Co jest steroidy przeciwzapalne?


Zawartość:

Każda Ludzkie zdrowie jest w ich rękach najbardziej. Co do zasady, na których życie jest prowadzone, jeżeli w odpowiednim czasie leczenie jest przeprowadzane, a zależy od tego jak wysoka jest jakość życia. Z tego samego tematu i obejmują leki. Dziś stało się kwestią obowiązku, aby móc zajmować się narkotykami. Przynajmniej przypisany do określonego zdarzenia.

load...

I tak dzisiaj omówimy jedną z grup leków. Nazywane są niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Poprzez Więcej informacji można najdokładniej zrozumieć, dlaczego potrzebujemy tych środków do kogo pokazać i jaki wpływ mają one na organizm człowieka.


Powrót do spisu treści

Rodzaje leków

Po pierwsze, pozwala zrozumieć, że tak samo jest to sterydy przeciwzapalne. Tak, pod tą nazwą nawiązuje do glikokortykosteroidów, które są produkowane w nadnerczy człowieka. Wszystkie przeciwzapalne leki steroidowe są podzielone na naturalnym (hydrokortyzon i kortyzon) i syntetycznych. Te ostatnie są z kolei podzielone na halogenowanych (betametazon, deksametazon i triamcynolon) i niefluorowcowany (metyloprednizolonu i prednizonem).

load...

Substancje te działają na poziomie wewnątrzkomórkową, podczas kontaktu z ludzkim DNA. Zdolność wywierać silny wpływ na wiele procesów zachodzących w organizmie. Wśród nich, węglowodany, tłuszcze, białka metabolizm, jak również inne procesy, takie jak metabolizm płynu i elektrolitów.

Sterydy przeciwzapalne mają antyalergiczne, przeciwzapalne i przeciwświądowe efekt. Środki z tej grupy są używane w leczeniu różnych chorób dermatologicznych. Należą do nich łuszczycę, egzemę, zapalenie skóry, opryszczka, nerwowa i kilka innych poważnych chorób. Dla tych celów, glikokortykosteroidy są zwykle wytwarzane w postaci maści, kremów, żeli. Trzeba wiedzieć, że ich używanie bez recepty nie może być i może być nawet niebezpieczne. Możliwe skutki uboczne, takie jak atrofia, trądziku i innych.


Powrót do spisu treści

Wpływ steroidów

Ponadto, glikokortykosteroidy są szeroko stosowane w okulistyce w leczeniu rozwiniętych form zapalenia spojówek, zapalenie tęczówki, ciała rzęskowego, zapalenie błony naczyniowej oka i innych. Tak więc steroidy są przeciwwskazane w ostrych chorób infekcyjnych oka.

Innym obszarem zastosowań – to Otorynolaryngologia. Leczone choroby, takie jak ostre zapalenie ucha środkowego (zarówno zewnętrzne i wewnętrzne), kanał wyprysk ucha, naczynioruchowego nieżytu nosa.

W uzupełnieniu do powyższego, glikokortykosteroidy są stosowane jako immunoregulacyjną, produkty zAntishock, jak również z innych powodów.

W ten sposób, zakres zastosowań steroidowych środków przeciwzapalnych jest raczej szerokie. Ale w tym samym czasie mają wąski obszar oddziaływania pod względem ich funkcji. W ostatnich latach zaczęto produkować nową generację leków, które są bardziej lojalni, ale nie mniej skuteczne. Niech dzisiejsza wiedza i nowe doświadczenie będzie przydatne dla dokładnego zrozumienia, co sterydy są i co oni czasem są niezbędne dla ludzkiego organizmu. Wiedza – jest siła i zdrowie. Powodzenia!

load...