Co to jest użyteczne granaty?

Zawartość:

Granat, właściwości użytkowe są zauważane w starożytności, jest uprawiana od tysięcy lat temu. Wysokość drzewa sięga 10 m, skórzaste liście są ciemnozielone, kwiaty jaskrawoczerwone, duże owoce do 0,40 kg. Granat owoc ma kształt kulisty żółto-czerwona skórka grube, skórzaste, cierpki smak. W ciągu 6 do 12 szczelin, które są oddzielone od folii działowej, oraz wiele gniazd znajduje się ziarno. Nasiona są kanciaste poglądy i otoczone są soczystym miąższu, który jest produkowany z okrywy nasiennej.
Powrót do spisu treści

load...

Trochę historii

Ojczyzna jest tak cudowne owoce są uważane, Iran, Afganistan, Azerbejdżan i sąsiednie stany te kraje. Przez wiele wieków był on wyświetlany wiele różnych odmian. Historycznie rzecz biorąc, jest to udowodnione, że granat rozprzestrzenił się na wszystkich kontynentach podczas XVI – XVII wieku.

W Polsce owoce można znaleźć na Kaukazie i na Krymie.

Grecy uznać owocem symbolem szczęśliwego małżeństwa, w Azji Środkowej, granatu – symbol dobrych stosunków i przyjaźni.

Owoc dostaje swoją nazwę „Punica granatum” przez starożytnych Rzymian i Greków. Początkowo nazywano go Punicka jabłko (ponieważ pochodził z Kartagińczyków), Grecy nazywali ją „Granat”, co tłumaczy się jako ziarnisty.

load...


Powrót do spisu treści

Kompozycja jest bardzo smaczne i zdrowe owoce

Miąższ zawiera fruktozę, kwas jabłkowy i cytrynowy, bogate w mikro, makro i ultramicroelements, witamina C, prowitamina A, antocyjany i flawony pigmenty. Zbierane owoce z gałęzi może leżeć do wiosny, utrzymując wszystkie użyteczne właściwości.

Sok z granatów zawiera 8 – 10% cukru, a niektóre odmiany mogą pochwalić kwasy organiczne (cytrynowy, jabłkowy), substancji azotowych, produkcja lotnych, witamina C, potas, magnez, wapń, sód, fosfor, mangan.

Obrać i korzenie zawierają alkaloidy, które są użyteczne właściwości są w silnym działaniu antypasoytniczym.

Powrót do spisu treści

Więc co użyteczne właściwości mają granaty?

Sok przed naszą erą spożywane w celu łagodzenia bólu brzucha. Ponadto jest ona wykorzystywana na przeziębienie, ból gardła, a nie głosem.

Inną użyteczną właściwość – zdolność do zwiększenia zawartości hemoglobiny we krwi. Przebieg leczenia 2 – 4 miesiące. 100 – 200 ml soku z granatów podjęte przed posiłkami 3 razy dziennie. Po tej przerwie 1 miesiąca, a leczenie może być jeszcze kontynuowana. Należy przestrzegać pewnej diety. Regularne spożywanie granatu zmniejsza ciśnienie krwi, ale nie zapominaj, że owoc ten ma działanie ściągające i mogą czasami powodować zaparcia.

Możliwe jest również zwiększenie poziomu hemoglobiny, picia, 3 razy dziennie przed posiłkiem, w 100 ml mieszaniny granatu, grejpfruta, cytryny, marchwi, jabłek, miód i buraków cukrowych.

Sok jest wykorzystywane do celów kosmetycznych: wybielić skórę, usunąć plamy starcze i piegi, trądzik. Jest bardzo pożywna i użyteczne maska ​​soku z granatów i kwaśną śmietaną. To nie tylko przyczynia się do wybielania, ale także odżywia skórę.

Jedną z korzystnych właściwości tego owocu jest regenerujący efekt, co wpływa na układ trawienny i wchłanianie spożywanego pokarmu. Ponadto, może to być traktowane jako biogennego stymulatora do leczenia chorób trzustki.

Lekarze zalecają przyjmowanie sok w chorobach przewodu pokarmowego, po operacjach i chorobach zakaźnych jako tonik.

Od granatu nektar jest przygotowana syropy, ekstrakty i napoje orzeźwiające. Przez wiele wieków, ludzkość jest znany ze swoich dobroczynnych właściwości. Hipokrates, Awicenna, Galen, w swoich pismach, zaleca się stosowanie soku z granatów w celach leczniczych: w chorobach przewodu pokarmowego, ból gardła, przeziębienia, gorączka, bóle głowy i jako anthelminthic.

Granat skórka zawiera taniny, które są skuteczne w leczeniu zaburzeń jelitowych i przeciwko tasiemcom. Wywar z niego pomoże pozbyć się łupieżu i poprawia wzrost włosów. Dzięki zwiększonej nerwowości, niespokojnego snu i depresji zaleca się dodanie w herbacie wstępnie wysuszonej skórki.

Kobiet w okresie menopauzy mogą być wykorzystywane nie tylko pulpy, owoce i nasiona, ponieważ zawierają oleje tłuszczowe, które normalizacji procesów hormonalnych w organizmie, zapewniając działanie przeciwbólowe, obniżenie ciśnienia krwi i łagodzą podrażnienia.

Cora pochodzi z korzeni, bezwonny, ściągający smak i są pomalowane na kolor żółty (taniny) poprzez zwilżenie powierzchni kory od środka w roztworze wody i wapna. Zawiera alkaloidy, takie jak:

  • Pelleterin;
  • Metilizopelleterin;
  • Izopelleterin;
  • Psevdopelleterin.

Leki na bazie kory są wykorzystywane jako narzędzie, aby pomóc w walce z tasiemca. Wynika to z działania pelleterina, izopelleterina i metilizopelleterina i psevdopelleterin nie ma takiego efektu.

W skórze owoców zawiera do 30% taniny leczenia biegunki i zaburzeń jelitowych. Tradycyjne przepisy zalecają spożywanie granatu skórkę z zapaleniem oskrzeli, zapalenie okrężnicy, przeziębienia, malaria itd. D. Choć najlepszym rozwiązaniem jest, aby wywar z kory rośliny, ale to powinno być wykonane bardzo starannie. Wymaga to, że ścisłe dawkowanie: nie więcej niż 3 – 4 razy dziennie na łyżeczce, w przeciwnym razie może to doprowadzić do krwawienia wewnętrznego i alkaloidy może spowodować ślepotę.

Jako środek wzmacniający, można użyć wywar z 5 g skórki i 100 ml wody. Take 0,5 – 1 łyżeczka 3 razy na dzień. Aby poprawić smak, można, zastąpienie wody w syropie, dodanie niewielkiej ilości suchego wina.

Syrop dla wydalania tasiemca. 50 g ziarna granatu moczone przez 6 godzin w 400 ml wody, po czym mieszanina jest umieszczone na płytce i ogrzewa się do uzyskania roztworu zmniejsza się o połowę. Brzeczkę sączy się przez gazę i drobne sito i stopniowo zużywane w ciągu jednej godziny, a korzystnie rano na czczo. Po 2 – 3 godzin, przy przeczyszczających (olej rycynowy lub sól Glaubera).


Powrót do spisu treści

Kilka bardziej smaczne i zdrowe przepisy

Ponieważ soku z granatów przygotować pyszny sos nasharabi, który jest jednym z najlepszych dodatków do potraw kaukaskich. Świeżego soku wlano do pojemnika i gotowano w trzykrotnej objętości początkowej. Następnie wlewa się do naczyń szklanych i pozostawiono do ostygnięcia. Ten sos nada potrawie niepowtarzalny pikanterii.

Sos z granatów z orzechami. W 200 ml soku z granatów pochodzi 50 g orzechów włoskich, ząbek czosnku, trochę świeżej kolendry i gorzki chili (w zależności od gustu).

Sok jest rozcieńczony picia zimnej wody (około 0,5 szklanki). Orzechy, pieprzu, czosnku i kolendry miesza się i przepuszcza przez maszynkę do mięsa. Otrzymaną mieszaninę dodaje się do soku solone do smaku.

Uzbecki sałatka z granatu i cebuli. Na 2 porcje potrzebujesz: 1 średniej wielkości granaty, 4 cebule, trochę soli, koperku, pietruszki i kolendry.

Drobno posiekaną cebulę przesunięty do miski i zalać gliny dwukrotnie wrzącą wodą. Po tym łuk jest przesunięty na sito i lekko solone. Dojrzały owoc granatu wyczyszczone. Część ziaren jest przekształcany w soku i umieszczone w lodówce i miesza się z innymi łuk ceramiczny miski, w której następnie dodaje się sok. Jako dekoracji sałatki posypać posiekanymi zieleni. Ta sałatka jest idealnym miejscem na kebab lub na powierzchni.

Niezwykłe przystawek. To trwa 8 oberżyny, mała cebula, 50 g orzechów włoskich, pół szklanki nasion granatu, solą i pieprzem. Z usunięte pieczone bakłażany skóry oraz pokruszony, dodać pieprz, sól, pokrojoną cebulę, orzechy włoskie (rozgniecione) i nasiona granatu. Wszystko to jest całkowicie różne. Bardzo smaczne i zdrowe sałatki jest gotowa.

Służyć to lepiej chłodzone.

load...