Co karmić kota: zdrowie zwierzęcia jest w twoich rękach

Zawartość:

Gdy pojawi się dom kotek, wszystko w nim się zmienia, wszystko jest włączone „do góry nogami”. Teraz już nie wiszą w oknie piękne zasłony – natychmiast zamieni się huśtawka dla swojego zwierzaka. Nie zostawiaj na stole kanapki – to i szukać rączki nieodparcie pyszne kiełbasy. Ale wszystkie te małe rzeczy nigdy nie będzie w porównaniu z czułością i miłością puszyste grudek. A kiedy mruczy głośno na swojej stronie, zapomnieć wszystkie jego wybryki. Dobrze zabrać dziecko?

load...

Właściciele opiekuńczy są przygotowane, aby przejść wygląd zwierzęcia: jest wyposażone toalety, wybrać miejsce do spania, zakupić rozmaite zabawki. Jednak głównym pytaniem jest zawsze – co karmić kota? Jakie produkty potrzebuje dla pełnego rozwoju i dobrego zdrowia. To, co będziemy omawiać w tym artykule. I będzie tylko słuchać naszych rad i wybrać najbardziej odpowiednią dietę dla swojego zwierzaka.

Karmienie gotowych karm: co należy bać?

Przede wszystkim zauważmy, że jedzenie kotek (i kot dorosły) może być zarówno naturalne jak i „pasza”. Tutaj wybór należy zrobić dla ciebie. Przetwory spożywcze uciekają zajmowane głównie przez ludzi, którzy nie mają czasu na przygotowanie się do zwierzaka. A jeśli wybierzesz tę szczególną metodę karmienia, pamiętaj – nigdy nie skąpić na rufie!

Tak zaciekle reklamowane „Whiskas” i „Kitikety” tutaj w żadnym wypadku nie będzie działać. Do wytwarzania produktów naturalnych nie są używane, a różnego rodzaju odpadów: kości, piór, skóry, wyroby mięsne o niskiej jakości. A zawartość soli mineralnych w paszy jest bardzo duże. Wszystkie te składniki mogą znacznie osłabić zdrowie swojego zwierzaka. Dlatego wybierać tylko profesjonalne produkty sprzedawane w specjalistycznych sklepach zoologicznych.

load...

Dla kotów trzeba dietę odpowiednią do ich wieku. Bardzo młodzi uczniowie początkowo produkować galaretkę lub konfitur, a jak podrosną przenosi się do suchej karmy. Aby mieć żadnych wątpliwości co do wybranego kanału, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Powie ci, jaki produkt jest najlepszy, że można i nie może być zwierzę. I wybrać najlepszy kompleks witamin, jeśli jest to niezbędne dla niego.

Szczegółowe kot menu

Jeśli zdecydujesz się do produktów gotowych piersią, przygotuj się na to, co będzie musiał być starannie dobrane do menu kota. Więc, co może (i powinna) jeść swojego zwierzaka?

 • Przede wszystkim – mięso

Po tym wszystkim, kot – to też jest drapieżnikiem, więc bez mięsa nie może zrobić. Najlepiej jest, aby dać pierwszeństwo do wołowiny lub kurczaka bez kości i skóry. Przed podaniem należy zagotować produkt, tak aby nie zarazić robaki PET. Dorosły kot może być karmione i surowe mięso, ale powinno być dobrze jest zamrożona. Wołowina jest zalecane, aby dać codziennie, Chicken – 3-4 razy w tygodniu.

 • Warzywa – źródło witamin

To może być podane w dowolnej formie, ale mały kotek lepiej gotować. Jakie warzywa są dobre? Kalafior, marchew, szparagi, zielona fasola – produkty te są zarówno oddzielnie jak iw połączeniu ze zbóż i mięsa. Zaleca się, aby dodać do diety przez okres co najmniej 4 razy w tygodniu;

 • Produkty mleczne

Jogurt, jogurt, mleko sfermentowane pieczone, o niskiej zawartości tłuszczu śmietany – doskonale nadaje się do podawania dorosłym i kotów i małych zwierząt. Dawanie może być codziennie. Skrzep jest użyteczne zwłaszcza w połączeniu z surowego jaja kurze. To danie jest zalecane, aby dać 1-2 razy w tygodniu. Ponadto można oferować swoje zwierzę kawałek sera – raz w tygodniu będzie na tyle;

 • Podroby

Tylko wołowiny lub kurczaka, wstępnie gotowane i mieszany z płatkami. Może to być wątroba, serce, płuca czy nerki. Wątroba mocno nie dać się ponieść (tylko raz w tygodniu). Reszta podrobów – 2-3 razy w tygodniu;

 • Kashi

Można: parze płatki owsiane, ryż, gryka, pszenica. Lepiej jest wymieszać kaszę z mięsem lub rybami. Daj 3-4 razy w tygodniu;

 • Zieleń

Sałata lub szpinak. Są one wcześniej dobrze mielone i mieszane z mięsa, warzyw lub zbóż. Jednak byłoby lepiej, jeśli rosną specjalną pulę, która zawiera niezbędne witaminy kota. Jest to szczególnie ważne, gdy pomieszczenie jest zwierzę, które nie wychodzą na ulicę;

 • Ryba

Wbrew powszechnej opinii, koty ryba nie jest tak ważne. Może to dać nie więcej niż raz w tygodniu, należy gotować dokładnie dobre. Wybierz tylko ryby morskie: szczupły, o niskiej zawartości kości. Przed karmieniem kość jest pożądane, aby wybrać.

Pamiętaj, że karma dla kotów nie można dodać sól! Zbyt wysoka lub zbyt niska żywności produkt nie nadaje się – powinna mieć temperaturę pokojową. Mały kotek, w wieku od 1 do 4 miesięcy są podawane 6 razy dziennie, lub pozostawić wolny dostęp do miski żywności. Po osiągnięciu wieku sześciu miesięcy posiłkami są cięcia do 3 razy. Przez cały rok można nauczyć kota do 2 posiłki dziennie. Zawsze upewnij się, że Twój zwierzak ma zawsze czystą wodę. I pamiętaj, mleko lub jogurt nie zastępują wodę!

Nie karmić zwierząt z tabeli – jest to szkodliwe. Kot nie powinien jeść makaron, zupy lub kapusty, jakby nie chciał. Coś, co jest przydatne dla ludzi, mogą być zupełnie nie do przyjęcia dla zwierzęcia.

Receptura dla zapracowanych ludzi

Spójrzmy na prosty przepis, który jest idealny do karmienia zwierząt domowych. Przygotowuje to nie trwało długo: po spędzeniu czasu 15-20 minut swojego czasu, będzie dostarczenie karmy dla kotów przez cały tydzień. Tak więc:

 • Bierzemy kilograma surowego mięsa wołowego i uczynić go wypychania;
 • Dodawanie powrotem kilka marchwi, startego na drobnej tarce;
 • Oraz – 200 g niesoloną ser i żółtko kurczaka 2 (wilgotny);
 • Aby uzupełnić danie witaminy, dodać łyżkę drożdży piwnych i niektórych tabletek wapnia uprzednio zmielonych;
 • Wszystko to jest dokładnie zagnieść – uczynić jednolity farsz;
 • Toczą się warstwy o grubości 5-6 mm;
 • Teraz bierzemy folię, to położyć warstwę farszu na górze – folię ponownie, i tak dalej;
 • Usuwamy całą zamrażarkę.

Danie jest gotowe. Przybyli z pracy – otschipnuli odpowiedniej ilości mięsa, rozmrożone trochę wszystkiego – można nakarmić kota. Lub wykonane małe klopsiki i gotować – będzie jeszcze lepiej.

Co nie powinno być podane do kota?

Istnieją pewne produkty, które są całkowicie niemożliwe do korzystania z domowych. A w celu, aby uniknąć błędów w żywieniu, spójrzmy na nich dobrze.

 • Kurczaka lub ryby kości

Może zablokować lub uszkodzenia przewodu pokarmowego. Ponadto, kot może zadławić tylko kości, a następnie bez wizyty u weterynarza nie może zrobić;

 • Jagnięciny, wieprzowiny i innych tłustych mięs

Zatem mięso nie jest zalecany do paszy zwierząt domowych, zwłaszcza wilgotne. To nie jest wchłaniany przez organizm zwierzęcia. Czasami prowadzi to do stosowania niebezpiecznych chorób zakaźnych nie zawsze są uleczalne;

 • Smażone i słone pokarmy

Jak hot dogi, kiełbaski i konserw rybnych. Wszystko to może powodować niestrawność i zakłócają metabolizm. Zwierzę zaczyna dużo rozlewu, może rozwinąć się chorób przewlekłych;

 • Słodycze

Prowadzić do próchnicy zębów, chorób metabolicznych. Włos staje się nudny cień kot wygląda niezdrowe;

 • Ziemniaki i rośliny strączkowe

Nie nadaje się jako pokarm dla kotów. Produkty te po prostu nie mogą być strawione, powodując wzdęcia i niestrawność.

Tu przeglądu podstawowych zasad żywienia kota domowego. Najważniejsze, aby pamiętać, nie trzeba mieszać produkty naturalne i gotowej paszy – to połączenie może prowadzić do przesytu organizmu z witamin, które niewątpliwie będą miały wpływ na stan zdrowia zwierzaka.

Wybierz dowolny jeden rodzaj karmienia i całkowicie podążać. Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci rozwinąć zdrowe i zabawy kota, który będzie prawdziwym rodzina ulubionym.

load...