Co to jest zazdrość, jak z nim walczyć?

Zawartość:

Ktoś bardzo poetycko ochrzczony zielonooki potwór zazdrości. I rzeczywiście, jest to straszne uczucie jak potwór – pożera wnętrza, łamiąc i niszcząc życie relacji. Jak można zniszczyć zazdrosny, jak z nim walczyć? To uczucie powstaje w człowieku jeden z pierwszych. Dziecko jeszcze nie nauczył się prawidłowo chodzić i mówić, ale już zaczynają dochodzić prawa własności rodziców, zabawek, rozrywki okolic. Pamiętam, jak to się dzieje:

load...
 • Chłopiec w pięknej maszyny ogrodowe i mam bardzo stary i zepsuty.
 • Mama przytuliła swoją małą siostrę, a ja nie.
 • Sasha wolno jeść lodów, a moja mama mówi, że mam anginę.
 • Znajomy otrzymał wyższą ślad. A wszystko dlatego, że podlizywać się do nauczyciela.

Ktoś w dzieciństwie doświadczył takich chwil w ciszy i bez zarzutu, gasił negatywnego uczucia w sobie. A ktoś złamał przyjaciel maszyny przedszkole pomazał Sasha zabronionego lody i bić siostrę za zbyt matczyna miłość. A jeśli dziecko te przejawy zazdrości, choć wydawało się śmieszne, ale zupełnie pożegnał się z rodzicami i nauczycielami, a następnie w wieku dorosłym jest bardziej zazdrosny neurotyczny. Osoba jest zazdrosny, dręczony przez innych podejrzeń, że cierpi i nie może pojąć: Skąd to destrukcyjne uczucie?

Więc, co jest zazdrość i jak radzić sobie z tym, co to jest? Załóżmy odstawić dziecko przejaw zaborczości wobec dorosłych i rozmawiać o uczuciach. Jaka była żona podejrzenia o zdradę? Co kryje się za tym oskarżeniem?

Zazdrość – jest:

 • Strach przed utratą partnera;
 • Strach przed gorsza ktoś (przeciwnik lub konkurenta);
 • Lęk przed sam;
 • Rokowaniem (alkohol).

Jednak nie wszystko jest takie proste. Są mieszane poglądy zazdrość. Oznacza to, że człowiek boi się utraty męża lub żonę, a nie chce być jednym z poczuciem, że ktoś był lepszy. Dlatego też zdecydować, jak radzić sobie z zazdrością, konieczne jest na podstawie konkretnej sytuacji.

load...

Rodzaje zazdrości

Możliwe jest również, aby sklasyfikować rodzaje zazdrości, w zależności od charakteru partnera:

Guzki zazdrość

Występuje u ludzi niepewnych. Powodem zwykle nie jest podejrzane zachowanie małżonka (żona) w czasie teraźniejszym, a brak miłości i uwagi jako dziecko.

Jak radzić sobie z zazdrością niepewnego partnera? Tylko poprzez zwiększenie jego samoocenę. Weź mąż (żona) do psychologa, aby rozwiązać problemy dzieci, rozmawiać często, jak jego (jej) miłość. Ten rodzaj zazdrości najbardziej leczyć. Ale okaże się częściej.

Heavy-handed (Titanic) gorliwość

Występuje on w mocy ludzi, którzy nie mogą wziąć pod uwagę uczucia ludu, pragnienia. Despoci uwierzyć, że wszystko musi obracać się wokół nich, a partner musi należeć do nich całkowicie.

Aby poradzić sobie z tego rodzaju zazdrości jest prawie niemożliwe, ponieważ zazdrosny uczucia są sterowane przez jego temperamentu, cech charakteru. Człowiek urodził się w ten sposób. I całkowicie przerobić go, niestety, nie mogę.

Stoi zazdrość

Tak zazdrosny o ludzi, którzy sami sobie „piętno pistoletu”. Małżonek zmienić siebie i pomyśleć ich partner pójdzie dobrze z nimi. Psychologowie twierdzą, o przyczynach przeciwieństwo zazdrości. Niektórzy uważają, że zazdrosny apostata powoduje poczucie winy. Inni wierzą, że ludzie po prostu oceniana na własną rękę. A jeśli on sam nie miał problemów przekroczyć wierność obietnicom, a zostanie ona podana do partnera z łatwością.

Oto pytanie, „jak radzić sobie ze swoją zazdrością” nie pomoże. Nadaje się do umieszczenia na porządku dziennym kwestię „Dlaczego partnerem idzie?” Pozbądź okładziny zazdrości powróci tylko do prawdziwego życia męża lub żony. Muszę przyznać, że w tej kategorii w 75% mężczyzn i tylko 25% – kobiety. I nie jest w tym, że ludzie chodzić więcej kobiet. Tylko płeć piękna poprzez cudzołóstwo zwiększa ich poczucie własnej wartości, a z drugiej strony, pozbyć się wszystkich przejawów zazdrości. Chociaż w tym przypadku człowiek, patrząc na panią, wystające go do żony i zaczyna myśleć: „Ponieważ to się nie udało, to moje, jak sądzę, gdzieś w chodzeniu”.

Patologiczny (bolesne) gorliwość

Jest to najtrudniejszy rodzaj zazdrości. Występuje w pijanym alkoholików, narkomanów, schizofreników i osób z zaburzeniami układu nerwowego. Są one coraz do zaburzeń świadomości (pijany, Stojące, itd.) Zacząć szukać przyczyny konfliktu. Detonator jest głębokie poczucie winy, ukryty w głębi podświadomości, za niezgodność i wadliwa. Najgorsze jest to, że zazdrość jest często agresywna. Często zarzucano niewierność przyjęty do szpitala z biciem.

I obwinianie ofiary musiałby uciec od męczennika, albo myśleć o tym, jak radzić sobie z zazdrością niewystarczającą partnera. Ale wydają się być coraz w współuzależnienia, nadal znosić pływy zazdrość, niekontrolowane agresji oraz liczne zastraszania. W tym przypadku, trzeba traktować obu partnerów. I to nie tylko z zazdrości, ale również od uzależnień i współuzależnienia.

Jeśli cierpisz z zazdrości …

W przypadku, niekontrolowana zazdrość dręczy odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

 • Czy kwalifikują się do żadnego z opisów podanych powyżej?
 • Czy twoja zazdrość uzasadnione (kobiety mają bardzo wysoko rozwinięty instynkt lojalności i nielojalności partnera);
 • Jeżeli – tak, jak to wygląda poważnie, jak można sobie wyobrazić? (Może mój mąż tak jak pracownika, a ty musisz pisać kochanki rangi);
 • Co masz zamiar zrobić, jeśli koszty zdrada są prawdziwe?

Jeśli – matka trójki dzieci, który siedzi w dekrecie, zastanów się dobrze, zanim umieścić rzeczy męża za drzwi. Zdecydowaliśmy się nie rozwieść? A następnie rozmawiać o ich przypuszczenia nie są tego warte. Od męża, czując bezkarność, można naprawdę iść do opatrunku.

Nawiasem mówiąc, jeśli stale pokazać swój zapał i partnera są w żaden sposób winny, to może wywołać prawdziwą zdradę. Mąż może pomyśleć: „Cóż, jeśli robi mi więc, konieczne jest gulnut że nie został ranny codziennie wysłuchać zarzutów.”

Szkody, które mogą powodować zazdrość

Aby dowiedzieć się, że nie stać zazdrosny jeśli poważny problem, psychologów sugerują zadać sobie cztery proste pytania:

 1. Mogę walczyć wiatrakami?
 2. Czy to kolidować z moim poczuciem normalnego życia?
 3. Czy moja zazdrość przynosi ból osobie, którą kocham?
 4. Określa, czy mój zapał mam więcej niż sama mogę go kontrolować?

A jeśli tak odpowiedział na jedno lub więcej z tych pytań, to warto pomyśleć o tym, jak to jest czas, aby zmienić coś w swoim zachowaniu i swoich myśli i uczuć. Środki niezbędne muszą być podjęte, ponieważ zazdrość jest zdolny do powodowania bardzo znaczne szkody w różnych aspektach swojego życia:

 • Uraz. Stały lęk i uczucie zazdrości może zmniejszyć apetyt i znacząco pogorszyć jakość snu. Bardzo silne uczucie zazdrości może mieć takie same konsekwencje dla zdrowia, ponieważ są one w zaburzeniach lękowych. W szczególności, osoba zwiększa częstość akcji serca, nadmierne pocenie się, następuje wyczerpanie nerwowy. A jeśli nie można konstruktywnie radzić sobie z zazdrością, może to prowadzić do ciężkiej depresji.
 • Stosunki szkody. Zazdrość może wpłynąć na stosunki w sposób negatywny, szczególnie jeśli domniemane zagrożenie nie jest prawdziwe, a twój partner jest naprawdę nie robi nic, aby spowodować zazdrość. Nawet najbardziej kochający i oddany partner może czuć ból, niepokój i niezadowolenie z faktu, że nie ufał. Ostatecznie, to wysysa ci zarówno emocjonalnie.

Ale kiedy czujesz, że zazdrość skrada się do swojego serca, nie panikuj natychmiast. Pamiętaj, że to niekoniecznie jest to zły znak, a nie zawsze zazdrość robi wrażenie, co się wstydzić. Czasami może to po prostu oznaczać, że naprawdę można kochać kogoś i nie mogę sobie wyobrazić, że ten człowiek mógł zrezygnować lub zastąpić go kimś innym.

Oczywiście, czasami może nie tak jak człowiek, co się z kimś flirtuje, a to jest zupełnie zrozumiałe. Po tym wszystkim, można zobaczyć, że teraz jest dobry, ale nie jesteś obok niego. Powoduje to poczucie niepewności, a to może prowadzić do zazdrości. Jednak zazdrość może być nieszkodliwe, jeśli nic złego Twój partner nie ma, to nie ma nic, co mogłoby włączyć szczęśliwy związek w gorzkim rozczarowaniu. Taka zazdrość – to tylko podświadomy sposób, aby przyciągnąć uwagę. Następnie trzeba nauczyć się zrelaksować i pozwolić sobie na bycie szczęśliwym, zamiast podejrzewać coś swojego mężczyzny.

Czasami zazdrość w związku może wydawać się trywialne, ale jeśli ona nie oprzeć i nie go pokonać, to uczucie może zniszczyć swoją miłość i przywiązanie do siebie. Dlatego musimy znaleźć siłę, by oprzeć się oczu zielone oczy potwora, który czai się za rogiem i czeka na moment, aby go zranić i sprawi, że Twój ulubiony nienawidzić.

Jak radzić sobie z zazdrością

 • Zazdrość nie zawsze jest łatwy w obsłudze. Wszystko to może być mylące, w przekonaniu, że stosunki są zagrożone, nawet jeśli w rzeczywistości są po prostu idealne. Zazdrość pojawia się w relacjach wielu par i to jest w rzeczywistości, to zrozumiałe, bo to jest – nic więcej niż strach przed utratą tego, co kochasz bardzo. Trudno po prostu uśmiechnij się i zachować spokój, gdy twój partner jest ładny żart lub coś innego uczęszcza do innej kobiety atrakcyjne, zwłaszcza w czasie, gdy jesteś blisko. W ten sam sposób, będziesz musiał się martwić, gdy widzisz go przytula i głośno radość, poznał jego przyjaciel z dzieciństwa, który nie widział.
 • Ale potem okazuje się, że zachowanie twojego partnera jest dopuszczalne? Czy będzie się także przytulić i pocałować w policzek swojego bardzo dobrego przyjaciela płci przeciwnej, jeśli po konfrontacji z nimi nie widział go od kilku lat? Nie nie byłby bardzo szczęśliwy z nim spotkać? Powiedz mi szczerze – nigdy nie pozwoliliście sobie tylko flirtować z kimś, jeśli twój ulubiony tam nie było? I nie pójdziesz tańczyć z innym mężczyzną, jeśli naprawdę chce się tańczyć, a twój partner jest już zmęczony i po prostu chcą siedzieć?
 • Zazdrość rodzi się w twojej głowie, z powodu własnych błędów, a nie dlatego, że człowiek działa tak. To wynika z faktu, że postrzegasz dokładnie to, co się dzieje. Ludzie mają pewną tendencję do bycia pesymistą i spodziewać się najgorszego, jeśli chodzi o relacje, a tendencja ta jest trudna dla wielu myśleć racjonalnie. Dlatego, obserwując zazdrość między kochającymi ludźmi z zewnątrz, często można zauważyć, jak głupi swoje roszczenia wobec siebie. Jak można przestać być zazdrosny?

Kroki w celu zwalczania zazdrości

 • Zazdrość i miłość – jest zawsze. To jest w porządku, jeśli wielka miłość miesza się z kroplą zazdrości. Być może jest to naturalne i prawie nieuniknione część romantyczny związek. Sztuką jest to, że trzeba się upewnić, że zazdrość nie więcej niż odgrywa niewielką rolę w swoim związku. „Lot” na skrzydłach zazdrości, wykonywane w kółko, jest to zbyt uciążliwe zarówno dla amatorów, a nic nie zrobi w ogóle, aby dać szansę na poprawę relacji. Wręcz przeciwnie – zazdrość może przyspieszyć koniec co próbujesz tak trudno chronić. Najlepszym sposobem, aby pomóc sobie nawzajem – to skuteczna komunikacja i zrozumienie siebie.
 • Słuchaj swojego partnera, i robią to naprawdę. Może on próbuje coś powiedzieć o ich zachowanie, chce dostać od ciebie coś. W większości sytuacji, które wywołują zazdrość, twój partner naprawdę nie jest zwrócić uwagę na siebie i pokazać, że będzie on w dalszym ciągu zależy. Jeśli chcesz, aby rozwiązać problem, a następnie oboje muszą być gotowi do słuchania siebie i usłyszeć to, co każdy z was chce powiedzieć. Spróbuj odgadnąć myśli i motywacje swoich ludzi i ich działań staramy się pokazać mu, że całkowicie posiada swoją uwagę, nawet jeśli aktualnie rozmowy lub tańczyć z innym mężczyzną.
 • Komunikować się i spróbować zrozumieć. Jeśli słowa lub czyny swojego mężczyzny spowodować podrażnienie, po prostu powiedz mu o tym. Można, oczywiście, po prostu być napompowane i cichy, jako partyzant podczas przesłuchania, ale tylko pogorszyć sytuację dla was obu. Zamiast trzymać diatrybę psychicznie, lepiej powiedzieć to wszystko głośno. Nie może być tak, że człowiek nie zdaje sobie sprawy, że zrobił to, co może odwołać swoją zazdrość i gniew. A jeśli oni rozumieją, że winę … Nie idź, jeśli twój partner chce ci coś powiedzieć, słuchać go, nawet jeśli będzie się wydawać, że to nie ma sensu. Pamiętaj, to na pewno wiele znaczy dla człowieka, jakby chciał się usprawiedliwić, i utrzymać się.
 • Próbować wspólnie rozwiązać problem zazdrości. Konstruktywny dialog może być sposobem na zdobycie sojuszników w obliczu swojego partnera, kogoś, kto czuje, że może on zwrócić uwagę na ciebie, gdy jesteś zazdrosny całkowicie nieuzasadnione. Prowadzenie dialogu, należy rozważyć następujące kwestie:
 • Nie zrzucić winę za swoją zazdrość innej osoby. Tylko ty jesteś odpowiedzialny za swoje uczucia.
 • Stosować się do „I” -zayavleny. Zamiast mówić „nie trzeba tego robić,” mówi, „Poczułem straszny, kiedy to się stało.”
 • Pamiętaj, że sposób, w jaki postrzegają sytuację może całkowicie zgadzam się ze sposobu człowiek widzi ją.
 • Przede wszystkim być współczujący – i do siebie i do swojego partnera, do którego masz powierzonego ładunku i więc moja zazdrość. Spróbuj znaleźć najlepsze sposoby, aby ruszyć do przodu. Być namiętny, nie zazdrość i oskarżenia, aw jego chęci poprawienia relacji i próbując rozwijać swoją zazdrość.
 • W większości przypadków jest to mało prawdopodobne, aby być rozmowa jednorazowa. Będziesz musiał się zgodzić, aby wrócić do rozmowy przy każdym uruchomieniu przejąć swojej zazdrości.
 • Postaw się na jego miejscu. Jest to jeden z najlepszych sposobów radzenia sobie z zazdrością w relacji między mężczyzną i kobietą. Co byś zrobił w podobnej sytuacji, jeśli były, aby umieścić swoją ukochaną? Można by zachowywać się w ten sam sposób? Mógłbyś uniknąć zachowań, które mogłyby wywołać zazdrość migać swojego partnera? Staraj się zawsze postawić się w buty partnera i spróbować zrozumieć, co człowiek przeżywa w tej chwili. Może po prostu chce zrobić dobre wrażenie, czy po prostu stara się być miły? I każdy na świecie powinien obracać się wokół mężczyzn koniecznie chcąc zniechęcić go od ciebie?
 • Zaufanie swoich uczuć do partnera. Jest to również jeden z najlepszych sposobów radzenia sobie z zazdrością, ale teraz, jeśli nie jesteś zazdrosny o Ciebie i Twojego partnera. Jeśli jesteś zły na niego za jego podejrzeniami, to będzie to tylko pogorszyć sytuację. Lepiej jest powiedzieć ukochanej osobie, że jest im bardzo przykro, że zaniedbane, jeśli naprawdę pozostawione bez opieki dla człowieka, woli poświęcić go na kogoś innego. Lub po prostu uspokoić swoją bratnią duszę, i niechaj słucha, jak bardzo go kochasz i jak je pielęgnować. Kiedy mężczyzna jest zazdrosny, musimy pamiętać, że bardziej niż cokolwiek innego boi się utraty ciebie, i to jest bardzo złe bez uwagę!
 • Być racjonalne. Zazdrość w miłości jest zwykle związane z domniemanym zagrożeniem dla relacji. Najważniejszą rzeczą, którą należy zrobić – jest, aby spróbować dowiedzieć się, to zagrożenie jest prawdziwe lub urojone; należy pamiętać, że zatruty umysł ma tendencję zazdrość drobnych działań i słów, aby nadać status zbyt znaczące. Pomyśl szekspirowskiego Otella, dla których nieoczekiwana utrata ukochanej żony, zwykle chusteczka służył jako wystarczający powód, aby podejrzewać ją o niewierność, a nawet zabić dla niego.
 • Pracować na samoocenę. Nie jest tajemnicą, że większość zazdrosnych niepewnych ludzi. Zatem, badania amerykańskich psychologów, że zostały one przeprowadzone w dwa tysiące ósmego roku, wykazały, że niskie mężczyźni byli bardziej prawdopodobne, aby być zazdrosny niż wyższych facetów. Możemy założyć, że wyżsi mężczyźni byli bardziej pewni swojego statusu, a tym samym mniej martwi się o zagrożeniu ze strony potencjalnych rywali w miłości.

Przyjęcie środka samoocena, będzie w stanie chronić się przed zazdrością. Staraj się unikać negatywnych myśli o sobie, koncentrując się na swoich mocnych stronach. Angażować się w samodoskonalenia. Zapisz się do wszelkich interesujących kursów, dostać się hobby. To wspaniałe, aby odciągnąć od smutnych myśli, podnieść cię w oczach partnera i, co najważniejsze, we własnych oczach. I tak często, jak to możliwe, aby spędzić czas z dobrymi przyjaciółmi, którzy sprawiają, że czujesz się dobrze.

Nauczyć się ufać swoim partnerem i nie wątpię jakiegokolwiek powodu. Pamiętaj, że cię kocha, a on nie zamierza przestać cię kochać tylko dlatego, że przestał rozmawiać z jakąś atrakcyjną młodą damę. A jeśli masz obawy, nie zapomnij: konieczne jest delikatnie poinformować partnera. Jest o wiele lepiej niż zorganizować stare „dobre” show dla uciesze zielonooki potwór!

load...