Co jeśli skradzione numery z maszyny – krok po kroku

Wcześnie rano wychodzisz na dwór do swojego samochodu i uświadomić sobie, że coś jest nie tak … Dokładnie sprawdź samochód i ku swemu przerażeniu, można zauważyć, że nie ma tablic rejestracyjnych. Ale oni byli wczoraj w nocy! Pamiętasz dokładnie. I „ucieczki” sami nie mogli. Ukradł numery z maszyny – co zrobić w takiej sytuacji?

load...

Do kogo to może być konieczne? W niektórych odpowiedziach istnieje. Tradycyjnie, wszyscy złodzieje numerów samochodów można podzielić na cztery grupy. Grupa pierwsza – „kolektory-amatorów”. Są złodzieje „polowanie” na nietypowe, rzadkie, zwykle starszych, tablicy rejestracyjnej. Strzelać zwykle tylko jeden pokój, i robią to bardzo ostrożnie, uważając, aby nie uszkodzić.

„Zadziała”, kolektory wyraźnie wyobrazić los swojej tablicy rejestracyjnej. Najprawdopodobniej będzie on dołączyć do kolekcji z „kolektor”. Jednakże, istnieją inne opcje – może to być odsprzedawane lub wymieniony na inny egzemplarz. Najważniejsze jest to, że tego typu złodziei nie powróci swój numer telefonu w każdych okolicznościach.

Druga grupa – „złych sąsiadów”. Masz zwyczaj stawiania samochodu na każdej wolnej przestrzeni na podwórku bez obawy, że ktoś długo uważali go „ich”? A może niedawno ktoś rozpyla, przechodzi, i nawet nie przeprosić? Lub zablokowany swój samochód w wejściu do wejścia? Może umyć go obok placu zabaw?

Cóż … To jest prawdopodobne, że przyczyną kłopotów w tej swojej. Dość często kradzież tablic rejestracyjnych – to tylko „akt zemsty” ze strony swoich ulubionych sąsiadów. Typowo, „Avengers” wciąż odkręcić jeden lub dwa pokoje. A z samochodem nie ma wiele hałasu – może doprowadzić do uszkodzenia i zarysowania.

load...

Jaki los czeka numeru rejestracyjnego w takim przypadku? Istnieją różne opcje. Ktoś może opuścić pokój jako pamiątkę, a długie zimowe wieczory, aby je podziwiać, aby zapamiętać jego „szlachetny” akt delikatnie pocierając ręce z radości, że „Uel” jesteś tak cool. Inne – donesut je do najbliższego śmietnika. W każdym razie, prawie nikt nie rozpoznał w ustawie i zwrócić je do Ciebie. Więc w tym przypadku szansa, aby je z powrotem praktycznie żaden.

Trzecia grupa – „hakerów”. Wśród nich strzelać, co do zasady, oba numery. Obrócił się bardzo profesjonalnie i starannie. Pokoje wykorzystywane do celów przestępczych – samochód ze skradzionych numerów może być, na przykład, obrabować bank albo zapukać osoby. Można powiesić je na skradzionego samochodu i starają się wyprzedzać, a następnie sprzedać go itp Jest oczywiste, że są one mało prawdopodobne, aby czuć wyrzuty sumienia i decydują się na powrót skradzione z powrotem.

Czwarta grupa – ostatni. „Szantażyści”. Być może jest to jedyna opcja, że ​​masz wszelkie szanse, aby ich numery rejestracyjne do tyłu. Faktycznie, dla dobra wszystkich i pieszo. Usunięte tablice rejestracyjne znajdziesz notatkę z terminów spłaty. Jego wysokość i sposób szybkości transmisji i pieniędzy, w zależności od wyobraźni i chciwości oszustw. Iść czy nie w następstwie szantażystów – ty decydujesz.

Prowadzenie pojazdu bez tablic rejestracyjnych

Co zrobić, jeśli obie liczby są skradzione? Prowadzenie pojazdu bez tablic rejestracyjnych – całkiem poważne przestępstwo. A odpowiednia kara dla niego. W ostatnim czasie, podróż bez tablic rejestracyjnych „koszt” nieszczęsnego kierowcę zaledwie 500 rubli. To jest właśnie kwota grzywny została dostarczona przez kodeks wykroczeń administracyjnych Federacji Polskiej.

Jednak niedawno Sąd Najwyższy Plenum Polskiej Federacji wydał dekret, zgodnie z którym to nie ma znaczenia, jedno lub oba z numerem rejestracyjnym brakuje. Za jazdę bez tablic rejestracyjnych powinna zostać nałożona grzywna w wysokości 5000 rubli. I w niefortunnych okolicznościach może od razu. Na okres od jednego do trzech miesięcy. I to jest poważny. Co robić?

Być może, trzeba najpierw zrozumieć, czego nie robić. Zdecydowanie nie warto skusić kuszące oferty w Internecie, obiecując pozbyć się tego problemu „szybko i nie drogie w ogóle.” Należy pamiętać, że produkcja duplikatów tablic rejestracyjnych to działanie nielegalne. A karą za taki „ładny trick” jest na tyle poważna. Tylko dla instalacji „fałszywe” znaki, według tego samego kodeksu, może zostać ukarany grzywną do 2500 rubli.

Dobrze, jeśli zdecydujesz się na podróż samochodem z płytami fałszywy numer, – ale dlaczego, a następnie, aby je zainstalować? – jest prawdopodobne, aby stracić prawo jazdy. I dobrze, jeśli tylko przez sześć miesięcy! Ale to nie wszystko. Nieszczęsny właściciel samochodu może spotkać i karna. Zgodnie z artykułem 326 część 1 kodeksu karnego, fałszowanie tablicy rejestracyjnej państwowej podlega karze „grzywnie do osiemdziesięciu tysięcy rubli lub ograniczenia wolności na okres do dwóch lat, albo pozbawienia wolności do tego samego okresu.” Cóż, czy warto ryzykować go?

Co zrobić, jeśli tablice rejestracyjne zostały skradzione?

Krok pierwszy. Należy zwrócić się do policji i napisać oświadczenie o kradzieży tablic rejestracyjnych. Policjant będzie raport incydent i daje wpisu bilet. Będą rozpatrywane w ciągu 10 dni od aplikacji, a następnie uczyni to orzeczenie. Że w tym wyroku? Są dwie opcje. W pierwszym przypadku – jest to decyzja o wszczęcie postępowania karnego. W drugim – odmowa wszczęcia postępowania karnego. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem, to ty, a dostać się w ręce.

Krok drugi. Zdać otrzymania zawiadomienia, bez marnowania czasu, zadzwoń organ rejestrujący – Interdistrict rejestracyjny-Ezkamenatsionny policji ruchu drogowego. To właśnie tam zaangażowany wymianą tablic rejestracyjnych. Skontaktować się z pracownikami organizacji, czy trzeba wnieść decyzji o wszczęcie postępowania karnego. W niektórych urzędach wystarczy pokazać wpisu bilet. Jeśli nadal wymagane jest orzeczenie, będzie musiał czekać 10 dni – jeśli nie, można przejść bezpośrednio do organu rejestracyjnego.

Co muszę zabrać ze sobą?

Potrzebne będą:

  • Paszport;
  • Standardowa aplikacja próbki (można napisać na miejscu);
  • Dokument rejestracyjny pojazdu – PTS;
  • Kopia PTS;
  • Zaświadczenie o rejestracji pojazdu;
  • Polityka OC;
  • Prawo jazdy;
  • Przechodzą inspekcję;
  • Zaświadczenie lekarskie;
  • Pieniądze – pójdą do uiszczania opłat państwowych dla szatniami i TRP wymiana kuponu.

W każdym razie, zrobić kilka kserokopie wszystkich dokumentów.

Jeśli jedziesz przez pełnomocnika – i nie zapomnij wziąć. I nie musi być punktem, zgodnie z którym masz prawo do wprowadzania zmian w danych rejestracyjnych. Jeśli masz jeden z pokoi, to będzie konieczne, aby przejść. Około dwóch godzin po złożeniu dokumentów otrzymasz nowe numery i dokumentów na samochód, z późniejszymi zmianami.

Krok trzeci. Teraz trzeba zmienić kontrolę przejścia. Aby to zrobić, przejdź do stacji serwisowej. Nawiasem mówiąc, nie jest czymś, co i może potrzebować pomocy medycznej. Nie martw się, przejść przez wszystkie dozoru technicznego nie będzie miał procedurę. Trzeba będzie napisać aplikację, uiszczenia opłaty państwa i po prostu odebrać nową kartę. W tym przypadku ważność nowego biletu będzie taka sama jak w starym. I wreszcie – jest to konieczne w celu zastąpienia polisę. Tutaj wszystko zależy od firmy ubezpieczeniowej. Niektórzy po prostu wprowadzić zmiany do istniejących polityk, inni – dać nowe dowody.

Jak chronić się przed kradzieżą numerów?

Co do zasady, prowadzone przez gorzkie doświadczenie, kierowcy wolą podjąć pewne środki ostrożności i dbać wyprzedzeniem jak odwrócić szereg samochodzie nie było łatwe. Co stanie to zrobić? Po pierwsze, nie należy polegać na plastikowych ramek tablic rejestracyjnych. Wyciągnąć jeden numer – proste. A narzędzie nie jest wymagana, a czas to zajmie tylko kilka sekund. Dlaczego więc uprościć przestępców życie?

Znacznie bezpieczniejsze, jeśli tablicy rejestracyjnej będą mocowane za pomocą śrub lub wkrętów. Tutaj przynajmniej wymagać śrubokręta. A czas to procedura trwa kilka. Rzeczywiście, dość często podejmują tylko, że „zły kłamstwa” – czyli te numery, które są łatwiejsze do usunięcia. Być może najpewniejszym sposobem na utrzymanie pokoje – ma je naprawić za pomocą specjalnych nitów. Następnie w celu usunięcia ich potrzeby wiercenia ręcznego lub śrubokrętem. I pracy z takimi narzędziami wokół samochodu z pewnością przyciągnie uwagę.

Cóż, to wszystko. Wszystko cierpienie się skończy, a ty – szczęśliwym posiadaczem nowego pokoju. Teraz już wiesz dokładnie, co zrobić, jeśli skradzionych numerów do urządzenia. Przy odrobinie szczęścia, wszystkie „chodząc Hell” trwa jeden dzień. W przypadku niepowodzenia … niektórzy. Ale to nie jest tak straszne, prawda? Chociaż, oczywiście, lepiej jest zrobić to historia nie powtórzy się ponownie.

load...