Co powinniśmy zbudować dom! Planowanie strefie podmiejskiej

Więc postanowił zbudować swój własny dom w kraju. Rada rodzina zebrane i zważone „za” i „przeciw”, i stwierdził, że mieszkanie, znajduje się na otwartym powietrzu, a nie w dusznej wieżowców „ptaszarni”, ma zasadnicze znaczenie dla swojej rodziny. Cóż, decyzja jest prawidłowa, ponieważ czasami chce wyjść na wiosenny poranek, rzucił się w hamaku w cieniu drzew, zebrać całą rodzinę przy dużym stole w swoim własnym ogrodzie.

load...

I to jest ziemia pod budowę wybranych i zakupionych. Co dalej? Przed rozpoczęciem budowy, trzeba myśleć o tak ważnej kwestii jak planowanie strefie podmiejskiej.

Myślimy nad wszystkimi szczegółami

Konieczne jest, aby myśleć z wyprzedzeniem wszystkie szczegóły. A następnie nie dostać się do trudnej sytuacji, lan nie musi zwlekać. Wielu ludzi myśli tak – że zbuduje dom, przenieśliśmy się, a potem będziemy myśleć o wypoczynku.

To rozwiązanie jest fundamentalnie błędne, ponieważ takie podejście może prowadzić na przykład do tego, że Twój dom będzie blokować basenie zaplanowanie w miejscu później. Albo trzeba będzie wybudować budynki gospodarcze, a do tego konieczne jest, aby usunąć już głęboko zakorzenione drzewa owocowe. Wszystkie te nieporozumienia jest nie tylko możliwe, ale także konieczne, aby wykluczyć, osiągając wspólny plan rozwoju.

Twój plan powinien być obecny zarówno mieszkalnych i lokali użytkowych, miejsce na altanie, basen lub staw, lokalizacji dla przyszłych klombów i szklarniach. Nie trzeba budować wszystko od razu. Opierając się na obszarze planowania schematu złożonego wcześniej skończysz stopniowo, z uwzględnieniem zdolności fizyczne i materialne rodziny.

load...

Opcje planowania

Planowanie podmiejski obszar obejmuje kilka podstawowych etapów. W pierwszym przypadku, dom jest zbudowany oddzielnie od pomieszczeń gospodarczych. Drugi – konstrukcja podłogi w budynkach podłączonych do potrzeb gospodarstwa domowego. Należy również zauważyć, że plan nie zależy tylko od wielkości i lokalizacji domu sama, ale również bezpośrednio od wielkości samej stronie. Na przykład:

  • Jeśli zamierzasz zbudować dom średniej wielkości, planowania i wszystkie budynki gospodarcze, ogród, ogród warzywny, wanną, trzeba będzie 8-10 akrów ziemi.
  • Dla małej wiejskiej z odpowiednimi budynkami gospodarczymi i małym ogrodem – 6-8 akrów.
  • Dla dużej wiejskiej rezydencji z basenem, duży ogród, szklarniach i przestronnym ogrodzie – 30 akrów.

I tu trzeba wrócić do początku. Przed wybraniem się na Stronie, pomyśl o tym, co naprawdę chcesz. Po prostu odpocząć na weekend z rodziną, lub hodować króliki zwisłouche mają dużą żyzny ogród i tuzin szklarni?

Projektowanie stron

Jak zorganizować przyszły dom – to zależy od ciebie. Głównie w umieszczeniu strefy planie, jednak jeśli przestrzeń pozwala, można zaprojektować salon oraz w tle. Planując strefie podmiejskiej, w domu najlepiej jest budować bliżej jednej z jej granicami, ponieważ umożliwi bardziej efektywne wykorzystanie powierzchni. Nie zapominaj, że obudowa po czasie w potrzebie naprawy, więc upewnij się, że odległość pomiędzy granicami granicami dom i ziemię. Nie zapomnij w tym samym czasie i budynki gospodarcze.

Duże drzewa lub drzew z dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym – na przykład, jedzenie – nie mogą być sadzone w odległości mniejszej niż pięć metrów od budynków. Jeśli planowanie terenu obejmuje ogród kwiatowy, tym bardziej udane będą wyglądać tuż przed domem. Ogród podzielony jest na każdej stronie serwisu, ale miejsce do odpoczynku muszą być z tyłu domu, z dala od oczu i od sąsiedniej jezdni. Ogród sam, jeżeli występuje, znajduje się w końcowej części, bliżej tylnej krawędzi.

Planując strefie podmiejskiej nie zapomnieć pomieszczenia gospodarcze, a także wannę i garaż. Kąpiel była najlepsza lokalizacja w pobliżu domu, w pobliżu tarasu, jeśli są dostępne. Ale garaż i budynki gospodarcze wskazane jest, aby umieścić bliżej do ogrodu warzywnego. Jeśli wielkość działki pozwala, można uczynić je osobne wejście z tyłu. Więc utworzyli odrębną dziedziniec, który jest wszystkim na rękę do prac ogrodowych.

Wreszcie, należy pamiętać, aby dbać o wszystkich standardów sanitarnych w zakresie planowania i przestrzegać zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Po ciebie w tym domu musi żyć!

load...