Co do karmienia chomika aby nie szkodzić?

Te małe śmieszne zwierzęta, które mieszczą się w dłoni, wiele z powodzeniem zastąpić zwykłe zwierzęta. Ale jego małe wymiary troski i uwagi wymagają one nie mniej niż, na przykład, kot lub pies. Ze względu na bardzo krótki czas życia chomików domu, właściciele starają się zapewnić im najlepsze warunki życia. W związku z tym pytanie, jak karmić chomika, jest dla nich nie będzie w stanie bezczynności.

load...

Jeśli w domu pojawił się przedstawiciel dużej armii zwierząt, to jesteś prawdopodobnie również zastanowić się, co karmić chomika. Warto więc dowiedzieć się, że Rada w tym zakresie lekarzy weterynarii, zoologów i doświadczeni właściciele chomików.

Podstawą diety

Danie główne na menu (chomików i innych gryzoni) – zboża: mieszanka ziaren i zbóż. Dać takiej żywności muszą codziennie w jednym lub dwóch karmień. Co powinno być zawarte w mieszance zbożowej dla chomika? Premiksy zazwyczaj zawierają pszenica, owies, nasiona słonecznika, orzechy (ziemne) i grochu. Oprócz tych podstawowych składników może być uzupełniony mieszaniną ziaren kukurydzy, prosa ziarna i trawy.

Dziennej normy mieszaniny zbożowej wynosi od jednego do trzech łyżeczki łóżka – zależy to od gatunku i rozmiaru chomika. Jeśli zwierzę zjada dwa razy dziennie, po czym ziarna powinny być częścią menu wieczorem, bo to o tej porze dnia jest zwierzę najbardziej aktywne.

Dodatkowe produkty obowiązkowe

Oprócz ziarna (sucha karma) w diecie musi zawierać chomika i soczyste żywności: warzywa, owoce i zioła. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie z tych produktów nadają się do domowego menu chomika. Dopuszczalne owoce i warzywa: marchew, ogórki, squash, buraki, squasha, kukurydza, jabłka, banany, gruszki, morele, brzoskwinie, truskawki, agrest, sałata, koperek, pietruszka, seler. Uzupełnienie soczysty menu chomika i świeżych liści koniczyny i mniszka lekarskiego i liści topoli, brzozy, gruszy, wiśni i jabłoni. Jednakże, biorąc pod uwagę wszystkie potrzeby produkty chomika w niewielkich ilościach jako użyteczny ale ograniczonych smakołyków.

load...

W dodatku do żywności roślinnej chomików potrzeb i białko zwierzęce. Co do karmienia chomika, w celu uzupełnienia jego dieta takiej żywności? Jako źródło białka chomika zwierząt należy zapewnić niskotłuszczowe gotowane mięso lub ryba, jajka i ser. Oprócz zwierzęcia łatwo znaleźć specjalne jedzenie przed owadami, które żywią ryb akwariowych i żółwi (motyle, koniki polne, mąkę i dżdżownice).

Dla prawidłowego metabolizmu, dobrego zdrowia i ładny wygląd chomików potrzebnych witamin. Być może jeden jedzenie, które karmić, zawiera wystarczającej ilości witamin, ale jeśli brakuje im włączyć suplementy witaminowe menu. Różnią się one pod względem składu i smaku, więc wybrać to, co jest najbardziej podobny swoim chomikiem.

Oprócz żywności zwierzę potrzebuje nawet w wodzie. Uważa się, że dla chomika wystarczającą ilość płynu, który otrzymuje z jedzeniem szkolnego. To prawda, ale woda nie zaszkodzi. Więc lepiej niech nam czystą i świeżą wodę do swojego chomika, a on sam decyduje, ile go potrzebowała. Nawiasem mówiąc, zwykle miska chomika można łatwo odwrócić, więc wyposażyć komórkowych specjalne poidła.

Do karmienia chomik chory lub młode zwierzęta mogą być wykorzystywane warzyw i mięsa żywności dla niemowląt, gotowane owsianka na wodzie lub namoczone w wodzie, zboża, oleju roślinnego.

Zabronione i niepożądane produkty

Wśród potencjalnie szkodliwe dla chomika produkty weterynaryjne obejmują:

 • Gotowe mieszanki paszowe dla ptaków;
 • Chleb i chleb;
 • Orzechów brazylijskich i żołędzi;
 • Ziemniaki persimmons;
 • Spada.

Lista jest oczywiście szkodliwe i zabronione produkty to w następujący sposób:

 • Przyprawy, cukier i sól;
 • Mleko, śmietana, śmietana i masło;
 • Kiełbasy wszelkiego rodzaju;
 • Owoce egzotyczne, melon i arbuz;
 • Cytrusy;
 • Makaronów i zbóż;
 • Miód i grzyby;
 • Wyroby cukiernicze;
 • Migdały, pestki moreli i wiśni;
 • Gałąź sosny;
 • Szczaw;
 • Kapusta, cebula i czosnek;
 • Wszelkich smażonych potraw.

Zasady żywienia

Oprócz znajomości dobrych i złych produktów, właściciele są zainteresowani i jak karmić chomika. Dlatego ważne jest nie tylko skład menu, ale także liczba różnych produktów, jak również ich stosunek w diecie. Oto kilka zaleceń w tym zakresie.

Podstawa porcja mieszaniny ziarnistej, która uzupełnia soczyste i białkowych produktów spożywczych. Owoce, warzywa i zioła – codziennie. Wszelkie pokarmy białkowe, czy to kurczak, ser, jogurt lub jajko, konieczne jest nie częściej dają chomika niż raz w tygodniu. Ponadto, lekarze weterynarii nie zalecamy mieszania różnych pokarmów białkowych w jednym karmienia dać tylko jeden produkt. W przeciwnym razie istnieje ryzyko prowokując chorobę nerek w swoim zwierzakiem.

Dieta w ciąży samic należy również różni się od codzienności. Na przykład, w białku zwierząt potrzebują więcej niż normalne chomików. Tak, i dać im niezbędną żywność częściej – dwa do trzech razy w tygodniu. Nawiasem mówiąc, chomiki kanibalizm osobliwe i bardzo często tylko kobiety jeść cały miot. Aby temu zapobiec, niektórzy hodowcy polecić tak często, jak to możliwe, aby nakarmić ciężarnych samic kurczaków. Ale taka obfita mięso dieta może prowadzić do odwrotnego rezultatu jeśli homyachiha „będą rozmawiać”. Aby zapobiec tego kłopoty weterynarze polecam, ciężarnych samic gamavit (raz dziennie przez trzy dni przed dostawą, 0,5 ml).

Sałata może sprowokować chomiki choroby nerek, więc muszą być podane co dzień. Orzechy w dużych ilościach są szkodliwe dla wątroby, więc karmią chomika potrzeba nie więcej niż dwa razy w tygodniu. Jedynymi orzechy, dla którego takie ograniczenie nie ma zastosowania – cedr.

Częste karmienie nasiona słonecznika zakłócają metabolizm. Ale dynia ma chomika złego nie spowoduje – tylko korzyści. Ponadto nasiona dyni chomik bardzo użyteczne nasiona ostu – poprawia pracę wątroby, wzrost i jakość wełny. Nasiona te muszą dać chomików łyżeczkę dziennie.

Pomimo faktu, że istnieją zasady chomików karmienia, doświadczeni właściciele uważają, że jedzenie w korycie powinien być stale. Po pierwsze, będzie okazją do zjedzenia chomika kiedy jest to konieczne (gdy jest naprawdę głodny), a po drugie, to uświadomić sobie naturalny instynkt chomiki zrobienia zapasów. Oraz w celu zróżnicowania wiertniczego chomika rutynowych życia w niewoli, można zmieszać z wypełniaczem lub paszę rozproszone na palecie. Następnie zwierzę będzie mógł spędzać dni w ekscytującym poszukiwaniu zatrudnienia i „zebranych” żywności. I nie będzie cierpieć na pytanie „jak często karmić chomika?” I wszyscy będą szczęśliwi.

load...