Co można zobaczyć w Armenii?

Zawartość:

Armenia jest jednym z najstarszych krajów świata, jest pierwszym stanem chrześcijan w historii. Nawet w 9-10 wieku pne, silne państwo Urartu istniało na ziemi ormiańskiej. A ponieważ we wszystkich okresach historycznych, które przetoczyły się nad ormiańskiej ziemi, nie zostawili swoje ślady tutaj. Nie ma nic dziwnego w tym, że armeńskie punkty orientacyjne spowodować prawdziwe zainteresowanie. Kraj posiada ogromną liczbę zabytków historii i kultury, wśród których Armenia jest jednym z najbardziej niezwykłe w Starym Świecie.

load...


Powrót do spisu treści

Atrakcje Erywań

Główne atrakcje znajdują się w ormiańskiej stolicy stanu – Armenii, który jest jednym z najstarszych miast na świecie.

Ale mnóstwo atrakcji rozsianych po całym ormiańskiej ziemi, a często w odległej ormiańskiej wsi znajduje się pomnik, który jest prowincją całej ludzkości. Stolica znajduje się w środkowym biegu rzeki Hrazdan, w samym sercu doliny Ararat. W sąsiedztwie Erewaniu jest duża liczba zabytków i kultury oraz, oczywiście, powinien najpierw odwiedzić wspaniały Eczmiadzin, która zajmuje dominującą miejsce w kulturalnym i historycznym dziedzictwem narodu ormiańskiego. To jest centrum Ormiańskiego Kościoła gregoriańskiego, jest on uważany za „serce Armenii” i przebywania Katolikosa.

Konieczne jest, aby odwiedzić starożytny klasztor Kecharis z reflektorem kościele (został zbudowany w 1033 roku), kościół Surb Nshan (został zbudowany w 11 wieku) i Katoghike (13 wieku), który nie jest mniej interesujące niż centrum Ormiańskiego gregoriańskiego Kościoła. W ciągu 12-13 wieków, to był ten starożytny klasztor został duchowym centrum kraju.

load...

Po inspekcji Erywań atrakcji, trzeba iść do 15 kmna wschodniej części stolicy – nie jest do zdobycia starożytna twierdza Garni, która wynosi od 3 do 4 wieku naszej ery, był letnią rezydencją królów ormiańskich (obecnie forteca jest nie tylko największym znaczeniu historycznym i kulturowym ale archeologiczne. – są intensywnie prowadzone archeologiczne niedaleko twierdzy Garni jest jednym z najstarszych zabytków starożytności – świątynia boga słońca Mitry, który został zbudowany w 1 wne ,


Powrót do spisu treści

Co można zobaczyć poza Erewaniu?

Jeśli odległości 7 km na północny-wschód od Garni, można odwiedzić słynne skalne Klasztor Gerard (co oznacza „włócznię”), który został wzniesiony w 13 wieku. Po zwiedzeniu klasztoru, można być świadkiem wspaniały wystrój świątyń klasztornych i komórek, które są ozdobione uderzających sztuki dziwacznych płaskorzeźby i ozdoby. Oto groby członków ormiańskich rodzin arystokratycznych i wiele innych arcydzieł architektury podziemnej. Wszystko to doprowadza do klasztoru Geghard zasłużone sławę jako jeden z najciekawszych zabytków w historii ludzkości.

30 km na północny-zachód od stolicy ormiańskiej jest miasto Ashtarak, który jest bogaty w zabytki. Zawsze warto odwiedzić Karmravor kościół, który został zbudowany w 7. Wieku. I na południowym stoku Aragac, który jest w pobliżu, jest starożytną fortecę Amberd (10-13 wiek). Ten zamek to dawna rodowa posiadłość księcia Pahlavuni – jeden z najbardziej znanych osób publicznych i politycznych państwa ormiańskiego.

Pamiętaj, aby odwiedzić zabytkowy kościół Karmravor, Tsiranavor, kościół Agia Marina i św Sarkis. Znamienny jest również kościół Surb Mesrop Masztoc Kościół znany jest w nim relikwie założyciela alfabet ormiański Mesrop Masztoc i książę Vahan Amatuni. Oczywiście, bardzo interesujące jest wygasły wulkan Aragats która jest najwyższym punktem na Kaukazie Południowym.


Powrót do spisu treści

W starożytnej stolicy Armenii

Zabytki Armenia spowodowało ogromne zainteresowanie wśród dużej liczby turystów z różnych krajów świata. Pamiętaj, aby odwiedzić dawną stolicę Armenii Armavir, który jest jednym z najstarszych miast w kraju i znajduje się nad brzegiem rzeki Araks. Został założony w 8 wieku pne jako twierdzy wojskowej. A tam, gdzie rzeka płynie w kierunku rzeki Araks Metsamor, rozłożona na drugą starożytną stolicę Artashat państwa ormiańskiego, który jest nazywany „Armenian Carthage”.

Został założony w 2 wieku pne. Nie daleko jest średniowieczna stolica kraju, miasto Dvin że od 9 do 14 wieku służył jako państwa. Miasta te są prawie całkowicie zniszczone w wyniku licznych wojen, ale dzięki staraniom archeologów te starożytne osady stopniowo ujawniają swoje sekrety. Każdy może zobaczyć wykopaliska pałace, dwory, cytadele, którzy byli świadkami zarania cywilizacji.

Turyści muszą odwiedzić Gyumri, który był stolicą Shirak Ashkharh, to miasto jest jednym z najstarszych na terytorium Armenii. W tym czasie był niemal całkowicie zniszczone przez trzęsienie ziemi, ale wykopaliska spowodować prawdziwe zainteresowanie. W okolicach tego starożytnego miasta nadal ma piękne krajobrazy, bardzo dobrze zachowane wiele starożytnych świątyń i klasztorów. Niewiele osób byłoby obojętne po odwiedzeniu ruin starożytnej twierdzy Giumri, kompleks klasztorny Arichavank. Podziw jest katedra w dawnej stolicy dynastii Bagratuni Królów – Ani, który został zbudowany w 11 wieku, słynny klasztor Harich, który był letnią rezydencją ormiańskich katolików w 7. Wieku.


Powrót do spisu treści

Atrakcje wschód od Armenii

Turyści, którzy odwiedzili Armenię, musi odwiedzić południowo-wschodniej części kraju, a mianowicie Zangezur i Wajoc Dzor, który dotknął jego surową urodę i wspaniałe górskie krajobrazy. Do głównych atrakcji regionu – płaskowyż, górskich dolin, rzek, wąskie wąwozy, alpejskich pastwiskach, małych jezior i oryginalna osada, która dosłownie trzymać się zbocza gór.

Mieszkańcy tych gór – dumnych, miłujących wolność i bardzo gościnnych ludzi, którzy przez wieki skutecznie odparta obcych najeźdźców. Miłośnicy słodkich muszą być oferowane do smaku niesamowite miód, bo jest w tej dziedzinie jest najlepszy miód w kraju, który jest znany daleko poza jej granicami. Tu spoczywają najwięcej krajobrazy zhivopopisnye Kaukazu.

Miłośnicy historii powinni odwiedzić klasztor Shatinvkank, który został wzniesiony w 10 wieku, jeden z najstarszych kościołów Zangazur Sisivan (7. Wieku). Bezwarunkowe procentowa to najstarszy most w Vayodzore, kompleksu klasztornego Noravank, w którym mieści się grób jednego z najszlachetniejszych rodzin Armenii Orbelian.

Konieczne jest, aby odwiedzić ruiny Gladzor Muzeum Uniwersytetu, który w średniowieczu był jednym z największych ośrodków kształcenia, a on jest już prawie zniszczone. A jakie są malownicze osady jaskiniowe Bartsravane, Shinuhayr, Keres, a mimo to nie można ignorować słynny ormiański ośrodek Jermuk z ciepłymi wodami mineralnymi uzdrowienie. Nikt nie będzie obojętna zastrzeżone gaj platan, która rozciąga się w wąwozie rzeki Tzav.


Powrót do spisu treści

Inne atrakcje z kraju

We wszystkich regionach Armenii tysiące unikalnych zabytków, wiele z nich od wielu wieków. Tu należy wspomnieć klasztor Hadavank-Hatravank, starożytny Kościół Surb Stephanos, który jest w Togh. I to będzie bardzo ciekawe do odwiedzenia Kaushik deser, który jest znany ze swojej niesamowitej urody khachkars, że w pełni sił demonstruje wybitne umiejętności starożytnych rzemieślników i ich niewyczerpanej wyobraźni.

Hachkrom nazywa ormiański krzyż, który jest jednym z najważniejszych symboli kraju. W całym kraju rozrzucone kamienne krzyże, które są wymownym świadectwem, jak wiele cierpienia wielu wieków musiało zostać przeniesione do tej małej, dumny i miłujących wolność ludzi.

Warto zauważyć, że każdy krzyż kamienny wykonany jest tylko w jego wrodzonej stylu artystycznym, więc znalezienie zupełnie identyczne krzyże prawie niemożliwe. W związku z tym, ormiański krzyż kamienny pomnik jest samowystarczalna w historii, to zawsze wiąże się z pewnym wydarzeniem. Jeśli jesteś zainteresowany zabytków tego kraju, to nie możemy ignorować uwagę liczne zabytki z Górskiego Karabachu.

Od grudnia 1991 roku jest niezależną republiką pod patronatem Armenii i jego wizyty nie powoduje żadnych problemów. Jest to najlepiej udać się do Górskiego Karabachu od Stepanakert, tutaj działa regularne połączenia autobusowe. Aby zobaczyć wszystkie zabytki Górskiego Karabachu, konieczne jest, aby wziąć taksówkę lub skorzystać z samochodu. Oni nie pozostawia nikogo obojętnym.

load...