Co i jak można złagodzić ból hemoroidów po porodzie?

Wiele kobiet po pojawieniu się dziecka przed pytaniem, w jaki sposób złagodzić ból hemoroidów po porodzie. Istnieje wiele sposobów, aby zbliżyć się do rozwiązania tego problemu. Często z objawami hemoroidów kobieta stoi w czasie ciąży. Fakt ten jest spowodowany przez zmodyfikowanych procesów zachodzących w organizmie kobiety podczas ciąży. Rozwój choroby jest faworyzowany nieaktywną, siedzący tryb życia.

load...

Po urodzeniu, istnieje znaczne pogorszenie problemu hemoroidy.

Przyczyny hemoroidów i jej objawów

Zaostrzenie problemu po porodzie jest głównie spowodowany zmniejszeniem tonu i słabą perystaltyki jelit. Z tego powodu wcześniejszych przejawia się nieznacznie hemoroidy wzrosty wielkości i staje się stan zapalny.

Objawy hemoroidów:

 1. Uczucie ciężkości w okolicy odbytu.
 2. Uczucie ciała obcego w odbycie.
 3. Obecność krwi w stolcu.
 4. Swędzenie.
 5. Bolesne wypróżnianie.

load...

Na pierwszym objawem hemoroidów trzeba udać się do lekarza! Tylko lekarz będzie mógł dokonać właściwego planu leczenia i odebrać niezbędną dawkę leków. Istnieje kilka głównych typów leczenia hemoroidów: zachowawcze i chirurgiczne. Pierwsze środki przez wykorzystanie leków (maści, tabletki, czopki). Druga wymaga operacji usunięcia hemoroidów. Oczywiście, najprostszym i najmniej bolesny sposób jest do leczenia zachowawczego. Ale można znieczulić hemoroidy, i za pomocą narzędzi, które są sprzedawane w aptekach.

Obecnie istnieje ogromna liczba świec, maści, tabletki, które pomagają złagodzić ból tej patologii i przyspieszyć gojenie. Nie zapomnij o środkach zaradczych ludowych: są one dość skuteczne. Ponadto ważną rolę w leczeniu odgrywa odpowiedniej diety i specjalną dietę. Hemoroidy po porodzie może być duży problem.

Maść na łagodzenie bólu

Ogromny wybór miejscowo maści, aby pomóc uśmierzyć hemoroidy i przywrócić poczucie komfortu. Najpopularniejsze narzędzia są sprzedawane w każdej drogerii, łatwe w użyciu i dostępne dla wszystkich. Jednak przed ich zastosowaniem skonsultować się z ekspertem:

 1. Troksevazin. Najbezpieczniejsze maści do użytku zewnętrznego. Posiada minimum przeciwwskazań. Nie zaobserwowano negatywnego wpływu na karmiącej matki i dziecka. Venotoniziruyuschee ma działanie przeciwzapalne. Wzmacnia naczynia krwionośne. Zwiększa ton naczyń włosowatych. Po zastosowaniu bardzo szybko wchłania substancję czynną piorun wkraść zakażonego obszaru. Troxevasin zastosowano 2 razy dziennie (rano i wieczorem), delikatnie masując aż do całkowitego wchłonięcia leku. Okres stosowanie jest 5-7 dni.
 2. Gepatrombin G. Posiada antykoagulant i efekt anty-alergiczną. Najbardziej popularne maść, która pomaga złagodzić ból hemoroidy. To wspomaga gojenie uszkodzonych tkanek. Na rdzeń ma substancję heparyny, która jest bardzo szybko wchłaniany i zatęża w tkance podskórnej. To zapobiega rozwojowi stagnacji, tym samym przynosząc produkty rozkładu. Przed użyciem musi być przepłukany okolicy odbytu ciepłą wodą bez użycia mydła, żele do mycia. Następnie maść stosowany do obszaru dotkniętego 2-4 razy dziennie. Stosuje się w celu wyeliminowania dolegliwości bólowych. Jednakże, jeśli stan zapalny i ból jest zbyt silny, co zapobiega tarcie maść, to muszą być stosowane do gazę i nałożyć na obszarze zagrożonym.
 3. Wypukła (Ultra wcześniej). Z a składniki kompozycji, takie jak olej z wątroby rekina (30%) i chlorowodorek fenylefryny (2,5%), maści szybko łagodzi ból i pomaga w szybkim gojeniu hemoroidów. Podobnie jak w przypadku poprzednich sposób, przed nałożeniem odciążającego okolicy odbytu powinny być umyte. Lek jest stosowany 2-4 razy dziennie. Ponadto, efekt przeciwzapalny może być niemal natychmiast zaobserwować.
 4. Heparyna maść. Zawiera on w swoim rdzeniu substancję heparyny, która zmniejsza ból. To zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi. Nałożyć cienką warstwę kilka razy dziennie. Stosowanie leku nie należy wykonywać 6-7 dni dłużej. Reakcje alergiczne na niektóre składniki leku. Przed nałożeniem Obowiązkowa konsultacja ze specjalistą.
 5. Vishnevsky maść. Składa się z trzech głównych elementów: naturalne smoła, olej rycynowy, xeroform. Wspaniałe antyseptyczne posiadające funkcje znieczulających. Przy stosowaniu tworzy warstwę tłuszczową, tworząc efekt ocieplenia. Jeden z najbezpieczniejszych maści. Brak przeciwwskazań zarówno w okresie ciąży i po jej zakończeniu. Do celów stosowania maści, stosuje się go na pasie gazy i dołączyć do miejsca hemoroidy. Radzi sobie ze swoim zadaniem, przyspiesza regenerację komórek.

Przeciwbólowe świece

Oprócz maści, istnieje ogromna ilość świec, aby pomóc uśmierzyć hemoroidy. Nie są one mniej skuteczne i pomaga szybkie gojenie. Szczególnie dobre działanie mają świece gdy używany w połączeniu z maściami:

 1. Czopki z rokitnika zwyczajnego olej. Są to opcja najbardziej popularne. Ekstrakt z rokitnika zawiera wiele przydatnych i środków terapeutycznych, które pomogą nie tylko łagodzą ból, ale również doprowadzić do szybkiego gojenia. Najbezpieczniejsze środki mające zasadniczo żadnych przeciwwskazań. Wolno używać do karmienia.
 2. świece ulgę. Składa się on z oleju z wątroby rekina, fenylefryna, masło kakaowe, wazelina i siarczan cynku. Substancje czynne dotrzeć pioruna hemoroidy źródłowych, znieczulenie i pomoc w uzdrowieniu. Świece są wykorzystywane do 4 razy dziennie. Przed ich zastosowaniem należy zapoznać się, ponieważ nie mogą być reakcje alergiczne niektórych części składowych.
 3. Procto-glivenol. Czopki są na podstawie aktywnego składnika tribenozid i lidokainy. Zmniejsza nasilenie objawów hemoroidów (swędzenie, obrzęk skurcze). Dzięki lidokainy mieć szybszy początek działania przeciwbólowego. Zalecane przez 2 świece w nocy.

Wraz z leków złagodzić ból hemoroidy, należy stosować się do prawidłowego odżywiania.

Dieta na hemoroidy

Aby pozbyć się bólu hemoroidów po porodzie musi przestrzegać odpowiedniej diety.

Po pierwsze, kobieta powinna otrzymać dużą ilość błonnika. Po drugie, trzeba raz na zawsze zapomnieć o ostrych i tłustych, które tylko pogarsza sytuację i utrudnia proces gojenia. Konieczne jest to ryż i gryka, produkty mleczne. Konieczne jest, aby upewnić się, że jakość mleka kobiet karmiących piersią nie są gorsze. Lekarze pomogą przygotować plan posiłków, tak aby nie pogorszyć hemoroidów po porodzie.

Ważne jest, aby pamiętać, że leczenie takich poważnych chorób, takich jak hemoroidy, zwłaszcza po ciąży, należy skonsultować się z lekarzem. Tylko on może zrobić plan terapii i przepisać odpowiednie leki.

load...