Co może być niebezpieczne żylaki na nogach?

Prawie co drugi ma do czynienia z tym nieprzyjemnym chorób jak żylaki. Ale niebezpieczne żylaki na nogach, człowiek nie może sobie nawet wyobrazić, i przywiązuje żadnego znaczenia do jego leczenia.

load...

Istotą patologii

Zanim porozmawiamy o tym, co jest niebezpieczne żylaki, trzeba znaleźć główne objawy i przyczyny choroby. Żylaki – stanowi rozszerzenie żył powierzchownych w przyszłości mieć wpływ na przepływ krwi w całym organizmie. Często choroba zaczyna się od stóp i stopniowo wzrasta do serca.

Często wszelkie przejawy żylaki są postrzegane jako problem w kategoriach piękna, na przykład, pacjent może zacząć odczuwać pewien wiek na nogach, za kolanami i na obszarze mięśnia łydki żylnego siatki, obrzęk po długim spacerze lub łat naczyniowych. Wszystkie te zewnętrzne oznaki, które wskazują na patologie w organizmie.

Objawy choroby

Żylaków zaczyna z objawami takimi jak skarg na stałe zmęczenie i uczucie ciężkości w nogach. Po długim dniu, pacjent może odczuwać pieczenie, wzdęcia, a nawet skurcze mięśni łydek. Obok rozwoju problemów bólowych wpływa na całą dolną część nóg, obrzęk żył w obszarze podudzia, stawu skokowego i stopy. Oczywiście, wszystkie te objawy nie pojawiają się przez kilka dni. Żylaki mogą rozwijać i postęp na przestrzeni lat, a osoba, dostarczając więcej kłopotów i dyskomfort.

load...

Przyczyny choroby

Istnieje wiele czynników, które naukowcy zidentyfikowali w ostatnich latach. Rozszerzenie żył, przyczynia się głównie do dziedziczności. Jeśli twoi krewni cierpią z powodu tej choroby, konieczne jest, jako młody człowiek, aby myśleć o zapobieganiu chorobom.

Wśród przyczyn tej choroby są następujące:

  • Stała ciężki ładunek na nogach (hard codzienna praca fizyczna, ciąża, chodzenie w szpilkach przez ponad 3 godziny);
  • Siedzący tryb życia (kierowca, praca przy komputerze przez cały dzień);
  • Dla kobiet, może to być leki hormonalne, które są często przepisywane w czasie ciąży;
  • Otyłość, która jest przyczyną zwiększonego ciśnienia żylnego.

Wszystkie z powyższych przyczyn choroby może prowadzić do tego procesu jako powrót. To znaczy, że żyły odwrotna przepływu krwi, to znaczy nie płynie z głębszych naczyń z powierzchni, to jest pogarsza choroby. Jest to usterka zaworów, a przepływ krwi jest zakłócony, żyły są rozciągnięte i rozbudowany, nie radzi sobie ze swoim zadaniem.

Powikłania żylaków

Ponadto, że choroby, a więc jest to poważny problem, nadal istnieją pewne punkty niż niebezpieczne żylaki. Oto kilka znaków, w którym trzeba alarm i natychmiast skonsultować się z lekarzem:

  • Skóra na stopach zmieniła się i zaczynają pokazywać żyły przestrzeń ekspansji;
  • Stała zauważalne obrzęk w goleń i udo;
  • Pogrubienie skóry w miejscach żyłach;
  • Ból, gdy ciśnienie jest stosowane na obszarze zagrożonym;
  • Występowanie wrzodów.

Ale czasami nawet tak oczywistych oznak upośledzenia przepływu krwi w kończynach ludzie nie zwracają uwagi, umiejętnie maskować swoje długie szaty, i nadal nic nie robić. Jednak problem ten może dostać nie tylko kosmetyczne, ale również stać się prawdziwym zagrożeniem dla życia.

Najprostszym nasilenie powikłań żylaków jest uważany teleangiektazje – manifestacja na nogach i innych częściach ciała pierwszych objawów żylaków: naczyniowy wzór czerwony lub niebieski. Na widok takich objawów w diagnostyce nie można pomylić: to żylaki. Ale niebezpieczeństwo nie leży w braku atrakcyjnego wyglądu, a niedobór kończyn żylnej. Powikłania występują jako stały ciężkości w nogach, opuchlizna, czujesz drętwienie, aw nocy może przeszkadzać skurcze w obszarze łydki.

Na pewno słyszałeś o tej chorobie, jak zakrzepowe zapalenie żył. To oznacza zapalenie wewnętrznej ściany żył, a to jest głównym powodem powstawania zakrzepów. Uzyskany skrzep blokuje światło żyły, co komplikuje proces w obiegu w całym organizmie, w tym na dopływ krwi do serca.

Istotnym powikłaniem jest pojawienie się krwawień. Jest to bardzo często konsekwencją prowadzenia żylaki. Są spontaniczne i traumatyczne krwawienie. Pierwszy typ powikłanie powstaje, gdy żylaki obserwowane przez długi czas. Takie krwawienie występuje ze względu na osłabienie ścianki naczynia, co prowadzi do małego obciążenia (Push takich, kaszel) może spowodować gwałtowny wzrost ciśnienia żylnego oraz pękanie naczyń krwionośnych. Drugi rodzaj powikłań – traumatyczne krwawienie – mogą wynikać z jakiegokolwiek uszkodzenia zewnętrznego na skórę, gdy (legitymacja przebicie, cięcia, siniak) żylaki.

Wrzód jest również niebezpieczne konsekwencją żylaków. Wydaje się, ze względu na zaburzenia przepływu krwi w nogach z warstwy skóry cierpią na brak krwi. W wyniku takich powikłań pojawiają się ciemne plamy, następnym etapem występowania wrzodów jest uważany za ranę, nie można leczyć i przeszkadza pacjentowi przez długi czas.

Jest to forma żylaki, który do niedawna był uważany za odrębny choroba – hemoroidy. Najczęściej powikłanie to występuje u kobiet w ciąży i osób cierpiących na otyłość. Lęk choroby jest konieczne ze względu na możliwość wystąpienia krwawienia lub zwyrodnienia chorej tkanki w nowotworach złośliwych.

Następujące powikłania podczas ciąży trzeba wspomnieć ekspansję macicy żyłach. Ta forma żylaków jest lokalnym manifestacją. W przyszłości może to spowodować poronienie lub przedwczesny poród, a ponadto kobiety nie mogą pozbyć się żylaków z powodu zakazu przyjmowania wielu leków. Jedyne, co trzeba zrobić w takich przypadkach jest stała obserwacja przez ginekologa i phlebologist.

Żyły na przedłużenie leczenia nogi

Do tej pory głównym zadaniem pacjenta jest wczesne wykrywanie żylaków i szybkiego odwołania się do specjalisty. W leczeniu późniejszych stadiach choroby zajmie znacznie więcej czasu i pieniędzy na zabiegi, które mogą przy silnych powikłań nie przynoszą pożądanego efektu.

Istnieje kilka metod leczenia żylaków na nogach. W łagodnych przypadkach, leczenie zachowawcze jest wystarczające, a mianowicie przyjmowania leków i noszenie bielizny kompresji. Ponadto, pacjenci powinni otrzymywać regularne ćwiczenia jako ćwiczeń i diety, aby utrzymać zdrowie całego ciała, wzmocnienie żył i naczyń krwionośnych.

Następujący sposób jest stosowany w celu zapobiegania tworzeniu się skrzeplin. Zabieg ten z pijawek lub hirudotherapy. Chociaż wiele odnoszą się do tej metody medycyny alternatywnej, jest bardzo skuteczny. Chodzi o to, że podczas ukąszenia skóry pacjenta i ssące pijawki wydzielają substancję – hirudyny, pomaga w celu rozrzedzenia krwi, więc ryzyko zakrzepów znacznie zmniejszone.

Leczyć żylaki często, po prostu usunąć dotkniętych żyły. Wykorzystuje skleroterapii. Jej istota polega na tym, że skóra wstrzyknięto lek, zdolnego do wytwarzania korek w żyle, po którym dotknięte i zapalenie części mogą być usunięte bez trudności. Procedura ta nie jest uważana za zabieg chirurgiczny, ale pacjent nie musi zmienić swój styl życia. Jedyną wadą – długi okres ożywienia, gojenie tkanki i siniaki na nogach.

Jest uważany za najbardziej nowoczesna metoda laserowa, aby pozbyć się żylaków. Aby to zrobić, pacjent jest znieczulenie miejscowe. Zauważyć ulepszenia trzeba poddawać procedur i poczekać około miesiąca, aby uzdrawiać i naprawy tkanek.

W przypadkach, gdy żylaki nie może być dowolny z powyższych zabiegów, uciekania się do operacji.

To rozwiązanie jest najbardziej skuteczne i mogą leczyć żylaki zawsze. Okres zwrotu jest bardzo szybki. Już następnego dnia po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia, ale do wykonania poradę lekarza przed pełnym leczenia.

load...