Co robić? Nie lubię swoje dziecko!

„Nie kocham moje dziecko.” Pomysł ten wydaje się absolutnie dziki i absurdalny dla większości matek, ponieważ dziecko jest najważniejsze w życiu każdej kobiety. Jednak psychologowie rodzin z całą pewnością powiedzieć, że taki pomysł, przynajmniej raz w życiu odwiedził większość nawet najbardziej dobrymi matkami. Inną rzeczą jest to, że prawie każda kobieta natychmiast zawiózł ja absolutnie nienaturalne, że ich zdaniem pomysł na samym początku jej powstania, gdy jest jeszcze na poziomie podświadomości. Kobieta nawet nie mają czasu, aby uświadomić sobie, że nie kocham swojego dziecka.

load...

Czasami ona nadal z przerażeniem uświadamia sobie, że jej rodzaj – ułamek sekundy wydawało się, że ona nie kocha swojego dziecka. Jednak w tym przypadku, każda mama szybko napędza ją, a ona sama była przekonana, że ​​jej dziecko uwielbia, i robi wszystko dla niego, że jest to możliwe, a nawet więcej.

To nie dziwi – przecież w społeczeństwie Jest trwałe przekonanie, że miłość matki jest bezwarunkowa zjawisko obecne w każdej normalnej kobiety. A jeśli kobiety społecznie upośledzonych społeczeństwo stało się przyzwyczaić, że dopuszczają możliwość, że normalna kobieta nie może kochać swoje dziecko, ludzie po prostu nie może.

A kobieta, złapał się przynajmniej raz w życiu myślenia – nie kocham swoje dziecko cierpi z powodu bolesnych przygnębiających uczuć: strachu, wstydu, zakłopotania, winy. Ponadto, w prawie wszystkich przypadkach, kobieta bardzo nienawidzi siebie, obwinia za to, że niezdolność do kochania jej własne dziecko. W rezultacie, życiu kobiety zamienia się w piekło, co czyni jej życie nieszczęśliwy. W takim przypadku, jeśli kobieta jest na tym etapie nie otrzyma odpowiedniej pomocy profesjonalnej, rzut kamieniem do załamania nerwowego.

A kobieta zdaje sobie sprawę, że uczucia, że ​​czuje się wobec dziecka – absolutnie nienaturalne. Tak, i przyznać się – albo że jej dziecka, ona nie kocha kobiety nie mogą. I utrzymanie tych wszystkich negatywnych emocji w bardzo trudnym, a przez długi czas nie będzie możliwe. Co kobieta zrobić w tej sytuacji?

load...

Niektóre kobiety, nie ośmielając się udostępnić swoje lęki i obawy w prawdziwym życiu, starając się znaleźć pomoc w Internecie. Jednak nawet w Internecie, gdzie w zasadzie anonimowości nie jest taki problem, nie mówiąc już o takim zjawisku. Powinno być zdesperowana kobieta stworzyć wątek na forum, jest ona natychmiast usunięta przez moderatora, co najlepsze. W najgorszym przypadku – kobieta dostać się do kiści adresowej wściekłych okrzyków, które wyraźnie tylko pogarszają jej psychicznego zamieszanie.

A kobieta milczy na temat, dręczony poczuciem bezwartościowości, winy przed jego dziecka i ludzi wokół nich odgrywać rolę modelu matki i jednocześnie obciążone obecności ich dziecka. Jednak, na szczęście lub niestety, ale dziecko jest prawie niemożliwe, aby oszukiwać – i dziecko bardzo szybko czują fałsz matki. Dla dziecka, to nie jest nic dobrego spowoduje. W efekcie cierpi z rodziną i dzieckiem w pierwszej kolejności. I mówi się znowu i znowu, że kocha swoje dziecko.

Fikcja czy rzeczywistość?

Tak więc, nie ma takiego, że jest to całkowicie normalne, odpowiednie matka nie kocha swoje dziecko, naprawdę? Jak psychologowie mówią – to się dzieje. I zdarza się dość często – dużo częściej, niż można sobie wyobrazić. Przyczyny takiego braku miłości do swojego dziecka może być ogromny zestaw. Jednakże, powiemy tylko o głównym z nich, które występują najczęściej.

  • Noworodki

Uważa się, że instynkt macierzyński jest czymś absolutnym, nierozerwalnie związaną z każdej kobiety z definicji. Jednak to nie jest przypadek – wiele kobiet w pierwszych dniach, a nawet miesięcy, aby spojrzeć na ich dziecko może nie. Chociaż, oczywiście, prawie wszystkie z nich są bardzo starannie ukrywane, tak aby nie zostać skazany przez krewnych i przyjaciół. Nawiasem mówiąc, to jest jak stan kobiety jest często nazywany depresja rodzajowy. Choć psycholodzy nie zawsze udaje się dotrzeć do prawdziwej przyczyny problemu, ponieważ kobiety rzadko przyznają, że nie doświadczają miłości właśnie narodził się, gdy okruchy.

Ale w rzeczywistości, ten nieśmiały nie warto – miłość matki nie zawsze pojawiają się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Czasami kobieta potrzebuje trochę czasu, aby uświadomić sobie fakt jej macierzyństwa, aby zrozumieć i zaakceptować swoje dziecko. Czasami wystarczy zaledwie kilka sekund, czasem – na kilka dni, a czasem – i kilka miesięcy. I to nie znaczy, że kobieta będzie gorzej niż jakakolwiek inna matka, która kocha swoje okruchy zanim się urodził. To jak nauka czytania – niektóre dzieci już wiedzą, jak czytać w ciągu czterech lat, a ktoś zaznajomiony z literami tylko w pierwszej klasie. Ale w końcu przez piąty będą czytać dokładnie takie same.

Istnieje kilka podstawowych powodów, dla których kobieta może nie na tyle silny, aby kochać swoje dziecko. Może ciąża była nieplanowana, aby zniszczyć wszystkie plany życiowe kobiety, a może być – o niekochanej człowieka. W tym przypadku kobieta potrzebuje trochę czasu, aby upewnić się, że noworodek pipsqueak mogłaby być godny substytut, który stracił kobiety – studium lub kariery, albo że dziecko nie ulegnie pogorszeniu ze względu na fakt, że nie zatruły relacje z ojcem.

Kobieta może też nie na tyle często, by czuć miłość do swojego nowo narodzonego dziecka, jeśli ciąża lub poród przebiegała niezwykle trudne. W tym przypadku kobieta na poziomie podświadomości, można uznać okruchy sprawcą ich cierpienia. A to zdarza się bardzo często, tylko kobietą albo nie zdawał sobie sprawy, lub odmówić tego przyznać, nawet do siebie.

Jednak pozostaje faktem – nawet patrzeć na dziecko kobiecie po raz pierwszy po porodzie nie chcą, nie wspominając o tym, że go kocham. Jednak natura jest bardzo mądry – znacznie mądrzejszy od nas ludzi. Zrobiła się, że negatywne wspomnienia o ciąży i porodu zostały wymazane z pamięci kobiety jako możliwych bystree.B bardzo szybko ten pomysł – nie kocham swoje dziecko – doprowadzi kobietę w przerażeniu.

I jak miłość matki wymazać z pamięci tych wydarzeń będzie z pewnością ułatwi sobie znać. Tylko kobieta musi być cierpliwy i poczekać trochę, a nie obwiniać siebie za to, co ona rzekome złe matki. W tym czasie, w żadnym wypadku nie poddają się żadnej pomocy od krewnych i przyjaciół.

Ponadto, czasami kobieta nie może czuć się matczynej miłości, bo czuje poczucie frustracji. Tak – tak, nie zdziw – Zdarza się czasami, wystarczająco często. Kobieta spodziewa się, że będzie miała uroczy mały fellow, jak obrazki dla dzieci czasopism. I rzeczywiście, nowonarodzone dzieci nie zawsze są w pierwszych tygodniach jego życia był model niemowląt urody.

A jeśli powiesz dokładniej – prawie nigdy. Nie jest to zaskakujące – w przypadku urodzenia dziecka nie mniej jest ciężka, stresujące i traumatyczne proces niż dla kobiety. Przejście przez kanał rodny, w każdym przypadku ma wpływ – zmianę kształtu głowy, może być obrzęk oczu, obrzęk całego ciała i twarzy, siniaki, stłuczenia i inne „charms”.

Kobieta powinna być tego świadomi i nie należy się spodziewać, aby natychmiast nieziemskie piękno jego szczątków. Ale to zajmie trochę czasu, a Twoje dziecko będzie najpiękniejsza na świecie. A teraz, proszę mi wierzyć, najprawdopodobniej, emocje posiada wszystkie te same depresji poporodowej, która znalazła się tutaj jak to w niezwykły sposób. Odbędzie poporodowej depresji – zniknie, a wszystkie negatywne myśli i emocje.

  • Nadmiernie aktywne dziecko

Czasami kobieta może złapać się na myśli, że nie podoba mu nadmiernie aktywnego dziecka. I do pewnego stopnia można zrozumieć – nadmiernie aktywne dziecko prawie nigdy nie siedzi w jednym miejscu, z możliwym wyjątkiem czasu, kiedy śpi. Kobieta nie jest minut wolnego czasu, bo dla takiego dziecka wymaga stałej kontroli czujności. W przeciwnym razie, do czasu zamknięcia kłopoty – nigdy nie wiadomo, co może przyjść do głowy niespokojnych nierobów?

Ale fakt, że kobieta jest matką nadmiernie aktywnego i ostrzejszy dziecka, nie zwalnia jej od wszystkich innych obowiązków – gotowanie, sprzątanie i inne rzeczy. A jeśli kobieta jest jeszcze uruchomiony – obecny poziom stresu w ogóle jest bardzo, bardzo trudne. Kobieta staje się zły na cały świat wokół niej – w tym dziecko. I zaczyna się wydawać, że nie kocha swojego dziecka.

Zaczyna drażnić dziecku absolutnie wszystko – jego działania, słowa, gesty, stanowi sama może przynieść absolutnie każdej drobnostki, nawet patrzeć. Kobieta może eksplodować nawet dość drobne przewinienia dziecko krzyczeć na niego, a nawet go uderzył. Ale w tym samym czasie, ona dobrze wie, że do tego nie jest wcale niemożliwe, a od tego zaczynają się złościć nawet silniejszy podświadomie obwinia dziecko i dalej włamanie do niej. Okazuje się swego rodzaju błędne koło, że sam, bez pomocy, aby złamać kobietę czasami po prostu nie mógł.

Ale wtedy, jakiego rodzaju pomoc trzeba będzie kobieta zależy od tego jak dalece sytuacja w każdym konkretnym przypadku. Czasami kobieta jest na tyle pomóc znajomego lub krewnego, który na kilka godzin w tygodniu zajmie się dzieckiem siebie, dając matce możliwość dać sobie trochę czasu – pójść do kina, salonu fryzjerskiego lub po prostu pójść na zakupy. Czasem tylko kilka wolnych godzin tygodniowo może radykalnie zmienić sytuację.

A czasem, gdy kobieta przeszła pewną krytyczną linię, nawet gospodyni i niani nie można ratować sytuację – będzie ona nadal czuje wrogość wobec ich dziecka. A jedyną szansą na przywrócenie zaburzonej równowagi tylko profesjonalną pomoc psychologów. Zwykle, w tej sytuacji, o każdy brak miłości to nie jest dziecko – mama go kocha. Ona po prostu tak zmęczony, że jego zmęczenie nie widzi coś innego niż jego irytacji.

  • Nadmiernie „poprawne” dziecko

Oczywiście, wszyscy rodzice chcą, aby ich dzieci dorastały inteligentny, uczciwy, sprawiedliwy, posłuszny. Jednak czasami zdarza się, że dziecko zaczyna drażnić jej matkę. Wydaje się, że nie jest jasne, dlaczego to idealne dziecko może spowodować jego rodziców, a matka w szczególności negatywnych emocji.

Jednak psychologowie wyjaśniają ten fenomen faktem, że często dorośli, widząc doskonałe zachowanie, a co najważniejsze – myślenia dziecka, zaczynają odczuwać pewne poczucie winy – bo nie tak! Jednak nigdy jedna osoba dorosła nie przyznać nawet przed samym sobą, nie mówiąc już o obcych ludzi, a nawet psychologów. A jak dziecko rośnie niemy rodzaju przypomnienia rodzicom o swoich niedoskonałości i braków.

  • Młodzieży dziecko

Ale dziecko wszedł w trudnym okresie dojrzewania, najczęściej powoduje rodzicami różne sprzeczne negatywne emocje. I nic dziwnego – czasami najbardziej posłuszne dziecko staje się zupełnie bezproblemowego zarządzania stworzeniem, którego rodzice nie są już całkowicie zrozumiałe. Co więcej, bardzo często rodzice zatrzyma się i nie zdają sobie sprawy, co robić dalej, przeżywa chwile rozpaczy i bezsilności.

To, co niektórzy słabość i może być tak silny gniew na własnym dziecku, że mama może złapać się na myśli, że ona już nie kocha dziecko. Tak, czasami nawet dziecko olej wlewa się do ognia, mówiąc matce, że już ją kocha. Oczywiście, że kobieta ma wystarczająco silną przestępstwa słuchu takie słowa od swojego dziecka, któremu dała wiele lat wszystkie miłości, tkliwości, czułości, opieki.

Zgadzam się, że ciągłe konflikty takiego planu może przynajmniej ktoś wzburzyć. Osoba pod wpływem stresu jest trudne do kontrolowania swoich emocji, a tym bardziej zrozumieć je. I w końcu nie ma nic dziwnego w tym, że kobieta może zdecydować, czy ona nie kocha swojego dziecka. Oczywiście, dziecko czuje zmieniony stosunek do niego rodzice. I też zaczyna protestować przeciwko nim. Zwykle w okresie dojrzewania praktycznie wszystkie dzieci bez wyjątku protest nabiera charakteru negatywnego zachowania, które, z kolei, zły rodzice i powoduje dalsze pogorszenie sytuacji.

W takich przypadkach zwykle rozwiązać pewnej sytuacji kryzysowej rodzice i dziecko może tylko pomóc doświadczonego psychologa rodzinnego. Proszę pamiętać – nie dla dzieci lub dorosłych, i to jest rodzina, ponieważ pomoc w takich sytuacjach trzeba nie tylko dziecko, ale także jego rodziców.

W żadnym wypadku nie jest niedopuszczalne, aby zignorować te problemy, a zaniedbywać sytuacji. W przeciwnym razie całkowicie stracić swoją wiedzę, a nawet więcej, dla niektórych – jakiegokolwiek wpływu na dziecko. Bardzo szybko dorasta i złamane relacje na całe życie, prawdopodobnie w takich rodzin są gwarantowane.

Co robić?

Tak więc, jak widać, często z braku miłości do rodziców swojego dziecka biorą zupełnie inne uczucie. Oczywiście. Istnieją również przypadki, w których miłość matki w ogóle nie jest w rzeczywistości, ale porozmawiamy o nich nieco później. W międzyczasie, spróbujmy zrozumieć, jak zachowywać się na.

Tak, zaczniesz zauważać, że dziecko zaczęło drażnić cię, być może czasami jest nawet w stanie wywołać w tobie uczucie nienawiści, na przykład, gdy nie może poradzić sobie z podstawowej pracy domowej, przynosi do domu ze szkoły kolejna dwójka, nie może zrozumieć. Co trzeba z niego lub jest niegrzeczny do Ciebie. Takie uczucia są prawdopodobnie bardzo znane większości rodziców.

A najbardziej przykre w tej sytuacji polega na tym, że matka i ojciec nie rozumiał, jak się zachować w danej sytuacji. Oni zdzierać swoją złość na dziecku – krzyczeć i ukarania go, ale w tym samym czasie, gdzieś głęboko w dół, zdają sobie sprawę, że ich taktyka zachowanie jest złe i skazane na niepowodzenie. I z tego powodu czuje się bezsilny, zły dorosłych trudniejsze.

Często wielu rodziców popełnić tego samego częsty błąd – oni szukają pomocy ludzi o podobnych poglądach, takich jak zdezorientowany i nie wie, jak się zachować w takiej sytuacji. I są one łatwo ci sami rodzice, którzy dzielą się swoją całkowicie słuszny gniew. Jednak z lamenty nad filiżanką kawy jest mało prawdopodobne, że coś może się zmienić. Tylko brakuje czasu, a problem będzie tylko głębiej.

A jeśli matka ma odwagę przyznać się do ducha, który już nie czuje miłości do swojego dziecka, i to nie ma znaczenia, tylko w okresach, w czasach ciężkich napady złości, albo przez jakiś czas, to może być naprawdę nazywa się dzielną kobietą. Na taki akt może być rozwiązany tylko przez obecnych silnych osobowości.

To tylko, niestety, prawie żadna z tych kobiet nie wie lub nie odważą się pójść do psychologa w obawie przed cenzurą. Zasadą jest, że rodzice najbardziej robić w takich przypadkach – jest wysyłana do magazynu lub w Internecie w poszukiwaniu różnych informacji odnoszących się do rozwoju i edukacji dziecka.

I oni naprawdę znaleźć ogromną liczbę różnych informacji – o zdrowie swoich możliwych chorób rozwoju dziecka od samego poczęcia aż do wieku problemami dojrzewania, możliwych konfliktów w relacjach interpersonalnych dzieci pierwszej miłości, paleniem tytoniu oraz leki. Krótko mówiąc, prawie wszystko z wyjątkiem tego, co naprawdę potrzebne. I to nie dziwi – po około braku miłości rodzicielskiej, nawet rozmowa nie zostanie zaakceptowana, nie coś napisać.

Co więcej, bardzo często, po przeczytaniu różnych dobrych, inteligentnych i odpowiednie książki, która opisuje bardzo szczegółowo, co powinno być idealnie działania rodziców w sytuacji, rodzice zaczynają doświadczać bardzo poważne poczucie winy. Po tym wszystkim, – że nie zawsze odbywa się jako autorzy doradzają, że cała literatura pedagogicznej. A tak naprawdę – bardzo często rodzice są świadomi wszystkich rad, który jest podany w takich sytuacjach nauczyciele. Jednakże, z powodu wybuchu gniewu i wściekłości tak silna, że ​​w praktyce ich wiedza matek i ojców nie może.

Jako wezwanie, więc echo?

Z pewnością, bez wyjątku, sto razy słyszał te słowa. I to nie mogło być lepiej odzwierciedla istniejące problemy w relacjach między rodzicami i dziećmi. Oto tylko huzia siebie dla dzieci co stało się z rodzicami, kiedy sami byli młodzi. Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się skomplikowane i kłopotliwe – ale to nie jest wcale tak bardzo prosta. A teraz spróbujemy zrozumieć to wszystko.

Dorośli z przerażeniem znalazłem się myśleć, że nie kochasz swojego dziecka, zaczynają być dręczony przez silne wyrzuty sumienia nad faktem, że są one bardzo zły ojciec lub matka, że ​​obawiają się, że ich dziecko jest o wiele gorsza niż wszystkie inne dzieci, ale często to robi źle. Rodzice wstydzą się siebie, inni mogą czuć się poczucie winy dla dziecka ze względu na fakt, że nie udało się stać najbardziej idealnych rodziców. Chociaż, co do zasady, wszyscy rodzice starają się dać swojemu dziecku wszystko, co najlepsze, a nawet więcej, niż mieli w dzieciństwie.

I tu – uwaga, dochodzimy do momentu, najbardziej podstawowym i delikatnej. Można kupić dziecko jest znacznie droższe ubrania lub zabawki, niż były w momencie trzeba podać więcej kieszonkowego lub wolności osobistej niż byliście. Ale czy kiedykolwiek, z całym swoim wielkim pragnieniem, nie można dać dziecku więcej miłości, niż odbierać. Jednak małe zastrzeżenie – nie można to zrobić tylko wtedy, gdy nie przyznaje się czynu, który w okresie dzieciństwa, nie masz wystarczająco dużo uwagi i miłości rodzicielskiej.

Nie spiesz się gwałtownie zły i oburzony – nikt nie obwinia swoich rodziców, że ich miłość nie jest wystarczająco silny. Ale realia trudnym czasie odcisnęły swoje piętno – rodziców, w przeważającej części, prawie cały czas spędzony w pracy, aby zapewnić godne warunki życia dla swoich dzieci. W rezultacie dzieci z bardzo dużym prawdopodobieństwem traci jakąś odrobinę miłości i uczucia rodzicielskiego. W rezultacie, oni i ich dzieci, jeśli chcieli nie będzie mógł dać go tylko dlatego, że nie wiem.

Niechęć lub podrażnienie?

Ponadto, bardzo często rodzice, którzy uważają, że nie kochają swoje dziecko, bardzo proste – po prostu nie może zrozumieć swoje uczucia, mylące jedno z drugim. Aw szczególności – niechęć do dziecka z najczęstszych irytacji i złości.

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrozumieć dorosłych otaczające dziecko – jest fakt, że irytacja i gniew, a nawet wręcz wściekłość są całkowicie naturalne i mają prawo do istnienia emocji. I nie wstydź się – to sprawia, że ​​bardziej sensowne, aby dowiedzieć się, jak dać im drogę wyjścia, która nie zaszkodzi Ty lub Twoje dziecko, ani nikogo innego z ludzi wokół ciebie. Każda osoba ma prawo się mylić, i rodzice również. A prawo to musi zostać uznane i do poszukiwania możliwych kompromisów.

Podczas ogniska gniewu i irytacji dorosłej powinien pamiętać, że przede wszystkim jest on zły nie na dziecko i siebie. Jeśli dziecko jest zbyt duży, a nie jeszcze w stanie zrozumieć swoje słowa, w następnym przypływie negatywnych emocji, spróbuj wydostać się z pokoju, w którym znajduje się dziecko. I nie wrócę tam tak długo, jak nie uspokoi, i czujesz się w stanie w pełni kontrolować swoje emocje.

Jeśli Twoje dziecko jest wystarczająco duże, aby cię zrozumieć, nie próbuj udawać, że wszystko ok – to nadal zdecydowanie zauważyć fałszywe. Jest o wiele mądrzejszy powiedzieć dziecku, że jesteś bardzo zły, ale nie na niego. Każde dziecko, wiedząc, że jest o wiele łatwiej przenieść błysk negatywnych emocji.

Jeszcze raz chciałbym podkreślić fakt, że ich emocje pod żadnym pozorem nie należy starać się zachować dla siebie, ponieważ w tym przypadku istnieją poważne problemy – załamania nerwowego, psychozy, odrobiną emocji w postaci zagrożenia dla innych. W każdym razie, prędzej czy później będzie w poważnych tarapatach są świadczone.

Jak wyrzucić negatywne emocje, każdy musi zrozumieć siebie. Dla kogoś, najlepszym rozwiązaniem byłoby worek bokserski, na której można zapukać do duszy, dla kogoś – starą gazetę, która może oderwać się na małe kawałki, a dla kogoś – pracę domową. Podrażnienie Felt – należy go wypuścić. I można zauważyć znaczną poprawę – napady złości staną się krótsze, a ich częstotliwość będzie również zmniejszać.

Najważniejsze, co trzeba stale przypominać sobie – jest to, że dziecko nie jest absolutnie winę za swój zły nastrój. Starają się przekonać, że denerwuje Cię to zachowanie dziecka, ale nie sam. I był na pewno o tym mówić – w ten sposób można chronić dziecko przed wieloma problemami psychologicznymi.

A w przypadku, gdy z jakiegoś – jakiegoś powodu wciąż nie są w stanie utrzymać swoje negatywne emocje, a nie na Nelly nie udawać, że nic się nie stało. Pamiętaj, aby omówić sytuację ze swoim dzieckiem, przeprosić, powiedzieć mu, że żałuję, że to się stało, i postara się nadal kontrolować swoje emocje.

Pamiętaj, aby uznać ich prawo do wypoczynku, szczególnie moją matkę. W niemal wszystkich przypadkach, kobieta, która stała się matką, o sobie io swoich wakacji myśleć w ostatnim zakręcie. Mówiąc wprost – to nie jest myślenie. Jednak takie postępowanie jest skazane na niepowodzenie – zły stan zdrowia i załamań nerwowych. Potrzeba pełnoprawnym normalnego odpoczynku w człowieka wyznaczonego przez naturę.

A jeśli kobieta nie będzie w pełni zrelaksować, powikłania mogą być bardzo wysokie prawdopodobieństwo. A bad mood, nerwice i tak dalej – nie jest to lista wyczerpująca. Często jako wynik silne zmęczenie funkcji układu odpornościowego kobiecego ciała jest w znacznym stopniu pogorszyła się, w wyniku czego kobieta zaczyna boleć. Ponadto, choroba ta może być bardzo różne – od przeziębienia do progresji nowotworu.

Ponadto, nie zaprzecza się w absolutnie wszystko. Oczywiście, że dobro dziecka powinno być zawsze przestrzegane, ale o sobie zapomnieć i nie warto. W przeciwnym razie dziecko będzie rosnąć również z przetrwałym wiedzą, że mama i tata nie potrzebuje niczego. I w tych okolicznościach, dziecko będzie dorastać samolubny gwarantuje, że nie będzie w żaden sposób przyczynić się do wzmocnienia stosunków między rodzicami a dziećmi.

Pamiętaj, aby ściśle ograniczyć zakres tego, co jest dozwolone dla dziecka. Brak takich ram jest mylące, zarówno dzieci i ich rodziców, co znacznie komplikuje życie dla obu z nich. Po tłumaczył dziecku, że jest możliwe, a co nie, nigdy, w żadnych okolicznościach, nie zmieniała zasad. W przeciwnym razie dziecko będzie prawie zawsze staramy się wykraczać poza to, co powoduje, że konflikt jest nieunikniony.

Jedynym wyjątkiem od tej reguły – schemat dzień. Czasami można podzielić go przez wzgląd na – coś niezwykłego wydarzenia – chodzenie do kina, wakacje lub po prostu dlatego. Jednak upewnić się, że te wyjątki nie stały się regułą. Moje codzienne jest bardzo, bardzo ważne dla dziecka, nawet dla osoby dorosłej – uczy dyscypliny i organizacji, która jest bardzo ważna zaleta dla jego późniejszym życiu.

Idealny dla niemowląt – mit czy rzeczywistość?

Oczywiście, prawie wszyscy rodzice marzą, że ich dziecko będzie sama doskonałość, idealnym. Jednak, jak wiemy, ma idealnych ludzi w zasadzie. A jak dziecko staje się starsze rodzice na pewno zauważy tych lub innych cech i zachowań, które nie spełniają ich oczekiwań. W rezultacie, rodziców, a zwłaszcza kobiet, które są bardziej podatne na idealizować mogą odczuwać dość silne rozczarowanie.

W celu uniknięcia tego, rodzice powinni już od pierwszego dnia życia dziecka, aby zdać sobie sprawę, że jest to dokładnie ta sama osoba, jak są. I najważniejsze – uznanie prawa dziecka do błędów i niespójności do ideału. Nie należy również zapominać, że dziecko – tylko do wszystkich dzieci, a on nie może wiedzieć o wszystkich norm społecznych. I nauczyć dziecko zasad życia w społeczeństwie – to jest podstawowym zadaniem rodziców.

Z góry, w spokojnym i zrównoważonym stanie, pomyśl o tym, jak najbardziej prawidłowo zachowywać się w danej sytuacji problemowej. Oczywiście, aby przewidzieć i przewidzieć wszystkich konfliktów jest niemożliwe, bardzo często muszą działać, koncentrując się w danej sytuacji. Jednak bardzo często konflikty wybuchają z powodu tych samych powodów, dla których rodzice nie są tajemnicą.

A przy okazji – bardzo często rodzice walczą jak ryba na lodzie, zakazujące dziecko, które – nigdy. So. Na przykład, można często zobaczyć małe dziecko rozpaczliwie szlocha ze względu na fakt, że matka lub ojciec zabronić mu jeść śnieg. Ponadto, podobna sytuacja może wystąpić z pozazdroszczenia regularnością – codziennie w okresie zimowym. Psychologów dziecięcych i wychowawcy w tej sytuacji powinni pozwolić dziecku jeść śnieg z serca raz – z reguły wtedy żadne dziecko nie chce zrobić to ponownie.

I podobne techniki można wyeliminować bardzo dużą liczbę sytuacji konfliktowych oraz przyczyny nastrojów. A to oznacza, że ​​przyczyny kłopotów z rodzicami staje się frakcję. A dziecko będzie musiał wyciągnąć wiele mniej, co jest również ważne. Jedyną rzeczą, do czego konieczne jest, aby ściśle monitorować – ma na celu zapewnienie, że dziecko podczas tych „eksperymentach” nie boli sama.

Jeśli nadal nie ma miłości?

Ku naszemu żalem, ale bez względu na to, jak dziwne może się wydawać na pierwszy rzut oka, ale czasami zdarzają się przypadki, gdy matka nie kocha swojego dziecka, choć na szczęście dość rzadko. Dlaczego tak się dzieje i jak to jest normalne? Spróbujmy zrozumieć.

Każdy z nas nauczono od dzieciństwa do miłości swoich rodziców, ojczyzny, partia – ale nigdy nie wiadomo co jeszcze … Ale nie każdy doświadcza tego samego „święte” miłość. I dlaczego miłość dziecka musi być w „default” opcji wszystkie przypadki? Czasami zdarza się, że kobieta jest rozczarowany narodzinami dziecka, a nawet początkowo nie chciał jego narodzin.

Oczywiście, można przewidzieć powódź gwałtownej opozycji, że w takich przypadkach nie jest konieczne, aby mieć dziecko w ogóle. Ale na pewno wszyscy przynajmniej raz w życiu robić to, co później żałować. Dlatego trzeba po prostu zaakceptować fakt, że dziecko urodziło. A kobieta w tym przypadku nie można go kochać.

Oczywiście, wydaje się dziki do ogromnej liczby ludzi. Jednak czy to naprawdę takie dziwne? Rozejrzyj się – tysiące ludzi opuszczają rodzinę i całkowicie zapomnieć o swoich dzieciach. Ale właśnie dlatego – że nikt nie jest szczególnie zaskoczony, jak stało się niemal normą. Więc dlaczego to samo przynajmniej niektóre kobiety nie mogą zrobić to samo?

Można oczywiście powiedzieć, że kobieta dziewięć miesięcy jest sama w sobie ich dziecko, a instynkt macierzyński jest jednym z najpotężniejszych ludzi. Więc – tak jest, ale nie zawsze dla ciąży kobiety jest najszczęśliwszy okres w moim życiu – dyskomfort, złe samopoczucie, ból narodzin mało kto – czy podoba. I instynkty często spać spokojnie, ustępując powodu.

I rozmowa o wyimaginowanej absolutność matczynej miłości jest trudne. Czy kobiety mają kochać swoje dziecko? Jeśli słychać rzetelny odpowiedzi, nie kryje się za maską strachu przed powszechnie potępiony w kwestii kobiet, które decydują się na ciążę po prostu trzymać w pobliżu jej kochanka lub zawrzeć rentownego małżeństwa, lub po prostu urodzić, bo który wydaje się mieć pozycję i wiek kobiety do popełnienia tego, można byłoby bardzo zaskoczony.

I te kobiety, którzy oddali swoje dziecko tylko dlatego, że „nadszedł czas” – dużo. Nie jest to zaskakujące – bardzo trudno jest się oprzeć licznych krewnych, przyjaciół i kolegów z pracy, którzy ciągle niepokoi się pytania: jak, kiedy? Teraz dużo się mówi o tym, że kobiety stały się całkowicie za darmo. I oni mają swobodę wyboru – jak żyć, kiedy się ożenić, kiedy mieć dzieci.

Jednak w rzeczywistości, niestety, nie jest to przypadek. Mentalność ludzi, który został zbudowany przez setki lat, jest bardzo trudno zmienić w ciągu kilku lat. W efekcie, kobieta jest narażona na ciągłe rodzaju presję psychologiczną – nie chce dziecka? Rodzić, wtedy zrozumiesz. Ona ulegli presji powszechnych, naprawdę mieć dzieci. Na szczęście, poczucie macierzyństwa i miłości do dziecka, w większości przypadków, przychodzi w czasie ciąży, w ostateczności – wkrótce po urodzeniu.

Ale czasami zdarza się i tak, że kobieta była przerażona, aby uświadomić sobie, że tak naprawdę nie kocha swojego dziecka. Co do zasady, uświadamia sobie, że takie uczucia są złe i karygodne, dlatego ukrywa je. W ramach takiej kobiety wydaje się być absolutnie wzorowy i wzorowy kobieta.

A poza tym, nawet wśród tych kobiet, które są w ciąży świadomie, ale jak jak również na Twój wniosek jest wielu, którzy nie są świadomi faktu, że nie są jeszcze gotowe, aby stać się matkami i spełnić swoje naturalne przeznaczenie. Dają urodziła dziecko, a potem bardzo zaskoczeni, że miłość wszystko bardzo czasochłonne matki nie jest w pośpiechu do niego.

Więc co zrobić te kobiety? Otwarcie przyznać, że nie kochają swoich dzieci? Jednak to sprawia, że ​​praktycznie niemożliwe. Jeśli dzieci odrzucane trudnej sytuacji rodziców, którzy nadużywają narkotyków alkoholu lub narkotyków, co jest bardzo dużo społeczeństwo od dawna w sierocińcach naszego wielkiego kraju – od dawna przyzwyczajeni, i praktycznie nie reaguje, coś w rodzaju spowiedzi z dość zamożnych kobieta z pewnością powodować silne reperkusje , Kobiety są tego świadomi i milczeć. W rezultacie cierpią nie tylko siebie, ale również. Co jest najgorsze, a ich dzieci.

Nawet jeśli kobieta jest ciężko się opanować, a nie pokazuje swoje niezadowolenie lub podrażnienie, dziecko wcześnie – ani za późno, nadal będzie odczuwać chłód i obojętność ze strony matki. I to nie przejdzie na próżno na głowie w każdym przypadku.

Odnoszą się do psychologa

Jeśli to naprawdę się stało, a znajdziesz się w takiej sytuacji, spróbuj znaleźć w sobie siłę i odwagę, i aby rozwiązać ten problem, aby dobrze doświadczonego psychologa. Na pierwszy rzut oka może wydawać się kobieta, aby pomóc jej w tym przypadku nikt nie może zatem coś, czego nie zwrócić się do specjalisty.

W rzeczywistości tak nie jest. Myślisz, że jesteś zdezorientowany, nie może zrozumieć, jak żyć, jak odnosić się do swojego dziecka, jak się zachowywać. Na szczęście, prawie wszystkie kobiety w tej sytuacji dobrze wiedzą, że dziecko nie jest winne temu, że urodził. I, oczywiście, że zaczynają odczuwać silne poczucie winy i wyrzuty sumienia, ponieważ nie mogą one dać dziecku matczynej czułości i miłości.

Jest rzeczą oczywistą, że takie uczucia i negatywne emocje bardzo silnie zatruwają życie młodej matki. A ona na poziomie podświadomym, zaczyna odczuwać jeszcze większą niechęć do dziecka – to dlatego, że z nim kobieta odczuwa silny dyskomfort moralny. Dziecko, czując niechęć do swojej matki, zaczyna działać nawet więcej, co nerviruya kobietę. Okazuje się prawdziwe błędne koło, przerwa, która będzie niezwykle trudne, a ich własna – praktycznie niemożliwe.

Doświadczony psycholog pomoże kobiecie jak najpełniej zrozumieć swoje uczucia, myśli i emocje, umieścić je na półkach. I nakazał emocje znacznie ułatwia pracę, a większość kobiet będzie dużo łatwiejsze. Nawet jeśli psycholog nie będzie w stanie cię zrozumieć, że dziecko – to najdroższe i cenną rzeczą, jaką można mieć w życiu, dwaj z was powinien być w stanie opracować najbardziej prawidłową linię swojego zachowania, które będzie najmniej bolesne dla Ciebie i Twojego dziecka.

A przy okazji – nie bój się psychologa! Bardzo często kobiety nie chodzą do niego, bo boją się rozgłosu. Ale psycholog – dokładnie ten sam lekarz, jak każdy inny: chirurg, ginekolog, internista. A coś takiego jak tajemnicy lekarskiej, bo lekarz – psycholog nie jest pustym frazesem. Kobieta może być pewny, że żaden z jej słów nie wykracza poza biurem.

Kontynuuj, aby przejść

Cokolwiek to było, ale życie toczy się dalej – i trzeba będzie wielu lat, aby żyć razem z dzieckiem. A jak twój tandem to ty – dorosły i inteligentny człowiek, a potem trzeba dołożyć wszelkich starań w celu zapewnienia, że ​​współistnienie było zaakceptować. A może nauczyć się korzystać z obecności dziecka.

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić – ma podjąć liść z uchwytu i podzielić ją na dwie części. W jednej kolumnie, zapisz wszystkie zalety, które pojawiły się w swoim życiu z narodzinami dziecka, a drugi – wszystkie plusy. I porównać je – zazwyczaj zawodowcy jest zawsze o wiele więcej. Ale nawet jeśli pozytywne aspekty tylko jeden lub dwa – one istnieją. Często myślę o nich – być może staniesz się o wiele łatwiejsze.

Jeśli pozwalając dobrobyt materialny, można skorzystać z usługi opieki nad dziećmi. Jeśli edukacja dziecka w przeważającej części będzie radzić sobie z nim jest, kobieta będzie nerwowy i niecierpliwy obecność dziecka jest znacznie mniejsza. A dziecko jest znacznie lepiej, aby zobaczyć raz dziennie na pół godziny szczęśliwy i zadowolony matki niż cały dzień nękani i zła.

Od karmienia piersią w takich sytuacjach konieczne jest, aby rozmawiać osobno. W takim przypadku, jeśli można znaleźć siłę, przynajmniej spróbować karmić piersią swoje dziecko tak długo, jak to możliwe. Prawdopodobnie nie ma potrzeby wyjaśniać, dlaczego tak ważne jest dla dziecka. Tak, i dla zdrowia kobiet, zwłaszcza w pierwszym tygodniu po porodzie, karmienie piersią jest bardzo pomocny – pomaga macicy do umowy i skutecznie zapobiega krwawienia. A poza tym, to często podczas karmienia piersią i przychodzi miłość niesławnego matki. Kto wie, może pokochasz to dziecko, które nadal wydaje się być zupełnie obcy dla ciebie?

Jednakże, jeśli nie możesz, nie zbyt wiele obwiniają siebie – wiele dzieci dorastają zdrowe i karmione butelką. Całkowicie bezużyteczne pooping sobie pytanie, czy naprawdę cię piersią ciężar. Czasami takie działania mogą dodatkowo pogorszyć sytuację.

Być może, w takim przypadku, jeśli nie kochasz swoje dziecko, byłoby najbardziej racjonalne podejście do wychowania, jako najważniejszej pracy w moim życiu. I to zadanie trzeba wykonać jak najlepiej. W ten sposób można zarządzać i dziecka, aby stworzyć atmosferę psychologiczną akceptowalny dla normalnego życia i przestać się przeżywa gryzie poczucie winy na dziecko, siebie i ludzi wokół ciebie.

Trudno powiedzieć z całą pewnością, jak w rzeczywistości bardziej prawidłowo kochać swoje dzieci – ślepy, Reckless Love, który jest często tylko szkodzi dziecku, albo stworzyć najbardziej optymalne warunki, jasno i chłodno stworzone dla niego.

Oczywiście, w każdym przypadku, jak jesteś dzieckiem, czy nie, że urodziła go i przynieść go do góry. Należy starać się przyjmować ten fakt za pewnik. I wierzcie mi – prędzej czy później, ale jest bardzo prawdopodobne, że jesteś świadomy tego, jak dbasz o swoje dziecko. A w każdym razie – dziecko po wielu latach będzie zawsze cię kocham, nie wiem co!

load...