Co to jest dom?

Dziś ustach modne i nie całkiem zrozumiałe słowo „kamienica”. Jest to nowy termin na krajowym rynku nieruchomości. I nie każdy wie, co to jest. Zobaczmy, co jest kamienice. Co jest obudowa, jak to jest wygodne i niedrogie, przeznaczony dla każdego, a jeśli on ma swoje zalety i wady?

load...

Kontekst historyczny i przegląd

Jeśli oglądaliście filmy o Harrym Potterze, można już sobie wyobrazić wygląd większości kamienic. Yew zaułek, gdzie mieszka, Harry właśnie zbudował takie domy. A sam i jego rodzina przyjęła Harry mieszkał w typowym brytyjskim kamienicy.

To właśnie w Wielkiej Brytanii po raz pierwszy pojawiły się w XIX wieku, a stamtąd przeniósł się do innych krajów europejskich i Stanów Zjednoczonych. Silny popyt na tego typu mieszkań rozpoczęła się w połowie XX wieku. Nawiasem mówiąc, w ZSRR zbudowano coś podobnego. Tak zwane domy fińskie: Dom na kilku gospodarzy. W wielu miastach byłego Związku Radzieckiego są domy fińskie są nadal przyzwoity część obudowy sektora prywatnego.

O historii kamienic ma dokładnych danych. Jednak według jednej z wersji, pojawiają się one jako „domu rodzinnego”. Zamiast kupować nowy dom dla dorosłych dzieci i ich rodzin, rodzice po prostu zrobić rozszerzenie do domu. To było wygodne i tanie. I posiadające kamienic, które stały się zbawieniem dla europejskich miast z lokalnego niedoboru ziemi i jej wysokie koszty.

Dziś na Zachodzie, te domy są dość popularne wśród „klasy średniej”. Ponieważ istnieje stosunkowo niedrogie, a także jest ekonomiczny w eksploatacji. Mamy takie same (chociaż, podobnie jak w przypadku wszystkich nowych), są one coraz popularniejsze bardzo powoli. A jednym z powodów tego – dziwne Format nieruchomość.

load...

Domek lub mieszkanie?

Dla kamienic nie pasuje ani pierwszy, ani drugi definicji. Bo to jeszcze nie twój własny dom, ale nie na płasko w zwykłym sensie. Jest to dwa w jednym. Niezwykłe, prawda? Można go nazwać i kamienicy (w rzeczywistości, ponieważ słowo to jest tłumaczone) i podmiejskich mieszkanie. Oficjalna koncepcja „kamienicy” nie istnieje. Dokumenty on określany jako jednostka zblokowane dom, a dom, w nim – mieszkania w poszczególnych bliźniak.

Zazwyczaj kamienice – kompleks mieszkaniowy w chronionym obszarze o własną infrastrukturę. Takie kompleksy budowane i obszarów miejskich, w pobliżu miasta. Każdy właściciel nieruchomości w kamienicy posiada własny kawałek ziemi (dla roślin i kwiatów, a także plac zabaw dla dzieci lub alpejskie wzgórze wyposażyć). Ponadto dostępność gruntów na swoich mieszkań i posiada dużą powierzchnię i autonomiczny system komunikacji, a także z osobnym wejściem i kilku piętrach. W przeciwieństwie dom domek posiada wspólne ściany z sąsiednim własności domu (czyli składa się z bloków należących do różnych właścicieli) i stosunkowo niewielkim kawałku ziemi (jeden do czterech akrów). Od podmiejskiego ogrodu dysponuje możliwość stałego pobytu ozdobione rejestracji i statusu oficjalnego obudowy. Sprawdź własności tego rodzaju zakwaterowania może być i jak mieszkania, jak i domu.

Architektura i wystrój wnętrz

Na tle naszych osiedli mieszkaniowych kamienic pojawiają rodzaj gości zagranicznych: inteligentne, zadbane i modnej dandysa. Spośród nich, bez fanaberii lokalnych domki albo tępy monotonię budynków mieszkalnych.

Jest to często dwu- lub trzypiętrowe budynki składające się z kilku części (kamienicy z dwóch części, zwane również dupleks). Każda sekcja posiada osobne wejście i własną okolicę na przednim ogród i podjazd do garażu.

Jako materiał do budowy ceglanych kamienic najczęściej używane, monolit cegły i bloczki betonowe. Drzewo nie jest powszechnie stosowane do budowy takich domów. Te domy i kanadyjska technologia „sandwich” (domy ramka) są również zbudowane. W nowoczesnej kamienicy (od bona fide developer) Obowiązkowa obecność wszystkich niezbędnych komunikacji (nie wyłączając Internet i telewizję kablową).

Bungalow standardowy układ jest pionowa w przyrodzie. Na pierwszym piętrze, z których większość znajduje się garaż na samochody, pomieszczenie gospodarcze z kotłem i przedpokoju. Na wyższych piętrach znajdują się pokoje mieszkalne (pokoje dzienne, sypialnie, biura), stwardnienie łazienki i kuchnia. Czasami planowanie polega na umieszczeniu kuchnią i salonem na pierwszym piętrze. To może być bardziej nietypowy dom: projekty tej nieruchomości stanowi kolejną piwnicy, strychu lub ganek. Te dodatkowe obiekty są zazwyczaj zadowoleni z pokoi, basen, sauny, ogrody zimowe lub salonach.

Plusy i minusy

Po pierwsze, korzyści dla mieszkania lub domku.

Po pierwsze, należy zauważyć, jego skuteczność. Odnosi się to zarówno do zakupu gotowych mieszkań, więc wspólnej konstrukcji. W porównaniu z indywidualnym dom budowa miasta jest o wiele tańsze (i to eyeliner scentralizowane komunikacji i zakup materiałów budowlanych). Jeśli kupić gotowe mieszkania, wówczas jej wartość w kamienicy jest znacznie niższa niż cena za domek. Nawet mieszkanie w centrum miasta będzie często kosztuje więcej niż domu. Te domy są ekonomiczne i konserwacji.

Z drugiej strony (co nie jest bez znaczenia) wyraźną przewagę przed kvartiroy- kamienicy jednorodnej środowiska społecznego. Zazwyczaj, zainteresowania, styl życia, bogactwo i status społeczny sąsiadami są takie same (co nie zdarza się w budynkach mieszkalnych). A on, w przeciwieństwie mieszkanie posiada garaż i gruntów, salony są bardziej przestronne.

I po trzecie, jest to bardzo często te domy są sprzedawane z darmowego planu. Oznacza to, że ich właściciel może również zorganizować zakwaterowanie w zależności od smaku i zrealizować wszystkie fantazje projektowych.

Wady w takiej obudowie trochę, ale są. W porównaniu z mieszkania, to jest droższe w cynowania (płacić za ciepło i wodę będzie miał na liczniku). I pełnoprawnym podmiejskich mieszkaniowych (w porównaniu do domku) to też nie będzie name: działka jest wciąż zbyt mała.

A jednak takie „domy publiczne” są coraz bardziej popularny typ obudowy. Dlaczego?

Kwestia preferencji

Dom łączy w sobie komfort mieszkania w mieście, a wszystko radość życia w dużym domu na wsi. Osiedla są często budowane z dala od miasta, w otoczeniu lasów iw pobliżu wody, gdzie nie ma hałasu miejskiego transportu, kurzu i smogu. Wbudowany w obszarze miejskim, te domy stają się rodzajem wyspie podmiejskiego życia w wielkiej metropolii, czy ośrodek regionalny.

Życie w kamienicy zamiast mieszkania zazwyczaj preferuje ten, kto stara się żyć w dużym domu z oddzielnymi łazienkami, garażem i ziemi. I zamiast domku wybiera ten, który chce połączyć piękno życia na przedmieściach bliskości mieszczucha przyzwyczajony do sklepów, szkół, przedszkoli i ośrodków rekreacyjnych. Dlatego Kamienica – kompromis pomiędzy wiejskim domu i mieszkania w mieście. Klasa gospodarka Kamienica – ogólnie świetne rozwiązanie, jeśli chcesz przenieść się do domku i braku funduszy na jego zakup lub budowę.

Tak więc, przy wyborze nowego domu lub mieszkania, nie należy pozostawiać bez uwagi i nowego rodzaju zakwaterowania dla nas jako kamienicy. Być może jest to opcja, która jest właśnie dla Ciebie.

load...