Co dziecko dotyka klatki piersiowej?

Karmienie piersią – najbardziej naturalny proces, który można sobie wyobrazić. Jednak bardzo często karmiących twarz różne problemy. Jednym z tych problemów jest fakt, że dziecko bawi się z piersi. Po raz pierwszy moja matka dotyka ten proces, jednak stać się bardziej natarczywe niż gra z piersi, tym mniej jak kobieta.

load...

Newborn pipsqueak stopniowo poznaje świat, odkrywa, że ​​posiada uchwyt, uchwyt może dotykać żadnych przedmiotów, w tym i do piersi matki. Po całkiem sporo czasu, dziecko odkrywa, który obsługuje nie tylko może niczego dotykać, ale wystarczająco wytrwały interesuje obiektu. Więc nie przegap okazji i chwycić pierś mojej matki? Tu na tym etapie, że dziecko dotyka piersi nie powoduje niczego matki, ale uśmiechem czułością.

Jakiś czas później, młody badacz znajdzie nowy obiekt badań – sutki piersi mamy. Wszystkie dzieci, bez wyjątku, jak najbardziej, biorąc jeden sutek, zacznie skręcać w przeciwnych kierunkach sekundę. Czasem niemowlę skręca sutek dość wrażliwe, a nawet zranić kobietę. Wiele matek nie tłumią działania dziecka, ponieważ wierzą, że w ciągu sześciu miesięcy, dziecko niczego nie rozumieją. Oczywiście, można milczeć i cierpieć, ale sobie wyobrazić, jak wiele jest w stanie wykręcić sutek-letniego dziecka. I nie sądzę, że ten zwyczaj będzie przechodzić przez siebie. Mimo wszystko, jeśli dziecko nie było jasne, że moja matka boli i nie można zrobić tak, że nigdy nie wiadomo, i będzie nadal to samo.

Przy pierwszej próbie chwycić brodawki dziecka, zdjąć uchwyt, spojrzeć mu w oczy i spokojnej ale surowym głosem wytłumaczyć dziecku, że matka boli i że nie można zrobić. Oczywiście, że dziecko nie jest jeszcze w stanie zrozumieć sens swoich słów, ale dzieci są bardzo starannie odróżniać wszystkie odcienie tonu. Kid koniecznie zrozumieć, co mama niż – to nieszczęśliwy. Od pierwszej chwili, komunikacja między dzieckiem swoich działań i swojej odpowiedzi nie złapie zbyt. Ale z reguły 3 – 4 razy wystarczy. Jeśli dziecko nie reaguje na twoje słowa, to rzadko, ale zdarza się natychmiast po kropce zabrać skrzynię dziecka. Oczywiście, okruchy będą protestować i zły, ale trzeba jasno powiedzieć, że takie działanie jest nie do przyjęcia i nie będzie tolerować takiego zachowania. Wystarczy tylko jeden taki proces edukacji i dziecko nie wznowić próby szczypta mamę.

Jednak bardzo często, przestać grać z piersi w ciągu dnia, dziecko ciągnie skrzynię w nocy. Senny dziecko jest znacznie trudniejsze do opanowania. W celu uniknięcia takich przypadków, dając karmionego piersią dziecka w nocy, przykryć drugim ręcznikiem, pieluchy lub koszuli. Jeśli dostęp do brodawki nie będzie, okruchy nie być w stanie go chwycić.

load...

Niektóre matki mają do czynienia z dziwnym zachowaniem dzieci w wieku 8 – 10 miesięcy. Dziecko, bez wyraźnego powodu, zaczyna się palić, bić, a nawet gryźć pierś matki. Psychologów dziecięcych wyjaśnić to zachowanie przez fakt, że dziecko, jak podrosną, okresowo spróbować cechy pozwolił im prowadzić. W żadnym wypadku nie mogą być ignorowane jak zachowanie dziecka. Że nie możemy zrobić, należy natychmiast traktowane poważnie i wyjaśnić. Jeśli staramy się odnowić, natychmiast zabrać skrzynię dziecka, i dał mu do zrozumienia, że ​​jesteś obrażony.

Bardzo często dziecko bawi się z piersi matki, rozmawiając z nią, przynosi klatkę piersiową do swoich zabawek i innych rzeczy. Zwykle takie zachowanie jest charakterystyczne dla dzieciaków w wieku jednego. W rzeczywistości nie ma nic złego, to po prostu kolejny etap uprawy swoje okruszki. Ale nie koncentrują się na tych grach, a zwłaszcza do ich obsługi. Wystarczy spróbować delikatnie przesunąć uwagę dziecka do jakiejś innej, równie przydatnych ćwiczeń. W tym przypadku, jeśli po prostu zabrać ostro pierś dziecka, może się mylić i nawet obrażeni. Po tym wszystkim, dziecko szczerze wierzy, że piersi należy do niego.

Bardzo wiele dzieci za każdym razem, jak tylko matka jest w „strefie dostępu”, wspina rękę pod ubranie i sprawdza, czy przypadkiem dostał tam, gdzie – coś najmilszego piersi. Często ten zwyczaj jest jeszcze jakiś czas po dziecko odstawione od maciory. Pozbyć się tego nawyku może być tylko jeden sposób – za każdym razem, aby wytłumaczyć dziecku, że nie podoba, a jeśli to możliwe, staraj się nosić takie ubranie, które kolidują z dostępem do piersi.

Po roku ten problem, że dziecko jest ciągle dotykając piersi mogą nosić natury psychologicznej. Aby dowiedzieć się, trzeba określić, jaki cel dziecko dotyka klatki piersiowej. Jeżeli dziecko robi mama boli, albo bawi się z piersi, konieczne jest, aby odebrać mu to zrobić i wyjaśnić, dlaczego nie można zrobić. Kwestia ta zostanie omówiona nieco później.

Ale w tym przypadku, gdy dziecko dotknie klatki piersiowej, najwyraźniej szukając swoją uwagę i uczucia, należy zwrócić uwagę na jego związek z okruchów. Z reguły więc przyjście dzieci, które nie mają uczucia, miłości i uwagi wystarczająco matki. Może poszedł do pracy i usiadł spędzać mniej czasu w domu, czy może mieć kolejne dziecko, albo jesteś po prostu zmęczony cały dzień spędzony w stałych, ciągłych pracach wokół domu? Poprosić kogoś – członek rodziny pomóc w domu i spróbować przeprowadzić z dzieckiem trochę dłużej. Często go pocałować, przytulić, tulić – w tym wieku kontakt fizyczny odgrywa ważną rolę i jest niezbędne do prawidłowego i harmonijnego rozwoju okruchy.

W tym przypadku, jeśli pomaga w pracach domowych, nikt, zrobić wszystkie rzeczy razem ze swoim dzieckiem. W praktyce nie jest to takie trudne, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Gdy jesteś mycia naczyń lub przygotowuje się do jedzenia, dziecko będzie bawić się z entuzjazmem garnki i łyżki do karmienia lalki lub po prostu obserwować swoje działania. Ale najważniejsze, że dziecko poczuje stałej bliskości, a jego niepokój pierwszy, będzie znacznie mniejszy, a następnie całkowicie znikają.

Kolejna trudność przez moms trochę dorastali dzieci, do sytuacji, w której dziecko podczas posiłku zbieranie na piersi. Najczęściej jest to dlatego, że dziecko jest stosowana do klatki piersiowej zbyt często, właśnie tak, a nie dlatego, że był głodny. Oczywiście, matka powinna zatrzymać to zachowanie. Ale jak to zrobić?

Co najważniejsze, to powinny być zrozumiałe mamę, jest to, że takie zachowanie – jest przede wszystkim wynikiem ustalonych relacji między matką a dzieckiem. A problem relacji jest to, że w tandemie „matka – dziecko” wiodącą rolę do odegrania jako dziecko ponownie. Mama nie jest w stanie wpłynąć na zachowanie dziecka i jego zachowanie w jakikolwiek sposób.

W celu znormalizowania sytuacji, matka powinna dołożyć wszelkich starań w celu ustanowienia i stereotyp relacji z dzieckiem. Kobieta powinna uświadomić okruchy, że przepisy będą teraz go zainstalować i to sam. W żadnym wypadku nie powinno być dozwolone, nawet w grze, że dziecko należał do jej matki, a jego dzienny zabawka, która dodatkowo spełnia każdą jego zachciankę na pierwsze żądanie, a dokładnie – płacz.

Zbyt wiele matek umożliwić ich dziecko zrobić wszystko, argumentując. Że jest on zbyt mały i niczego nie rozumieją. Jednak prawie każda matka okresowo zauważa, że ​​z obcymi jej okruchy zachowuje się o wiele spokojniej. I mówi, że dziecko wie, że mama pozwala na to wszystko i nie określa żadnych ograniczeń. Jeśli pozwolisz sprawa ma swój bieg, a następnie około trzech lat, podczas tak zwanego „kryzysu trzech lat” Mamo ryzykuje niekontrolowanym dzieckiem, z którym nie będzie ona w stanie poradzić sobie ze wszystkimi ich pragnienia.

Z każdym problemem łatwiej walczyć tak długo, jak na początku. I to jest o wiele łatwiej po prostu karcić dziecko za to, co on bawi się z piersi matki niż w przyszłych psychologów dziecięcych starają się poprawić zachowanie. Mamy nadzieję, że zrozumienie masz z dzieckiem będzie idealny, a Twoje dziecko będzie zawsze cię zadowolić.

load...