Co to jest menopauza


Zawartość:

Menopauza – naturalny proces fizjologiczny, które towarzyszą związane z wiekiem zmiany w sferze seksualnej.

load...

W szczególności oznacza to wygaśnięcie żeńskiego układu rozrodczego. Wiele kobiet uważa menopauzę jako początek końca, ale to jest całkowicie błędne. Pomimo faktu, że okres ten może dostarczyć wiele trudności i nieprzyjemne rzeczy, jednak można je zneutralizować. To wystarczy, aby wiedzieć, jak zacząć menopauzy i jak zachowywać się w tym okresie.


Powrót do spisu treści

Co to jest menopauza i kiedy zacznie

Jak już wiadomo, menopauzy – okres, kiedy reprodukcyjne funkcje systemu zaczynają spadać. Przyczyna leży w okresie menopauzy zmiany hormonalne, a mianowicie ograniczenie hormonów płciowych w organizmie. Ponadto, w przypadku przedwczesnego rozpoczęto menopauzy przyczyny mogą być różne, na przykład:

 • Sytuacje życiowe, co spowodowało bardzo silny stres;
 • Immunologiczna choroba tarczycy;
 • Infekcje narządów płciowych, zaobserwowano w okresie dojrzewania;
 • Usunięcie jajników i macicy;
 • Produkcja małych ilości hormonów przez jajniki.

W zależności od predyspozycji genetycznych menopauzy może wystąpić w każdej kobiety w różnym wieku.

load...

W normalnym menopauza występuje u 40-45 lat. Ale po 30 latach, zaczyna się stopniowy spadek estrogenów, której akcje są wyczerpane przez 40 lat, tak aby zatrzymuje dojrzewanie jaj. Do wytwarzania hormonów, a jeszcze dalej, a ich wysokość zmniejsza się i nie może osiągnąć żądane stężenie. Począwszy menopauzy jest bezpośrednio związana z całkowitym zaprzestaniu produkcji hormonów.

Ponadto przypadki wczesnego (sztuczne) występuje – i 40 – i późne menopauza – po 55 latach. Zazwyczaj kobiety nawet nie myśleć nawet do 40 lat w tej kwestii. Jednakże, lekarze doszli do wniosku, że w ostatnich latach coraz więcej przypadków wczesnej menopauzy. Dlatego też, nawet w młodym wieku, aby nie przegap okazji, aby przejść sztuczną menopauzę, trzeba wiedzieć, co to jest towarzyszą objawy.

Z jednej strony, będzie psychicznie przygotowane na zmiany, że ciało przechodzi. Z drugiej strony, możliwe jest w czasie, aby zobaczyć się z lekarzem. Oczywiście punktem kulminacyjnym nie jest leczona, ale odpowiednia terapia, mianowany ginekologa może znacznie złagodzić objawy, które towarzyszą menopauzie.

W późnej menopauzy, należy zauważyć, że choć nie ponosi żadnej kobiecie dyskomfort i problemy psychologiczne, ale to jest niebezpieczne, ponieważ często towarzyszą rozwojowi nowotworów. Więc należy w każdym wieku kobieta powinna poddać się regularnemu badaniu przez ginekologa.

Zazwyczaj menopauza trwa 1,5-2 lat, ale indywidualnie. Każda kobieta przeżywa to inaczej: ktoś nie zauważy żadnej zmiany w organizmie, a ktoś cierpi z powodu nieprzyjemnych objawów.


Powrót do spisu treści

Etapy menopauzy

Termin menopauza jest podzielony na trzy główne etapy. Jeśli masz pomysł na ich temat, będziesz cierpieć punkt kulminacyjny łatwiej z emocjonalnego punktu widzenia, ponieważ będzie zrozumieć, co się z tobą dzieje. Jest to bardzo ważny aspekt jest omówione poniżej. Teraz rozważyć etap menopauzy.

 • Etap pierwszy – przed menopauzą

Etap ten występuje u kobiet po 40 roku życia. Charakteryzuje się zmniejszoną produkcję estrogenów w organizmie, co przejawia się w postaci nieregularnego miesiączkowania, natura rozładowania zmiany (mogą zwiększyć lub zmniejszyć). Wszelkie dolegliwości fizyczne lub psychiczne silny etap ten nie dostarcza. Może to potrwać do 10 lat.

 • Etap drugi – Menopauza

Faktycznie, jest to etap menopauzy. Charakteryzuje się ona tym, że estrogenem jest praktycznie nie produkowane, której towarzyszy całkowitego ustania miesiączkowania. Okres rozpoczynający się menopauza rozpoczyna się od ostatniej miesiączki. To trwa 1 rok.

 • Etap trzeci – postmenopauza

Chodzi rok po zatrzymaniu miesiączki, czyli po drugim etapie. Ten etap trwa od 3 do 15 lat. Jej wielkość zależy od tego, jak organizm przystosowuje się do zmian zachodzących w nim, o ile można zrekonstruować na podstawie ich układu hormonalnego. Ten etap jest podstępna, że ​​może znacznie pogorszyć stan zdrowia kobiety i przynieść kilka chorób: osteoporozy, chorób układu krążenia i tarczycy.


Powrót do spisu treści

Psychologiczny aspekt menopauzy

Climax podstępny fakt, że wraz z fizycznymi objawami przykre to jest szkodliwe psychologiczne i emocjonalne kula, a później system nerwowy. Począwszy menopauzy jest zmiana emocjonalnego tła: wahania nastroju od wesoły na depresję, drażliwość, płaczliwość, zwiększonej podatności, bezsenność, chroniczne zmęczenie, w niektórych istnieje poczucie bezużyteczności i samotności, depresji, zwiększona aktywność zastępuje apatię i obojętność na wszystko, tylko zaabsorbowanie od jego statusu, strach przed kolejnym atakiem fali – to wszystko nie jest to pełna gama uczuć i doświadczeń zna tak wielu kobiet w okresie limaksa.

Dlatego bardzo ważne jest, jak się ustawić. Tak szybko, jak można podejrzewać początkiem menopauzy lub lekarza zdiagnozowano masz orgazmu, należy prawidłowo skonfigurować sam.

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że punkt kulminacyjny – zjawisko, choć nieprzyjemne, ale tymczasowy. A jeśli omówienia spraw z lekarzem o tym, jak można pomóc sobie za pomocą leków, stan ten może być wygładzone.

Po drugie, nie powtarzać błędów popełnionych przez wiele kobiet: Nie krótkim same w sobie, nie ograniczają krąg przyjaciół, nie są posłuszni kulminacyjny swojego życia. Wręcz przeciwnie, nadal prowadzić aktywne życie, do komunikowania się z przyjaciółmi, rodziną. Cóż, jeśli masz jakieś hobby, a jeśli nie, to po prostu spędzić więcej czasu na siebie.

Nie trzeba być też boją się zmian, które zachodzą w organizmie podrażniona ze względu na nich, a nawet więcej, aby zakłócić ich gniew na innych. Często, nowy stan kobiety cierpi jego kręgu – męża, dzieci. Dlatego bardzo ważne jest, aby nauczyć się kontrolować swoje emocje, a nawet lepiej – nie ulegać im.

Po trzecie, dać sobie pozytywne emocje. Zazwyczaj sprowadza się do jednego: jak najwięcej tego, co lubisz. Chodzić do muzeów i wystaw, jeśli kochasz sztukę; przejdź sportowych – to nie tylko przyjemność, ale również wzmocnić zdrowie i przedłużyć młodość, spotkać się z przyjaciółmi.

Nawiasem mówiąc, o komunikacji. Dobrze, jeśli mówisz do swojego wieku kobiet, które są również przechodzi menopauzę. Taka komunikacja może być przydatna, zwłaszcza jeśli są bardzo zaniepokojeni obecnym stanie i chce rozmawiać z kimś. Ale ważne jest, aby nie opuścić głowę problemu. Musisz zrozumieć, że nie jest sam w to, co dzieje się z tobą. Ogromna liczba kobiet doświadcza same emocje, emocje i dolegliwości w czasie menopauzy.

Wreszcie, należy zauważyć jeszcze, że punkt kulminacyjny – problem nie w dosłownym tego słowa znaczeniu. Ta nowa runda życia, która jest taka sama jak w innych etapach, oferuje ci coś nowego, a Twoje zadanie – znaleźć i korzystać z możliwości, które daje ten etap.

Powrót do spisu treści

Objawy, które towarzyszą menopauzie

Istnieje kilka typowych objawów, które towarzyszą menopauzie. Warto zauważyć, że tylko kobiety cierpią z powodu wszystko dosłownie, podczas gdy inni nie mogą ich doświadczyć. Tak, jak trudne lub łatwe kobieta przeżywa tego okresu zależy od poziomu, na którym estrogen jest i jak szybko maleje. Jeśli poziom hormonu przed kulminacyjnym był bardzo wysoki, a zmniejsza się stopniowo zaczynają objawy menopauzy, ale kobieta nie czuje się dużo dyskomfort. Ale jeśli poziom hormonów były wysokie, a zmniejsza się gwałtownie, menopauzy kobiety doznają bardzo poważnie.

Zaczyna się od zmian w kulminacyjnym emocjonalnym tle – a mianowicie, wraz z pojawieniem się chwiejność emocjonalna. Jeśli razem z początkiem zmiany cyklu miesiączkowego, staje się nieregularna, to pierwszy zwiastunem menopauzy. Dlatego jest bardzo ważne dla każdej kobiety, aby go zapłacić należytą uwagę.

Na początkowym etapie menopauzie towarzyszy następujących symptomów:

 • Napady gorąca, albo gorący. Napady te cechują pośpiechu krwi do głowy w twarz, gdy istnieje podwyższone tętno i ciśnienie krwi. Jak również fakt, że jest ona w stanie zapewnić duży dyskomfort dla wielu kobiet boi, że dalsze pogorszenie obrazu. Dlatego ważne jest, podczas ataku, aby się uspokoić i odpocząć, co będziesz cierpiał atak łatwiej będzie szybciej;
 • Zaburzenia snu. Bezsenność może wystąpić u niektórych kobiet, niektóre przeciwnie, zwiększenie senność. Problemy ze snem, że lepiej jest, aby nie decydować się na własną rękę za pomocą leków i zasięgnąć porady lekarza;
 • Drżenie kończyn, nadmierne pocenie się, leci się przed oczami, nie może być skurcze mięśni;
 • Zmiany w wyglądzie: skóra, włosy i paznokcie stają się bardziej suche, kruche i cienkie.

Dalsze objawy lub zmiany istniejących lub dołączyć inne objawy:

 • Nietrzymanie moczu, które mogą być zarówno proste i bardzo wyraźny;
 • To wysusza błonę śluzową pochwy;
 • Spadek pożądania seksualnego.

Na tym etapie ważne jest, aby zwrócić należytą uwagę na swoje zdrowie, ponieważ to właśnie na tym etapie menopauzy nie tylko powoduje dyskomfort w życiu codziennym, ale także zaczyna aktywnie zniszczyć zdrowie. Jeśli pozwolisz jej odejść, może rozpocząć patologii układu sercowo-naczyniowego, chorób metabolicznych, osteoporozy, miażdżycy i innych. Jeśli już odkrył pewne problemy zdrowotne, pospiesz, aby zobaczyć się ze specjalistą, tak szybko jak to możliwe, aby pomóc ciała i zapobiec zaostrza problem.

load...