Co to jest strach i jak może być pobity

Zawartość:

Nie ma człowieka, który nigdy nie czuł strachu. Nawet najbardziej dzielny i odważny człowiek coś, ale obawia się, od czasu do czasu. To może być inna, dlatego nie zawsze zdaje sobie sprawy, że jesteśmy czegoś boi. A więc, co to strach i co to chcemy go pokonać, trzeba najpierw zrozumieć. Innymi słowy, po prostu wiedząc, co psychologia strachu, można znaleźć na niego skuteczną broń.

load...

Dlaczego ludzie boją?

Strach jest naturalny odruch do prawdziwego lub wyimaginowanego zagrożenia. On wzywa nas i jest postrzegana jako emocjonalnej reakcji na jakiegoś przedmiotu lub sytuacji. Jest to jeden z najważniejszych emocji doświadczanych przez nas, jak i zwierzęta mają wysoko rozwinięty układ nerwowy. Strach jest wyrazem naszego instynktu samozachowawczego i jest konieczne, aby służyć jako sygnał ostrzegawczy o istniejącym niebezpieczeństwie i niestabilności i zachęcają nas spotkać się twarzą w twarz z zagrożeniem (lub, co jest korzystne w celu ochrony życia lub zdrowia, starają się go unikać).

Nawet w przyrodzie zastraszanie stosowane samców ustanowić własną dominację nad innymi osobami, podporządkować je (muszę powiedzieć, że mężczyźni również użyć tej metody, aby założyć własną dominację, nawet jeśli nie zdaje sobie sprawy). Najczęściej doświadczamy lęku instynktownie: mamy czas, aby się bać przed zdają sobie sprawę z przyczyn tego. Doświadczenie cierpienia i bólu każdej osoby poprzez strach uczy tych ostatnich znaleźć sposoby obrony przed niepożądanymi sytuacjami, a także wspomnienia z nimi związane.

Doświadczamy lęku jako fizycznie (przejawia duszność, kołatanie serca, zimne poty, napięcie mięśni), jak i psychicznie. I w porównaniu do siebie, psychologiczne doświadczenie lęku jest bardziej problematyczna, ponieważ może to być spowodowane przez nie rzeczywiście istniejące i znajduje się jedynie w naszej wyobraźni, rozumu; iw rezultacie, taka naciągana panika powoduje silny efekt w naszym organizmie. W pewnym sensie, strach, który powstaje w naszym umyśle jest przyczyną tego, że istnieje obawa, że ​​doświadczamy na poziomie fizjologicznym; czyli jeden strach jest w stanie wygenerować inny równie silny strach. Nasz strach miesza się z innymi uczuciami i emocjami w nasz umysł jest tak silny, że celem walki z naszych głęboko zakorzenionych lęków może wydawać się dla nas zbyt trudne i czasochłonne. Taka jest psychologia strachu – nie boimy się tylko czegoś, ale boimy się nawet do walki z własnym strachem.

load...

Strach, jako siły napędowej ewolucji człowieka

Strach jest chyba najważniejszym czynnikiem odpowiedzialnym za rozwój naszej cywilizacji. Nowoczesne społeczeństwo ludzkie jest wytworem naszych wspólnych wysiłków, mających głównie na samozachowawczy. Groza nieznanej osoby, niebezpieczeństw, a jego podatność gdyby pozostał sam, doprowadziły do ​​pojawienia się społeczności i ostatecznie doprowadziły do ​​cywilizowanego życia. W dawnych czasach, wszystkie rodzaje przywódców i władców wykluczyć swoich poddanych, wykorzystując strach ludzi władz i do Boga – najbardziej skuteczne narzędzie zarządzania masa. Strach przed karą i napiętnowania społecznego utrzymują się poważne ograniczenia, bez których utrzymanie prawa i porządku we współczesnym społeczeństwie nie byłoby możliwe.

Strach dominuje wszystkie emocje. Rzeczywiście, jeden nie wiem z pierwszej ręki, co to strach. Większość myśli i działań osoby dyktuje to jest strach. Nie ma przesady w tym, co spędzamy całe nasze życie próbuje poradzić sobie z naszymi lękami. Zapytaj taki cel można łatwo śledzić nasze postępy i osiągnięcia, nasze zachowanie i reakcje, nasze relacje i interakcje związane niepokój i strach sterowania, ukryte głęboko w nas. W zależności od tego, jak reagować na to, strach może działać jako czynnik motywujący lub destabilizujące w życiu człowieka.

Przejawy lęku

Każda osoba ma strach objawia się na różne sposoby. Jest on odpowiedzialny za zaburzenia osobowości i odchyleń w zachowaniu. Co do zasady, strach daje problemy towarzyszące urodzenia: niepokój i nerwowość, napady paniki, napięcia, niepewności, kompleks niższości, nieśmiałość, nieśmiałość, niezdecydowanie, brak inicjatywy, i tak dalej.

Stała strach przed czymś powoduje negatywną reakcję i ciężkie emocje, takie jak niska samoocena, nerwicy, nieadekwatności, zgodność, agresji. Obawiając się coś, ludzie mają tendencję, aby spróbować uniknąć zderzenia z problemami, które niesie ze sobą strach przed nimi, a oni zaczynają kłamać, tworzenie opóźnień, do produkcji wszystkich rodzajów innych roszczeń. Czasami strach może objawiać agresją – to podświadoma reakcja obronna na coś, co sprawia, że ​​człowiek emocjonalny dyskomfort, lęk i niepewność. Agresywne ludzie – zazwyczaj jest bardzo nieśmiała, żeby nie powiedzieć – tchórzliwy osobowość.

Rodzaje lęków

Czasami proste obawa, że ​​większość z nas doświadczenie w naszym codziennym życiu, i istnieją obawy bardziej intensywny, spowodowane przez ekstremalne warunki i sytuacje, które narażają nas na niebezpieczeństwo lub intensywnym niestabilności. Jest jeszcze inny rodzaj strachu – fobia. Fobia – głębokie, trwałe i irracjonalny strach przed pewnymi przedmiotami lub sytuacjami, w oparciu o naszej przeszłości i, w zależności od aktualnej rzeczywistości. Niektóre przykłady fobii – strach przed ciemnością, zatłoczonych miejscach, wysokości, pająki, strach z zamkniętej przestrzeni – lista może być nieskończona.

Nasze uczucia, też mogą tworzyć strach. Możliwość utraty tego, co nam się podoba, a perspektywa do czynienia z faktem, że nie lubimy, wytwarzają uczucie lęku, strachu i bólu. Kiedy jesteśmy przywiązani do naszych wspomnień, nie możemy cieszyć się teraźniejszością i strach przed przyszłością. Niepokój wynikający z naszej świadomości czasie liniowym ruchu, powoduje nam bać się stałą starzenia się naszego organizmu, choroby i śmierci, a często jest nie tylko strach przed własną śmiercią, ale także szalony niepokój o bliskich.

Strach nie zna granic wiekowych. Doświadczamy różnych lęków na różnych etapach naszego życia. W miarę upływu czasu, możemy zostawić pewnych obaw i zdobywania nowych. A czasami do czynienia z faktem, że strach ją skrajnej formie – forma terroru, kiedy emocje są wykorzystywane przez niektórych ludzi do zmuszania i kontroli nad innymi.

Przyczyny naszych lęków

Fobia natomiast opiera się na niektórych naszych wcześniejszych doświadczeń, pojawienie się typowych obaw następujących czynników:

  • Ekstremalnych sytuacjach. Ludzie cierpią z powodu lęku i niepokoju, gdy są wystawione na działanie ekstremalnych bodźców fizycznych, takich jak ekstremalne zimno, powodzi lub nieprzyjaznym środowisku; coś, co niesie ze sobą niebezpieczeństwo i zagrożenie dla życia.
  • Niewiedza. Mamy tendencję do zmartwień i nie mają zaufania do tego, co my nie mamy żadnej wcześniejszej wiedzy. Ludzie są zwykle boi się nieznanego, niewytłumaczalnego i nieznane.
  • Brak informacji. Gdy mamy wystarczających informacji na temat zdarzenia lub sytuacji, cierpimy z uczuciem niepokoju i strachu, tak dużo, jak ważna jest ta informacja do nas.
  • Niepewność. Ludzie, którzy są zaznajomieni z rynku akcji, wie, jak niepewność wpływa na zmienność cen akcji. Niepewność powoduje niepokój i strach, i to był powód, dlaczego tak wielu naszych współczesnych zobowiązuje się do wszystkich rodzajów astrologów i wróżbitów – oni po prostu chcą czuć się bardziej komfortowo, „wiedząc” o swojej przyszłości.
  • Dotychczasowe doświadczenia. Wielu naszych obaw rodzi się z doświadczenia – naszych własnych lub innych osób. Jeśli znajdziemy się w sytuacji, w której doświadczył strachu i nie znalazłem wyjście z sytuacji, będziemy nadal wielokrotnie doświadczyć strach w takich sytuacjach.

Jak radzić sobie z ich lękami

Tak, psychologia strachu jest w oparciu o nasze instynkty – jest odpowiedzią na postrzegane zagrożenie jest prawdziwe lub wyimaginowane. Tak, jej celem ma być mechanizmem obronnym, by uratować nas przed niebezpieczeństwami życia. Jednak obawy są w stanie interweniować w naszym życiu i poważnie ograniczyć naszą zdolność do osiągnięcia założonych celów. Ale możemy nauczyć się żyć z ufnością, dokonując świadomego wysiłku, aby przezwyciężyć lęki.

Możemy zarządzać większość z nich przez samopoznania. Potrzebujemy tylko słuchać siebie i zrozumieć sytuacje, w których powstają nasze obawy, że aktywuje je. Ta wiedza pomoże nauczyć się reagować na naszych wrodzonych lęków, pomoże przełamać stereotyp myślenia związany z naszych lęków. A kiedy po raz kolejny znaleźliśmy się w sytuacji, która przeraża nas, będziemy mieli do wyboru: dać nasze emocje przejąć naszą kontrolą lub utrzymać spokój na obawy przestał mieć nad nami władzę.

Bardzo interesująca technologia obaw bojowych ćwiczyć tybetańskich mnichów. Gdybyśmy próbowali przełożyć się prostym językiem do nas „instrukcją” tej technologii, wtedy mamy: „Daj sobie na łaskę strachu, a ty wypędzić z siebie demonami”. Istotą tej metody jest następujący: mnich zanurza się pozory medytacji i zaczyna myśleć o czymś, co bardzo boi. On stara się wizualizować wszystkie swoje przerażenie, a jednocześnie rysunek w jego wyobraźni, daje się na pełną moc swojego strachu. Monk jest obecnie najgorszą rzeczą, jaka mogła mu się przytrafić. Po zakończeniu procedury obrazowania kończy, przychodzi do zmysłów i przestać się bać, co kiedyś wywołać grozę niego. Po doświadczeniu ekstremalną panikę, stabilizuje swój umysł i pozwól swoje lęki.

Możemy również przejąć kontrolę nad naszymi lękami podczas uprawiania podobny rendering. To nie musi przejść przez cmentarz, jeśli ty, na przykład strach takich miejscach. Można to zrobić bez wychodzenia z domu, tu i teraz. Można praktykować tę technikę w każdej sytuacji, bez względu na to kim jesteś. Wyczarowuje żywe obrazy przedmiotów i sytuacji, w których doświadczyć grozy i spróbować zbudować skrypt, tak że w końcu wszystko było na swoją korzyść. To pomoże Ci nauczyć się nowych sposobów Spośród strasznej sytuacji.

Można również użyć wizualizacji zmienić swoje myślenie i nastawienie do swoich lęków. Wystarczy narysować w swoich scenach umysł, który sprawi, że obawiają się najgorszego i wyobraź sobie, że jesteś odważnie je przezwyciężyć i stać się zwycięzcą. Więc dokonać podświadomość uwierzyć, że byliśmy w stanie przezwyciężyć swoje lęki. I naprawdę można się ich pozbyć siłę własnych myśli!

load...