Co to jest uzależnienie od gier wideo i jak z nim walczyć?


Zawartość:

Kilka lat temu, ludzkość nie wiedziała o istnieniu komputera i problem jak gra wideo uzależnienia. Teraz, wraz z rozwojem technologii, wszystko się zmieniło. Ludzie są mniej komunikować się ze sobą, pójść do teatru, czytać książki, a coraz bardziej zanurza się w świat wirtualnej rzeczywistości. Dla ogólnej nocie, uzależnienie od gry wideo mogą cierpieć nie tylko dziecko lub młodą osobą, ale osobie starszej generacji.

load...

Wiele osób uważa, że uzależnienie od gry – to tylko hobby i nie podejrzewam, że jest to poważna choroba, która składa się wraz z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. W rzeczywistości, aby wyleczyć tę chorobę, to wymaga lat. Nasilenie tej sytuacji jest ze względu na fakt, że pacjent nie rozumie powagę problemu.
Powrót do spisu treści

Kim są „gracze”?

Uważa się, że wśród tak zwanych „graczy” więcej mężczyzn niż kobiet. Jednak hazardu nie jest zdeterminowana przez status społeczny czy płeć, raczej jest to pewien typ człowieka. Z reguły jest to samotny, skompleksowane, niezabezpieczone ludzie, którzy mają wiele problemów w zakresie adaptacji społecznej i interakcji. Aby dochodzić do siebie, są one zanurzone w świecie wirtualnej rzeczywistości, gdzie jest to możliwe, aby ustalić własne zasady, gdzie wszystko jest proste i niedrogie. Niekorzystna sytuacja w rodzinie, brak zrozumienia bliskich przyjaciół, problemy w pracy – to wszystko przyczynia się również do pielęgnacji wirtualnym.

Psychologowie od dawna widać związek między hazardu i agresywnych zachowań w realnym życiu.

Często osoby te nie są już odróżnić rzeczywistość od jego iluzorycznym świecie gier komputerowych, a są one poza zakres dopuszczalnych zachowań.

load...


Powrót do spisu treści

Kiedy należy rozpocząć na alarm?

Problem osiąga swój punkt kulminacyjny, gdy osoba poświęca cały swój czas grając w gry komputerowe, traci kontakt z rzeczywistością, bez komputera staje się ospały, rozdrażnienie, skontaktuj się sama ze sobą, a wręcz przeciwnie, doświadcza radości, ona nie widzi krewnych i znajomych do niego. „Gracze” może siedzieć przy komputerze przez kilka dni, zapominając jedzenie i sen. Oprócz zaburzeń psychicznych, oni „zarabiają” oraz szereg chorób (hemoroidy do zawału serca). Ze względu na zamiłowanie do gier komputerowych rozbijania rodzin i młodzieży nie zrozumieć umiejętności potrzebne do komunikowania się z rówieśnikami.

Takie osoby powinny być pewny, aby pomóc zrealizować pełną głębię problemu. Teraz istnieją różne ośrodki rehabilitacyjne, psychologiczne, gdzie doświadczeni specjaliści wykorzystujące różnorodne szkolenia, hipnozy i innych technik, które pomogą poradzić sobie z chorobą. W tym trudnym okresie dla pacjenta ważnego wsparcia i opieki nad osobami go kochała. Tak często jak to możliwe, większą uwagę należy zwrócić na tych namiętności, które nie mają nic wspólnego z komputerem. Gdzie można mieć co chcesz, czytanie, zbieranie, spotkanie z przyjaciółmi.

Najważniejsze, że ludzie stopniowo oderwane od jego iluzorycznym świecie gier i wlewa w zwykły mierzonej życia. Wskazane jest, aby rozpocząć z całą rodziną, aby utrzymać aktywny, aby przyłączyć się do sportu, wspólną podróż. To nie tylko przyczynić się do ucieczki, ale również emocjonalnie bliżej siebie. Komunikacja z komputerem powinny być ograniczone do minimum 45 minut – 2-3 razy dziennie.

Ważne jest, aby zrozumieć, co to choroba – nie jest tylko zły nawyk, ale prawdziwym problemem uzależnień, który jest nadal możliwe, aby zdecydować, czy czas na wizytę u specjalisty i być poważnie brane pod uwagę w tej sytuacji. Co najważniejsze – nie poddawaj się i nie rozpaczaj.

load...