Co jest najbardziej skuteczne usuwanie włosów – możemy wybrać najlepszą metodę

Zawartość:

Kobiety dążą do perfekcji. I tak to poszło. Kiedykolwiek od czasów starożytnych Greków i Kleopatra kobiet są wyczerpujące i bezlitosna wojna niepożądanej roślinności. Rzeczywiście, trudno jest polemizować z faktem, że wszelkie nogi będą wyglądać o wiele bardziej atrakcyjne, jeśli skóra na nich gładkie i miękkie. Co możemy powiedzieć o okolic bikini i pach! Neat, ogląda kobieta po prostu nie może sobie pozwolić na nieestetyczne kępki włosów wystaje. I niegrzeczny mały wąsik, który ozdobić.

load...

Tylko najbardziej gorzkie feministki żarliwych zwolenników naturalne, niech sami udać się do „naturalnej” postaci. Na szczęście, od czasów starożytnych Rzymian i Greków, wiele się zmieniło. Nauka i nowe technologie przychodzą z pomocą pań aspirujące do perfekcji. W konsekwencji, nowy, nowoczesne sposoby radzenia sobie z niechcianymi włosami. Co jest najbardziej skuteczne usuwanie włosów? Aby to zrozumieć, trzeba przynajmniej dowiedzieć się o wszystkich istniejących metod.

Przed rozpoczęciem rozmowy o sposobach depilacji, trzeba określić, jaka jest różnica między depilacji i depilacji. Paradoksalnie, wiele kobiet nadal mylić tych dwóch pojęć. Tak więc, usuwanie włosów – jest usunięcie tylko części włosów, który jest już na powierzchni. Część nasady pozostaje jednak nienaruszona. Z reguły usuwania włosów – to jest to, co możemy zrobić w domu – golić, leczenie różnych kremów do depilacji z użyciem wosku, etc.

Pozytywne aspekty takiego sposobu zwalczania niepożądanego wzrostu roślin – jest prosta i szybka. Negatyw – jest to, że włosy zaczynają rosnąć po krótkim czasie. Jest to zrozumiałe – wszak ta metoda pozwala na usunięcie tylko widoczną część, a żarówka włosy pozostaje nienaruszona i nadal funkcjonować.

Depilacja – radykalny zabieg, który wpływa nie tylko wał włosy, ale także do swoich korzeni i stopniowo je niszczy. Oczywiście, nie należy oczekiwać cudu i mamy nadzieję, że po pierwszym zabiegu można pozbyć się irytujących roślinności. Użyj wybraną trasą będzie miał dużo czasu. Ale po jakimś czasie zaczniesz dostrzegać, że włosy stają się cieńsze, bezbarwne i stopniowo znikają.

load...

Rodzaje depilacji

Cóż, po tym jak rozumieć pojęcie można rozszerzyć o metodach usuwania włosów, które istnieją dzisiaj. Można je podzielić na kilka grup – elektryczność, światło i enzymatyczne ultradźwiękowych depilacji. Rozważmy każdy z nich po kolei. Prawdopodobnie najstarszy i najbardziej zaufanych, ale także najbardziej bolesny sposób – jest elektroliza.

Istotą tej procedury jest bardzo prosty – skóry w miejscu wzrostu włosów jest przebita za pomocą cienkiej igły, przez który przepływa prąd elektryczny. To niszczy mieszki włosowe. Kilka procedury pozwalają, co do zasady, pozbyć się 95% roślinności. Ale nie wszyscy tak różowo – elektroliza istnieje wiele przeciwwskazań – na przykład, wszelkie uszkodzenia skóry, stymulator serca lub ciąży. Ponadto, jeśli masz wrażliwą skórę, to może być ze względu na spalanie, a nawet powstały blizny.

I jeszcze jedno – jeśli masz w ręce niedoszły profesjonalny, istnieje ryzyko, że włosy nie zniknie, a zaczną rosnąć w głąb skóry. I będzie to zgodzić, bardzo nieprzyjemne! W celu zabezpieczenia się przed różnymi kłopotami, zalecamy bardzo poważne podejście do wyboru wnętrza i nie napotkasz pierwszy. Procedura ta jest najlepiej wykonać jesienią lub zimą – tak można chronić uszkodzoną skórę przed nadmiernym promieniowaniem ultrafioletowym. Przed sesją nie zapomnieć wypić środek przeciwbólowy – pomoże to zmniejszyć dyskomfort.

Poniższa metoda – usuwanie włosów za pomocą fal świetlnych. Będzie pasować bardziej do ciemnych włosów. Svetoepilyatsiyu podzielony na laser i Fotoepilacja. Zgodnie z ogólną zasadą, w rzeczywistości, w innym przypadku wystarczy 4-6 zabiegów do 80%, aby pozbyć się nadmiaru roślinności. W pierwszym przypadku, promień lasera przenika przez skórę do mieszka włosowego i powoduje zniszczenie cebulki włosa. Po drugie – nie używać lasera oraz impulsy świetlne o różnych częstotliwościach. Metoda światło jest mniej bolesne niż elektrolizy.

Jednak ma on masę przeciwwskazań. To nadciśnienie, żylaki, opryszczka, choroba niedokrwienna serca, cukrzyca, choroby skóry i wielu innych problemów zdrowotnych. Ponadto leczone obszary mogą pozostać blizny lub zmiany pigmentacji. Dlatego pre-testing jest zalecane, aby przejść na małej powierzchni skóry.

Innym sposobem radzenia sobie z nadmiarem włosów – ultradźwiękowe usuwanie włosów. Jest on bardziej nadaje się do szarego, światła lub włosy mieszkowe włosy. Mieszki włosowe są niszczone w wyniku uderzenia specjalnych żeli i ultradźwięków. Główną wadą – jest to, że sposób może być stosowany tylko na małe obszary skóry. A potem – wcale. Na przykład, zabieg na okolice bikini nie jest zalecane. Oczywiście zwykle składa się z 7-11 procedur. Przepaść między nimi – miesiąc. W związku z tym efekt można obserwować nie wcześniej niż jeden rok. Ponadto, oprócz mieszków włosowych mogą być uszkodzone i komórki skóry, które są w bliskim sąsiedztwie. Procedura nie może odbywać się w czasie ciąży.

Innym sposobem na pozbycie się włosów – enzymu depilacji. To jest – jednym z najnowszych metod skutecznego usuwania włosów. Pierwszy kosmetyczka sprawia, że ​​zwykły woskowanie. Następnie nakłada się na skórę, są specjalne preparaty, które zawierają enzymy. Obszary przeznaczone do usuwania włosów, pokrywa termobandazhami i nagrzewaniem podczerwonym. Pod wpływem ciepła na enzymy wnikają mieszków włosowych w kanałach i zniszczyć mieszek. Po zabiegu skóra jest traktowana specjalnym mlekiem, który łagodzi zaczerwienienia, nawilża i spowalnia wzrost nowych włosów. Rozwiązanie to może być woskowane pod pachami, na linii nóg, rąk i bikini.

Po sesji, trzeba przestrzegać pewnych zasad – do końca bieżącego dnia Zabrania się zmoczyć obszar poddany działaniu, iw ciągu tygodnia trzeba chronić skórę przed promieniami UV. W przeciwnym razie mogą wystąpić ciemne plamy w leczonym obszarze. Sesja trwa około 45-50 minut. W celu uzyskania stabilnego efektu konieczne jest przekazać co najmniej siedem procedur. Innym ważnym – użycie chemicznych mogą powodować reakcje alergiczne. Dlatego ta metoda depilacji nie jest dla każdego.

Cóż, być może, ostatni sposób, w którym chciałbym mieszkać – Elos depilacji. Dla ciekawskich: Elos oznacza synergii elektro-optycznych. Stajesz się bardziej przejrzyste? Ta metoda może być przypisane do kombinacji. Został on opracowany i przetestowany przez izraelskich kosmetologów we współpracy z wiodącymi lekarzy i inżynierów. Elos nie jest jeszcze bardzo powszechne, a więc najwyraźniej jego cena może być mylące, bardzo, bardzo wiele. Jak to działa? Na włosowych bezpośrednio wpływa na dwa rodzaje energii – światła i bipolarnej częstotliwości radiowej.

Procedura jest niemal nie powoduje dyskomfortu. Tylko czasami można czuć lekkie mrowienie, który szybko przechodzi. Przekonanie niektórych kosmetologów, metoda ta pozwala bezpiecznie i trwale pozbyć się niechcianego owłosienia z każdego rodzaju – jasne i ciemne, twarde i pushkovyh – i każdy, nawet najbardziej delikatne obszary. Pełny kurs obejmuje 5-12 sesje należy powtarzać co 4-6 tygodnie. Liczba sesji zależy od koloru, grubości i włosów lokalizacji. Czas trwania leczenia – 10 minut do godzin, w zależności od powierzchni, która ma być leczona.


Jak wybrać „swoje” metody?

Na pewno już słyszeliście bardzo mieszane opinie o jednej i tej samej metody usuwania owłosienia z różnych ludzi. Nie myśl, że jesteś celowo stara się wprowadzać w błąd, „opowiadać” lub najemników motywy, starając się reklamować coś innego. Po prostu wszyscy ludzie – różne. I co działa na jedną, to jest przeciwwskazany drugiego. W jaki sposób można podjąć właściwą decyzję i nie zgubić?

Po pierwsze, istnieją ogólne wytyczne. Nie tak dawno temu, przeprowadzono badania, które pozwoliły na porównanie skuteczności różnych metod. Podczas swojego stanu kobiet w ciągu roku, stosując rodzaj depilacji badano. Stwierdzono, że najbardziej preferowaną metodą jest depilacja laserowa dla ciemnej i ciężkiej roślinności. O ile cienki, szary lub światła na charakter włosów najbardziej odpowiedni sposób za pomocą ultradźwięków.

Po drugie, nie powinniśmy zapominać, że przeciwwskazania do każdego rodzaju depilacji są:

  • Ciężkie cukrzyca;
  • Ostre lub przewlekłe choroby skóry;
  • Choroby bliznowca;
  • Choroby zakaźne i ostra forma opryszczka;
  • Choroby onkologiczne;
  • Nowotwory skóry;
  • Żylaki w miejscu procedury;
  • Choroba niedokrwienna serca;
  • Ciężkie nadciśnienie tętnicze.

Dlatego zanim zdecydujesz się na jednej lub drugiej procedury, nie leń się i skontaktować się z lekarzem. On daje rady oparte na stan skóry i włosów, a także ogólnego stanu zdrowia. Najważniejsze – to nie boli. A najbardziej skuteczne usuwanie włosów – to taki, który jest odpowiedni dla Ciebie i nie przynosi szkody.

Ale nawet jeśli znajdziesz się w tych lub innych przeciwwskazań – nie martw się. To absolutnie nie znaczy, że teraz trzeba iść „Kret”. Ponieważ oprócz depilacji – pamiętasz? – istnieje również depilacja. I wtedy na pewno będzie w stanie wykorzystać. Uwierz mi, jeśli chcesz, to nic nie może powstrzymać się być piękne!

load...