Co karmić kota lub menu dla małego drapieżnika

Zawartość:

W wielu (niestety, bardzo wielu) z kotem właścicieli to pytanie spowoduje zamieszanie. Co masz na myśli, niż karmić kota? sami jedzą paszę i jego możliwości – nie jesteśmy źle. Nawiasem mówiąc, że „nie szkodzić” jest dyskusyjna. Ale fakt, że karma dla kotów z naszego stolika kategorycznie nie pasuje, nie ma wątpliwości. Chcesz wiedzieć dlaczego? Tak, bo kot – nie jest osobą. I to jest genetycznie przystosowany do zupełnie innej żywności. Tak, o tym, co można karmić kota, a co nie, i dlaczego.

load...

Genetyczne preferencje smakowe kotów

Jak wiecie, wszystkie koty – to naturalne myśliwych. Są drapieżnikami, który jest głównym składnikiem diety – mięso. Wielkie koty (lwy, tygrysy, lamparty) w dzikiej wywoławczych dużych ssaków. Mniejsze przodkowie kota domowego jest również myśliwi, ale ich produkcja – duże i małe gryzonie, ptaki i owady. Jego dziki trofeum (i do domu zbyt) kot zjada w całości, wraz z wełny, pierza, wnętrzności i małych kości. Jednocześnie ciało dostaje kot nie tylko mięso, ale także tkankę łączną, a często zawartość żołądka ptaków i gryzoni, na które składają się głównie z pokarmów roślinnych – zbóż, owoców, ziół, owoców. W tego białka (mięsa) Kot je luzem surowym. I węglowodany (zboża) dostaje kot jest już w formie pół strawiony, z produkcji żołądku.

Dlatego wszystkie koty domowe są genetycznie przystosowane do takiej żywności: mięsa, zbóż, owoców (głównie korzeniami). A w jaki sposób, zgodnie z obliczoną racji ich drapieżnika domu? Jak często i dokładnie to, co trzeba nakarmić kota, więc ona była nie tylko dobrze karmione, ale również zdrowe? Dwie możliwe opcje: naturalne jedzenie i specjalne (na sucho lub na mokro) paszy.

Niezbędne i bezpieczne produkty naturalne

Karmienie naturalne diety można uznać najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza dla kotów. Jednak nie oznacza to, że naturalna żywność – żywność od stolika. Koty są szkodliwe bardzo wiele ludzkich „bajerów”, tak aby nakarmić swoje czworonożne zwierzęta, które jesz, nie można zrobić.

load...

Korzyści z podaży pokarmu naturalnego – duża długość życia zwierząt. Wadą – złożoność w przestrzeganiu proporcji zrównoważonej diety. Niemniej jednak, jest to naturalne pokarmy dostarczą kotu długiego życia i dobrego zdrowia. Musimy tylko wiedzieć, jak karmić kota puszkę, a czego nie może. Jakie produkty powinny być zawarte w diecie kota domowego?

Podstawą menu dla kota domowego musi być mięso – wołowina i drób. Te źródła białka mogą i powinny dać kota codziennie. Obserwowani przez węglowodany w postaci zbóż – gryka, płatki owsiane, ryż, yachka. Trzecim składnikiem diety – warzywa. Mięso najlepiej jest dać kota w surowej postaci i mogą być gotowane na jej podstawie owsianki. Nawiasem mówiąc, owsianka na bulionu wołowego, można dodać surowego kurczaka, lub odwrotnie – w bulionu z kurczaka, można dodać plasterki surowej wołowiny. Mięso może być surowe przemian z produktami ubocznymi, które dają kota, za surowe, ale przed ich oparzenia wrzącej wody.

Warzywa trzeba kota dla prawidłowego funkcjonowania jelit, i jako źródło witamin. Jeśli Twój ulubiony uwielbiam surowe marchewki, buraki, ogórki i kapustę, to nie muszą stać na drodze – niech jedzą. Jeśli surowe warzywa koty nie lubią, to trzeba umieścić je w kaszy. Dodatkowo można dodać do karmy dla kotów i zieleni kiełkujących ziaren – produkty te są bardzo przydatne dla niej. Najlepiej jest sadzić w doniczce specjalnej trawy dla kotów, nasiona, które można kupić w kwiaciarni, a także w działach produktów zwierzęcych. Jednakże, można dodać świeże zioła i zboża.

Nabiał i jajka jako źródło białka jest również możliwe podanie swojego domu kota. Preferują pikantne napoje, takie jak jogurt, twaróg, dodać do menu. Uważa się, że świeże mleko nie może dać dla dorosłych kotów. Oczywiście mleko świeża woda jest doskonała kociąt karmienia, ale dorosłych zwierząt może powodować niestrawność. Jednakże, jeśli twój kot pije mleko świeżą wodę bez niepożądanych skutków, nie pozbawia jej tej przyjemności.

Zakazane produkty

Co kot nie powinien być stosowany w każdym przypadku, ponieważ jest człowiekiem jedzenie, przyprawione solą i przyprawami, smażone, konserwy, marynowane. I nie być zawarte w diecie wszystkich rośliny strączkowe i zboża, wieprzowina i inne tłuste mięso, surowe ryby, mięsa i słodyczy. Dlaczego te produkty są szkodliwe dla kotów?

Ryby, które są bardzo lubił koty, dać im, jak to możliwe, ale z ostrożnością, ponieważ jest bardziej prawdopodobne, aby zaszkodzić kochanie, co będzie na jej korzyść. Chociaż wiele gospodarze i twierdzą, że nie ma złych skutków dla zdrowia kota nie ma karmienie ryb, ale … Jednak surowe ryby – pierwszym i głównym źródłem zakażenia i po prostu – robaki. Więc jeśli zdecydujesz się zawierać w diecie ryb kota, to tylko morze, gotowane na parze lub nawet lepiej.

Ponadto podjęcie decyzji o karmienie ryb kota, należy pamiętać, że koty wielu weterynarzy kamicy jest bezpośrednio związana z obecnością to ryby i owoce morza w swojej diecie. I występowanie ryb w menu kota może powodować niedobór witaminy K, a w rezultacie – słaba krzepliwość krwi i naruszeniem procesów redoks w jej ciele.

Cukier, chleb, fasola, groch i kukurydza są szkodliwe dla zdrowia kota, ponieważ powodują one wzdęcia jelitowe akumulacji (gaz), skurcze jelit i otyłość serce. Tak, że produkty te nie mogą być podane do kotów, zbyt.

Wołowina i kurczak wątroba – tymczasowo zakazane produkty, które mogą być zawarte w diecie kotów domowych. Uszkodzenia zdrowia kota może spowodować zużycie wątroby w dużych ilościach. Ponieważ zawiera witaminę A i D, których nadmiar może powodować hiperwitaminozy zwierzęcia. Najlepiej jest, aby nie karmić zwierząt surową wątrobę.

Jedzenie ze stołu pana, oczywiście, bardzo podobnie jak wszystkie zwierzęta. A my często nie mogą oprzeć się pokusie, by traktować ich ulubiony smakołyk. Ale to właśnie nie robić. Nadmiar soli, przypraw, przyprawy, środki konserwujące, może spowodować nie tylko niestrawność, ale także do poważnych chorób wątroby, żołądka, nerki i innych narządów. Nie wielki, jeśli cena za chwilowej przyjemności?

Gotowe pasze – Plusy i minusy

Skończyliśmy kotów ma swoje wady i swoje zalety w porównaniu z naturalnej żywności. Nie będziemy próbować zwabić cię do Fans Camp lub przeciwników gotowej karmy dla zwierząt domowych, po prostu pamiętać, że niskiej jakości i tanie jedzenie może również powodować wiele chorób.

Jeśli zdecydujesz się karmić kota gotowy do suchej lub mokrej karmy, nie uratuje jej zdrowiu. Co RSS, aby dać pierwszeństwo? Najlepiej jest, aby dać pierwszeństwo do nakarmić premii. Tak, są one droższe, ale ich jakość znacznie lepiej. Nawiasem mówiąc, nie jest super-Premium Food. Taka pasza powinna karmić wyłącznie zwierzęta, które przygotowują się do wystawy, ponieważ jest to klasa pasz znacząco poprawić wygląd kota. Jednakże, jedzenie jest super-premium dość załadowany System koshechego wszyscy wiodący z organizmu, co może również prowokować ich choroby.

Na dostępność i taniość szeroko reklamowane gotowej karmy dla kotów, jest jedna istotna wada. Jego niska cena, nie są one wymagane do najlepszych surowców. Wystarczy pomyśleć, do pakowania żywności suchej lub mokrej wskazują, że zawierają one pewną ilość białka, węglowodanów, witamin i minerałów. Ale co dokładnie są białkami rzadko pisać. Bardzo często, jako źródło białka dla producentów pasz zwierzęcych wykorzystanie taniego bonemeal a nawet pióra. Ale w żaden sposób, a nie mięsa.

Ponadto gotowej paszy zawiera środki aromatyzujące atrakcyjne dla kotów, które mogą spowodować prawdziwe uzależnienie zwierzęcia. Wskutek kota, który jest zasilany suchy pokarm, jak uzależniony odmówi żadnych innych środków spożywczych, i jest ona gotowa do popytu na żywność. Zależność może być tak poważne, że zwierzę będzie głodować, ale nie dotykać żadnych innych produktów. Ubocznym niskiej jakości białka – moczowej, zapalenie żołądka, zapalenie skóry i kilka innych chorób.

Mimo to, gotowa pasza dla zwierząt jest bardzo popularna na całym świecie. Zaprzeczyć ich pozytywne cechy w formie salda wszystkich niezbędnych materiałów dla kota, nikt nie będzie. Tak to jest. Na górze wszystkich pasz zwierzęcych przygotowany na sucho lub na mokro żywności jest bardzo wygodna. I jeszcze, pomyśl dwa razy zanim przeniósł swoją kotów gotowe do podania. Sam zaczęły jeść jakieś konserwy? Mało prawdopodobne.

Pomocnych wskazówek

Oczywiście, każdy właściciel musi nie tylko wiedzieć, co karmić kota, ale jak to zrobić poprawnie. Oto kilka porad na ten temat:

  • Zdrowy dorosły kot powinien być podawany dwa razy dziennie;
  • Kocięta, koty w ciąży i karmiące potrzebują cztery lub sześć-odżywianie;
  • Menu kot, objętość cieczy może być jeden i pół do trzech razy większą od ilości pożywienia stałego;
  • Zwracanie strawionego pokarmu – sygnał z przejedzenia, w tym przypadku jest to konieczne, aby ograniczyć ilość jedzenia dla kota;
  • Czysta woda jest obowiązkowa i musi być zawsze dostępna dla kota;
  • Miski z którego kot jedzenia i picia powinna być tak szeroka, że ​​wąsy (vibrisy) nie dotykały krawędzi potraw – wiele kotów nie podoba;
  • Umieścić posiłek powinien być jak najdalej od kuwetą – kot wrażliwy i nie chce jeść, gdzie odzyskać.

Mówi się, że koty mają dziewięć żyć. Nawet jeśli tak jest, to jeden z nich mieszka w pobliżu. A ty jesteś za to odpowiedzialny. Dlatego wiedząc, jak prawidłowo karmić kota, spróbuj zrobić to najdłuższy z jej życia. A twoja miłość i troska jest wymagane, aby życie kota w domu najszczęśliwszy ze wszystkich dziewięciu życiu.

load...