Co decyduje o wizerunku kobiet biznesu

Zawartość:

Jednym z głównych elementów, które tworzą obraz osoby działalności są: ubrania, fryzura, wysokiej jakości akcesoria, wizytówki i tak dalej. To właśnie te części ciała w naszym kraju jest zwyczajem, aby płacić dużo uwagi. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę kwestię, jaki powinien być wizerunek kobiety biznesu. Ale, jak widać, są to tylko zewnętrzne atrybuty, by tak rzec, ładny obrazek. Słowo „obraz” w tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza „obraz” i obejmuje znacznie szersze pojęcie niż tylko formalnym garnitur i stanu samochodów. Zdolność intelektualnej, postawa, styl komunikacji, mimika, gesty – bez tych elementów nie da się stworzyć wizerunek biznesu, ponieważ nie będzie kompletny i skończony.

load...

Oczywiście, zewnętrzna powłoka jest bardzo ważne, ponieważ opiera się na jej pierwsze wrażenie osoby. Ale w żadnym wypadku nie należy lekceważyć, a znaczenie zawartości wewnętrznego ukrytego pod pięknego obrazu. Zgadzam się, że błyskotliwa kariera jako biznesmen nie będzie w stanie zbudować jedynie poprzez powodzeniem wybrać ubrania i akcesoria. Oto wielka rola wiedzy, świadomości biznesowej i zdolności do szybkiego reagowania na tych lub innych momentach, zdolność do znalezienia wady, nawet w najbardziej beznadziejnych sytuacjach i wiele, wiele więcej. Dlatego pojęcie wizerunku biznesu w żadnym razie czysto cechy zewnętrzne nie mogą być ograniczone. Zwłaszcza jeśli chodzi o wizerunek współczesnej kobiety biznesu.

Tak, kobiety biznesu – Kim ona jest? Kto może być tzw, i jak osiągnąć taki stan? Czy trudno jest się „swojego” terytorium tradycyjnie męskiej, zdefiniowane przez takie zwięzłych słowach jak polityki i biznesu? Rzeczywiście, te z płci, którzy osiągnęli pewne szczyty kariery, w rzeczywistości doświadczony wszystkie „uroki” egzystencji we współczesnym świecie biznesu. To wygląda jak prawdziwa dama, jeszcze męski umysł i najwyższe osiągi – moc niewielu. Ale dzisiejsze kobiety biznesu nie tylko pracę, ale również połączyć karierę z rolą żony i matki!

Tylko niewielki procent z tych kobiet mówi, że są one radzenia sobie z trudnościami z łatwością. Ponieważ oprócz ogromnej liczby biznesu i cech osobistych, targach pracy w seks biznesie czy polityce, musi mieć najwyższy samoorganizację. Tylko to może przyczynić się do stworzenia równowagi w sferze osobistej i zawodowej.

Co trzeba wiedzieć i móc rozpocząć karierę?

Nowoczesna kobieta nie od razu się tak, jak widzimy je teraz z ekranów telewizyjnych i stron połysku. Jednak jest możliwość zorganizować swoje życie właściwie, aby przyzwyczaić się do samokontroli i dyscypliny odegrał bardzo ważną rolę w ich błyskotliwe kariery. Użyjmy swoich doświadczeń i spróbować zrozumieć, przynajmniej z grubsza, co trzeba wiedzieć i umieć na początku, aby rozpocząć działalność zawodową zakończyła się sukcesem, a jej dalszy rozwój nie jest długo czekać. Tak więc, nowoczesna kobieta biznesu dla skutecznego tworzenia obrazu w celu osiągnięcia pewnych szczyty kariery należy zwrócić uwagę na wiele rzeczy. Oto tylko kilka z najważniejszych.

load...
 1. Dowiedz się, jak napisać CV

  W celu uzyskania żądanej pozycji, należy dołożyć wszelkich starań i złożyć swoją kandydaturę w prawo. Jednym z pierwszych i najważniejszy krok w tym kierunku jest opracowanie CV. Internet jest pełen takich dokumentów przygotowanych próbek. Nie wszystkie z nich są prawdziwe, a w niektórych przypadkach zawierają wiele niepotrzebnych informacji. Należy zauważyć, że informacje o Tobie jako potencjalny pracownik powinien być precyzyjny i konkretny we wczesnych stadiach. Należy zwrócić szczególną uwagę na zdjęcie, który jest dołączony do podsumowania. Nawet na niego, należy sprawiać wrażenie człowieka poważnego i formalnych, więc nie zaniedbuj schludny fryzura, ścisłe garnitur i dyskretny makijaż.

 2. Ucz się języków obcych

  Nie bądź leniwy, aby kształcić się. Obecnie zapotrzebowanie świata biznesu są podwyższone. Aby im sprostać, biegłość w języku ojczystym, nawet w doskonałości, to nie wystarczy. Należy pamiętać, że czasami wakat Sekretarza zakłada znajomość języka obcego. Najczęściej jest to język angielski, podstawy, z których wielu z nas pamięta z czasów szkolnych i Instytutu. Starają się poprawić swoją podstawową wiedzę – to nie jest tak długa i trudna, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

 3. Dowiedz swój e-mail

  Nawet jeśli Twoja znajomość języka angielskiego są wciąż daleko od dopuszczalnego poziomu, należy dowiedzieć się, jak imię i nazwisko Twój adres e-mail jest poprawny. English litery powinny być wymawiane tak jak to robi cały cywilizowany świat. Wierz mi, ta umiejętność jest chyba najprostszy wszystkim, że nowoczesna kobieta znajdzie na swojej drodze do tworzenia własnego wizerunku firmy.

 4. Komputer mistrz

  Powinien nie tylko mieć możliwość wpisania tekstu lub do tworzenia tabel. Warto zwrócić uwagę na program, który może być przydatny w ich pracy. Pomoże to, po pierwsze, aby zaoszczędzić czas na przystosowanie się do nowej pozycji, a po drugie, ułatwić tworzenie reputacji doświadczonych profesjonalny. Tym bardziej, że różne rodzaje kursów dla rozwoju nowoczesnych programów komputerowych niezbędnych w dzisiejszych czasach jest mnóstwo. Nawet samodzielna praca w tym kierunku dla osoby uporczywe i celowe wystarczy czasami.

 5. Poznanie zasad sporządzania korespondencji biznesowej

  Nie skąpić na jakość papieru i kopert, bo to świadczy o twojej postawy wobec partnerów. Nie zapominaj, że szczegóły odbiorcy w liście biznesowej wskazane po prawej stronie. Istotą pytania powinny być przedstawione w sposób jasny i zwięzły sposób, jak to możliwe. Przybory nadawcy zawsze napisać na końcu listu, po lewej stronie.

Jak powinna wyglądać nowoczesna kobieta biznesu?

Zwróćmy się teraz do wyglądu, w rzeczywistości jest on przede wszystkim definiuje wizerunek kobiety biznesu. Dlaczego jest to tak ważne? Nie będzie to bardzo prosty przykład. Wyobraźmy sobie, że w przedniej części jesteś dwie książki, obie napisana w tym samym gatunku i są równie interesujące. Jedyną różnicą jest to, że okładka jednego z nich błyszczy i przyciąga do pięknych widoków, ale drugi lekko poobijany i wygląda razy dłużej odejmowanie. Oczywiście, wolisz odebrać książkę, która wygląda nowy, prawda?

Ta sama zasada działa w sprawach dotyczących stosunków handlowych. Po tym wszystkim, styl, w którym nosisz siebie i generuje tych wokół obrazu. Ale czy będzie on postrzegany jako obraz kobiety biznesu, w najmniejszym stopniu nie zależy na swój wygląd. Więc nie zaniedbywać dokładność, schludność, czystość, i przestrzegać kilku podstawowych zasad.

 1. Miej oko na stan rąk i paznokci

  Pamiętaj, że ręka kobiety biznesu jest tak samo ważna, jak makijaż, fryzura, ubranie lub buty. Zaniedbania lub brak manicure absolutnie niedozwolone i ważne powody takiego stanu paznokci po prostu nie mają. Dlatego też, pomimo zmęczenia, opieki gospodarstwa domowego, lub banalnej lenistwo, wyrobienia nawyku wiążących palców i zwrócenie należytej uwagi manicure. Uścisk dłoni, przekazanie dokumentów lub elementarny gest w celu skorygowania okularów lub włosy – wszystko to może zwrócić uwagę na swoje ręce. A najlepszy czas, aby zadbać o nich jako przyzwoity, niż później czuć zażenowania czy wstydu.

 2. Stosować odpowiednie strój biznesu

  Należy postępować zgodnie z dress code, który istnieje w firmie. Jeśli kobieta ma nosić spódnicę i kurtkę średniej długości, nie należy eksperymentować z zestawem spodni czy sukienki, nawet jeśli są one dobrze w biznesie stylu. Pamiętaj również, że rajstopy nowoczesna kobieta biznesu muszą nosić w każdych warunkach pogodowych, nawet w nieznośnie gorący letni dzień. Dlatego też buty, które ujawniają swoje palce, ma zastosowanie jedynie w wolnym czasie.

  A nawet jeśli się do pracy w kreatywnym zespole, dotyczy mody czy muzyki, to nie jest konieczne, aby przyjść do biura w podarte dżinsy. Oczywiście, garnitur, i to jest całkiem możliwe, trzeba zmienić na coś mniej formalnego, ale zaniedbania w żadnym wypadku nie są mile widziane.

 3. Zwróć uwagę na mimikę

  Twarzy kobiety biznesu wyrażenie musi zawsze być zgodne z każdej konkretnej sytuacji. Wiele osób wie, jak czasami nie tak łatwo zmienić przyjazną uśmiech na kamienną twarzą, aby przejść do ważnych negocjacji. Ale do opanowania tej sztuki jest to konieczne, ponieważ w przeciwnym razie istnieje ryzyko, aby stworzyć wrażenie siebie jako frywolnym osoby. Uciekania się do pomocy lustra i wypracować zmiana mimiki, zapewniając najwyższy stopień naturalności. Nie martw się, z czasem stać się nawykiem, a nie można mylić.

 4. Należy zwrócić uwagę na szczegóły

  Odnosi się to przede wszystkim do swoich akcesoriów biznesowych. Wrażenie zrobić na rozmowie kwalifikacyjnej, często staje się kluczowa dla uzyskania pracy. Nie zapominaj, że wygląd składa się z drobiazgami. Dlatego należy zwrócić uwagę na wybór akcesoriów, które powinny stworzyć odpowiedni obraz. Nie zapomnij o low-key eleganckiej biżuterii i zegarków.

Zadbaj też o czystości obuwia, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Nie oszczędzić pieniądze na zakup artykułów wysokiej jakości: długopisy, organizer, wizytowniki, portfela, i tak dalej. Pamiętaj, że prawidłowe wygląd działa dla Ciebie przed masz czasu, aby rozpocząć rozmowę z partnerem lub potencjalnego pracodawcy.

Co to znaczy grać według reguł?

Nowoczesna kobieta biznesu, który ma długie i skutecznie radzi sobie z rolą biznesmena lub polityka, dobrze zdaje sobie sprawę z niepisane zasady postępowania, które istnieją w kręgach biznesowych i politycznych. Ona dobrze wie, kiedy i jak to zrobić lub powiedzieć, aby nie umieścić swój wizerunek firmy w niebezpieczeństwie, a jedynie wzmocnić reputację. Oto kilka zasad, których należy przestrzegać, aby uniknąć w śmiesznej sytuacji.

 1. Nie bój się uściskami dłoni

  W dzisiejszym świecie biznesu jest akceptowane przedłużyć rękę podczas spotkań. Tradycja ta rozwinęła przez długi czas, nawet w czasach, gdy los kobiety były w domu, dzieci i życiu i działalności były głównie mężczyźni. Jednak dzisiaj, kiedy płeć piękna stały się pełnoprawnymi członkami społeczności biznesowej, tradycyjny uścisk nie straciło na znaczeniu. Dlatego, nauczyć się grać według obowiązujących przepisów, aby cię poważnie.

 2. Poczuj bezpłatne aktualizacje

  „Gdzie pan powiedział jest prawo Powtórz instytucja, proszę zająć?” – frazy tak, bizneswoman mówi, jeśli to konieczne, bez dalszego wahania. Po tym wszystkim, dokładność jest jedną z podstawowych zasad biznesu. Lepiej po prostu wyjaśnić jeden punkt lub inny, niż tracić cennego czasu na korygowanie brzydkie sytuacje. Nie trzeba się obawiać, że ta druga osoba myśli, że jesteś nieuważny, najprawdopodobniej, odda hołd odpowiedzialnego podejścia do rozwiązywania każde pytanie z Twojej strony.

 3. Jeśli jesteś późno, zrób to poprawnie

  Lepiej, oczywiście, nie mają takich nawyków. Po tym wszystkim, zdolność do prawidłowego zarządzania czasem – charakterystycznych dla nich właściwości, które powinna mieć każda kobieta biznesu. Jednak opóźnienia występują czasami w zupełnie nieprzewidywalne i poza naszą kontrolą. Ale co byś wtedy może powiedzieć w swojej obronie, ludzie natychmiast utworzyło postrzeganie Ciebie jako osobę, która nie jest odpowiedzialny za swoje słowa, a co za tym idzie, nie zasługuje na dużo zaufania. Aby uniknąć takich sytuacji, łamiąc starannie stworzony wizerunek swojej firmy, zawsze ostrzega o opóźnieniu. Wtedy nie trzeba usprawiedliwiać.

 4. Planuje zrobić

  Kobieta biznesu i prawdziwym profesjonalistą, a nigdy o niczym nie zapomnieć. A wiesz dlaczego? Nie, to nie jest wrodzoną zdolność do zapamiętywania informacji z fenomenalną precyzją. Chodzi o odpowiednich spraw planowania i przyzwyczajenia do zapisywania swoich adres, datę, numery telefonów i nazwiska niektórych osób, z którymi zaplanowano spotkania biznesowe dla następnego tygodnia lub miesiąca. Nie zaniedbuj tej reguły, a następnie można zarobić reputację nie tylko punktualny, ale także zwracać uwagę na innych. Może to również obejmować trzeba pamiętać o urodzinach swoich pracowników, zwłaszcza jeśli jest to twój podwładny.

 5. Kontaktować się

  Telefon komórkowy – prawdziwym wybawieniem dla kobiet biznesu. Przypomnijmy, słynny film o świecie mody z nieporównywalnym Meril Gazy i uroczej Enn Heteuey w główne role. Jest bardzo dobrze ilustruje, jak nowoczesna kobieta nie zaniedbywać reguły wszędzie i zawsze pod ręką komórkę, a tym samym skutecznie zrobieniu kariery. Firma nie może stanąć do gry „w chowanego”, więc być w zasięgu telefonu, nawet jeśli dzień pracy jest ponad i zbliża romantyczny weekend. Rzeczywiście, często zdarza się, że jedno nieodebrane połączenie w dniu roboczym jest w stanie zepsuć dokładnie zaplanowane tydzień pracy.

Cechy, które są niezbędne w świecie biznesu

Nowoczesne kobiety biznesu powinien nie tylko mieć pewną wiedzę i umiejętności, mieć odpowiedni wygląd i nawigacja w regułach świata biznesu, ale także szereg innych cech, bez której cała reszta nie pozwoli powiązać swój wizerunek z wizerunkiem firmy. Tak, są to umiejętności, które trzeba opanować, jeśli dążą do zdobycia statusu kobiet biznesmena z przyszłością:

 1. W stanie skupić

  I pereklyuchatsya.Konechno jednocześnie podjąć kilka rzeczy w jednym rzędzie – pomysł jest bardzo zły. To nie sprzyja koncentracji i wyniki tej pracy są zwykle mniej niż idealne. Ale monotonne zajęcie tylko jednej konkretnej kwestii przez dwie godziny (jeśli nie mówimy o negocjacjach biznesowych lub podpisywania ważnych umów) zmniejsza uwagę i wydajności pracy. Dlatego dla nowoczesnej kobiety biznesu zdolności do terminowego przełączyć swoją uwagę z jednego do drugiego problemu jest często nie mniej ważny niż umiejętność skupić.

 2. Trzymaj język za zębami

  Zasada ta odnosi się do wielkości pensji, a do innego biurowych plotek. Biznes kobieta zbyt wiele szacunku dla ich czas i ich reputacji spędzić pierwszą z ryzykiem utraty drugi udział w dyskusji o wątpliwej perswazji. Ale wielkość zarobków powinny być trzymane w tajemnicy, choćby dlatego, że będzie to zaoszczędzić jak zawiść i gloating ze strony współpracowników i podwładnych. To straszne wyobrazić konsekwencje dla kariery w przypadku, gdy wysokość pensji kogoś z personelu używa jako argumentu przez rozmowy z kierownictwem rewizji własnego wynagrodzenia.

 3. Naucz się relaksować

  Pamiętaj, sen, odpoczynek i pozostawić nowoczesnej kobiety biznesu potrzebne nie mniej niż jakąkolwiek inną osobę. A czasem nawet więcej, ponieważ kobieta biznesu zobowiązany jest zawsze w dobrym nastroju i być zdrowsze. Na depresję i choroby w pracach nad stworzeniem kariery nie mają czasu. Więc odpocząć swój mózg, aby przełączyć przemyślenia spraw biznesowych w rodzinie i osobisty. Nie przegap okazji, aby spędzić czas z rodziną i najbliższymi. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, aby utknąć na karierę i być w próżni, tracąc bliskich, przyjaciół i komunikację z dziećmi.

 4. Prawidłowo podkreślić kluczowe punkty i wybierz cele

  Nauczyć się wyrażać swoje pragnienia i jasno określić sposoby ich realizacji. Dotyczy to zarówno działalności i życiu osobistym. W każdej firmie istnieją możliwości rozwoju kariery, ważne jest, aby zrozumieć, ile czasu trzeba, aby osiągnąć pożądaną wysokość – rok lub dwa lub dziesięć. Zdecyduj sam, tym razem, a jeśli okaże się, że siedział w tym samym miejscu pracy bez znaczącej zmiany konieczne do refleksji na temat przyczyn. Być może linia zachowanie jest złe, czy jest tam jeszcze pewne problemy w firmie. Nie daj się nabrać i nie bój się zmian.

Nie można wykonać wszystkie powyższe do ostatecznej prawdy, i wierzyć, że stosując się do większości zasad, będzie mógł stać się prawdziwą kobietą biznesu lub polityk. Jest to tylko niewielka część tego, co musi być wizerunek kobiety biznesu. Każda z płci pięknej, dążąc do osiągnięcia sukcesu w biznesie czy polityce, trzeba najpierw być uczciwym wobec siebie i odpowiedzieć na pytanie, dlaczego to wszystko, czego potrzebujesz. Ambicja? Ambitne plany? Pragnienie, aby zrobić coś komuś udowodnić? Lub chęć zgodne z pięknym błyszczącym zdjęciu?

I bez względu na odpowiedź, to nie zaoszczędzić od jasnego zrozumienia, jak poważne w świecie biznesu i polityki. Nie ma miejsce miękkość, sentymentalizm i wahanie. Kobiety muszą być gotowi być twardy, stanowczy i bezkompromisowy. I stale pracować nad sobą, aby rozwijać i doskonalić, bo w tym świecie konkurencji jest bardzo wysoka.

Należy również zauważyć, że nie bez pewnych wyrzeczeń. Niektóre z dzisiejszego biznesu pani nie mogła mieć dzieci, ktoś nie zorganizować swoje życie osobiste. Nie jest rzadkością, ponieważ ciężka praca nie pozostawia czasu na długie wakacje, a daje tylko krótkie wytchnienie. Dlatego, aby stać się nowoczesnym kobieta biznesu, aby być naprawdę gotowi do takiego rytmu życia i móc cieszyć się nim.

Ale jest jeszcze jeden ważny szczegół. Polega ona na tym, że kobiety, którym udało się stworzyć doskonałą wizerunek firmy, przede wszystkim prawidłowo wybranego dla siebie zakres i aktywność. Po tym wszystkim, jest to działalność, która przynosi największą satysfakcję, może być potężnym bodźcem dla rozwoju i wzrostu każdej osoby jako najwyższego kalibru zawodowego. Należy o tym pamiętać i idź do niego!

load...