Co to znaczy, jeżeli osoba mówi do siebie

Zawartość:

Wszyscy jesteśmy ze sobą wewnętrzne dialogi, jak w słynnej piosence: „Cicho cicho pod nosem do siebie, mówię.” I takie „rozmowy” nikt nie jest zaskoczeniem, ponieważ nikt nie słyszy ich otoczeniu ludzi. Ale czasami można mieć do czynienia z kimś, kto bardzo entuzjastycznie rozmawia z niewidzialnego rozmówcy głośno. Wyraźnie pokazuje, że taka osoba nie zdaje sobie sprawy, że to nie tylko biorąc pod uwagę poważne pytanie, jak my wszyscy, „rozmawia” z myślą o nich, i jest zaangażowany w dialog, odpowiadając na słowa, które, jak się wydaje przyjść na zewnątrz. Dlaczego ludzie mówią do siebie i dlatego nie zauważyć, że w rzeczywistości nie rozmówcę mają?

load...

Rozmowa z – znak psychozy

Kiedy osoba mówi do siebie, nie czekając na odpowiedź, może być wczesnym objawem schizofrenii. Oczywiście, jeśli mamrocze coś pod nosem tylko dzień lub dwa, to niekoniecznie znak patologii. Ale jeśli ktoś jest śmiać się bez wyraźnej przyczyny lub gdy prowadzi rozmowę na głos przez dość długi okres czasu, a wszystko to, wraz z innymi zaburzeniami zachowania – takie jak halucynacje, wycofanie społeczne, emocjonalne, dziwne zachowanie – ta osoba bez wątpienia, w pilnej potrzebie zdrowia psychicznego poradnictwo.

Najbardziej charakterystycznym objawem psychozy – obecność halucynacje. Halucynacja – to fałszywa percepcja rzeczywistości w każdym z pięciu zmysłowych modalności gdy bodziec zewnętrzny jest naprawdę nie istnieje, ale ludzie mają skłonność do halucynacji, widzieć, słyszeć lub czuć nieistniejącego obiektu. Halucynacje mogą występować w stanie półmroku pomiędzy snem a przebudzeniem, delirium, delirium tremens lub zubożenia; mogą być również spowodowane pod wpływem hipnozy. Najczęstsze to tylko halucynacje wizualne.

Uporczywe halucynacje charakterystyczne dla schizofrenii. W jednym typie choroby chorzy ludzie wierzą, co słyszą oskarżając komendanta głosem, do którego odpowiedzi w kompletnej panice, za przejaw całkowitego posłuszeństwa, lub próbując chronić się lub nawet samobójstwa. Nieco inna halucynacje iluzji – jeśli występuje halucynacje bez zewnętrznego bodźca, a złudzenie charakteryzuje fałszywego percepcji rzeczywistego bodźca.

load...

Schizofrenia – ciężka choroba psychiczna, która charakteryzuje się różnymi objawami. Należą do utraty kontaktu z rzeczywistością, zwanego już powyżej dziwnego zachowania, dezorganizacją myślenia i mowy, zmniejszenie emocjonalnego wyrazu i wykluczeniem społecznym. Zazwyczaj jeden pacjent nie spełnia wszystkich, ale tylko niektóre z objawów, a każda osoba ma kombinację tych objawów może być osoba fizyczna.

Termin „schizofrenia” pochodzi od greckiego słowa „schizo” (co oznacza „rozszczepialnych”) i „Frenot” ( „umysł, dusza”), a to może być tłumaczone jako „rozdzielenia duszy.” Jednak pomimo dość powszechnemu przekonaniu, schizofrenia nie jest przypisany do osoby z osobowością dzielonym lub zespołem stwardnienia osobowości.

Jaka jest różnica między schizofrenią i zaburzeniem osobowości wielorakiej?

Często zdarza się, schizofrenia i wielokrotne osobowości mylić, a niektórzy ludzie uważają, że jest to jedno i to samo. W rzeczywistości są dwie zupełnie różne choroby. Schizofrenia – zaburzenia funkcji mózgu; Niektórzy ludzie rodzą się z chorobą, ponieważ może być dziedziczona. Ale objawy zwykle nie rozwijają się przez wiele lat. U mężczyzn objawy pojawiają się w późnych nastolatków lub na początku lat dwudziestych; Kobiety są manifestacją objawów między dwudziestu i trzydziestu lat. Czasami, oczywiście, że objawy schizofrenii pojawiają się w dzieciństwie, ale to zdarza się bardzo rzadko.

Kiedy osoba cierpi na schizofrenię, przeżywa halucynacje i urojenia, widząc rzeczy, które nie istnieją, rozmawiając z kimś, kto widzi wyraźnie, wierzyć w rzeczy, które w żaden sposób nie odpowiadają rzeczywistości. Na przykład, widzi demony, które usiąść z nim przy stole podczas kolacji; lub mogą szczerze wierzyć, że jest Synem Bożym. Ludzie z tymi zaburzeniami również cierpią z nieuporządkowanej myślenia, słaba koncentracja, a koncentrując się problemy. Tracą także zdolność do podejmowania inicjatywy oraz do przygotowania i realizacji wszelkich planów. Co do zasady, osoby takie nie mogą być przystosowane społecznie.

Często osoby cierpiące na schizofrenię, uważa, że ​​głosy, które słyszy tam, aby monitorować jego lub zaszkodzić. Pewnie dostaje bardzo przestraszony kiedy je słyszy. Mógł siedzieć godzinami bez ruchu i rozmowy, rozmowy … mężczyznę sensie, obserwując ludzi ze schizofrenią nie złapać kropli sensu w swoim wystąpieniu. Niektórzy ludzie z takich zaburzeń pojawiają się zupełnie wystarczające; ale to tylko tak długo, jak nie zacznie mówić, a częściej – mówić do siebie. Nawet schizofrenia naznaczone niezgrabne, nieskoordynowane ruchy i niezdolność do dbać o siebie odpowiednio.

Główną różnicą między schizofrenią i wielu osobistości jest to, że ostatnia naruszenie nie jest wrodzona. Ten stan psychiczny spowodowany jest przez niektórych zdarzeń, które występują w życiu człowieka, a są one połączone, zazwyczaj z pewnym psychologicznej traumy w dzieciństwie. Może to być, na przykład, fizycznej lub seksualnego. U osób z chorobą, gdyż rozwija dodatkową osobę, jako sposób radzenia sobie z traumatycznym wydarzeniem. Aby być zdiagnozowane z wieloma zaburzeniami osobowości, osoba musi mieć co najmniej jedną alternatywną osobowość, która w znacznym stopniu kontroluje swoje zachowanie.

Wszystko u jednego pacjenta może rozwinąć się do stu osób, ale średnia liczba jest dziesięć. Może to być „extra” osoba tej samej płci, płci przeciwnej lub obu płci w tym samym czasie. Czasami różne osobowości tej samej osoby, a nawet mieć różne właściwości fizyczne, takie jak pewien sposób obejść, lub różnych poziomach zdrowia i wytrzymałości. Ale tu jest depresja i samoobrażenia próby mogłyby być wspólne dla wszystkich aspektów osobowości jednej i tej samej osoby.

Istnieje kilka objawów, które są takie same dla schizofrenii i wielokrotnej osobowości. Pacjenci ze schizofrenią mogą mieć halucynacje; podczas gdy ludzie z wieloma osobistościami nie zawsze jest ich doświadczenie, nadal około jednej trzeciej pacjentów, również oznaczone halucynacje. Rozdwojenie jaźni może powodować problemy z zachowaniem i trudności z koncentracją podczas studiów w młodym wieku; To może zmylić specjalistów, którzy czasami mylić tego zaburzenia ze schizofrenią, jak rozwija się i przejawia się zbyt często w wieku dojrzewania.

Jak widać, jeśli ktoś mówi głośno z niewidzialnego rozmówcy, może to być objawem bardzo poważnego stanu. Dlatego należy zrobić wszystko co możliwe, aby osoby blisko was i otrzymujących niezbędną pomoc jak najszybciej – w przeciwnym razie może to spowodować nieodwracalne szkody dla siebie!

load...