Co jeśli torturowany zgaga?

Zawartość:

I torturowany zgaga? Cóż, spieszę uspokoić cię – nie jesteś sam i ten problem jest nawiedzony przez tak wielu ludzi. Jednak łatwiej jest tym, na pewno nie będzie. Konieczne jest zatem podjęcie środków, które pomogą pozbyć się zgagi. A im szybciej to zrobisz, tym łatwiej będzie pokonać zgaga.

load...

Ile czasu i wysiłku trwa walka z zgaga, zależy od wielu czynników – ile czasu przykry zgaga, jak intensywny jest to, jak często i, co najważniejsze, jakie są powody, dla jego rozwoju. To właśnie w tych sprawach będziemy rozumieli w tym artykule. Ale należy pamiętać, że wszystkie te informacje w żadnym wypadku nie może zastąpić wizyty u lekarza-gastroenterologa.

Przyczyny zgaga

W celu skutecznego pozbycia zgaga, ważne jest, aby zrozumieć przyczynę jego wystąpienia. W niektórych przypadkach jest to tylko cechą organizmu, podczas gdy inni – zgaga wskazuje na obecność choroby. Następujące powody są najczęściej:

 • Choroby żołądka

Zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzód trawienny, zwłaszcza gdy kwasowość żołądka, w większości przypadków prowadzi do rozwoju zgaga. Najważniejszą leczeniu zgagi, w tym przypadku w celu zmniejszenia stężenia kwasu żołądkowego.

load...
 • Słaby zawór

Niektóre osoby, które oceniły tę fizjologiczna funkcja jest zbyt słaby zawór, który oddziela żołądek i przełyk. Jeśli zawór jest słaby, soków żołądkowych do przełyku przechodzi prawie bez przeszkód, powodując jej podrażnienie i, odpowiednio, zgaga.

 • Ciąża

Zbyt wiele kobiet po raz pierwszy w obliczu zgagi w czasie ciąży jest. Powód jest bardzo prosty – wszystkie hormony rozluźnić mięśnie gładkie ciała, w tym zawór jest osłabiona. A w dłuższej perspektywie jest macica popiera żołądka, co jest dodatkowym czynnikiem dla rozwoju zgaga.

 „Ambulans” z zgaga

Kiedy zaczyna zgaga, chcę się go pozbyć za wszelką cenę. Dlatego oferujemy Ci kilka receptur, które mogą być używane jako środki pierwszej pomocy. Są skuteczne, ale nie zapomnij – to nie jest lekarstwo, ale środek tymczasowy.

 • Surowe grochu

Mieszać w filiżance dwie łyżki grochu, wlać wrzącej wodzie i pozwolić pary przez około trzy godziny. Czujesz, że zaczyna zgaga? Zacznij żucia groszek – dwa-trzy grochu co pięć minut. Około pół godziny rekolekcje zgaga. Pozostałe parze groszek mogą być przechowywane przez około tydzień, ale tylko w lodówce.

 • Soki warzywne

Surowe ziemniaki, kapusta, ogórek – wycisnąć sok z 100 g dowolnego warzyw lubisz, a wypić jednym haustem, zawsze popijając szklanką zimnej wody. Po upływie około 15 minut, zgaga odwrót. Jednakże, w jego miejsce może przyjść kolejny atak – wzdęcia. Ale nie było nic do zrobienia – jak mówią, z dwojga złego należy wybrać mniejszą potrzebę.

 • Skorup

Jeśli często dręczony zgaga, zawsze w gotowości proszek skorupce. Przygotowanie go po prostu – zapalić na patelni dwie łyżki skorupki jaja, a następnie zmielić w młynku do kawy z na proszek. Zaczyna się zgaga – wystarczy jeść pół łyżeczki proszku i popić wodą. Nawiasem mówiąc, niektórzy ludzie pomagają proszku z pokruszonym kredą – wziąć pod uwagę.

 • Sól

W niektórych przypadkach, pozbyć się zgagi, można użyć najczęściej sól. Raz czujesz podejście zgaga natychmiast rassosite kilka ziarenek soli, sól sglotnite ślinę. Po około dwóch lub trzech minutach poczujesz się jak zgaga ustępuje. Jednak to działa tylko połowę czasu – czasami nie może być absolutnie przeciwny efekt. Dlatego obserwować jego reakcję, aby zobaczyć, czy ta metoda jest odpowiednia dla Ciebie.

 • Chłodna woda

Bardzo często, aby pozbyć się zgagi, można użyć … ochłodzenia czystą wodę. Wypić kilka łyków – i istnieje duże prawdopodobieństwo, że zgaga zniknie bez śladu. Jeśli w pierwszym nie pomagają – spróbuj eksperymentować z temperaturą wody. Ktoś pomaga bardziej zimną wodą, a ktoś wręcz przeciwnie, ciepły. Jednak efekt ten oznacza krótko – około dwóch do trzech godzin zgaga powróci.

Leczenie zgagi

Jeśli nie chcesz, aby stale zajmować się zgagi należy szukać pomocy u lekarza, gastroenterologa. Po pierwsze, tylko on może wiarygodnie ustalić przyczyn, które doprowadziły do ​​rozwoju zgaga. A po drugie, wybiorą najlepszą kurację. A w dodatku, można odwołać się do popularnych receptur, które w znacznym stopniu ułatwią walkę z zgaga. Ale nie zapomnij skonsultować się z lekarzem.

 • Owies ziarno

Owies – lojalnym sojusznikiem w walce z zgaga. I przygotowanie ratownik jest bardzo prosta – wypełnienie łyżka owsa łyżka pół szklanki letniej przegotowanej wody i pozostawić na noc. Rano, ostrożnie i powoli żuć namoczone ziarna owsa. Leczenie powinno trwać przez okres co najmniej trzech miesięcy – o rok, a nie myśleć o zgagę.

 • Gryka

Red-hot Patelnia, sauté pięć łyżek kaszy gryczanej w taki sposób, że nabył brązowy odcień. Następnie przechodzi przez udo mięso szlifierka i uzyskany proszek wprowadzano w szczelnie zamykanym naczyniu. Codziennie rano na czczo, 15 minut przed śniadaniem, jeść pół łyżeczki. Ulga przychodzi po dwóch dniach, ale leczenie nie kończy – powinien trwać co najmniej jeden miesiąc.

 • Sok z ziemniaków

Jeśli masz trochę wolnego czasu, można spróbować pozbyć się zgagi używając soku ziemniaczanego. Każdego ranka, wciśnij trzy łyżki soku i wypić go razem ze szklanką jasnej chłodnej wody. Po tygodniu, zwiększyć ilość soku o połowę – i nadal pić go przez kolejne trzy tygodnie. Miesiąc później, zgaga pójdzie w zapomnienie.

Proste zasady

W celu pozbycia się zgagi jak najszybciej, należy pamiętać, aby wykonać kilka prostych, ale bardzo ważnych zasad. Inaczej, wysokie ryzyko, że wszystkie twoje wysiłki pójdą na marne. Tak więc:

 • Posiłek

Państwo zabrania się przejadać! Żywieniowe można frakcja – w małych porcjach w przerwie między posiłkami. Przejadanie się w dużej mierze wywołuje zgagę, a dane te nie odzwierciedlają najbardziej korzystny sposób.

 • Pozycji leżącej

Należy zwrócić uwagę na to, jak śpisz – szef łóżku powinny być lekko uniesione. Sprawiają, że nie jest tak trudne – arkusz pod materac poduszki spod stóp koce łóżko lub książek. Nawiasem mówiąc, nie jest to zalecane, aby przejść do pierwszych 30 minut po posiłku – to zmniejszy prawdopodobieństwo wystąpienia zgagi w czasie.

 • Odzież

Możesz być zaskoczony, ale bardzo silne napady zgagi mogą wystąpić ze względu na zbyt ciasne lub naciskając na brzuch ubrań. Więc starają się unikać tych modeli, zwłaszcza po posiłkach.

Jeśli zastosujemy się do zaleceń lekarza, aby wziąć odpowiedzialność za proces leczenia i przestrzegania wszystkich zasad, wkrótce będziesz miał żadnego powodu, aby narzekać na fakt, że ponownie torturowany zgaga. Bądź zdrowa!

load...