Co można wybielić zęby w domu: proste przepisy dostępne produkty

Piękne białe zęby są uważane za jeden z podstawowych atrybutów urody i sukcesu, a także w walce o biały uśmiech w toku są wszystkie środki – z profesjonalnej opieki stomatologicznej na różne propozycje przemyśle kosmetycznym. Ale te sposoby rozwiązywania problemu, ze wszystkimi jego wydajność zwykle wymagają znacznych nakładów finansowych. Więc pytanie brzmi – co można wybielić zęby w domu jest proste i skuteczne, pozostaje ważna dla wielu.

load...

Zawartość:

Dlaczego żółte szkliwo i czy możliwe jest, aby rozjaśnić dom

Przed domowego wybielania, jest zrozumienie – i dlaczego powstaje cała potrzeba? Kolor szkliwa zależy od wielu czynników – zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne, a jeśli wpływy zewnętrzne mogą i muszą być zwalczane, to nie jest takie proste z czynników endogennych.

W rzeczywistości, śnieżnobiały kolor szkliwa od urodzenia bardzo rzadko podane. Zwykle ma ona odcień kości słoniowej – mały żółty lub kremowy. Im starsza osoba, tym ciemniejsze zęby. Wynika to z faktu, że ciemna warstwa wewnętrzna w okresie szkliwa staje się cieńsza stopniowo, przez to wszystko bardziej zauważalne – zębiny, a w tym przypadku, aby uzyskać białe zęby może być tylko w gabinecie stomatologicznym (budowanie szkliwa, licówki lub protezy).

load...

Domowe przepisy na wybielanie skuteczne jeśli żółknięcie zębów spowodowane przez styl życia i przyzwyczajenia. Niektóre napoje i żywność (jagody, czerwone wino, kawa, cola, herbata i sos sojowy) pozostawił cząstki pigmentu w mikropęknięć szkliwa i regularne czyszczenie nie zawsze jest skuteczne, aby poradzić sobie z nimi. Palacze również zauważalne żółknięcie szkliwa z powodu nikotyny i substancji smolistych osadza się na zębach.

Usuń takich nalotów intensywne czyszczenie przy użyciu różnych materiałów ściernych mechaniczne i chemiczne oraz rozjaśniaczy optycznych. Ale nie bój się głośnych warunkach – w rzeczywistości, fundusze mają w każdym domu w kuchni lub w domowej apteczce. Więc odpowiedź na pytanie – co można wybielić zęby w domu zależy od preferencji.

Plusy i minusy wybielania szkliwa sodę

Zwykły soda oczyszczona, dostępna każda rodzina – to nie tylko możliwość składania ciasta puszyste i patelnie – czyste. Soda może być stosowany do bielenia szkliwa, ale należy zachować ostrożność. Niewątpliwą zaletą tego materiału jest jego zdolność do chemicznie rozpuścić gęstą powłokę, a ze względu na swoją strukturę – małych gęstych ziaren – substancja również mechanicznie zadrapania kolorowy film.

Ale w tym tkwi niebezpieczeństwo używając sody – wraz z odrobiną pazurami i szkliwa zębów, co oznacza, że ​​pojawiają się nowe zmiany, warstwa ochronna zęba jest zniszczona szybciej. Poza sody – jest zasadowy, w postaci stężonej, to może powodować oparzenia błonę śluzową jamy ustnej. Dlatego należy pamiętać, że nadużywanie bielenia z soda może prowadzić do poważnych problemów stomatologicznych.

Sody wybielania zębów stosowane zarówno w czystej postaci lub w mieszaninie z innymi substancjami. Najłatwiej – czyszczenie z sody oczyszczonej. Na wilgotną szczotką z włosia sztywnych trochę proszku i myć zęby w zwykły sposób przez 10 minut. Następnie przepłukać usta ciepłą wodą.

Takie czyszczenie nie jest kategorycznie nadaje się dla ludzi, którzy mają wrażliwe zęby i cienkie szkliwo lub krwawienie z dziąseł – procedura będzie tylko pogorszy problem i nie będą korzystać. Nawet zdrowe wybielanie zębów metoda ta nie może być stosowany częściej niż raz na 7-10 dni.

Bardziej łagodna sposób rozjaśniania włosów za pomocą sody – jest jej mieszanie z pasty lub proszku w stosunku 1:2 . Zastosowanie tej mieszaniny jest prosty – mała ilość otrzymanych środków do prowadzenia rutynowego czyszczenia. Ta pasta do wybielania mogą być stosowane coraz częściej – raz na trzy dni i nadwrażliwości zębów – jeden raz w tygodniu.

Pyszne i bezpieczne wybielanie

Trochę rozjaśnić szkliwo może używać prostych produktów – truskawki, cytryny i banany. Jest to nie tylko bezpieczniejsze, ale bardziej przyjemne.

Truskawki na białym szkliwa

Wybielanie z truskawkami można nazwać najbardziej pyszne środków śnieżnobiałym uśmiechem. Ze względu na wysoką zawartość masy owoców i kwasy organiczne, aktywne enzymy, płytki na zębach rozluźnionych i barwne pigmenty zanikać. Jedynym ostrzeżeniem – metoda ta nie nadaje się dla tych, którzy są uczuleni na truskawki.

Zastosuj wybielające jagody na dwa sposoby. W pierwszym przypadku, świeże truskawki powinny być przecięte na pół i natrzeć zęby wyciąć jagody. Można przez kilka minut pozostawić masę w jamie ustnej, a następnie szczotkować zęby.

Również dobre wybiela zęby szczególnej wagi truskawek i skrobi: 5-7 świeże jagody knead aż puree, dodać skrobię ziemniaczaną i zagnieść twarde ciasto. Masę tę stosuje się na zęby gęstej warstwy i pozostawić na 15 minut. Następnie mieszaninę berry skrobia jest usuwany i zeskrobać resztki zwykłej pasty do zębów.

Wybielanie sok z cytryny i octu jabłkowego

Sok z cytryny i ocet jabłkowy – produkty o właściwościach kwasowych. Wielki kwasu odbarwia żywe pigmenty pochodzenia organicznego. W związku z tym, sok z cytryny i roztwór kwasu cytrynowego i ocet jabłkowy może czasami być stosowane do wybielania zębów oraz usuwania płytki nazębnej.

Sok z cytryny (lub roztwór kwasu cytrynowego), które miesza się z małą ilością soli i pasty i szczotki zęby przez 5-7 minuty. Ta „skórka kwas” na szkliwo może być prowadzone raz w tygodniu. Nawiasem mówiąc, plasterek cytryny, żuć po spożyciu produktów, które mogą być pomalowane na ciemny kolor szkliwa zębów, pomaga szybko usunąć niechciany pigment.

Możliwe jest również do wybielania szkliwa ocet jabłkowy cydr. Powinno być wacikiem stosować ocet dla zębów, a 2-3 minut, aby oczyścić je szczotką o sztywnym włosiu. Dobrym skutkiem jest rozjaśnia daje octu jako środka do płukania: 50 ml naturalnego octu jabłkowego rozcieńczono w 150 ml wody. Stosować po każdym posiłku płukania jamy ustnej.

Ostrzeżenie! Kwas metoda nie jest odpowiednia, gdy szkliwo jest cienkie i zęby są zbyt wrażliwe.

Pasta do zębów z skórki banana

0.

Banany – smaczne i zdrowe uczta, a ich skórka była również doskonała „pasta” z wybielający efekt. Banan peel zawiera aktywne enzymy, kwasy organiczne i garbniki. Oprócz działania czyszczącego zastosowania tej metody wzmacnia dziąsła i zapobiega ich krwawienia.

Wybielanie nadaje się do świeżego skóry – mały kawałek przetrzeć zęby 2-3 razy dziennie, to trzeba przepłukać usta ciepłą wodą. Efekt jest widoczny po dłuższym okresie użytkowania – co najmniej miesiąc.

Zestaw do domu na

Uśmiech

śnieżnobiałym. Znajdź, co można wybielić zęby w domu, nie tylko w kuchni. Zestaw domu każdy ma butelkę nadtlenku wodoru lub pakowania węglem aktywnym, który może być korzystnie używany do oświetlania szkliwa.

5. Po oczyszczeniu węgiel powinien być dobrze przepłukać usta

Nadtlenek wodoru – prawdziwy tlenu wybielacza. W wysokich stężeniach jest wykorzystywany do prania i wybielania bielizny, to część mieszanki rozjaśniania włosów. Regularne stosowanie 3% roztworu nadtlenku wodoru i oczyszcza daje pożądanego czystego białego szkliwa odcień. Zastosuj nadtlenku do zębów może być miękkim pędzlem lub wacikiem, uważając, że rozwiązanie nie dostać się do śluzu. Po 5-10 minutach należy przepłukać usta dobrze.

Węgiel aktywny – wielki ścierne do mechanicznego czyszczenia zębów. Gleanings proszek, powodując tabletek zgniatać, miękki, że nie uszkodzić podczas czyszczenia szkliwo. Szczotka jest lepiej wziąć średnią sztywność, węgiel może być stosowany codziennie. Najważniejsze – dokładnie wypłukać usta po takim czyszczeniu, by zmyć wszystkie czarne ziarenka.

Tea Tree oil wybiela i dezynfekuje

Gdy wszystkie odmiany receptur do wyboru, tym lepiej do wybielania zębów w domu, nie należy zapominać, że nadmiernie agresywne techniki może znacznie uszkodzić szkliwo, a następnie, aby poprawić sytuację mają do dentysty. Ale sposobu wybielania, który jest nie tylko niebezpieczne, ale również użyteczne. Olejek z drzewa herbacianego – znanego antybakteryjne, antyseptyczne i gojenia ran agentem. Ponadto, można wybielać szkliwo zęba.

1.

Można go używać w najczystszej postaci – tylko kropla w zaroślach i 2-3 krople oleju po czyszczeniu pastę dobrze leczyć zęby. Także pasta może być mieszany z niewielką ilością oleju drzewa herbacianego i wykorzystywane do normalnej codziennej higieny jamy ustnej.

Ta metoda – idealne rozwiązanie dla osób z wrażliwymi zębami i dziąsłami krwawienie, ponieważ olej jest nie tylko wybielić szkliwo, ale również wzmacnia leczy dziąsła i usuwa nieprzyjemny zapach.

load...