Co to jest trądzik i czy ją leczyć?

Zawartość:

Trądzik niemowlęcy – jest zapalną chorobą skóry, która powoduje wiele niepokoju u rodziców. Wygląda jak przejaw dziecko nie jest z powodu naruszenia zasad higieny jak wielu błędnie wierzą, ale ze względu na zbyt aktywną pracę gruczołów łojowych. Jest to dość powszechne zjawisko, kiedy w pierwszych miesiącach lub bezpośrednio po urodzeniu dziecka na małej twarzy pojawia się trądzik. Mamusiu natychmiast zaczynają panikować, ale nie ma powodu do niepokoju, wysypka nie powoduje dziecku żadnej obawy, w większości przypadków, idzie przez kilka tygodni, może zostać opóźnione o miesiąc lub dwa.
Powrót do spisu treści

load...

Leczenie metodami medycznymi i tradycyjnych

Trądzik często nie potrzeba żadnego specjalnego traktowania, jak radzili sobie w około miesiąc lub dwa. Interwencja medyczna może być potrzebna tylko wtedy, gdy pogorszenie lub jeśli choroba nie znika na trzy miesiące.

Zastosuj się żadnych leków nie powinno być. Farmakoterapia jest podana tylko wtedy, gdy trądzik zaczyna się rozwijać. Do traktowania wyznaczony przez leki takie jak antybiotyki, retinoidami, środkami hormonalnymi, środkami przeciwbakteryjnymi.

Nadtlenek benzoilu jest najbardziej skuteczne, ale powoduje poważne podrażnienie skóry, one wyschnąć. Poniższy triklosan, retinoidy, a wśród odzyskanych tetracykliny antybiotyki, trimetoprim, erytromycyna. Niektóre muszą być przyjmowany doustnie, inne – tylko do użytku zewnętrznego. Ale w każdym przypadku konieczne jest, aby pamiętać, że stosowanie takich leków do dziecka tylko niebezpiecznej bez recepty! Newborn ciało jest zbyt kruche, aby prawidłowo zastosować takie leki dla niego szok.

Wiele matek po widzą Baby trądzik, zacząć aktywnie używać różnych olejów i kremy, nie rozumiejąc istotę problemu. Rozwiązanie to nie jest zalecane, to nie tylko nie, ale może też znacznie pogorszyć sytuację. Więc zapomnij o kosmetykach, to lepiej skonsultować się z pediatrą, który przepisał leczących się, jeśli to konieczne. I korzystanie z narzędzi takich jak Desitin, maści cynkowej, betapen chyba tylko na receptę. Mogą tylko wysychają pryszcze, ale ich usunięcie nie są w stanie.

load...

Lekarze często przepisują leczenie w domu, który obejmuje korzystanie z wywary lub napary z ziół. Aby to zrobić, doskonale nadaje nagietka i rumianku, zwykle takie środki inne niż trądzik, powoływani są do przestrzegania higieny ogólnej. Pocierać twarz dziecka po śnie, jak wtedy, gdy dziecko śpi, że poci się obficie, a to może prowadzić do zwiększenia opadów. Przed przystąpieniem do takich procedur krajowych, skonsultować się z lekarza prowadzącego, upewnij się, że dziecko nie jest uczulone na trawie.


Powrót do spisu treści

Wskazówki od ekspertów

  • Nie używaj kremów tłuszczu lub oleju, ze względu na ich wysypka staje się tylko bardziej. Nie używać różnych kosmetyków na trądzik dla dorosłych, jest surowo zabronione!
  • Nie stosować swoje własne różne leki na trądzik – takie leczenie może być przepisywany wyłącznie przez lekarza;
  • W żadnym wypadku nie próbować pozbyć się trądziku za pomocą środków czyszczących, jak radził mądry „starszego” babki. Nie tylko nie pozbyć się wysypki dziecko, ale może poważnie uszkodzić skórę dziecka i jego zdrowia też.

Trądzik niemowlę nie jest problemem, higiena, gdyż może powtórzyć się, to jest po prostu zbyt aktywne gruczoły łojowe. Ponadto zbyt sterylna atmosfera dziecko też nie pasuje, to może powodować poważne podrażnienie skóry.

Wystarczy umyć twarz dziecka z ciepłą wodą i mydłem dla niemowląt, przetrzeć miękką ręcznikiem po kąpieli. I pamiętaj, trądzik dziecko nie powoduje żadnego dyskomfortu, to zwykle samoistnie w ciągu ostatniego miesiąca, więc staram się nie przeszkadzać dziecku jak jego nadmiernej uwagi, leczenie rozpoczyna się dopiero po uzna lekarz to konieczne (zazwyczaj jeśli wysypka nie wykracza ponad trzy miesiące).
Powrót do spisu treści

Mity o trądziku u noworodków

Wysypka, który pojawił się na jego twarzy u dzieci, często przeraża młodych rodziców, ale raczej pokazać dzieciakowi lekarza, zaczynają konsultować z wieloma przyjaciółmi, a to może doprowadzić do tego, że choroba nie tylko nie jest z powrotem w dół, ale przechodzi w bardziej poważny etap. Dlatego nie spiesz się do przestrzegania wszystkich „mądrych” rad, lecz natychmiast skonsultować się ze specjalistą.

Ale dlaczego jest taki „pomocny” rada? Wszystko to ze względu na fakt, że obecnie istnieje wiele mitów na temat trądziku bezpodstawnych niemowląt. Rozwiać niektóre z najczęstszych, które tylko utrudniają prawidłowego leczenia, w wielu przypadkach:

  1. Trądzik niemowlęcy pojawia się ze względu na fakt, że moja matka nie płaci wystarczającej uwagi do zdrowia niemowląt. Wręcz przeciwnie, niektóre dzieci rodzą się z pryszczami na twarzy, że nie ma nic wspólnego z higieną doskonale tutaj. Występowanie takiego trądziku jest związana ze zbyt aktywne gruczoły łojowe dziecka, który nasilił się w związku z hormonami matki. Ten mit mogły powstać ze względu na fakt, że o olej gruczołów wszyscy wiemy, ale na temat roli układu hormonalnego jakoś pomijany w swoich działaniach. Co robić? Nie od razu zaczynają biec do skrajności stale umyj twarz kochanie, zranić jego skórę różnymi środkami opieki, więc można tylko żeby było jeszcze gorzej.
  2. Infantylne trądzik przynosi wiele dolegliwości. To nie jest tak w pierwszym tygodniu życia trądzik dziecko nawet nie zauważy je i występowanie zapalenia często zaczyna się pod koniec pierwszego miesiąca, kiedy dziecko może mieć kłopoty z brzuszkiem. Rodzice wydają bolesny stan jest związany z trądzikiem, chociaż tak nie jest. Dlatego możemy powiedzieć, że wybuch – to jest bardziej estetyczny wadą.
  3. Jeśli dziecko były węgorze w niemowlęctwie, że będą one w ich nastolatków. Twierdzenie to nie ma uzasadnienia. W powstawania trądziku dziedziczność odgrywa ważną rolę. Jeśli jeden z rodziców był to choroba, a następnie nastolatek u dziecka, może również wystąpić. Ale tutaj jest obecność trądzik w dziecko, nie oznacza, że ​​trądzik przeszkadza mu w przyszłości.
  4. Jeśli zacznie ściskać trądzik niemowlęcy, a następnie nasmarować je z zielonej farby, choroba szybko ustępują. To jest zasadniczo taki zły pomysł, zresztą bardzo zła rada. Ściskając trądzik w dziecko doprowadzi jedynie do tego, że skóra jest pokryta bliznami, czyli pojawienie się dziecka będzie cierpieć z powodu takich działań niepiśmiennych. Ponadto, trądzik zwykle samoistnie po maksymalnie sześciu miesięcy. Jeśli są bardzo zaniepokojeni wysypki, to lepiej skonsultować się ze specjalistą.
  5. Trądzik u niemowlęcia wymaga pilnego leczenia i przestrzegania specjalnej opieki. Chęć szybko pomóc moms dziecka naturalnie, że po prostu nie jest to konieczne, aby zorganizować panikę wokół dziecka. W żadnym przypadku nie można od razu rozpocząć korzystanie oleje tłuszczowe, kremy, płyny, etc., jak wysypka tylko wzrośnie. Maksymalna, że ​​można zrobić w tym przypadku – do mycia dziecka za pomocą dziecka mydłem lub użyć środków, które są wyznaczone przez lekarza prowadzącego.

Powrót do spisu treści

Podsumowując o trądziku

Wysypka na twarzy małego dziecka może znacznie przestraszyć młodą matkę, ale nie ma powodu do paniki. Należy najpierw upewnić się, że nie jest to reakcja alergiczna, czyli trądzik leczony w dość łatwy Dzieciak. Po prostu trzeba pokazać dziecko do specjalisty i przestrzegać wszystkich jego zaleceń, a nie „mądrych” rad przyjaciół.

Trądzik często biegnie samotnie kilka miesięcy, ale wycisnąć trądzik, smarować je z kosmetyków i kremów tłuszczowych nie może być kategorycznie. Można osiągnąć jedynie pogorszenie, a trochę twarz mogą pozostać blizny. Można podać tylko jedną prostą radę – bądź cierpliwy.

load...