Co pomaga zgaga? szybka ulga

Zawartość:

Co pomaga zgaga? To pytanie gastroenterologa usłyszeć najczęściej. I nic dziwnego – jak stwierdzono w statystykach medycznych, cierpi z powodu zgagi sporadycznie dwie trzecie dorosłej populacji. Zgaga – zjawisko to jest bardzo nieprzyjemne i męczące. To może pozbawić osobę odpoczynku, a nawet snu. Niewielu ludzi może zachować spokój, gdy wybuchł pożar, jakby w przełyku.

load...

Spróbujmy dowiedzieć się – jak pozbyć się zgagi? Oznacza to dużo, ale niektóre z nich naprawdę pomóc zgaga? Co do zasady, w obliczu zgaga, ludzie udając się do apteki, gdzie dostaje pieniądze od zgagi. Nie zawsze jednak środki farmakologiczne są najlepszym wyjściem. Bardzo często jest to możliwe, aby poradzić sobie bez leków – środków ludowej, aby pomóc pozbyć się zgagi nie jest gorszy.

Czym jest zgaga? Jest to silne pieczenie w klatce piersiowej i gardle. Zgaga wynika z faktu, że w soku żołądkowego do przełyku. Pamiętacie, że w sokach żołądkowych obejmują kwas solny? Dokładnie kwas chlorowodorowy prowadzi do podrażnień, a zapalenie błony śluzowej przełyku środków i zgaga.

Przyczyny zgaga

Jest to bardzo trudne do pozbycia zgagi, jeśli nie wyeliminowanie przyczyny. Dlatego, aby rozpocząć, aby dowiedzieć się, co dokładnie jest najczęściej wywołuje zgagę. W rzeczywistości, te powody nie są tak dużo, więc zrozumieć, dlaczego zgaga zaczyna dręczyć cię, nie rób tak trudne. Najważniejszą rzeczą jest, aby ściśle monitorować swoje ciało. Prędzej czy później, to na pewno zauważył związek między występowaniem zgagi i określonego zdarzenia. Tak więc:

 • Choroby układu pokarmowego

Około połowa wszystkich przypadków zgagi wyglądu związane z występowaniem chorób ludzkich w przewodzie pokarmowym. Takie choroby obejmują: ostre i przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzodu żołądka i / lub wrzodów dwunastnicy, choroba refluksowa przełyku – O będzie omówione poniżej bardziej szczegółowo.

load...
 • Refluks żołądkowo-przełykowy

Zjawisko to może być prawie o nazwie choroby – a, to anatomiczne cechą konstrukcji zaworu między żołądka i przełyku. W tym przypadku, gdy zawór jest początkowo zbyt słaba, istnieje stałe odlewania treści żołądka do przełyku. Problem ten zaczyna być odczuwalne już w dzieciństwie. Dziecko jest silna zgaga, a nawet wymioty, zwłaszcza jeśli dziecko określają bezpośrednio po jedzeniu.

 • Przejadanie

W takim przypadku, jeśli dana osoba lubi jeść gęste, ryzyko zgaga zwiększa kolektora. Dzieje się tak ze względu na fakt, że żołądek jest pełen, a jego zawartość zaczyna wywierać nacisk na zaworze. Jeżeli ciśnienie jest zbyt silny, nie przetrwa nawet najsilniejsze zawór – rzuci zawartość.

 • Nieprawidłowy menu

Nie ostatni rolę odgrywają i jaki rodzaj żywności jest jeść osoby cierpiące na zgagę. Częściej niż nie doprowadzić do gwałtownego zgaga, wędzony, słony, tłustych i smażonych potraw, sosy, przyprawy, przyprawy, pokarmy zawierające sztucznych barwników i konserwantów. Oni sami mają bardzo silne działanie drażniące na śluzówkę przełyku i wywoływać zgagę. Aby uzyskać więcej informacji na temat diety dla zgaga, dowiesz się poniżej.

 • Ciąża

Mówiąc o przyczynach, które doprowadziły do ​​wystąpienia refluksu kwasu, nie wspominając o ciąży. Większość kobiet w ciąży mają do czynienia z zgagi, szczególnie w drugiej połowie ciąży. Choć w pierwszej połowie zgaga nie jest rzadkością. W pierwszym trymestrze ciąży zgaga występuje z powodu gwałtownie i dramatycznie zmienić poziom hormonów. W drugiej połowie ciąży zgaga wyzwala znacznie wzrosła w rozmiarze macicy naciskając na brzuchu.


Ogólne zalecenia dotyczące zgaga

Przed rozpoczęciem leczenia, chory musi dokładnie zapoznać się z poniższymi wskazówkami. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nie są one tak ważne. Ale tak naprawdę to nie jest – tylko wtedy, gdy są one wykonywane, należy pozbyć się zgagi. W przeciwnym razie jesteś po prostu tracić czas i energię. Tak więc:

 • Planowanie posiłków

Ważne jest nie tylko to, że jest człowiekiem, ale jak on. Po pierwsze, w żadnym wypadku nie może przejadać. W takim przypadku, jeśli cierpią z powodu zgagi, żywność musi być ułamkowa – trzeba jeść małe posiłki, ale często. Najlepiej, powinny być 5 – 6 posiłków.

Ponadto, nie można jeść przed snem – ostatni posiłek powinien być nie później niż dwie godziny. I 15-20 minut po jedzeniu nie powinno się nawet usiąść – umyć, takich jak naczynia. Nawiasem mówiąc, to jest bardzo skuteczny i zapewnia, z nadwagą. I nie jeść zaraz po przebudzeniu – organizm ma czas, aby „obudzić”. Co do zasady, te proste zasady sprawiają, że łatwiej jest stwierdzić, chorą osobę w czasach, nawet bez dodatkowej obróbki.

 • Odmowa złych nawyków

Palenie i picie alkoholu nieuchronnie doprowadzi prędzej czy później do rozwoju refluksu żołądkowego. A w leczeniu zgagi, nie poddawaj się złych nawyków, jest praktycznie bezużyteczne – będzie wrócić ponownie i ponownie. Dlatego też, jeśli nie można całkowicie zrezygnować z papierosów i alkoholu, przynajmniej szczypta ich stosowania do minimum.

Nawiasem mówiąc, do złych nawyków należy przypisać, a picie kawy i napojów zawierających kofeinę. Kofeina ma bardzo silne działanie drażniące na śluzówkę przełyku. Oraz rozwój zapalenia żołądka bardzo prawdopodobne. W związku z tym, należy zmniejszyć ilość kawy – jest to bardzo pozytywny wpływ na całe ciało, a nie tylko od stanu przewodu pokarmowego.

 • Odzież

Tak, ale nie zdziw się! Czasami jest nieprawidłowo podniósł ubrania mogą stać się sprawcą ataków kwasu refluks. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do kobiet – że starają się pojawiać szczuplejsze, często kupują ubrania rozmiar mniejszy. I w rezultacie, oprócz nieestetycznych fałdów i problemy z krążeniem może pojawić się zgaga. Po tym wszystkim, odzież wciąż szczypał i żołądek. To nie jest daremny w średniowieczu, kiedy kobiety nosiły gorsety, zgaga – jak omdlenia – uważany za urządzenie z pań z wyższych sfer.

Narzędzia awaryjnego

Aby rozpocząć, powiemy Ci o pojazdach ratowniczych, kiedy zgaga pesters tak, że nie więcej siły znosić. Ale pamiętaj – narzędzia te mogą być stosowane tylko w skrajnych przypadkach. Podstawowym sposobem leczenia zgagi nie powinny środki być w każdym przypadku – nie mogą one mieć na ciele niepożądanych. W żadnym wypadku nie mogą korzystać z tych środków w leczeniu młodzieży, kobiet w ciąży i osób starszych.

 • Roztwór sody

Stary ulubionym przez wielu ludzi i środków, aby wyeliminować ataki zgagi – jest najczęstszym sody. Do przygotowania tego narzędzia rozpuścić w pół szklanki ciepłej przegotowanej wody jedną łyżeczkę sody oczyszczonej, dokładnie wymieszać. Ma rozwiązanie haustem.

Zgaga zniknie w ciągu zaledwie minutę. Ale być przygotowany na to, że nie będzie ciężka niedomykalność – sody reaguje z kwasem solnym zawartym w soku żołądkowym. To oznacza, działając na brzuchu bardzo negatywne, więc uciekają się do niej w najbardziej ekstremalnych przypadkach.

 • Mleko i węgiel aktywowany

Innym bardzo skutecznym narzędziem – to rozwiązanie jest aktywowany węgiel. Aby zrobić to, trzeba będzie pół szklanki ciepłej przegotowanej mleka i 10 tabletek węgla aktywowanego. Węgiel aktywowany dokładnie rozdrobnić i rozpuścić w napoju mlecznego w jednym haustem. Oczywiście, narzędzie to nie pomoże, tak szybko jak roztworu sody – zgaga powrotem na dół po około 20 minutach. Ale także dla żołądka, to nie jest tak źle, jak napoje gazowane.

 • Fasola

Jeśli często cierpią z powodu zgagi, zawsze w pogotowiu kilka namoczone ziarna. Jak tylko atak zgagi, należy natychmiast oczyścić fasolę ze skóry, jest interpretowany w puree. Jedz jedną łyżkę, popijając połową szklanki wody. Zgaga ustąpić po kilku minutach. I, co do zasady, przez kilka następnych dni nie zostanie zwrócony.


Leczenie środków ludowej zgaga

Awaryjne oznacza stan, oczywiście, poprawić wystarczająco szybko. Jednakże, rodnik żaden z tych narzędzi umożliwia – zgaga będą powtarzane w sposób ciągły. W związku z tym w leczeniu zgagi konieczne jest zastosowanie innych przepisów. Oczywiście atak zgagi postanowieniem z nich nie uda. Ale systematyczne leczenie bardzo szybko, a co najważniejsze stałe zwalnia Cię od zgagi. Tak więc:

 • Gryka

Aby to znaczy trzeba 500 gramów gryki. Fry zboża na gorącej patelni – to musi nabyć ciemnobrązowy kolor. Po tym, w korzystaniu z młynkiem do mielenia mąki jęczmiennej stan. Dwa razy dziennie, przyjmować jedną łyżeczkę tego proszku. Czas trwania leczenia – trzy tygodnie.

 • Wywar z rumianku

Jak wiadomo, rumianek ma wiele pozytywnych cech. Jest to prawdziwie uniwersalne „uzdrowicielem”, który pomaga w większości chorób. I nie był wyjątkiem i zgaga – bardzo dobra pomoc wywar z rumianku. Przygotowuje się go w następujący sposób: Umieść w szkliwie pan pięć łyżek suszonych kwiatostanów rumianku, wlać litr wody i doprowadzić do wrzenia.

Gdy brzeczka pochodzi do wrzenia, zmniejszyć temperaturę i gotować przez 15 minut. Następnie przykryć patelnię pokrywką i owinąć ręcznikiem, pozostawić do zaparzenia na dwie godziny. Następnie odcedzić używając szmatki gazę i przelać do szklanej miski. Przechowywać w lodówce tylko bulionem, nie więcej niż trzy dni. Weź potrzebę wywar przed każdym posiłkiem, na pół kubka. Czas trwania obróbki przez trzy tygodnie, co najmniej.

 • Surowy sok z ziemniaka

W przypadku, gdy nie cierpią tylko zgaga, zapalenie błony śluzowej żołądka, ale również należy zwrócić uwagę na soku ziemniaczanego. Sok ziemniaczany doskonale obniża kwasowość soku żołądkowego, zmniejsza zapalenie błony śluzowej przełyku, jest nie tylko, lecz także w żołądku. Chory człowiek powinien pić pół szklanki soku z ziemniaków trzy razy dziennie. Weź sok musi być 15 minut przed posiłkami i przed snem.

 • Jabłka i marchewki

Bardzo skuteczny i smaczne lekarstwo na zgagę – czy marchewki i jabłka. Czy codziennie rano wypić szklankę świeżej marchwi i soku jabłkowego – chcą je mieszać, a chcesz – zastępcę. Czas trwania takiego zabiegu – nie mniej niż jeden miesiąc. Czasami na co dzień soki gotowania – i jeszcze bardziej w godzinach porannych – nie wystarczy czasu. Nie martw się – jeść świeże jabłka lub marchewki – efekt będzie taki sam. Leczenie należy kontynuować co najmniej miesiąc.

W każdym przypadku, w leczeniu zgagi bardzo ważne jest regularność przestrzeganie wszystkich zasad. A jednak, spróbuj skonsultować się z lekarzem-gastroenterologa. Jest to bardzo rzadkie, ale są chwile, kiedy zgaga wskazuje na obecność tych lub innych poważnych chorób. Dlatego lepiej być zabezpieczonym niż przeoczyć problem. Bądź zdrowa!

load...