Co jeśli mąż nie chce pracować?

Zawartość:

W nowoczesnym społeczeństwie, w którym rola mężczyzny jako żywiciela i dostawcy nie są jeszcze w pełni wypierał, istnieją sytuacje, gdy mąż nie działa. Lub, alternatywnie, często zmieniają miejsca pracy, które, oczywiście, również nie można uznać fakt stabilności rodziny. Rozwój tych cech systemu społecznego, jako nabycie kobietom równe prawa z mężczyznami i wzmocnienie roli kobiet na stanowiskach tradycyjnie męskich, doprowadziły do ​​tego, że piękne panie budować karierę i osiągnąć szczyt znaczenia społecznego jest znacznie łatwiej niż mężczyźni. Sytuacja, w której żona zarabia więcej niż jej mąż, nie wydaje się już coś z paradoksu. Ktoś już poważnie uważa, że ​​nadszedł czas, aby mówić o mężczyzn, jak utraconego członka społeczeństwa. A coraz więcej kobiet skarży się na forach: „Mój mąż nie chce działać!”

load...

Oczywiście, nie wszystko, co złe. Mężczyźni – warto połowa ludzkości i napisać je nie może w żadnym wypadku. Po tym wszystkim, bez nich nie możemy przetrwać: świat byłby nudny i szary. Tradycyjnie samo – od wieków – były to żywicieli rodziny i opiekunów. Zmiana jest trudna do jeszcze spojrzeć na silnej połowy ludzkości. Może dlatego pozostaje faktem, że jeśli mąż nie działa i przez długi czas nie mógł znaleźć nowe źródło dochodu, to jest bardzo możliwe pojawienie się problemów rodzinnych o charakterze krytycznym. Spróbujmy zrozumieć przyczyny, dzięki którym przedstawiciele silny połowa ludzkości wstąpienia w szeregi bezrobotnych.

Człowiek bez wynagrodzenia. Dlaczego?

W poszukiwaniu siebie … Jest to jeden z najczęstszych powodów, dlaczego mąż nie chcą pracować. On po prostu nie może znaleźć ofertę tak przynosi grosza w budżecie rodzinnym. Szeroki wybór, jak wiemy, często uniemożliwia sam fakt wyboru. Właśnie ze względu na ten człowiek jest często bardzo trudno znaleźć punkt przyłożenia sił. Dlatego często zdarza się, że mąż nie działa, jeśli praca nie odpowiada mu pod względem rozwoju osobistego i samorealizacji mężczyzn.

load...

Rutyna i nudny obowiązek może zabić ludzi w swój charakter twórczości. Brak dochodów nie pozwala im w pełni poczuć głową rodziny. Wszakże, zgodnie z człowiekiem, bez pieniędzy, w oczach jego stan gwałtownie spada. Wszystko to sprawia, że ​​wyglądają na coraz więcej nowych rodzajów pracy, odpowiadającej maksymalnej jego skłonności i upodobań. Ale, niestety, często proces ten jest znacznie opóźnione w czasie. Co jeśli mąż nie pracuje i jest nadal „poszukuje dla siebie”? W tym trudnym okresie, zadaniem tej inteligentnej żony i dziewczyny – nie „wyciąć” człowieka, nie krzycz na każdym rogu, że jej mąż nie chce pracować, a nie insynuować drugą połowę tego, że on – niebyt i przegrany.

Powinienem zrobić żonę w tym przypadku? Tak, oczywiście! Poprawnie wpisać te kobiety, które są w tym trudnym okresie może zapewnić bardzo chętnie i moralnego i materialnego wsparcia. Wiara i pragnienie lepszym stanie zrobić dosłownie cuda. Inspirowanie człowiek myślał, że jest pewny, aby znaleźć swoje miejsce w pełnej wir życia – i wkrótce, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wszystko zmieni się na lepsze.

Jeśli człowiek zwolniony z pracy, jak dostać się do jej mąż znowu działa

Zwolnienie nie zdarza się tak rzadko, jak można sobie wyobrazić. Zwłaszcza w okresie, który nazywany jest kryzys. Takie zwolnienie – silny cios psychikę i samopoczucie ludzi, nie wspominając fakt, że zmiana statusu społecznego doświadczony, zwykle bardzo bolesne. Niedawno, mężczyzna miał pracę, zrobił plany i doprowadzono do dochodu rodziny … A dzisiaj twój mąż nie działa i musiałem otworzyć drzwi centrum zatrudnienia. Być może ta sytuacja jest bardziej skomplikowana, gdy odpowiednia praca nie można znaleźć przez długi czas. Jeśli osoba, która jest używana do i lubi pracować, jest bez pracy, możemy mówić o zjawisku jako psychologicznej katastrofy.

Co jeśli mąż nie działa po redukcji? W tym przypadku, poprawne zachowanie kobiety zależy bardzo dużo, a czasami – i szczęśliwego życia rodzinnego jako całości. Przede wszystkim nie trzeba pomóc mężowi lub inny w poszukiwaniu nowego miejsca pracy – to jest możliwe, że te powody, będzie postrzegać jako silny cios dla jego ego. To ważne, aby dać czas, człowiek, aby odzyskać to, razem „przegrupować”.

I wszystkie muszą być skorygowane. Człowiek, który posiada specjalizację i doświadczenie, być pewny, aby znaleźć swoje miejsce pod słońcem. Brak presji psychologicznej na części, wspólny wyjazd na wakacje – i sprawa będzie koniecznie iść na drodze bardzo szybko.

Jeśli mężczyzna zarabia mniej niż kobiet, albo nie działa w ogóle

Jeżeli dochód jest mniejszy niż kwota człowiek, który przynosi kobiecie w banku piggy budżet rodziny – to jest chyba najtrudniejsze przypadki. Ale tu, jak mówią, są możliwe opcje. Mąż nie działa, co zrobić, aby jego żona? Jeśli uzna to głowa rodziny, niezależnie od swojego wkładu finansowego do wspólnej sprawy, to para, bez przesady można uznać za szczęśliwy. Ale w większości przypadków sytuacja jest dokładnie odwrotna.

Prawie każdy z nas w różnym stopniu, jesteśmy zakładnikami stereotypów narzuconych przez społeczeństwo. Jedna z nich mówi, że człowiek – zarabia i żywicielem rodziny, a to oznacza, że ​​musi zarobić. Jeśli sytuacja jest inna, człowiek automatycznie wpada w kategorii przegranych i przegranych (wszakże kobiety chcą zobaczyć w osobie jej wsparcia, a nie męża Freeloader). To z kolei prowadzi do wielu poważnych kompleksów odpowietrznik, który, niestety, o tym, kto jest następny. Że jest blisko do kobiety.

W rozwiązywaniu takich problemów może pomóc kompetentnego psychologa, który może dać parom sensownego praktyczne porady. W niektórych przypadkach, pomoc porady doświadczonych przyjaciół, którzy przeszli przez podobne testy. Ale w każdym przypadku konieczne jest, aby zebrać wszystkie siły i trzymać kogoś bliskiego, złowionych w depresji. Po prostu uwielbiam, dając mu do zrozumienia, że ​​jest najważniejszą osobą w swoim życiu. Nie jest źle by się stało, jeśli kobieta mężczyzna znajdzie użyteczną i ekscytujące hobby, które pozwala mu otworzyć się i samorealizacji. To nie jest zbędny chwalić przy każdej okazji, i nie bardzo znaczące. Jeśli człowiek czuje się na uboczu w sensie materialnym, wiary i wsparcie bliskich potrzebują go bardziej niż kiedykolwiek.

W każdym razie, wybór męskich technik ratowniczych bezowocne cierpienia psychiczne i niechciane tworzenia kompleksów zawsze jest kobieta, która jest blisko niego. Po tym wszystkim, tylko ona wie, jak ważne jest wsparcie w trudnych chwilach. Ważne jest, aby zawsze pamiętać, że razem można pokonać każdą przeciwność i kłopotów. A życie z pewnością zmieni się na lepsze.

Ale co, jeśli mąż nie chce pracować i nie czuję żadnych wyrzutów sumienia? Ważne jest, aby zrozumieć, że człowiek świadomie wybiera bierną rolę i doskonale sama czuje go w momencie, jak długo szlifować nieobecności w pracy w imię świetlanej przyszłości rodziny. A jeśli widzisz, że twój mąż nie zamierza wysyłać CV, ale po raz kolejny prosi o kieszonkowe, pomyśl o tym: jak naturalny zastanawiać, czy jest potrzebne? Po tym wszystkim, poślubiła mężczyznę, a nie sami FREELOADER, prawda?

load...