Co trzeba zabrać do szpitala?

Tak, większość z podniecenia i zwiększenie czasu oczekiwania na narodziny dziecka z powrotem i zacząć częściej myśleć o porodu i macierzyństwa. I, oczywiście, pytanie o to, co wziąć do szpitala, opieki nad kobietami w ciąży, bez wyjątku. W tym artykule będziemy mówić o dokładnie to, co trzeba wziąć do szpitala.

load...

W naszych czasach, co do zasady, ciężarna kobieta zdecyduje się przejść się w co szpital urodzą się z dzieckiem. Koniecznie sprawdź najpierw, że wymagane jest posiadanie w danym szpitalu, i jedli listę zakazanych przedmiotów. Na przykład, niektóre szpitale rozdawać pieluch dla niemowląt i nie wolno używać nawet pieluch jednorazowych, a inni – może być ich suwaki i kamizelki. Dzięki tym informacjom, będzie znacznie łatwiej optymalnie zrobić listę rzeczy, która będzie przydatna w szpitalu.

W takim przypadku, jeśli zdecydujesz się rodzić w domu, upewnij się, listę niezbędnych rzeczy Porozmawiaj z lekarzem – ginekologiem lub domu położna z którymi będziesz rodzić. W tym przypadku trzeba zadbać o nabyciu nie tylko rzeczy, ale co do zasady, leki pępowinowej zacisku kręgowego i innych.

Wszystko, co musisz trzeba gotować pod koniec siódmego miesiąca ciąży, tak że w przypadku przedwczesnego porodu wszystko zostało zebrane i przygotowane. Wszystkie rzeczy, które trzeba uporządkować różnych pakietach:

 • W jednym opakowaniu dodać te rzeczy, które będą potrzebne przed porodem lub w ich procesie.
 • W drugim secie umieścić wszystko, co będzie Ci potrzebne tylko po porodzie.
 • Trzeci pakiet sumują się wszystkie rzeczy, które zostały przygotowane dla małych skarbów.
 • Pakiet czwarty krotnie ubrania dla rozładowania – i ich dziecko. Zbieranie ubrania, myśleć z wyprzedzeniem o wszystkich małych rzeczy, nawet takie jak skarpetki – nowo Papa świętować mogą mylić wszystko.

Jest to obowiązkowe, aby odczytać zawartość pakietów przyszłego papieża, korzystnie kilka razy – powinien dokładnie wiedzieć, co pakiet powinien dać Tobie i w jakim czasie. Jeśli mieszkasz z rodzicami, a ponadto poprosić mamę lub teściową działania, aby zapewnić swojemu mężowi i upewnij się, że wszystkie niezbędne elementy, które ty byłaś tylko wtedy, gdy ich potrzebujesz.

load...

Jednak w żadnym wypadku nie powinien całkowicie przesunąć na ramionach opiekę rzeczy. Jest to bardzo ważne dla człowieka, aby czuć się odpowiedzialny za swoją rodzinę, zaangażowanie w tajemnicy, jak narodziny dziecka. To nie tylko dodatkowo wzmocnić swój związek, ale pozwoli papieżowi jak najszybciej, aby przyzwyczaić się do jeszcze nowa rola dla niego i czuć się blisko dziecka. I nie ma znaczenia, jest to pierwsze dziecko lub trzeci szczęście w swoim życiu – nowość od narodzin dziecka nigdy nie zostaną usunięte, a to jest niemożliwe, aby przyzwyczaić, ponieważ za każdym razem jest to prawdziwy cud – narodziny człowieka.

I wierzcie mi, bez względu na to, co ludzie mówią o kobietach i nezhenskih obowiązków, spraw i rzeczy, mężczyźni taki okres ciąży i porodu, doświadczają nie mniej dotkliwie niż kobiet. I cała rozmowa, najczęściej, nie są niczym więcej niż brawury, dla których człowiek jest ukrywanie jego podniecenie. I to jest bardzo ważne, aby dać ludziom przestrzeń do działania – to pomoże mu uporać się z podniecenia.

Lista rzeczy potrzebne przez kobietę do szpitala

Tak więc, po krótkiej dygresji powróćmy do naszego głównego pytania – co zabrać do szpitala? Do niczego się mylić i nie zapominać, że jest to dobry sposób. Usiąść i wyobrazić sobie, że jesteś teraz zbliża się do szpitala. Odtworzyć wszystkie swoje działania w szczegółach. Pierwszy, w którym będzie można izby przyjęć. Co będzie potrzebne w pierwszej kolejności? Poprawne dokumenty. Tak więc nasza lista rzeczy potrzebnych w szpitalu, otworzy dokumenty:

 • Pierwszą rzeczą, którą trzeba gotować, to jest kierunek do szpitala swojego przedporodowej klinice lub szpitalu położniczym zamówienia lub umowy z konkretnym lekarzem. Ważny szczegół – umowa z lekarzem lub położniczym szpitala musi zostać zawarta nie później niż 36 tygodni ciąży. Środek ten będzie również zapewnić ubezpieczenie w przypadku przedwczesnego porodu.
 • Wymiana karty wydane przez lekarza – ginekologa, w którym zostały zarejestrowane dla ciąży. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy wszystkie wymagane testy.
 • Wyniki testów na AIDS.
 • Wnioski ultradźwiękowe diagnostycznych.
 • Ubezpieczenie zdrowotne.
 • Paszport.
 • Niekoniecznie, w każdym przypadku, zawsze nosić dane kontaktowe wybrać szpital i lekarza.
 • Jeśli planujesz rodzić z mężem, należy przygotować wszystkie niezbędne testy dla niego. Co do zasady, to wyniki badań krwi na zakażenie HIV i AIDS, prześwietlenie płuc. Pamiętaj, aby sprawdzić, tak aby nie uruchomić w sytuacji, w której papież nie mógł rodzal.

Po wypełnieniu wszystkich wymaganych dokumentów, zostanie poproszony o zmianę. Więc następnym, co trzeba dbać o tym preparacie jest ubranie, w którym czujesz się najbardziej komfortowo. Obecnie praktycznie wszystkie szpitale dla kobiet mogą przebywać w swoich ubraniach. Twój szpital szafa należy wziąć pod uwagę bardzo starannie, tak, że czujesz się na tyle wygodne, i nie być rozproszony przez dyskomfortu:

 • Wygodne ubrania dla dziennych. Najwygodniejsze szata, a wiele matek wolą luźne dzianiny garnitury. Dokonując wyboru, należy pamiętać, że w szpitalu jesteś wystarczająco często, aby rozebrać do kontroli i manipulacji. Dlatego suknia jest znacznie bardziej wygodne niż spodnie.
 • Piżamy. Z tych samych powodów, dla snu powinny dać pierwszeństwo bez piżamy, ale prostą koszulę czy też zwykłą koszulę wydłużony.
 • Wygodne biustonosze i majtki.
 • Pamiętaj, aby przynieść kilka par dzianiny skarpety (w żadnym wypadku nie wełna).
 • Pantofle. Należy pamiętać, że szpital musi zakupić kapcie gumowe, które są łatwe do czyszczenia.

Niezależnie od tego, czy przyjść do szpitala na kierunku medycznym lub w pracy, kiedy powinna być w opakowaniu, a wraz z rzeczami do porodu. Po porodzie można rozpocząć w dowolnym momencie i tata, jeśli on jest, oczywiście, nie rodzą się może nie być w stanie doprowadzić wszystko, czego potrzeba. Poniżej znajduje się lista tego, co może być potrzebne podczas porodu, ale pamiętaj, aby podać ją w wybranym szpitalu.

 • Zwykle jeść podczas porodu nie jest zalecane, jednak w większości szpital wolno pić w okresie opadania. Należy dać pierwszeństwo albo wody mineralnej gazowane niekoniecznie, lub jako napar zaprojektowany specjalnie dla dostawy. Herbata napar powinien przejść w termosie.
 • Facial Tissue jest również bardzo często podczas porodu, są po prostu niezastąpione. Z pomocą chusteczki, można przetrzeć twarz, a nawet zwilżyć wargi.
 • Pamiętaj, aby przeprowadzić kilka małych ręczników.

Lista potrzebnych rzeczy może być dość szeroki, ale każdy szpital ma swoje własne zasady, wymagania i zakazy. Poniżej znajduje się lista rzeczy, które mogą okazać się pomocne podczas porodu, ale trzeba nie tylko skupić się na swoich preferencji, ale również wymogi szpitala.

 • Jeśli kochasz muzykę, oprócz dyskomfortu pomogą graczowi z ulubionymi piosenkami.
 • W tym przypadku, jeśli rodzić z partnerem, będzie się przydać piłki tenisowej – używanie go jest bardzo wygodne do masażu talii podczas porodu, co znacznie ułatwia pracę w stan
 • Kobiet.
 • Duża nadmuchiwana kula gumowa, co jest bardzo wygodne, aby czekać na walkę.
 • Aparat jeśli chcesz uchwycić pierwsze chwile życia swoich okruchów.
 • Jeśli rodzić, wraz z przyszłym ojcem, dbać o jedzenie dla niego.
 • I, oczywiście, naładowany telefon komórkowy.

W bardzo rzadkich przypadkach, zazwyczaj w szpitalach małych prowincjonalnych miasteczek, szpital wymaga dość „egzotycznych” rzeczy, takich jak, na przykład, zestaw jednorazowy odzieży dla matki lub zaciśnięcia pępowiny dla noworodka. Ale to często uniemożliwia wcześniejsze ginekolog, który stoi na rachunek w ciąży kobieta.

Poniższa lista rzeczy potrzebnych w szpitalu, trzeba będzie po porodzie:

 • Zaraz po urodzeniu nowo rozwiniętego mama trzeba zmienić. Preferuje Nightgown z szeroką szczelinę z przodu, a także szlafroki. Pamiętaj, aby zapytać wcześniej czy ciepła do Enough Ward, w której będą razem ze swoim dzieckiem. Ubrania powinny być wygodne i wygodne na tyle, że nie trzeba zamrażać.
 • Rzeczy do higieny osobistej: papier toaletowy o wysokiej jakości (musi być bardzo, bardzo miękki, tak aby nie podrażniać krocze), pożądane jest, aby dać pierwszeństwo do papieru toaletowego na mokro, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, mydło, grzebień.
 • Podpaski higieniczne przeznaczone dla kobiet w okresie poporodowym. Klocki te mają bardzo wysoką chłonność. Zdolność, w tym samym czasie, aby zapewnić dobrą wentylację. Jednak, niestety, nadal w wielu szpitalach silnie prieemletsya stosowanie podpasek, więc kobiety muszą godzić się na pieluchy. Pamiętaj, aby sprawdzić ten problem z lekarzem.
 • W każdym przypadku będzie bardzo użyteczne specjalne majtki jednorazowe – siatka. Są one przeznaczone właśnie dla takich przypadków. Nie są one odczuwane w ciele, nie ogranicza ruchu kobiecego, pozwalają skórze oddychać.
 • Bardzo zbędny dla kobiet będzie specjalna wyjmowane ochraniacze klatki piersiowej. Są one niezbędne w celu absorbowania pokarmu sączącą i ochrony ubrania przed zamoczeniem. I w pierwszym miesiącu po urodzeniu dziecka słabe sutki są duża liczba kobiet.
 • Bardzo często kobiety zapomnieć o pompie piersi, a kiedy nadejdzie mleko, tata musiał pilnie szukać go do aptek. Laktator nie jest tak drogie, więc to będzie dużo bardziej rozsądne zakupić go wcześniej, niż cierpieć z powodu przeludnienia w klatce piersiowej.
 • Środki do usuwania stymulacji udojowego i gojenia się złamań. Istnieje wiele różnych środków, jak wymaga płukania i pozwalają na karmienie bez wstępnej obróbki udojowych.
 • Jeśli używasz kremów, należy przynieść krem ​​odżywczy – często po urodzeniu skóra jest bardzo przesuszone.
 • Oczywiście, nie należy zapominać o biustonosze przeznaczone dla matek karmiących. Można również użyć konwencjonalne i biustonosz z przodu zamknięcia. Główną rzeczą, którą należy zauważyć jest jego wielkość – biustonosz powinien wspierać piersi dobrze, ale w tym samym czasie, w każdym razie nie szczypać w dowolnym miejscu. W przeciwnym razie mogą wystąpić lakostazom a nawet zapalenie sutka.
 • Bardzo często w ciągu pierwszych kilku dni po porodzie kobieta doświadcza trudności w defekacji. Dlatego przy podejmowaniu decyzji, co trzeba kupić szpital, nie zapomnij o przeczyszczających świecami. Korzystne jest zalecane dać świece na glicerolu na bazie preparatów ziołowych może powodować reakcje alergiczne u dziecka.
 • Jak wspomniano wcześniej, nie zapomnij o skarpetkach.
 • Pamiętaj, aby sprawdzić z wyprzedzeniem listy dozwolonych produktów przesyłowych. Pamiętaj, że teraz trzeba bardzo uważnie monitorować ich diety. Po tym wszystkim, substancje, które dostają się do ciała, pochodzą z mlekiem matki do dziecka.
 • Bardzo często kobiety zapomnieć o tak małej rzeczy jak zwykłych plastikowych torebek, które są bardzo przydatne do brudnej bielizny.

Nie mniej potrzebne rzeczy do szpitala – to drobiazgi dziecka. Dokładnie to, czego trzeba gotować, to zależy głównie od polityki wewnętrznej szpitala. W niektórych szpitalach nie wolno niczego własnego, podczas gdy w innych jest to konieczne, aby mieć swoje pieluszki. Szczególnie progresywny umożliwić szpitala natychmiast umieszczenie dziecka w bluzce, suwaki lub unitard.

Ale praktycznie każdy szpital musi mieć jednorazowych pieluch. Wielu rodziców natychmiast kupić duży pakiet – w każdym razie nie powtórzyć tego błędu. Aby rozpocząć, należy kupić najmniejszy pakiet i zobaczyć, jak dziecko w nich wygodne, nie powodują stosowanie pieluch tej firmy – producenta reakcji alergicznych. I tylko w przypadku, jeśli są spełnione, można kupić duży pakiet. Ale także nie zapominać, że jeśli zamierzasz korzystać z pieluch nie są stałe, ale tylko od czasu do czasu – na spacer lub do kliniki, to nie jest konieczne, aby uzyskać duży stos z tego prostego powodu, że dziecko będzie wkrótce wyrośnie z nich.

Oprócz pieluch, należy również zadbać o nabyciu wyrobów higienicznych do pielęgnacji okruchy – wilgotnych chusteczek (najlepiej bez – lub zapachy), dzieci do lat kremu pieluchy, wacików i waciki z przystanku. Pamiętaj, aby kupić to wszystko z marginesem, tak aby nie uruchomić w sytuacji, gdy nagle skończyć pieluszek lub chusteczek.

Niektóre matki, zbierając najbardziej konieczne do szpitala, często zawarte w liście smoczków i butelek dziecięcych. O ile jest to konieczne – aby zdecydować, oczywiście, zależy od ciebie. Jednak podejmując decyzję, w każdym razie nie można zapomnieć o tym i ssanie sutków, a nawet więcej, suplementacja dziecko butelka negatywnie wpływa nie tylko odruch ssania, ale także na proces powstawania laktacji.

Kolejnym punktem na liście, które powinny zostać podjęte do szpitala, ubrania na rachunku. Wcześniej przygotować wszystkie niezbędne ubrania dla siebie. Nie jest konieczne, aby gotować rzeczy kilka rozmiarów mniejsze niż „ciąży” wagi – najprawdopodobniej nie będzie w stanie ubrać je jak najszybciej po porodzie występuje znaczna utrata masy ciała, ale nie objętości. Zgadzam się, to jest bardzo frustrujące, gdy próbuje rozładować wciskają się w dżinsy, które uporczywie nie chcą nie jest coś, że zbiegają się w pasie, ale nawet rozciągnąć do bioder. Nie martw się – wkrótce powrócić do zwykłej postaci.

Mówiąc o potrzebie podjęcia do szpitala, w szczególności chciałbym wspomnieć ubrania dla absolutorium z dzieckiem. Pierwszym i najważniejszym wymogiem – ubrania powinny być ściśle od pogody. System termoregulacji w tartej jeszcze bardzo niedoskonałe, dlatego przegrzania i hipotermii mają na negatywny wpływ ciało dziecka.

Zgodnie z ogólną zasadą, przy wypisie dziecko ubranie w następujący sposób: pieluchy jednorazowego użytku, kamizelkę (lub dwa – w zależności od pory roku), a okruchy owinięte pieluchy (lub dwa – również w zależności od temperatury powietrza) i kocem lub koperty. Oczywiście, korony są niebieskie lub różowe wstążki. Pamiętaj, aby dbać, że masz pod ręką zawsze była czysta chusteczka – bo dziecko może całkowicie bekać w dowolnym momencie.

Mimo radosnego gwaru związanego z odprowadzania matki i dziecka, należy sprawdzić, czy wszystkie wymagane dokumenty. Kiedy zwolniony ze szpitala na rękach muszą posiadać następujące dokumenty:

 • Wymiana karty jako kobiety i dziecka. Pamiętaj, aby zrobić kserokopię dla siebie.
 • Zaświadczenie lekarskie urodzenia wymagane do późniejszej rejestracji dziecka w urzędzie stanu cywilnego.

Podsumowując, chciałbym przypomnieć raz jeszcze – ten artykuł pokazuje tylko przykładową listę niektórych rzeczy wziąć do szpitala. Pamiętaj, aby poprosić o tym z lekarzem. Znajomych, która urodziła się w tym samym szpitalu, też, można powiedzieć, te małe rzeczy, które uczynią Państwa pobyt w szpitalu bardziej komfortowe.

Ale w każdym razie – kilka dni w szpitalu minie bardzo szybko, a otrzymasz ogromny i nieznany świat, w którym będzie żyć teraz z dumną nazwę MAMA!

load...