Co powiedzieć podczas rozmowy przy ubieganiu się o pracę: szkolenia – sposób na sukces

Zawartość:

Jeśli ubiegasz się o wolne stanowisko, ale nie wiem, co powiedzieć w wywiadzie podczas ubiegania się o pracę, wziąć naszą pomocną dłoń. Wiemy, co trzeba, a czego nie można mówić, odpowiadając na pytania o rekrutację i pokazać, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. I przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej jest konieczne i bardzo ostrożnie!

load...

7 rzeczy masz do powiedzenia w wywiadzie

Po pierwsze, porozmawiajmy o tym, co trzeba powiedzieć o sobie:

 1. „Znam co firma jest zaangażowana”

  Potencjalni pracodawcy są zawsze zainteresowany jak jesteś zaznajomiony z działalności spółki, w przeciwnym razie i rekruter tylko niepotrzebnie tracić czasu. Może to w rzeczywistości okazują się być to, czego szukasz czegoś zupełnie innego niż masz do zaoferowania w tym momencie. Więc staram się być przygotowany do rozmowy na ten temat. Zbadać stronę internetową firmy, aby uzyskać pełną informację na temat produktów lub usług, usługi IT, prosimy przejrzeć odpowiednie wiadomości biznesowe, aby dowiedzieć się o najnowszych transakcji firmowych.

  Bądź pewien, że rekruter będzie zwracać uwagę na to, co wiesz na przykład o najnowszych wydarzeniach i są zaznajomieni z produktami firmy. Będzie to plus na Twoją korzyść, bo w ten sposób pokazać, że zainteresowanie i niezbędną wiedzę w tej dziedzinie są idealnym rozwiązaniem dla pracodawcy.

 2. „Jestem bardzo elastyczny”

  Środowisko pracy ciągle się zmienia. Pracodawcy szukają potencjalnego kandydata, który jest otwarty na zmiany i może w dowolnym momencie w celu dostosowania się do nowych warunków. Jest to bardzo ważne w szybko zmieniającym się świecie współczesnego biznesu, a pracownicy muszą być w stanie rozwiązywać różne problemy.

  load...

  Podając jego elastyczność, dajesz pracodawca zrozumieć, że są gotowi zrobić wszystko, co można uzyskać pracę. I będzie robić to, co jest konieczne, gdy praca ta będzie twoje. Może to obejmować dodatkowych godzin pracy i dodatkową opłatę w razie potrzeby operacyjnej. Pokazać potencjalnemu pracodawcy, że jesteś gotów radzić sobie w każdej sytuacji kryzysowej, która może wystąpić w tym procesie.

 3. „Jestem energiczna i mieć pozytywne nastawienie”

  Pracodawcy zazwyczaj szukają właśnie takich pracowników. Nastroje są zaraźliwe i mogą mieć bezpośredni wpływ na morale personelu. Więc spróbuj optymizmu luchilsya wami podczas rozmowy.

  Odnosi się to także do opowieści o tym, dlaczego opuścił poprzednią pracę. Jeśli mówić najpierw o trudnościach, może dać wam pesymistą. Rekruter otrzyma wszelkie powody, aby sądzić, że jesteś zły wpływ na środowisko w zespole pracowników. Czy wrażenie chcesz zostawić sobie?

 4. „Mam duże doświadczenie”

  Podczas spotkania z rekruter, dostaniesz szansę, aby pokazać swoje najlepsze strony. Opowiedz nam o wszystkich swoich poprzednich obowiązków, które stosuje się bezpośrednio do swojej nowej pracy. Na przykład, jeśli chodzi o stanowiska kierownicze, powiedz nam, że jesteś odpowiedzialny za nadzór, szkolenia i rozwój innych pracowników. Rozwinąć swoje technik motywacyjnych i podać konkretne przykłady, w jaki sposób przyczyniły się do wzrostu wydajności pracy. Można przenieść szkolenia, które przeprowadzono z jego byłych współpracowników.

 5. „I – w zespole”

  Wiesz, że zdolność działać spójnie w zespole jest zawsze i wszędzie pomaga wygrać? Firmy są również poszukuje specjalistów, którzy są w stanie dobrze dogadują się z innymi pracownikami. Stwierdzając, że jesteś w stanie pracować w zespole, potencjalny pracodawca uzna, że ​​będzie w stanie skutecznie działać w sytuacjach, w których interakcja grupa.

 6. „Dążę do stania się ekspertem w swojej dziedzinie”

  Pracodawcy preferują kandydatów, którzy próbują zwiększyć swoją bazę wiedzy, aby stać się najlepszym w swojej specjalności. Po aplikacji dla tego dokonać rekruter patrzeć na ciebie jako potencjalny atut firmy. Nie jesteś pracownikiem, który jest jak ćma-Przeżył, ale taki, który liczy w dłuższej perspektywie.

 7. „Jestem zawsze motywowane”

  Zmotywowani pracownicy – jest produktywny pracownik. Opowiedz nam o tym, jak zdolność do motywowania siebie, aby doprowadzić Cię do sukcesu w swojej działalności. Jest to również bardzo duży plus dla Ciebie, ponieważ firmy są zawsze szuka rzetelnych pracowników, gdzie mogą liczyć na w każdej sytuacji.

7 rzeczy, które nie są warte mówisz w wywiadzie

Rynek pracy jest teraz bardziej konkurencyjny niż to było wcześniej, i dlaczego pracodawcy zawsze trzeba wybierać. Jeśli nie chcesz, aby zniszczyć ich szanse na miejscu, nie powinno być jak tych wnioskodawców, którzy wcześniej mówiąc, co myślą. Aby odpowiednio przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, bada listę tego, co nie trzeba mówić na spotkaniu z ankietera:

 1. „Niestety, jestem późno”

  Nie trzeba dodawać, punktualność jest kluczowym czynnikiem. Jest mało prawdopodobne, że rekrutujący jak założeniu, że jesteś w pracy będzie późno niemal każdego ranka.

 2. „Ja przyjmuję to wezwanie?”

  Większość pochodzi z jakiegoś powodu uważa kandydatów na wywiadzie, że nie ma nic złego, jeśli podczas rozmowy przerwany, aby odebrać połączenie z telefonu komórkowego lub odbierać wiadomości SMS. Jest to bardzo duży błąd! Jeśli pokażesz poważne podejście do wywiadu, warto, czego się spodziewać od stosunków pracy?

 3. „Jaki jest czas trwania rocznego urlopu i jakie stanowisko w stosunku do szpitala?”

  To nie wygląda dobrze, kiedy zaczynasz interesować się możliwością być nieobecny w pracy, nawet, aby go uruchomić.

 4. Jeśli pojawi się pytanie: „Co widzisz siebie za pięć lat?”

  Nigdy nie mów, „będzie dobrze wykonywać swoją pracę!” Starają się budować swoją odpowiedź wokół doświadczeń, które chcieliby Państwo otrzymać, a wokół tego poziomu odpowiedzialności, które chcesz mieć. Pracodawca chce zobaczyć, że nie tylko zbudowanie tęczy „napoleońskich” plany, ale ostrożnie myśleć o swoich potencjalnych klientów.

 5. „Mój poprzedni pracodawca był po prostu straszne!”

  Niezależnie od tego, jak jest to prawda, mówić o nim w żadnym wypadku nie warto. Mówić źle o swojej poprzedniej pracy jest nie tylko nieprofesjonalne i nieetyczne, ale również opisuje ciebie jako osoby skłonnej do wiecznego niezadowolenia. A my powiedzieliśmy, że musimy pokazać się jako optymistyczną osobą.

  W dodatku, jeśli jesteś wyrażając niezadowolenie z szybkim jednym miejscu pracy, to nie ma gwarancji, że zaczniesz mówić złe rzeczy o nim i pracodawcy. Kto chciałby taką perspektywę?

 6. „Jestem zaangażowany w Synchrophasotron pracy …!”

  Nie nadużywają naukowej, zawodowej lub przemysł żargonu podczas rozmowy z rekrutację. Po tym wszystkim, że nie jest konieczne, że osoba zaangażowana w doborze personelu, ma taką samą wiedzę fachową, że jesteś. Lepiej jest mówić prosto i wyraźnie, aby uniknąć pomyłek i nieporozumień.

 7. Gdy pojawi się pytanie, czego można oczekiwać od większości swoich przyszłych stanowisk, nie mówić o korzyściach, płace, długiej przerwie na lunch, czy możliwość udziału w imprezach firmowych. Opowiedz mi o doświadczenie i wiedzę, że można oczekiwać, aby znaleźć nową pracę.

14 najtrudniejszych pytań, które można odpowiedzieć

Oczywiście, nie fakt, że użytkownik zostanie poproszony wszystkie piętnaście pytań, ale lepiej być przygotowanym dla każdego z nich:

 1. „Opowiedz mi o sobie”

  Ponieważ kwestia ta jest często fakt, że po prostu trzeba rozpocząć rozmowę, nie spiesz się powiedzieć szczegółowo całą jego biografię. Zachować swoją odpowiedź na minutę lub dwie, nie więcej. Nie ma potrzeby mówić szczegółowo o swojej rodzinie, o latach studiów i swojej historii zatrudnienia. Można mówić trochę o doświadczenia ostatnich kilku lat swojej kariery. Pamiętaj, że to pytanie jest czysto dla „rozgrzewką”. Nie trać czasu i nie spróbować cierpliwość ceregieli rekrutuje.

 2. „Co wiesz o naszej organizacji?”

  Powinieneś być w stanie dyskutować produktów lub usług, reputacja, wizerunek, cele, problemy, historia organizacji lub firmy. Ale nie mówią, jeśli wiesz, jak prawie lepiej niż osoby rekrutującej. Niech Twoja odpowiedź pokazać, że jesteś poświęcenie czasu, aby zrobić kilka badań, ale chciałby, aby dowiedzieć się o wiele więcej.

  Można rozpocząć swoją odpowiedź następująco: „Podczas poszukiwania pracy, Badałem wiele firm jest jednym z niewielu, które swoją interesuje mnie z następujących powodów :. …” – a potem dać pozytywną ocenę.

 3. „Dlaczego chcesz pracować z nami?”

  Tutaj, podobnie jak w całym wywiadzie, dobra odpowiedź byłaby taka, która byłaby oparta na potrzeby firmy. Można powiedzieć, że badania wykazały, że firma robi coś, z którym chcesz się zająć, i że robi to w taki sposób, że jesteś bardzo zainteresowany. Na przykład, jeśli organizacja jest znana z silnego zarządzania, należy zauważyć, że chcesz być częścią tego zespołu. Jeśli firma przywiązuje ogromną wagę do badań i rozwoju nauki, kładziemy nacisk na fakt, że wolisz, aby stworzyć coś nowego i wiem, że to jest właśnie miejsce, gdzie taka działalność jest wspierana.

 4. „Co można zrobić dla nas to, czego nie mógł zrobić drugiego?”

  Tutaj masz prawo być trochę egoistą i tylko mówić o jego zaletach. Dyskusja o tym, jak często realizować cel, dostarczyć listę osiągnięć w swojej karierze. Powiedzieć, że twoje umiejętności i zainteresowań, w połączeniu z historią sukcesów sprawi, że cenny do tej firmy. Wspominając swoją zdolność do ustalenia priorytetów, z jakimi problemami, a także wykorzystać swoje doświadczenie i energię, aby je rozwiązać.

 5. „Co sądzisz, że atrakcyjne i mniej atrakcyjny w przyszłej pracy?”

  Lista trzy lub cztery atrakcyjne czynnikiem dla ciebie, i nieatrakcyjne lepiej nie zwrócić uwagę na odpowiedź. Opowiedz mi o czymś małym, nieistotnym, a może i nie mówić o niej.

 6. „Co sądzisz, dlaczego musimy wziąć to za ciebie?” Zbuduj swoją odpowiedź, stawiając na czele twojej zdolności, doświadczenia i swojej energii. (Patrz pytanie 4).
 7. „Czego szukać w pracy?”

  Zachować swoją odpowiedź koncentruje się na możliwości w organizacji. Mówić o swoim pragnieniu, aby skutecznie sprostać wymaganych zadań i otrzymać uznanie za wkład do wspólnej sprawy.

 8. „Jak długo potrwa wnieść znaczący wkład do naszej firmy?”

  Bądź realistą. Powiedzieć, że to może trwać od sześciu miesięcy do roku, zanim są wystarczająco dobre, aby zbadać zarządzania i musi wnieść znaczący wkład do wspólnej sprawy.

 9. „Jak długo masz zamiar zostać z nami?”

  Odpowiadamy, że jesteś zainteresowany w budowaniu kariery w tej organizacji, ale uznają, że chcesz czuć się swobodnie w swoim wyborze. Powiedzieć, że jesteś zainteresowany współpracą, tak długo, jak to jest korzystne dla obu stron.

 10. „Twoje CV sugeruje, że masz najbardziej wykwalifikowany lub bardziej doświadczony niż wymagany na wakujące stanowisko. Dlaczego zgadzasz się na to miejsce?”

  Podkreślać swoje zainteresowanie w tworzeniu długoterminowych relacji z firmą i powiedzieć im, że można się spodziewać, że jeśli wykonuje świetną robotę z ich obowiązków, nowe możliwości otworzy dla ciebie. Wspomnieć, że silna firma potrzebuje wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Wyobraźmy sobie, że dzięki swojej pracy pracodawca otrzyma szybki zwrot z inwestycji. Powiedzieć, że do uprawy, energiczna firma nigdy nie można mieć zbyt wiele talentu.

 11. „Dlaczego zostawiłeś starą pracę?”

  Ankieter może spędzić trochę czasu na badania wody na ten temat. Keep it krótkie i mówić prawdę. Jeżeli nie jesteś szczery, to może okazać się, że rekruter przyniesie pomocą ty i twój nieuczciwość służyć Ci krzywdę.

 12. „Co jest największym i odwrotnie, przynajmniej jak ty w swojej poprzedniej pozycji?”

  Bądź ostrożny w swojej odpowiedzi i zawsze dodatni. Jak już wielokrotnie mówił, spróbuj jak najmniej mówić o złych, decydując się na dobre. I to w żadnym wypadku nie jest konieczne, aby wspomnieć, problemy osobiste. Po tym wszystkim, nie chcą być postrzegane jako konflikt człowieka?

 13. „Jaki jest Twój płac, chcesz mieć?”

  Kwestia wynagrodzenia – bardzo delikatny temat. Zalecamy, aby nie wspomnieć o dokładnych liczb lub opóźnić moment wypłaty żądanej dźwięk tak długo, jak można to zrobić bez ryzyka pojawienia się niegrzeczny. Można powiedzieć: „Rozumiem, że wypłata takiego zakresu prac wynosi od … do … Myślę, że bym podszedł do tego.” I można odpowiedzieć pytaniem na pytanie: „Może mógłbyś mi pomóc znaleźć odpowiedź na to pytanie?”

 14. „Jak skutecznie byłaś tak daleko?”

  Powiedzieć, że jesteś całkowicie zadowolony ze sposobu kariera rozwinęła się do dnia dzisiejszego. Wzloty i upadki – to normalne zjawisko w życiu i trudności i niepowodzenia nie boją się ciebie, nie kolidują z postępów w kierunku sukcesu.

Mówić o sobie pewność i optymistyczne, ale nie powtórzyć. Słysząc odpowiedź jak: „Wszystko jest wspaniałe, nigdy nie zanurza niebo nade mną tylko niebieskie, a chmury – bardzo różowy !!!” – rekruter prawdopodobnie myśleć, że jesteś lub nie są same w sobie, albo po prostu próbuje go oszukać. Najbardziej przekonująca jest cichy zaufanie.

Pamiętaj, że wywiad – jest to okazja, aby sprzedać siebie do potencjalnego pracodawcy. Znać własną wartość, i życzymy powodzenia!

load...