Co jest potrzebne w samochodzie – listę najbardziej przydatnych rzeczy auto-Lady

Lubisz niespodzianki? Bolesnego niespodzianki? To jest tak samo!

Aby drobne awarie nie są złapać z zaskoczenia, trzeba przygotować się na spotkanie z nimi w góry. Dowolny – nawet krótka podróż samochodem – jest obarczona różnymi niespodziankami. Tak, trzeba zawsze być „w pełni uzbrojony”. Co powinno być w samochodzie?

load...

Standardowy zestaw kierowców

Dokumenty. Gdzie się bez nich obejść? Prawo jazdy, CTP polisa ubezpieczeniowa, zaświadczenie o rejestracji samochodu. Jeżeli samochód nie należy do Ciebie – nie zapomnij zabrać ze sobą pełnomocnictwa. Dokumenty te mogą wymagać żadnego policjanta ruchu drogowego. Koło zapasowe – „dokatka”. Jest to przydatne, jeśli przypadkowo przebić oponę. „Dokatka” mniejszy niż konwencjonalny napęd na koła i jest to możliwe tylko do centrum serwisowego lub garażu. A zwłaszcza nie przyspieszy out – maksymalną prędkość 80 km / h. Ale w sytuacji awaryjnej – niezastąpioną rzeczą.

Ale nie wystarczy mieć koło zapasowe – konieczne jest, że nie było jeszcze możliwość, aby go zainstalować. I za to, oczywiście, potrzebne są narzędzia. Upewnij się, że zawsze leżała w bagażniku pompy, klucz do kół i podnośnika. Mogą one również potrzebują inne narzędzia i środki w kasie – różne śrubokręty, klucze, nakrętki, liny, szczypce, druty itp Nie strzeli sobie tę głowę, to lepiej poprosić kogoś z „wykształceni” ludzie tworzą dla ciebie listę tego, co to jest, jaki rozmiar i ile niosą ze sobą „zaawansowanych” kierowców. Jeszcze lepiej, jeśli ktoś kupuje to wszystko dla was, i będzie łatwo czyścić w bagażniku i po prostu pamiętać, gdzie „to” jest.

Trójkąt ostrzegawczy i gaśnica. Cóż, nie ma nic do dyskusji – po prostu musi być. Po pierwsze, jest to wymagane przez przepisy i, w konsekwencji, ich obecność może sprawdzić policji drogowej. Jeśli nie mieliby w ogóle, można precyzyjnie i „zejść”. Trzeba się naprawdę „ekstra” pieniądze? Tak, nawet jeśli jest to – można je przeznaczyć na coś o wiele bardziej przyjemne. A po drugie, i gaśnica i trójkąt ostrzegawczy naprawdę potrzebują. Nigdy nie wiadomo, co dzieje się na drodze?

Lina holownicza. Oczywiście, musimy mieć nadzieję na najlepsze. Może okazać się, że kabel nie musisz się przydać. Tym bardziej, że w miarę upływu czasu wcześniej niezbędny element traci swoje znaczenie. Rzeczywiście, w większości przypadków, w przypadku uszkodzenia możliwe jest wezwać holownik. I żadnych problemów! Z drugiej strony, kabel nie zajmują dużo miejsca. Warto też rzucić w skrobak do butów, szczotki i kilka szmat. Niech kłamstwo. Następnie, o każdej porze roku będzie można oczyścić i przetrzeć przez okno swojego samochodu.

load...

Co jeszcze umieścić w samochodzie?

Co muszę mieć kierowca w samochodzie jeszcze? Na długich trasach może potrzebować pusty kanister, wąż i lejek. Mogą one pomóc jeśli „nagle” zabrakło paliwa. Kiedy do stacji benzynowej z dala – można zapytać benzynę od innych kierowców.

Opuszczenie domu przez długi czas, tak jak dzieje się wakacje, upewnij się, aby zarezerwować światła i drogowe, kierunkowskazy i stop sygnałów. Nawet jeśli nie wiesz, jak je zmienić. Będzie je zmienić w dowolnym sklepie, ale pożądany wzór nie może być.

Zasady określone, że każdy pojazd musi koniecznie być apteczka. I to jest – nie tylko formalnością. Są sytuacje, kiedy nie apteczka prostu nie może zrobić. Lepiej i łatwiej kupić gotowy. Pożądane jest, że w zestawie więcej leków. Zdrowie – to nie jest coś, na której należy oszczędzać. Pamiętaj, aby uzupełnić standardowy zestaw pierwszej pomocy „z ich” medycyny. Na przykład, „Ulubione” leki przeciwbólowe.

Nie przeszkadzają, a łagodny środek uspokajający – powiedzmy, waleriana – wiesz co czasami natknąć się na końcu alei! I prezerwatywy – nagle randka. Wiesz co zestaw kobiet różnią się od mężczyzn? To prawda – mężczyźni będzie kiedykolwiek znaleźć podpasek i tamponów, i kobiece, są one niezbędne. Kiedyś dokładnie chwalić dla dalekowzroczności.

Żeńskie cechy

Cóż, to jest jasne. Wszystkie te rzeczy muszą być koniecznie, że z każdej kierowców. Co jeszcze niesie ze sobą ostrożny auto-lady? Wiadomym jest, że logika kobiety różnią się od mężczyzn. Ponadto, co do zasady, kobiety są o wiele bardziej ostrożny i nienawidzę się w sytuacjach, kiedy czegoś brakuje. Samochód – drugi dom. I tak, jak w domu, wszystko powinno być wygodne, wszystko – „pod ręką”.

Oczywiście, w każdej maszynie musi być rodzajem „rezerwy awaryjnej” – NZ – które muszą być stale uzupełniane. Że nie powinno być włączone? Picie wody – jest to obowiązkowe. I pić, i umyć ręce i popić tabletkę – woda jest zawsze potrzebne. Ponadto, wybór – czekoladowe, krakersy, orzeszki, suszone owoce – którzy lubią bardziej. Ale niektóre akcje mają lepszy – wtedy nawet, jeśli masz gdzieś za późno, zawsze można znaleźć coś do jedzenia i nie chodzić cały dzień głodna.

Serwetki – alkohol, mokry, czyszczenie, higiena, itd. Powinny one być zawsze liczne i różne. Rzeczą absolutnie konieczne. Używaj chusteczek alkohol może dezynfekcji drobnych skaleczeń i ran. Wet przydatna, jeśli chcesz jeść w samochodzie. Szmatką, aby usunąć plamy pomoże zaoszczędzić swój ulubiony strój, gdyby okazało się niezbyt dokładne.

Ponadto bardzo mokrej chusteczki odświeżające w ciepło. Można również wcierać one torebkę i buty na zjazd „out”. Oczyszczanie tkanek twarzy przydatna dla długich podróży i higiena – jeśli zachodzi sytuacja „ze statku. – na piłkę” Oznacza to, że z pracy – na randkę. Nie przeszkadzają, a opakowanie jednorazowych chusteczek higienicznych.

Być może bardziej niż cokolwiek w samochodzie doznał ręką – wtedy brudzą się z czymś niezrozumiałym, przerwy paznokci … Aby tego uniknąć, nie jest możliwe .. I to jest prawidłowa – proszę. Najważniejsze, że mieliśmy wszystko, co potrzebne. W celu skorygowania manicure, zawsze muszą być z nimi: machnięcia zmywacz do paznokci, sama paznokci, pilnik, obcinacz do paznokci. W każdym razie, powinniśmy również mieć kleju klejenia paznokcie – nagle może wciąż być zapisany! Nie przeszkadzają, a także krem ​​do rąk.

Dobrze, aby takie sytuacje występują jak najrzadziej, wymagają rękawiczki. Wlać „nezamerzayku” lub oleju, aby wypełnić samochód i po prostu otworzyć bagażnik lub kaptur powinny być tylko w nich. Następnie są wszelkie szanse, aby uratować skórę dłoni miękka i gładka. I paznokcie są całe. Rzeczy są absolutnie niezbędne w „żeńskiej” samochód – zapasowe rajstopy. Lepiej jest, jeśli istnieją co najmniej dwie pary – jeden czarny, drugi – kaprala. I dlaczego oni zawsze spieszyć? Jasny paznokci polski – Jeśli masz bardzo „pechowy” dzień, i udało się przełamać i wymiana, gwóźdź zatrzyma „strzałka” i nie pozwolił jej na raczkować. Dezodoranty i szczoteczka do zębów – nagle musieli spędzić noc na imprezie. Wygodne wymienne buty – wysokie obcasy nie wykracza daleko.

Im bardziej zastrzeżone? Oczywiście, w naszym zmiennym klimacie w samochodzie jest lepiej radzić sobie z kilku rzeczy, „Zapis” w każdych warunkach pogodowych. Okulary przeciwsłoneczne i parasol powinien być w samochodzie przez cały czas. Ale stary ciepły płaszcz i koc, aby uchwycić, czy udać się w długą podróż. Zdarza się, że samochód będzie prysznicowa, kuchenka, oczywiście, nie działa, a ulica nie była jeszcze gorąca. A potem będzie ciebie i te rzeczy uratować.

Cóż, być może ostatnią – „ukryta”. W samochodzie musi być jakaś kwota pieniędzy. Ponadto lepiej różne nominały. Sytuacje są bardzo różne – czymś zapomniałeś wziąć pieniądze, a pilnie potrzebuje zatankować, a następnie zgubiony lub skradziony portfel. Ten „rezerwa”, aby pomóc w różnych sytuacjach. No, chyba, że ​​samochód jest w pełni wyposażony i gotowy na każdą sytuację – wszystko, czego potrzeba, aby podróż samochodem trzeba. Teraz jesteś prawie niemożliwe do zaskoczenia – na każdą okazję ma „odpowiednią reakcję”.

Chodźmy?

load...