Co jest zadawane w trakcie wywiadu: uprzedzony – jest uzbrojony!

Pytania, które pracodawca prosi cię na rozmowę – to chyba najważniejsza część. Niektóre z nich są tak trudne, że pogrążony w osłupienie, a niektóre po prostu nie ma sensu. „Czy mój potencjalny szef – crazy” – myślisz, kiedy dowiesz się o swoje ulubione kolory. Ale nie wyciągać takie wnioski! Fakt, że zostaniesz zapytany w wywiadzie o hobby i zainteresowania, jak również niektóre pozornie drobny szczegół swojego życia, jest zainteresowanie wam przez pracodawcę, a jego pragnienie, aby znaleźć dobrego pracownika. Cóż, kto może być lepszy niż kandydata?

load...

Najczęściej zadawane pytania na rozmowie

W celu uzyskania pożądanego pracy, musisz zrozumieć cel, dla którego pracodawcy zwykle zapytać o pewne rzeczy. W szczególności pytania o swoim ulubionym kolorze, ma na celu diagnozowania swoich cech osobowości: psychologowie już dawno udowodnione powiązanie różnych odcieniach i cech charakteru. Chociaż nie jest zbyt poważny temat takich badań, ponieważ już umieścić pewien błąd, i wszelkie rozsądny człowiek (a właściwie chcesz po prostu taki szef, prawda?), Jest oczywiste, że czarny i szary nie oznacza bierności i depresji w stu procent przypadków. Takie rzeczy nie mogą być głównym kryterium wyboru, ale mogą uzupełniać istniejący obraz.

Oraz dodatek ten był korzystny dla ciebie, musisz być dobrze przygotowany do odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Specjalnie wykonana z listy, a także kwestionowane w HR-menedżerów, jakie znaczenie jest osadzony w każdym z nich. Złap informacje z pierwszej ręki i wyciągnąć wnioski!

-Proszę opowiedzieć nam trochę o sobie

To pytanie jest często zaskoczony przez wielu konkurentów, i to jest naturalne, pytania otwarte zazwyczaj trudniejsze niż pytań z pytaniami zgodził-choice. Zgodnie z tym, jak reagować na to – jest również jasne. W ogóle, to pokazuje ustawienie priorytetów w życiu wnioskodawcy: tak się zdarzyło, że pierwsza rzeczą, ludzie mówią o najważniejszym dla siebie. Więc nie mów entuzjastycznie o męża i dzieci, prawdopodobnie dlatego, że pracodawca jest bardziej zainteresowany doświadczenia zawodowego i edukacji.

Jednak, aby powtórzyć to samo CV nie jest konieczne – to bezsensowne marnotrawstwo czasu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby, aby wyjaśnić, co pracodawca chce usłyszeć: opis niuanse profesjonalnej biografii lub opowiadania o swoich zewnętrznych interesów gospodarczych. W każdym razie, to dobry pomysł, aby skupić się na czymś ważnym dla przyszłej pracy, nawet jeśli to jest wspinaczka.

load...

-Co to jest powód, dla pozostawiając poprzednią pracę?

Twój pracodawca chce wiedzieć, co się nie podoba w starej pracy i czego można się spodziewać od nowa. Jeśli natychmiast zaczynają narzekać na jego dawnych współpracowników i szefa, pojawia się ryzyko bycia marką osobę zawsze dokuczliwy i kłótliwego, ale to nie jest najlepsza reputacja potencjalnego pracownika. Wystarczających powodów jest brak perspektyw zawodowych, rutynowe zadania, problemy ze starej lokalizacji i harmonogramu prac. To wszystko może okazać się przeszkodą dla kontynuacji współpracy. Jednak wybierając jedną z przyczyn, nie zapomnij, aby określić, że w nowym miejscu pracy jest wszystko w porządku, czy sens kilka zatrudnienia jest stracone.

-Powiedz nam o swoich zaletach?

Nie jest konieczne, aby porozmawiać o tym, jak abstrakcyjnie jesteś dobrym człowiekiem – pracodawca nie jest zainteresowany. Musi dowiedzieć się o cechach, które przede wszystkim niezbędne do efektywnego wykonywania obowiązków służbowych. Oczywiście, on rozumie, że wnioskodawca może kłamać, i przyjść i ozdobić wszystko. Dlatego tak ważne jest, aby potwierdzić swoje konkretne przykłady historię ze swojego życia i praktyk pracy. Stempel używania „towarzyski”, „dokładne”, „pracowity” nie jest zalecane – lepiej wyraźnie powiedzieć nam, jak dobrze można słuchać klienta i przekonać go, aby dokonać zakupu.

-Co słabości?

Jest przeciwny do poprzedniego pytania. Istnieją dwie skrajności w odpowiedzi do niego: prosta i szczera opowieść o wszystkich swoich wad (w tym, że zupa dusić nie wiem jak i ludzie zapominają szybko) i zwrotów w stylu: „Co masz na myśli, że nie ma wad” , O tak, jest nawet oklepane: „Jestem pracoholikiem.”

Wszystkie te opcje zwiększyć prawdopodobieństwo niepowodzenia w uzyskaniu miejsca. Jeśli chcesz interes pracodawcy, powiedz nam o swoim prawdziwym brakiem – „na ich korzyść” tego, czego nauczyli się walczyć, a nawet owinął Na przykład, nie lubi być zaangażowany w monotonnej i rutynowej pracy. Więc staramy się pracować na ciekawych i twórczych projektów, jak również jeszcze coś zrobić monotonne, znajdziesz to z pewnym zainteresowaniem i element gry.

Dlaczego chcesz pracować w tej pozycji i to jest z nami?

Pozornie czeka na rekrutację, które zaczynają się chwalić swoją firmę. Jednak nie wszystko jest takie proste: wspólne wyrażeń takich jak „Mam zainteresowany perspektyw zawodowych, organizacji stałej, wysokiej pensji,” nie tylko nie może pomóc, ale zrazić potencjalnym pracodawcą. A wszystko dlatego, że wydaje się, że recytować „poszarpaną” tekst z Internetu.

Należy dodać więcej swoistość w zaleceniach. Na przykład, powiedzmy „ciekawą pracę” i „Chcę zastosować moje doświadczenie i wiedzę gdzie to daje najlepsze rezultaty i będą bardzo mile widziane.” Tak naprawdę odpowiedzieć na pytanie zainteresowania rekrutację i jego jego kandydaturę.

-Czy obecnie inne oferty pracy?

Nieoczekiwane pytanie, a nawet trick. Jeśli odpowiedź jest taka, że ​​nie ma oferty, może sprawiać wrażenie, że nie są potrzebne, a jeśli powiesz, że wybory masz masę, wydaje się, że nawet ta praca nie trzeba. Więc co robić? Udział pozostałych zaproszeń na rozmowę kwalifikacyjną, ale skupić się na szczególnym zainteresowaniem w ten sposób: „W tej chwili jestem rozważa kilka możliwości zatrudnienia, ale twój jest najbardziej atrakcyjne i obiecujące dla mnie.”

-To twój wywiad sukcesy w innych firmach?

Sztuczka pytanie: pracodawca stara się zrozumieć, jak cenny jesteś ekspertem. Zgadzam się, to dobry strzał, najprawdopodobniej będzie to zainteresuje wielu, a zadanie – przekonać potencjalnego pracodawcę, że jesteś właśnie taki. Opowiedz nam o swoich sukcesach w tej dziedzinie, koncentrując się na tym, co właściwego specjalisty. Na niektóre błędy mogą być wymienione, ale nie powinny one być związane z faktem, że „bałagan”, a więc, na przykład, że stanowisko było nie do końca na swoim profilu lub niezadowolenia z warunków zatrudnienia.

-Co widzisz swoją pracę w ciągu pięciu lat?

Jak rekrutujący lubią nadużywać tego problemu! W istocie, to ma na celu zdiagnozowanie swoje nastawienie do życia: ile skupić się na sukces osobisty i zawodowy, jakiś kierunek działań jest priorytetem dla ciebie. Osoby bierne i pasywne wydają się powiedzieć, że nie wyobrażam sobie tak odległej perspektywy, często z naciskiem na rolę wydarzeń i przeznaczeniu. Aktywne i motywować powodzenie pracownik może łatwo powiedzieć, kim oni widzą siebie w ciągu pięciu lat. Nawiasem mówiąc, planowanie kariery w ogóle jest bardzo ważne, aby osiągnąć znaczące cele zawodowe, ponieważ ich produkcja – jest zrobić pierwszy krok w tym kierunku.

-Nie czy życiu osobistym kolidować z pracą?

Niestety, to pytanie jest często zadawane przez dziewczęta. Można, oczywiście, bardzo długa debata na temat dyskryminacji ze względu na płeć, ale pozostaje faktem, że dla kariery wielu kobiet jest mniejszy priorytet niż rodzina. A jeśli chodzi o nieregularnym dnia roboczego, długoterminowych lub długodystansowych wypraw, ciągłe podróże, nie każda dziewczyna zgodzi się na to, zwłaszcza jeśli ona ma rodzinę.

Z reguły uzasadniona pracodawca natychmiast określone w wymaganiach dla potencjalnych pracowników podobnych przedmiotów – przynajmniej te odnoszące się do bezpośredniego charakteru pracy. Ale istnieją firmy, które starają się obejść prawo podstępem i siły robotników, by nie mieć dzieci w każdym określonym czasie, nie rób z urlopu macierzyńskiego, zwolnienia lekarskiego do opieki nad dziećmi itp … błądzą podobne pytania w wywiadzie na temat położenia pozornie neutralnego. Dlatego słysząc coś takiego, myśleć i przyjrzeć się bliżej do struktury w tej spółce, czy nie było coś podejrzanego. W każdym razie wszystkie te roszczenia są nielegalne, a pracodawca, w razie potrzeby, mogą być pociągnięci do odpowiedzialności.

Kto może dać rady?

Na to pytanie konieczne jest gotowy, mimo że nie jest dość typowe dla kultury polskiej. Na Zachodzie istnieją żadne książki pracy – mają tylko wznowić, listy polecające i wznowić kontakty wymienione w poprzednich współpracowników i przełożonych. Jest zatem szczególnie ważne dla pokoju „rozstanie” z dawnego miejsca pracy.

Pożądane jest, aby byli gotowi odpowiedzieć na takie pytanie, więc najlepiej jest omówić z byłymi kolegami i menedżerów możliwość przedstawienia swoich potencjalnych kontaktowe pracodawców. Nieujawniania takich informacji może dać menedżerowi złych myśli, że nie masz pozytywną rekomendację, albo że masz brak doświadczenia.

-Co ty wynagrodzenie garnitur?

W Polsce kwestia pieniędzy jest zabronione, dlatego bardzo trudno jest zrobić dobre wrażenie podczas rozmowy o wnioskodawców domowych. Wszyscy wydają się ustawić sobie dobrą cenę i nieprzyzwoitych wulgarne i złe – jest nieopłacalna. Ale właściwy profesjonalny powinien być zawsze pożądanego poziomu płac – przynajmniej w przybliżeniu. Liczba ta jest sumą średniego wynagrodzenia pracowników organizacji, jak również dochód z takich specjalistów i podobnych szkoleń.

Jeśli wahasz się z ustanowieniem numerów, tu jest trochę rada: lepiej jest nieznacznie zawyżać poziom przewidywanego dochodu, niż lekceważyć, ponieważ „upadek” i zawsze masz czas do rokowań. Nie zapomnij, aby rozważyć opierając pracowników bonusy, takie jak składki na ubezpieczenie zdrowotne, kompensacji podróżować i innych świadczeń.

Co byś zmienił w nowe miejsce?

Problem z „podwójnym dnie”: z jednej strony, diagnozuje swoją świadomość spraw spółki, kultury korporacyjnej, a z drugiej strony, swoje inicjatywy i kreatywności na. Kiedy na nie odpowiedzieć, trzeba być bardzo ostrożnym. Jeśli jest coś, czego nie wiem, to lepiej wyjaśnić niektóre szczegóły z rekrutację przed odpowiedzieć na pytanie, w przeciwnym razie może się wydawać, że po prostu przerysować samą w sobie, niezależnie od zasadności zmian. Jest to również doskonała okazja, aby wyrazić indywidualność i zrobić kilka ciekawych propozycji dotyczących potencjalnej pracy.

-Co jest Twój stosunek do życia: jakie trudności widzisz w nim, i jak sobie z nimi radzić?

Bardzo dobre pytanie! Po pierwsze, pomaga pracodawca określić, jakiego rodzaju osoby przed nim jest „fighter” zawsze zepsuty mazgaj lub Niektórzy ludzie skarżą się na wielu trudności w życiu, brak pozytywnych chwilach gniewu i złej woli innych, fatalizmu. Mówi o pasywność, niepewności, nieufności wobec innych, pesymizm – w ogóle taki pracownik może zmniejszyć skuteczność procesu produkcyjnego.

Postępuj według sprzeczności: powiedz mi, że w życiu istnieją problemy, ale nie są nie do pokonania, a ich rozdzielczość daje napęd i energię. Dać pracodawcy do zrozumienia, że ​​w swojej opinii, człowiek jest twórcą własnego losu i kariery, a otaczające ludzie są zazwyczaj skłonni do współpracy i otwarte. Pozwoli to wykazać swoją aktywną postawę, odpowiedzialność, koncentrują się na sukces i osiągnięcia oraz zdolność do interakcji z innymi. Oczywiście, będziemy chcieli zatrudnić!

Czy możesz powiedzieć nam o swoich związkach zawodowych, które można wykorzystać w swoim nowym stanowisku?

To pytanie testuje swoją wartość jako profesjonalista. Każdy, kto pracował przez jakiś czas w danej branży, jakoś nabywa przydatnych kontaktów. Jeśli nie – to znaczy, że coś jest nie tak z człowiekiem, a jego skuteczność została podważona. On może nie być w stanie zorganizować niezbędne kanały dystrybucji, udzielania zezwoleń prawnych lub jakiekolwiek inne rzeczy niezbędne do pomyślnej realizacji projektów. Więc powiedzieć pracodawcy o jakie konkretne osoby mogą skontaktować i jak te połączenia mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów zawodowych.

-Jak można podnieść kwalifikacje zawodowe?

Pracodawca, w tym kontekście interesuje się dwóch rzeczy: aktywności i chęci do nauki. Jak wiadomo, nigdy prawdziwym profesjonalistą zatrzymuje uczenia się i jest w stanie to zrobić w trybie autonomicznym, bez presji ze strony rodziców, rówieśników i przełożonych. Dlatego poinformować potencjalnego szefa o tym, co kursy odchodzili, co seminariach uczestniczyli i co ostatnio czytanych czasopism profesjonalnych. Nie od razu wywierać presję na to, co lubisz zostaną przeszkoleni na koszt firmy: dobra firma jest gotowa dostarczyć takiej możliwości, ale twój szef może wydawać egoistyczne, a nawet trochę przestraszyć.

Co lubisz robić w wolnym czasie?

Wydawałoby się, że przy rozmowie o wolne stanowisko tutaj? Ale skąd! Chiefs wiele firm są teraz dość dobrze rozumiane przez fakt, że skuteczność aktywności zawodowej jest nierozerwalnie związana z tym, jacy ludzie są ich pracownicy. Ich zainteresowania i skłonności mogą szczerze wszystkie piękne słowa powiedzieć najważniejszą rzeczą o ich osobistych cech. Na przykład, człowiek, który rozwodzi ryb akwariowych, najprawdopodobniej, nie różni się kreatywność i stres tolerancji. Zawodnik, obronił pracę, na pewno ma poczucie celu, analityczny umysł i dbałością o szczegóły.

Więc nie wahaj się i opowiedz mi o swoim hobby w odpowiedzi na tak postawione pytanie. Oczywiście, to nie jest konieczne, aby skupić uwagę pracodawcy na fakt, że chcesz spędzić noc w klubach w towarzystwie swoich ulubionych koktajli. Ale niektóre interesujące i unbanal aktywność pozwoli przyciągnąć uwagę potencjalnego szefa.

-Nie masz jakieś pytania do nas?

Tam nie może być! Pytania do pracodawcy – jest kolejnym wskaźnikiem zainteresowanie i poziom myślenia. Ci, którzy nie dbają o niego (zazwyczaj kończy) etapu rozmów kwalifikacyjnych, ryzykują do „latać” z pracy, jak sklejki nad Paryżem. Więc, co warto zwrócić się do rozmówcy?

  • Pytania na temat samej pracy – wszystko, co odnosi się do obowiązków, głównych celów specjalnych projektów, kryteria do pracy. Nigdy nie należy wątpić, że to wynika z opisu stanowiska pracy, lub już zostało powiedziane – to lepiej wyjaśnić niejasności lub dwuznaczności. Na przykład, można zapytać: „Jakie będą główne priorytety w pracy na tym stanowisku w ciągu najbliższych sześciu miesięcy?” Albo „Dlaczego ta pozycja stała się zwolniło?”.
  • Kwestie związane z pomiarem wydajności, jego kryteria i metody badań. Masz wszystkie ważne informacje na ten temat, ale równie dobrze może okazać się, że pracownik będzie zobowiązany coś niesamowitego i niepojęte.
  • Pytania dotyczące organizacji firmy lub działu: kto będzie Twój bezpośredni przełożony, który dostarczy swój dział, jakie miejsce to posiada w spółce. Warto zapytać o najbardziej złożonych problemów stojących przed działem lub zespołem teraz – to daje dobre wyobrażenie o istocie pracy.
  • Pytania o swojej karierze na prawdopodobieństwo promocji, planów firmy, jej wzrost i rozwój. Można zapytać wywiad o swoich perspektywach kariery w organizacji, promocji pracowników wewnątrz firmy, a nawet post, można wziąć pięć lat lub tak po.
  • Pytania dotyczące możliwości. Zapytaj możliwość szkoleń, wyjazdów zagranicznych, szkolenia, poszerzając zakres swojej działalności poprzez realizację dodatkowych obowiązków – to wszystko może stać się jeszcze bardziej znaczący i miły bonus zamiast wynagrodzenia.

Zazwyczaj rozmowa jest ograniczona do tego zakresu zagadnień. Więc masz wszystkie klucze do zapewnienia, że ​​doskonale odpowiedzieć do nich i pojawiają się w najbardziej korzystnym świetle. Chcemy przypomnieć, że jest wart mniej leżeć i dać więcej konkretnych przykładów – jest zawsze pozytywny wpływ na pracodawcy. No i, oczywiście, powodzenia z wywiadu!

load...