie dodają mrok. Ale gdy z chmur The sun peeps w Berlinie przed ponurymi metropolii przekształcono jasne, stylowe i niezwykle atrakcyjnym miastem! Spróbujmy dowiedzieć się, jaka jest jego sekret, a jednocześnie orientu, co warto zobaczyć w Berlinie.

load...

Berlin Wschodni

Główne i najpiękniejszych zabytków berlińskiego parku Tiergarten jest wspaniały (Tiergarten – od jego „zoo”.), Położony w samym sercu Berlina. Jego powierzchnia wynosi 210 ha, a na zadbane i czyste polany noszone zające i ptaków paw dumny. Berlińczycy kochają robić jogging w parku i na rowerach. Ogólnie rzecz biorąc, liczba rowerzystów Berlinie daje szanse do dowolnego europejskiego miasta, jest najbardziej popularnym środkiem transportu wśród mieszkańców. Maszyny całkiem sporo, nawet w godzinach szczytu, więc nikt nie czeka na zielone światło, gdy nie ma w pobliżu samochodów, a wszystkie przejście przez ulicę na czerwonym świetle.

Przez park Tiergarten przechodzi kilka głównych autostrad, chodzenie na jednej z nich – „Ulica 17 czerwca” (niem. Straße des 17. Juni) – Możesz iść do Bramy Brandenburskiej, głównego bohatera Niemiec. Po drodze można spotkać pomnik poświęcony poległym w walce o Berlin, polskich żołnierzy. W maju, gdy kwitnie w całym mieście i bzu w powietrzu rozprzestrzeniają wspaniały aromat w tym miejscu szczególnie bóle serca …

Niedaleko od Bramy Brandenburskiej jest Reichstag, w którym od 1999 roku spotyka rządu federalnego Niemiec – Bundestagu. Najpierw w maju 1945 roku ponad Reichstagu podniesiono flagę radziecką. Każdy turysta przyjeżdża w Berlinie, należy odwiedzić tę stronę historyczną.

load...

Zaledwie kilka metrów od Reichstagu jest jednym z oddziałów muzeum słynnej Madame Tussaud, która prezentuje około osiemdziesięciu eksponatów w ośmiu salach tematycznych. Wystawa składa się z wielkim smakiem, a będziesz miał szansę zostać sfotografowany z Tom Cruise i Brad Pitt, aby odtworzyć zestaw perkusyjny wraz z Bono i David Beckham czują prasę! Wpisowe w wysokości 20 euro; drogie, oczywiście, ale warto!

Od muzeum droga doprowadzi Cię do słynnego placu Alexanderplatz (it. Aleksandra), która wznosi się w samym środku pięknego wieży. Po wyrośnięciu z jego tarasu widokowego, można podziwiać Berlin z lotu ptaka, będzie mógł dostrzec różnicę między demokratycznym wschodniej części miasta, nad zachodnią część burżuazji. Nawet kolor domów jest bardzo zróżnicowana.

Na słynnej alei Unter den Linden (Unter den Linden to. – „Street pod lipami”), który, być może, główna ulica Berlina, można odpocząć w jednej z licznych kawiarni. Jego nazwa zawdzięcza licznym lipy, które zostały posadzone w całym ulicach, nawet w XVII wieku. Tutaj znajdują się modne sklepy i dużych banków, aw oku łapie zupełnie unikalną mieszankę klasycznej rezydencji i budynków ze szkła i betonu stylu. Na początku ulicy jest nieco pretensjonalny budynek ambasady polskiej, nieco dalej – budynek Opery Narodowej i najstarsza w Niemczech, Humboldt University, który w tym czasie studiował Hegel nauczał, a 27 noblistów.

Berlin zachwyca akademickiego, a jednocześnie jest bardzo nowoczesny! Można zaspokoić swój głód intelektualny na Wyspie Muzeów (nem.Museumsinsel), która obejmuje całą konstelację znanych muzeów w Berlinie, który przyciąga turystów i miłośników sztuki z całego świata. Kamienie tego miejsca są Starego i Nowego Muzeum, otwarte pod koniec XIX wieku. Oprócz nich, znajduje się na Wyspie Muzeów trzy muzea: Alte Nationalgalerie, Bode Museum i budynek Muzeum Pergamon. Można kupić jeden bilet, aby odwiedzić wszystkie muzea i bez pośpiechu podziwiać wspaniałe dzieła sztuki. Szczególnie wyróżnia się zielonego dachu Katedra w Berlinie: – Największy kościół protestancki w Niemczech i jednym z najbardziej imponujących budynków w centrum Berlina (Niemcy Berliner Dom.).

I bardzo blisko modnym miejscu zwanym jardów Hackeschen (it. Hackesche Höfe), to kompleks małych, zamkniętych podwórek. Zanurkował małym łuku, nagle znaleźć się w miejscu, gdzie skoncentrowany duch kreatywności i zabawy! Liczne przytulne kawiarnie stały się schronieniem dla kreatywnych młodych ludzi; z różnych mody, ale dość drogie ubrania autorskie oczach prowadzone w małych, przytulnych sklepów. Tutaj każdy czuje się swobodnie i jakoś w specjalnej radości!

Kolejną atrakcją jest z pewnością Berlin Tacheles. Raz w tym świętym miejscu do Friedrichstrasse (jest. Friedrichstraße), to brutalna atmosfera otacza żelazo i wszechobecną muzyką w stylu Ramstein. Na dość niewielkim obszarze znajduje się wiele sklepów, których bohaterami są muskularne, twarde kowali, głośne pukanie na kowadle i młot jest raz marginalną arcydzieło.

Położony w Jewish Museum Lindenstrasse przyciąga ogromną liczbę turystów, które odwiedziliśmy, ludzie tam bardzo smutny i zamyślony. Muzeum jest wykonany w taki sposób, że natychmiast traci nie tylko przestrzeni, ale również w czasie. Wystawa poświęcona historii życia i cierpienia narodu żydowskiego, a unoszący się gdzieś dziwne dzwonienie dźwięki dodane do obniżonego nastroju. Coraz bliżej, staje się jasne pochodzenie dziwnych dźwięków: ogromna ciemna podłoga jest betonowa korytarz z okrągłymi tarczami żelaza, które publikują ten straszny dźwięk, jeśli idziesz na nich. Bliższe spojrzenie okazuje się, że dyski te stanowią … osoby ludzkiej. Bardzo silne uczucia!

Jeśli zastanawiasz się, co jeszcze można zobaczyć w Berlinie, przejdź do Potsdamer Platz (it. Poczdamski). Istnieje muzeum kina, w którym Berlin Film Festival odbywa się corocznie. Ta wielka wystawa imponuje fakt, że wszystkie pokoje są wykonane z luster, a wydaje się, że można przejść przez powietrze. Przez korytarzach można spotkać ogromny ekran, na którym wyświetlany jest retrospektywę słynnych filmów czarno-białych, i, oczywiście, to szczególne miejsce poświęca się gwiazdy filmowej w tamtych latach – Marlene Dietrich.

Berlin Zachodni

Najbardziej znanym zabytkiem jest zachodnia część Berlina Charlottenburg Castle (to. Charlottenburg), który był w XVII wieku, miejsca zamieszkania żony króla Fryderyka I, Sophia Charlotte Hanoweru. Często ten luksusowy zamek zwany niemiecki Wersal, choć nie ma nic z francuskiego wyrafinowania. Na terytorium podzielone jest wspaniały park, gdzie tak wspaniale chodzić i medytować o wieczne.

Jak wiadomo, w 1945 roku w wyniku ataku przez wojska radzieckie, Berlin został podzielony na cztery strefy okupacyjne. We wschodniej części Berlina stał się stolicą Niemieckiej Republiki Demokratycznej, a pozostałe trzy wspólny rząd Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji. W sierpniu 1961 roku, władze NRD rozpoczęły budowę muru, który oddzielał Berlin Zachodni od NRD, a później stał się symbolem zimnej wojny. W listopadzie 1989, mur był zepsuty, a to tylko niewielka część długości pół kilometra wspomina ten czas. Od tamtej pory, pozostałości muru berlińskiego jest pokryte graffiti artystów z całego świata, którzy przyjeżdżają specjalnie do zobaczenia i do czerpania inspiracji twórczych ludzi.

I oczywiście, gdy w Berlinie jest to niemożliwe, aby odwiedzić słynne berlińskie zoo! Różnorodność fauny z komfortu dużym i zadbanym terenie, gdzie Berlińczycy z wielką przyjemnością, że pochodzą z ich dziećmi.

Oto on, Berlina! Uderzające na pierwszy rzut oka, a dawcą niezapomnianym przeżyciem. Jednym słowem – różne. Mamy nadzieję, że ta historia z serii „Co warto zobaczyć w Berlinie: Porady dla turystów” chcesz, i będziemy nadal zapoznać się z innych krajów i miast. Ale to będzie trochę później!

load...