Co kobiety muszą wiedzieć o miesiączce?

Zawartość:

Organizm ludzki jest złożonym systemem – szczególnie dla kobiet. Po tym wszystkim, głównym zadaniem dla kontynuacji ludzkości spoczywa na nim. Kobieta ciało jest przystosowane do koncepcji, pielęgnowanie, narodziny dziecka, karmienia go mlekiem. Procesy Recycle (owulacja, menstruacja) w korpusie towarzyszyć kobiecie w całej jej wieku rozrodczym zhizni.Priznaki miesięczne są znane dla wszystkich kobiet, dzięki nim nauczą się o zbliżaniu się miesiączki.
Powrót do spisu treści

load...

Niektóre przepisy

Większość dziewcząt pierwsze miesiączki i odpowiednio, objawy pojawiają się w wieku 11-14 lat. Ze względu na przyspieszenie procesu (to znaczy na początku dojrzewania) oznaczonego początkiem miesiączki i 9, 8 lub nawet lat. Teraz ta wersja zasad. Wcześniej, nasze babcie i prababcie miesięcy przyszedł 14-16 lat.

Pierwsze okresy te mogą być nieregularne, to znaczy, cykl nadal ustawiony, to po pewnym czasie stać się regularne. Czasami cykl menstruacyjny może zostać rozwiązany po pierwszej ciąży i porodu. Przerwa między okresami może zmieniać się od 24 do 35 dni, w zależności od osobnika. Dać lub wziąć kilka dni. Linger miesięcy wynikają z hipotermią, infekcje, stres, wysiłek fizyczny, choroby, aborcji, i, oczywiście, z powodu ciąży, w okresie karmienia piersią. Hormon prolaktyna, trafiając w czasie karmienia piersią, hamuje owulację (jajko dojrzewania).


Powrót do spisu treści

Pierwsze oznaki

Objawy zbliżającej się pierwszej miesiączki u dziewcząt może pojawić się na długo przed pierwszym krwawieniem – menarche. Zmiany te odbywają się pod wpływem żeńskich hormonów. Rosną piersi, są włosy pod pachami i włosy łonowe, dziewczyny dowiedzieć się stopniowo przybiera formę żeńską, czyli wąskie ramiona, szerokie biodra.

load...

Pojawienie się miesiączki u dziewcząt wskazuje na możliwość zajścia w ciążę. Ale to nie znaczy, że organizm jest gotowy do dziewcząt bez szkody dla zdrowia, aby w pełni pokrywa ciąży. I nie dają powodów do podejmowania wczesnych stosunków seksualnych.

Począwszy miesiączki u dziewcząt powinien sygnalizować, że w życiu istnieją nowe zasady, które powinny być przestrzegane w trakcie miesiączki wszystkie dziewczyny, kobiety:

  1. Należy unikać przepracowania.
  2. Ciężkie ćwiczenia jest niedopuszczalne.
  3. Unikać hipotermii i przegrzaniem.
  4. Należy unikać intymnych relacji.
  5. Należy zwrócić uwagę na higienę narządów płciowych, w czasie, aby zmienić klocki.
  6. Nie ma łazienki zanieczyszczonej wodzie nie może przedostać się do pochwy.

Właściwa higiena stosowane w narządach płciowych, specjalnie przystosowanych do tego medium, są obecnie sprzedawane w dużym asortymentem, w aptekach i sklepach. Na przykład, „Epigenes płci”, „Laktatsid-Femina”, „Saforel” etc. Odpowiednie i konwencjonalnych mydła dziecka. Mama dziewczyny, aby przygotować ją do tych nieuchronnych wydarzeń, uczyć zasad higieny osobistej, aby wyjaśnić, jakie są pierwsze oznaki miesiączki, co rada nie powinna być zaniedbywana.

Trzon każdej osoby jest różne, a początkiem miesiączki mogą oznaczać różne objawy.

Typowe objawy sugerujące zbliża miesiączki zazwyczaj są dokuczliwe bóle brzucha i dolnej części pleców: mogą być małe w niektórych silny i innych. Również kobiety mogą odczuwać bóle mięśni, bóle głowy, obrzęk i tkliwość piersi. To może nieznacznie zwiększyć brzucha, obrzęki pojawiają. Aby zmniejszyć obrzęk (obrzęk występuje z opóźnieniem w płynach ustrojowych), sól powinna być ograniczona w żywności. Jeśli dieta nie pomoże, lekarz przepisze leki moczopędne.

Bardzo często, zwłaszcza u dorastających dziewcząt, są zmiany na skórze: okres przed rozpoczęciem pryszcze miesiączki. Jest to spowodowane wpływem hormonów uwalnia skóry w tajemnicy, łatwiej zanieczyszczony zatkane pory, zapalenie występuje. Aby złagodzić stan skóry należy trzymać dietę, jeść mniej słodkie, tłuste, słone, pikantne. Użyj narzędzi, aby dbać o skórę z trądzikiem.

Inną cechą może być niewielki wzrost temperatury ciała o 0,5-1 ° C Temperatura wzrasta po owulacji, a dzięki pracy żeńskich hormonów płciowych: progesteronu, estrogenu. Progesteron wpływa na układ termoregulacji w organizmie.

Wiele kobiet przed miesiączką poczucie niepokoju, irytacji, płaczliwość różnić. W tym okresie można zastosować kojący balsam napary herbat, oparte Wierzba Jurek, piwonii, waleriany.

Jeśli objawy zbliża miesiączki zapobiec prowadzić normalne życie, należy zasięgnąć porady lekarza. Specjalista będzie przepisać leki, aby pomóc złagodzić stan. Może to być pieniądze, zmniejszyć ból leki hormonalne, anty-stres.

Niektóre kobiety tolerować syndrom napięcia przedmiesiączkowego (PMS): Bez zmian poszczególnych bólu i nastroju.

Objawy zbliżającej się miesiączki może wystąpić kilka dni przed rozpoczęciem nim i może i przez 1-2 tygodni. Znikają z początkiem miesiączki lub 1-2 dni po wystąpieniu krwawienia.

Wszystkie cechy charakterystyczne dla zmian w cyklu miesiączkowym, jest całkowicie zależne od pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego wydzielania hormonów do krwi. Kobieta może wpłynąć na złagodzenie objawów poprzez dietę, pod pewnymi warunkami, że okres ten był jak najbardziej komfortowy dla niej.

load...