Co to jest wewnętrzne hemoroidy objawy u kobiet:

Jeśli opracowane wewnętrzne hemoroidy objawy u kobiet może być nieobecny w okresie remisji. Ostra faza objawów chorobowych są najbardziej widoczne. Hemoroidy – jest najczęstszą chorobą odbytnicy. Choroba zazwyczaj przewlekły. W zaawansowanych przypadkach, gdy pacjenci są kobiety zaangażowane w samoleczenia i nie iść do szpitala, choroba prowadzi do powikłań (zapalenie odbytnicy, zakrzepica, martwica odbytnicy). Jakie są przyczyny, objawy i leczenie tej choroby, konieczne jest, aby lepiej zrozumieć.

load...

Charakterystyka hemoroidów wewnętrznych

Odbytnica – jest dalsza jelito grube, kończąc odbyt. Organ ten służy do usuwania odchodów. Odbyt znajduje się sieć żylną. W jego żyłach płynie krew do serca. Hemoroidy – choroba etiologii zakaźnej, w którym nie jest przedłużeniem w odbytnicy żyłach. Prawie zawsze żylaki w połączeniu z zakrzepicą. W przeciwieństwie do tego, tętnice, żyły mają cieńsze ściany. Przyczynia się to do żylaków. Hemoroidy są rozciągnięte naczynia stają się cienkie i zaciskane. żylnego przepływu krwi jest zakłócona. Dzięki długotrwałej stagnacji rozwoju zakrzepicy.

Jedna na pięć osób na świecie cierpi z powodu tej choroby. Kobiety i mężczyźni są dotknięte równie często. W ostatnich latach gwałtownie wzrosła liczba młodych ludzi z tą chorobą. Coraz hemoroidy są diagnozowane u kobiet w wieku od 20 do 30 lat. Choroba jest ostra lub przewlekła. Pierwsza postać często przechodzi do drugiego.

Hemoroidy mogą być wewnętrzne i zewnętrzne. Różnica polega na tym, że tworzenie pierwszego rodzaju są umieszczone pod błoną śluzową odbytnicy do światła jelita. Hemoroidy wewnętrzne jest pierwszym stadium choroby. W miarę postępu choroby węzły na zewnątrz. W tym przypadku, jest rozwijanie hemoroidy zewnętrzne. Wewnętrzna postać choroby występuje w 4% populacji. Grupa ryzyka obejmuje kobiet, które rodziły przed.

load...

Przyczyny i czynniki ryzyka

Pojawienie się objawów wewnętrznych hemoroidów u kobiet jest wynikiem narażenia ludzi na różnych niekorzystnych czynników. Oznaczające przyczyn patologicznych odbytnicy:

 • Brak aktywności fizycznej;
 • Ciężka praca fizyczna;
 • Podnoszenia ciężkich;
 • Obecność zaparć powodu niedożywienia;
 • Naruszenie przepływu krwi w naczyniach miednicy mniejszej;
 • Skrzepy krwi w tle z wykorzystaniem niewielkich ilości cieczy;
 • Naruszenie ruchliwość jelit.

Hemoroidy wewnętrzne – choroba, która jest spowodowana niewłaściwym stylem życia. Pozycji siedzącej przez dłuższy czas, nieprawidłowa postawa podczas siedzenia, stania pracy, podróży lub długich lotów – wszystkie czynniki ryzyka choroby u kobiet. Oblicza płci pięknej, podnosić ciężary i zrobić podnoszenie ciężarów, często cierpią na hemoroidy. Często pierwsze objawy choroby pojawiają się po urodzeniu.

Płci pięknej często objawem choroby. Te ostatnie można prowadzić na zaburzoną ruchliwość i zaparcia, co stanowi czynnik wyzwalający rozwoju hemoroidów wewnętrznych.

Najczęściej choroba dotyka kobiety, fryzjer, sprzedających, kasjerów, księgowych. W ostatnich latach gwałtownie wzrosła liczba dziewcząt, które prowadzić samochód. Dzięki temu zmniejsza się aktywność ruchową i prowadzi do żylaków. Czynniki ryzyka rozwoju żylaków to stres, nadużywanie alkoholu, niezgodności posiłek, obecność chorób narządów płciowych, seksu analnego, otyłość, palenie tytoniu.

Objawy subiektywne

Gdy postać utajony żylne jednostki patologii wzrokowo niedostrzegalna. Znajdują się one i ustalona w procesie cyfrowej badanie odbytnicy. Subiektywne objawy hemoroidów wewnętrznych u kobiet są następujące:

 • świąd odbytu;
 • Spalanie;
 • Naruszenie krześle o rodzaju zaparcia;
 • Dyskomfort podczas defekacji;
 • Uczucie obcego obiektu;
 • Ból.

We wczesnych stadiach choroby kobiet martwi dyskomfort w odbycie.

Może to być wzdęcia, świąd lub pieczenie. Niektórzy pacjenci mają ból w dolnej części brzucha. Nieprzyjemne odczucia przeszkadzać pacjentów przed i po wypróżnieniu. Zaparcie jest częstym objawem hemoroidów wewnętrznych u kobiet. Naruszenie kału rozwija się ze względu na opóźnienie w kale jelita. Przyczynia się do tego spadku ruchliwości. Ból przeszkadza najczęściej w trakcie przemieszczania jelit.

Objawy obiektywne

Choroba może być podejrzewa się obecność krwi w stolcu. W zdrowej osoby w kale jak żadne ślady. Krwawienie z odbytu Szczególną cechą choroby. Krew można znaleźć na bieliznę pacjentek w stolcu lub na papierze. Objętość tych wyładowań w większości przypadków nieznaczna (kilka kropli). Kiedy krwawienie wewnętrzne hemoroidy występować okresowo. W przewlekłej postaci tej choroby krwi, pojawia się tylko podczas zaostrzenia. Ma jasny kolor czerwony, znajduje się na powierzchni stolca. Takie objawy wynikają z hemoroidy uszkodzeń. Masywne krwawienie może powodować anemię.

Hemoroidy często śluz uwolnione z odbytu. Jest on utworzony w ściance jelita i na zewnątrz. Sekret podrażniać skórę, powodując swędzenie i obrzęk. W badaniu pacjentek może zidentyfikować obrzęk i przekrwienie. W przypadku przystąpienia do infekcji i zakrzepicy wzrost temperatury ciała. Elementy wewnętrzne mogą wypaść. Tak rozwija hemoroidy zewnętrzne. Początkowo zmniejszyć tworzenie własnych, to musi podjąć wysiłek. Głównym objawem tej choroby – obecność węzłów. Są inne fragmenty żyły.

Plan badania pacjentów

Taktyka leczenia hemoroidów wewnętrznych u kobiet zależy od prawidłowej diagnozy. Hemoroidy wewnętrzne ma podobny obraz kliniczny z innymi chorobami (ostrej i przewlekłej szczeliny odbytu, raka jelita grubego, odbytnicy, wrzodziejące zapalenie okrężnicy, krwotocznym sigmoiditom). Wczesne rozpoznanie tej choroby jest trudne, ponieważ węzły znajdują się w środku. Można je znaleźć tylko w instrumentalnej lub badanie per rectum. Na początkowym badaniu lekarz pacjenta musi przeprowadza badanie dotykowe.

Taka kontrola może być przeprowadzona w postawie pacjenta leżącego na boku ze zgiętymi kolanami i stopami dociskane bagażniku lub w pozycji kolano-łokieć. Badanie jest przeprowadzane w sterylnych rękawiczek. Lekarz wkłada się palce w odbytnicy i bada odbytnicy. Szacowany lokalizacja węzłów, liczby i wielkości. Pre palca posmarowane wazeliną. Obecność hemoroidów wskazuje na obecność krwi na rękawicy po badaniu.

Najbardziej wiarygodną metodą diagnostyki jest Sigmoidoskopia. Rura strumienia pacjenta wprowadza się do głębokości około 30-35 cm. W celu zbadania prosto śluzówki i część esicy. Dodatkowo może być przeprowadzone baru lewatywę i biopsji. Badania laboratoryjne obejmujące ogólne klinicznych krwi i moczu, badanie kału na obecność krwi utajonej, coprogram. Musi przejść stolca jaj robaków i pierwotniaków cyst. Aby wykluczyć wrzodziejące zapalenie okrężnicy i zorganizowaną kolonoskopię.

Patsienov jak leczyć?

Kolonoproktologi wiedzieć, co w leczeniu tych pacjentów. Leczenie niepowikłanego wewnętrznego konserwatysta hemoroidy. Dostępne są następujące metody:

 • Stosowanie czopków do podawania doodbytniczego;
 • Normalizacja dostaw;
 • Prawidłowy styl życia;
 • Flebotropowe zastosowanie środków;
 • Podawanie leków przeciwpłytkowych.

Na sprzedaż jest duża liczba czopków na hemoroidy. Najszerzej stosowane zgodnie czopka doodbytniczego Relief, Posterisan, Troxevasin, Ultraproct, Anuzol, Anestezol. Dobry efekt otrzymuje kapsułki doodbytnicze Proctosedyl-M. W celu zapobiegania powstawaniu zakrzepów, używane narzędzia, które hamują agregację płytek krwi. Grupa ta zawiera świece Gepatrombin G i Proctosedyl.

Terapia patogenetyczne polega na wykorzystaniu środków w celu zwiększenia ton żyłach.

Należą Phlebodia, Detraleks, Venarus, Aescusan. Są one brane pod przebiegu co najmniej 3 miesiące.

Nie każdy wie, jak traktować kobiety hemoroidy wewnętrzne diety. Aby nie uszkodzić hemoroidy są zobowiązani do przestrzegania określonej diety. Głównym celem – zmiękczanie stołki i profilaktyce zaparć. Często łączy się go z hemoroidy szczeliny odbytu. Dzieje się tak z powodu uszkodzenia śluzówki stałej stolcu. Aby kał stają się miękkie, trzeba pić więcej płynów (galaretki, sok z miąższu owoców, kompot z suszonych moreli i suszonych moreli). Zaleca się jeść gotowane i surowe warzywa, owoce, otręby, śliwki, figi. Dieta powinna być wyższa w błonnik i pektyny. Wymagane jest, aby zrezygnować z picia.

Kiedy węzły zaczynają spadać i zmniejszyć siebie, można przeprowadzić skleroterapii lub fotokoagulacji laserowej. Jest to bardziej radykalne metody leczenia. 3 etapy hemoroidy, gdy węzły muszą zmniejszyć ręce, które wymagają podwiązania lub cryodestruction. Kiedy razvivshemsya zakrzepica przepisać leki przeciwzapalne. W późniejszych stadiach choroby i radykalnej operacji jest wykonywana w trakcie rozwoju zakrzepowego zapalenia żył. W trakcie jej żylaki są usuwane.

Zapobieganie patologii

Choroba ta może być uniemożliwiony. Trzeba wykonać właściwą drogę życia.

Należy stosować się do następujących wytycznych:

 • Pić dużo płynów;
 • W leczeniu chorób przewlekłych (żołądka, jelita cienkiego i okrężnicy);
 • Jeść więcej pokarmów roślinnych (owoce, jagody, warzywa i zboża);
 • Wykonywać stres;
 • W pozycji stojącej lub siedzącej, aby uniknąć długiego pobytu w położeniu;
 • Ograniczyć czas spędzany przed telewizorem lub komputerem;
 • Często zmieniać pozycję;
 • Prowadzić zdrowy tryb życia;
 • Utrzymanie optymalnej wagi ciała;
 • Poruszać się;
 • Uprawiania sportu;
 • Wyeliminowanie sytuacji stresowych.

Profilaktyka hemoroidów powinno być zrobione od młodości, a choroba jest często wykrywany w bardzo młodym wieku. Aby uniknąć komplikacji już opracowane choroby, należy skonsultować się z lekarzem i przestrzegać wszystkich zaleceń.

Samoleczenia często prowadzi do progresji wewnętrznych hemoroidów i rozwoju powikłań. Farmakoterapia jest skuteczny tylko we wczesnych stadiach choroby, kiedy węzły nie wychodzić na zewnątrz. Zatem wewnętrzne hemoroidy u kobiet rozwija się bardzo często. Od tej choroby dotyka miliony kobiet i dziewcząt na całym świecie.

load...