Co przedstawiono na wesele: symboliki i znaczeń duchowych darów

Zawartość:

Instytucja małżeństwa dzisiaj przechodzi poważne zmiany. Dotyczą one zarówno aspekty pozytywne i negatywne. Po pierwsze, wielu młodych ludzi, przed pójściem do rejestratora wolą, by tak rzec, aby przetestować swoje uczucia i żyć trochę w małżeństwie cywilnym. Po drugie, oprócz formalnej ceremonii w instytucji publicznej, nowożeńcy coraz przejść do niebiańskiego błogosławieństwa jedności w Kościele.

load...

Więc co to jest ślub – hołd dla tradycji i szczere pragnienie, aby stać się mężem i żoną, nie tylko w oczach społeczeństwa, ale także do Boga? Każdy z nas będzie odpowiedzieć na to pytanie w swój własny sposób, ale niestety, pomimo silnej tendencji do ożywienia roli Kościoła w życiu ludzi, liczba rozwodów stale rośnie. Wystarczy wyobrazić sobie, że sto procent małżeństw rozpada się po czterdziestu kilku lat. Więc może ślub – to sposób na niektóre pary do powstrzymania się od rozwodu?

Cokolwiek to było, ale sama jest rytuał, który uświęca Kościół sakrament małżeństwa – niezwykle piękne i wzruszające. I w tym przypadku nie ma znaczenia, czy na ołtarzu młodej dziewczyny w białej sukni lub w średnim wieku kobieta w eleganckim kolorze. Oczywiście, w pierwszym przypadku na parze latający pewną aurę niewinności, ale w drugim przykładzie innego niż potwierdzeniem uczuć dość dojrzały Suite jest obecność wspólnych dzieci, a nawet wnuki.

Prezenty ślubne: istnieje problem lub nie problem?

Ale goście w takiej podwyższonej ceremonii duchowo podnieca to samo pytanie: co dać na wesele? Problemy nie pojawiają się w przypadku i malarstwa w urzędzie, a sakrament Kościoła odbywa się w ciągu jednego dnia. To wszelkie stosowne gratulacje ślubne: pieniądze, sprzęt gospodarstwa domowego i tak dalej. Ale przedstawić parę, która zdecydowała się wziąć ślub w miesiąc, rok czy dziesięć lat po oficjalnej rejestracji małżeństwa? Po tym wszystkim, para często zaprosił swoich bliskich ponownie do udziału w szczęściu łączenia jednostki rodziny, tym razem – pod arkadami kościoła.

load...

Twierdzi się, że ślub prawosławny w ogóle nie może dać prezentu. Argumenty na rzecz tej tezy jest prawie żadna. Duchowni też nie wyrażają żadnych zakazów. Może to tylko przesąd? W każdym przypadku należy wziąć pod uwagę poglądy „nowożeńców” samych. Jeśli nalegać na braku jakichkolwiek prezentów na ślub, należy postępować zgodnie z ich życzeniami. W przeciwnym razie, trzeba myśleć o tym, co jest najlepiej wybrać jako pozdrowienie, a następnie przedstawić wszystkie takie same to nie jest konieczne.

Jest jedna rzecz, jeśli ceremonii kościoła młoda para jest postrzegany jako swego rodzaju moda. W tym przypadku, nawet jeśli ślub planowany jest na miesiąc lub dwa po rejestracji w urzędzie stanu cywilnego, zwłaszcza logiczna jest powyżej obecnej. Wybierz coś z urządzeń gospodarstwa domowego i naczynia: młode rodziny, zwłaszcza jeśli jest ona mieszka oddzielnie od rodziców, są zazwyczaj potrzebują najbardziej podstawowych rzeczy.

Boisz się, że prezent nie pojawi się w jednym egzemplarzu? Wtedy nie ma nic łatwiejszego niż umieścić w ładnej kopercie pieniądze. A jeśli chcesz się wyróżniać, dostać w pięknym albumie sklepu motyw, wykonany „antyk”. Generalnie, młodzi, którzy nie są szczególnie religijny, i ożenić się, że tak powiem, na piękno, można darować cokolwiek, tak długo, jak to było właściwe.

Inaczej jest z parą, która odnosi się do Sakramentów Kościoła poważnie. Może to być zarówno osoby młode i starsze, ale łączy ich idea, że ​​prawdziwy związek dwojga ludzi jest w niebie, a zatem musi być błogosławieństwem. Jak więc w tym przypadku powinny być prezent na ślub? Które mogą lub nie mogą być lepiej symbolizować duchowe połączenie, czystość i chęć stania się wzajemnie wyłącznym partnerem w życie na zawsze?

Ikona – święty talizman dla każdej rodziny

Z okazji ślubu kościół, to postanowiliśmy dać ikony świętych prawosławnych. Najbardziej popularny jest tak zwany „ślub para” – zdjęcia Ojca Wszechmogącego i Jezusa Chrystusa i Najświętszej Marii Panny. To prezent dla nowożeńców są zwykle przedstawiane z rodzicami. On staje się swego rodzaju talizmanem dla pary i chroni go przed wszelkiego rodzaju kłopotów i nieszczęść. W niektórych rodzinach postanowił przenieść te ikony dla pokoleń – tych starszych dzieci, które poślubić. Jeśli twoi bohaterowie okazji nie otrzymał jeszcze taki talizman, następnie należy wybrać go jako dar. Zwłaszcza jeśli mówimy o dojrzałego małżeństwa, ponieważ ich rodzice nie mogą być zbliżone do ślubu.

Jako inny przykład wykonania ikony mogą być prezentowane z twarzach aniołów dla każdego z małżonków. Zazwyczaj są one wybrane zgodnie z nazwiska małżonków, to ochrzczony danych. Lush pensja, inkrustowane srebrem i złotem, ozdobią i rodzaj rodzina maskotka. Z reguły drogie ikony pisane są za pomocą specjalnych farb, stosowanych do wytwarzania stałych desek dębowych. Być może twój dar zacznie transmitować wnuki tradycja nominalne ikony, nazwany dziadków, którzy otrzymują już żonaty.

Bardzo przydatne prezenty z okazji ślubu w kościele są obrazy Piotra i Fevronia. Ci święci są uważane za patrona prawosławnej miłośników i symbolizuje nierozerwalną więź duchową między mężem i żoną, nawet po śmierci. Nie zapomnij życzyć nowożeńcy wierność, czystość duchową, głęboką miłość i szacunek, nawet jeśli światło i ciepło ze swoich wielkich uczuć uratuje dom rodzinny na zawsze.

Godny prezent i an_1 z twarzą świętego, który chroni zawody młodych. Nie może być uwięziony, wstępne rozmowy na ten temat z księdzem, on po prostu powie dokładnie to, co trzeba wybierać. Lekarze mogą dać obraz św Łukasza, wielebnego Pantelejmona, Elżbieta nowomęczennik. Nauczyciele wybierz ikonę z twarzach świętych Cyryla i Metodego. Nie martw się, jeśli para ma nowoczesnego zawodu, mają też własne patronów.

Powinniśmy również powiedzieć o haftowanej ikony. Dziś ten rodzaj starożytnego rzemiosła odzyskuje dawną popularność. Ale jeśli nie opanowali umiejętności haftowania krzyża lub nie jesteś pewien, że będzie w stanie dokonać ikonę naprawdę piękne, nie martw się. Po tym wszystkim, można bez problemu kupić gotowy obraz pracy ręcznej w klasztorze. Lokalni mistrzowie są w stanie korzystać z haftem nie tylko jasny gwint i paciorki, ale czasami perełki. Dlatego te ikony, zwłaszcza akcji imiennych, będzie bardzo oryginalne i ekskluzywne prezenty na ślub.

Nawiasem mówiąc, jeśli nie jesteś pewien, że twarze świętych zaprezentuje wiele młodych i twój tylko zgubić, zrobić inaczej. Daj im specjalną półkę do aranżacji domu ikonostas, piękną małą lampkę i parę srebrnych świeczników. To oryginalne rozwiązanie dokładnie jak bohaterów z okazji i będzie godnym i praktyczna dekoracja do pokoju.

Najbardziej odpowiednie prezenty z okazji ślubu kościelnego

  • Przede wszystkim chciałbym powiedzieć, że młodzi mogą dać całkiem zwykłe rzeczy i przedmioty. Ale! Jeśli wybierzesz zestaw sztućców, dać pierwszeństwo tym, co jest ze srebra lub pokryte nimi. Doskonałe dopasowanie i srebrne kubki, szklanki inkrustowane niezwykłych potraw i tak dalej. Pościel, odrzuciły z drogich tkanin, haftowane i koronki mogą być także obecne przy okazji ślubu. Szczególnie elegancki wygląd zestaw białym lub kremowym kolorze, który nie pozostawia obojętnym małżonka.
  • Można nauczyć młodego Biblię w pięknej okładce z wkładką. Nie mniej interesujące byłoby powitanie i portret ślubny, wykonane dobrego artystę. Na tańsze opcje powinny obejmować wszystkie rodzaje rzeźby, rzeźby i malowidła na tematy biblijne. Można dać nowożeńcy złoto lub srebrny łańcuch (bez krzyży), koraliki, bransoletki z twarzach świętych.
  • Bardzo dobry prezent jest jeszcze książka. Więc niech mi napisać własne przyszli małżonkowie pracują, to rodzaj pamiętnika, ilustrowane zdjęciami, uzupełnione o wnioski i ciekawych myśli. Wszystko co jest potrzebne, więc jest to, aby dać im ogromny album ślubny, wydany w formie książkowej. Teraz wielu rzemieślników tworzyć niestandardowe dzieł tego rodzaju, ze złota, kamieni szlachetnych lub półszlachetnych.
  • Goście, którzy mają wystarczająco dużo pieniędzy, należy zwrócić uwagę na złote monety emitowane przez Sbierbank. Nawiasem mówiąc, są one ozdobione twarzami Nikolaya Chudotvortsa, Sergiya Radonezhskogo i innych świętych męczenników. Kolekcjonerskie monety – jest to bardzo godny dar, który doskonale spełnia ducha celebracji. Być może w przyszłości para inspirowane przez komplementy, będziemy zbierać własną kolekcję, która będzie przekazywana z pokolenia na pokolenie. Można również przekazać nowożeńcy sztabę srebra lub złota z grawerowanie tematycznym.
  • Jeśli przyszli małżonkowie, podając swoje śluby pod kopułą kościoła, to ludzie głęboko religijni, to dlaczego nie bliskie osoby do współpracy i nie dać im wycieczkę do miejsc świętych? To niekoniecznie jest bilet do Izraela – to jest możliwe, aby rozważyć opcje związane z bliskiej zagranicy, aw Polsce zupełnie sama słynnych świątyń i klasztorów. Szczególnie cieszyć się ten szczególny dar dla ludzi w średnim wieku, którzy chętnie przyjmą ideę nie tylko przerwę od rutyny, ale żeby w tym samym duchowego pokarmu.

W każdym przypadku, niezależnie od wybranej jako prezent z okazji sakramentu ślubu, należy uzupełniać pozdrowienia pięknie urządzone bukiet kwiatów i ciepłych życzeń. W takim znaczącym momentem dla dwóch kochających ludzi dziennie niż kiedykolwiek ważne jest, aby stworzyć atmosferę szczerości, dobroci i czystości. Pamiętaj, że para zaprosiła Cię nie tylko uroczystość ślubną. Chcieli to podzielić się z wami wielką radość i niech was w wielkiej tajemnicy miłości. Dlatego ich gratulacje, trzeba podkreślić zrozumienie tego ważnego momentu w życiu każdej rodziny.

load...