Co do paszy sterylizowanego kota: właściwą dietę jako gwarancja długiej żywotności

Zawartość:

Zwierzęta, bez względu na to w jaki sposób inteligentny i najmądrzejszy mogą one wydają się nam, mimo wszystko, nie ludzie, ponieważ ich zachowanie jest zdominowany przez instynkt, wrodzonej natury przez wiele pokoleń temu. Zatem polegać na rozsądnym stosunku do żywienia kota nie jest szczególnie konieczne. Jeśli ona nie służy do jedzenia warzyw w jakiejkolwiek formie, to nie ilość perswazji, argumentacji i prośby nie będzie w stanie tego zmienić.

load...

Niektórzy hodowcy nazywają pewną drogę do wniesienia krnąbrny zwierzę, to znaczy, aby nie umieścić w misce z niczego, ale pomocny, myślisz produktów. Czasami ta metoda działa i głodny mruczy w końcu zaczyna jeść to, co ona oferuje mistrz. Ale wśród kotów są tak uparci ludzie, którzy spełniają prawdziwą bojkot znienawidzony żywności i nie dotykać go, pogrąża się w rozpaczy na całym jego cienkość i „naciskając na użalanie się nad sobą.”

Oczywiście winę nie jest na tym samym zwierzęciu. Tworzyli przyzwyczajenia i nawyki żywieniowe są całkowicie na nasze sumienie, mistrz. Rzeczywiście, część troskliwego i kompetentnego Cat Lady uważnie przeczytać zalecenia dotyczące sporządzania prawidłowej diety dla zwierząt i tak tych z małymi dziećmi z wielką przyjemnością, że pożera pasztet z gotowanych warzyw, a nie odmawiają zbóż i zup.

Ale zdarza się i tak, że gospodyni raz rozważać szczególnie w kwestii żywienia kotów i zrobić zdrowe posiłki dla nich. Jest o wiele łatwiej wlać do miski garść sklep spożywczy i wszystko zwierzęcia sated i jesteś wolny. Ten rodzaj żywności jest rzeczywiście bardzo łatwy w użyciu, chyba że jedzenie jest odebrał poprawnie i ma najwyższą klasę jakości. Można zmieniać suszenie mokrej konserw – najważniejsze, że oba an_3 zostały wyprodukowane przez tego samego producenta.

Dużo gorzej niż trzecia opcja, gdy kot po sterylizacji wolą żywić się „on, jeść, ale nie meow!”. W tym przypadku, gospodarze, zazwyczaj bez wahania postawiła miskę wszystko: Kiełbasa i ser skrawki, surowe i gotowane ryby, śmietana i tak dalej. A czasami „pet” pet sucha karma złej jakości. Dlaczego? Cóż, jest jak kot! Tak, mrucząc chrupie je z przyjemnością, ale nie wie, że wolałaby zjeść pyszne szkodliwych dodatków, a nie zrównoważony kompleks witamin. A wszyscy wiemy, więc niech nie ryzykować zdrowia zwierząt i karmić je losowo. Zwłaszcza jeśli chodzi o wartościach odżywczych sterylizowane koty.

load...

Cechy paszy przemysłu spożywczego

Jeśli nie planujemy uzyskanie potomstwo jego pitomitsy i zmęczony od domu „koncert” z wymogiem miłości, to najlepiej skonsultować się ze specjalistą zookliniku, gdzie przeszedł operację, która raz na zawsze pozbyć się uszy i nerwy ze smutnych dźwięków piskliwy i kot – od męka niezaspokojonego pożądania. Zgadzam się, że jest znacznie bardziej humanitarne niż rzeczy biedni pigułki hormonalne zwierzę, które powodują poważne choroby.

Ale nie wszyscy właściciele zdają sobie sprawę, że po tej manipulacji będą musieli zwrócić szczególną uwagę na dietę sterylizowane koty. Na pewno nie tylko spełnione, na przykład, mieć przyjaciół lub znajomych jest bardzo gruba buczenie. Nadwaga w słowach jest prosta: „Jałowa (wykastrowany) teraz zjada jak hipopotam i tuczu!”. Rzeczywiście, po operacji zwierzęta ze szczególnym zwróceniem uwagi na obecność w ich miskę. Dlaczego więc jest tak, że kot, zwykle zadowolić się małą porcją dwa razy dziennie, po sterylizacji nagle staje się żarłocznie chciwy do posiłku?

Cała sprawa jest już wspomniano instynkty. Zwierzęta są rozmieszczone tak, że główną przyjemność i sens ich istnienia się patrząc na jedzenie i prokreacji. Nawiasem mówiąc, że jesteśmy na nich są podobne, ale jako obdarzone inteligencją i nawet wtedy to było używane do opanowania go przez aspiracji przyrody (choć jest to bardzo trudne dla niektórych osób, aw wyjątkowych przypadkach nawet niemożliwe). Cóż, to tak sarkastyczny odwrót.

Dlatego pozbawienie koty możliwość spełnienia ich instynkt macierzyński, nie ma nic dziwnego, że po sterylizacji, wszystkie odsetki skupić się na jedzenie. Nawiasem mówiąc, uczucie sytości na większość z nich nie jest dostępna z powodu tych zwierząt zdrowych, mających na celu opróżnienia miski całkowicie, bez względu na to, jak wiele żywności nie leżał. I jednym z głównych gospodarzy błędów jest ciągłe wypełnienie wolnych dania karmy dla zwierząt domowych.

Aby to zrobić w każdym razie jest to niemożliwe, mimo wszystko, nie są zaznajomieni z poczuciem proporcji kotów, jest ostry przyrost wagi i otyłość powstaje zagrożenie. Dlatego jednym z pierwszych zasad organizacji żywienia zwierząt jest ścisłe przestrzeganie reżimu. Kochanie Kanał być dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Jeśli jest ona używana także na kolację, nie wyklucza ostro, że dzienne spożycie żywności, ale w tym przypadku, należy podzielić dzienną normę żywności trzykrotnie.

Nie wszyscy właściciele wiedzą i druga strona tego problemu, w którym kot jest stale prosi o jedzenie. Fakt, że jego jedzenie powinno być pożywne, wówczas Wąsaty Obzhorka czuć sytość, a nie spędzać większość czasu w pobliżu miski. W przypadku niskich kosztach przemysłowych, karmi, że producenci i sprzedawcy żywności dla urody zwany klasie ekonomicznej, liczyć na niezbędną ilość białka nie jest konieczne.

Zastanawiam się, co jesteśmy wezwani, aby zapisać? Na kosztach utrzymania zwierząt domowych? Ale nikt nie spierać się z faktem, że traktowanie jakości klasy ekonomicznej nie? I to na pewno wymaga zwierząt, które reklamy chęć karmić tanie jedzenie. Dlatego koty, którzy korzystają z takiej żywności, zawsze przedstawić uczucie głodu. Stąd wniosek: wybierać żywność dla swoich zwierząt w oparciu o żywienie dzieci. Nie gap się na piękne opakowania i dokładnie przeczytać drobnym drukiem, który podany jest na jej odwrocie.

Aby mieć wyobrażenie o składzie żywności oznaczonych „gospodarka”, „Premium” i „super-premium”, wystarczy porównać etykiety, co składa się z „petardy” w trzech proponowanych opcji. Dzięki czemu można szybko dostać się do źródła takiej oszczędności. Ponadto, nie wybierać żywność przemysłową opartą na białku ryb, ponieważ może to sprowokować zwierzęcia w procesy nowotworowe układu rozrodczego i pokarmowego.

Przemysłowej żywności ze specjalnym oznakowaniem

Teraz trzeba zapłacić jakąś uwagę do pasz oznaczone „Przeciw otyłości u kotów po sterylizacji.” Jest to także rodzaj sztuczki producentów. Po tym wszystkim, za wyższą cenę, po prostu dostać mniej kalorii. Oblicza się na gospodarzy, który nie może ograniczać zwiększony apetyt swojego zwierzaka lub pitomitsy i wystarczy umieścić go w misce z jedzeniem jest mniej niż zwykle. Ale w tym przypadku, wybór należy do ciebie, jak przebiegły i słodko mews żebracy mogą stopić żadnej sztywności.

Więc jeśli lubisz często wlać pitomitsy po sterylizacji krokiety jej ulubionym, w tym przypadku lepiej jest wybrać te, które zawierają mniej kalorii. Następnie zwierzę, i będziesz zadowolony. Po tym wszystkim, ulubiony zawsze trochę urocza suszenie bez większego uszczerbku na zdrowiu, a nie będziesz musiał ścigać wino ze względu na głodne oczy żałośnie miauczy żebraków.

Istnieje również specjalny pokarm zapobiegawcze w celu zapobieżenia od kotów sterelizovat i kotów kamicy moczowej. Z reguły są znacznie zredukowane fosfor i magnez, ale bardziej witaminy A, C i E. Istnieje opinia, że ​​choroba dotyka tylko mężczyzn, ale ci, którzy myślą tak są błędne. Chory i może meow żeńską połowę klasy, choć w łagodniejszej postaci cech konstrukcyjnych układu moczowo-płciowego.

Najczęściej „mochekamenka” występuje w tych kotów, które są karmione tanią paszę lub nieprawidłowo wybranych domowe jedzenie. Co do zasady, brak regularnego dostępu do świeżej wody, ryb i przemysłu spożywczego opartego na niej jako podstawowy diety – te czynniki prowokujące tej niebezpiecznej choroby. Po zabiegu usunięcia funkcji, aby kontynuować ten rodzaj kot jest mniej iść do toalety, więc miejsce stagnacji i forma kamieni. Jak go uniknąć?

Oddawanie moczu może stymulować dodatkowego płynu do wnętrza korpusu. Dlatego kot tak powinno być zawsze wolne ugasić pragnienie. Jeśli zauważysz, że nawet w obecności świeżej wody, ona rzadko napoje, spróbuj umieścić w misce już wstępnie nasączone żywności. Szczególnie ważne jest, aby przetestować tę metodę po sterylizacji. I, oczywiście, wolą wysokiej jakości paszy, ponieważ ich składowe substancje przyczyniają się do zakwaszania moczu, więc struwit (najczęstszy rodzaj kamienia) rozpuszcza się i nie zaszkodzić zwierzęciu.

Każdy wie, że lepiej jest zapobiegać chorobom niż leczyć. Więc zwrócić uwagę na branży żywieniowej do zapobiegania „mochekamenki”. Ale tylko z profilaktyki niż leczenia! Po tym wszystkim, nie trzeba kupować specjalne jedzenie diety lub lekarza, który jest droższy niż zwykle, dla kotów po sterylizacji w przypadku braku jakichkolwiek wskazań i patologii.

Naturalna dieta kotów pozbawiony funkcji

Według powszechnej opinii najlepszym pokarmem dla wszystkich członków klasy wąsatego meow jest ryba i jego pochodne. A niektórzy właściciele dać go bezpośrednio w surowej postaci, bez jakiejkolwiek obróbki cieplnej. Ale inni wolą mieszać gotowane morszczuka, mintaja i gromadnik z płatków owsianych, miło wiedzieć o tym, jak prawidłowo karmić swoje koty. Musisz natychmiast akcenty: podobne menu jest szkodliwe dla większości członków tej rodziny, a zwłaszcza po sterylizacji. Oto dlaczego.

Powstawanie kamieni w nerkach przyczynia fosfor, które mnożą się w rybach i magnezu, który jest bogaty w takie użyteczne dla ludzkiego płatków owsianych. Więc jeśli twój ulubiony jest nadal „siedzi” na podobnej diecie, natychmiast zmienić swoją dietę, aby następnie oglądać agonię zwierzęcia i nie angażować się w kosztowny i często nieefektywnego leczenia kamicy moczowej. Dlaczego więc dać pierwszeństwo do karmienia kotów wysterylizowanych naturalnej żywności?

Przede wszystkim, nigdy nie mieszać żywności przemysłowej i Naturalne przygotowane w domu. Jest to jedna z najważniejszych zasad sporządzania diety dla wszystkich buczenie, a nie tylko po sterylizacji. Jednakże, dotyczy to tylko suszenia, ale na mokro konserwy karmić kota jako odmiana całkowicie dopuszczalne. Ponieważ pitomitsy nadal jest drapieżnikiem dziecko, menu i konieczne jest, aby zorganizować odpowiednie. Dlatego ma skupić się na mięso, ale wybierać chude odmiany: kurczak, indyk, królik, wołowina.

Ważne minerały dla organizmu zwierzęcia znalezionego w podrobów z kurczaka. Jednak niedawno niektórzy eksperci ostrzegają ludzi od spożywania wątróbki drobiowej uprawianych w sprawie dodatków paszowych. Rzeczywiście, ponieważ ciało jest w rzeczywistości, jest to filtr łapie szkodliwych substancji. Zgadzam się z takimi argumentami, czy nie – zwłaszcza indywidualnym przypadku. Ale wcześniejsze zalecenia dotyczące sporządzania diety dla sterylizowanych kotów zawarte wątróbki, żołądki, język.

Wybierz serem i niskotłuszczowe jogurty, ale mleko, śmietana i kwaśna śmietana pitomitsy lepiej nie dać. Bardzo przydatny dla jej owsianki, zwłaszcza gryki i prosa. Można od czasu do czasu zaoferowania i płatki owsiane, ale nie zapomnij o zawierał magnez. Bardzo dobrze, jeśli przed i po sterylizacji, kot je tylko warzywa. Kapusta, buraki i marchew gotowana ona po prostu potrzebne do równowagi. Ale nie martw się, jeśli Twój ulubiony nie sprzyja menu roślinnego. Spróbuj przechytrzyć ją i przygotować pastę przegotowanej mięsa i warzyw. Może apetyczny aromat ulubionego wołowina zrobić kapryśna dama nawet jeść marchewki.

Produkty, które są niebezpieczne dla kotów pozbawionych płodności

Nie karmić sterylizowanego kota jedzenie do stolika. Może nie wiesz, ale kaczka jest ciałem, gęś, wieprzowina i jagnięcina, ze względu na zwiększoną tłuszczu, słabo wchłaniane przez organizm zwierzęcia. Nawiasem mówiąc, w celu uzyskania surowego mięsa jest możliwe, ale tylko po uprzednim zera. Ale para – bezpośrednia droga do zarażenia robakiem i innych nieprzyjemnych infekcji. Nie jest konieczne, aby nakarmić nucąc kości kurczaka, bo mogą utknąć w ustach lub gardle.

Niektóre rasy kotów są znane ze swoich dziwnych nawyków żywieniowych, tak często staramy się jeść słodyczy przez właściciela strony. Ale cukier jest bardzo szkodliwe dla nich, ponieważ osłabia układ odpornościowy i zakłóca metabolizm, co powoduje otyłość. Gotować wszystkie pokarmy, które będą karmić swoje Wąsaty kochanie, bez soli i innych przypraw – nie są trawione i są po prostu zdeponowane w organizmie, trzymając płyn. Ten kot po sterylizacji w ogóle nie do przyjęcia.

Różnych mięs, wędlin i mięs pieczonych całkowicie przeciwwskazane wokół miauczy rodziny. Pierwszy z nich cierpi na układ pokarmowy zwierząt. W mrucząc notatki letarg, matowa sierść, niezdrowy wygląd. Wszystko to stanowi naruszenie procesów metabolicznych w organizmie. Ziemniaki i fasoli, z wyjątkiem szparagów, może powodować wzdęcia i niestrawność, ponieważ odnoszą się one do kategorii produktów, które nie są wchłaniane przez organizm kotów.

Jeśli nagle Twój pitomitsy się rozstroju zdrowia w żadnym wypadku nie należy traktować jej leki dla ludzi na własne ryzyko. Lepiej od razu szukać pomocy u weterynarza i uzyskać specjalne leki. To samo odnosi się do witamin i minerałów, które są niezbędne dla kotów po sterylizacji. Powinny one być również stosowane wyłącznie po konsultacji ze specjalistą.

Jasne oczy, gęste włosy z charakterystycznym połyskiem zdrowych zębów bez blaszki – to wszystko mówi o dobro kotów i poprawnie odebrał diety. W celu określenia obecności lub braku nadmiaru masy nie będzie trudny. Wystarczy przesunąć w tył i boki pitomitsy strony, jeżeli żebra i kręgosłup może być odczuwalne łatwo, więc nie ma zagrożenia otyłością. Ale trzymać kota po sterylizacji w dobrej kondycji nie tylko poprzez kontrolowanie podaży.

Uzyskać inny zabawki dla zwierząt bawić się tak jak ty, a sam, a nie po prostu przerwać drzemkę z podejść do miski. Pamiętaj, że zdrowy i szczęśliwy wygląd dowolnego kota domowego jest całkowicie uzależniona od miłości właścicieli. Więc zawsze znaleźć czas, aby komunikować się z ulubionych, a następnie jedzenie nie będzie dla niej stanowić tylko cieszyć się życiem po sterylizacji.

load...