Co dać kolega człowieka na jego urodziny: przyjazny i biznesowych prezenty

Zawartość:

Oczywiście, urodziny – jest ważnym i bardzo osobiste święto. Ponieważ wiąże się wiele dobrych wspomnień i magii, ponieważ pochodzi od dzieciństwa. Pamiętaj, co lody najsmaczniejsze? Co jada się w drodze do domu ze szkoły, a nawet dla pary z przyjacielem. I co dzień jest najlepszy? Oczywiście ten, który rozpoczął się z zapachem ciasta i naleśniki mojej matki, kontynuował pójście do parku lub filmu, a zakończył bajkę na noc. Dlatego obchody urodzin każdym wieku przyjął z nutką nostalgii, ponieważ daje nam chwilę dziecko, entuzjastyczny oczekiwania prezenty, gratulacje i pyszny tort ze świeczkami.

load...

Niezapomniane dni, kiedy wydaje się, że cały świat kręci się tylko wokół ciebie i nie ma nic ważniejszego niż wakacje na cześć swojego życia. I mężczyźni od najmłodszych miłości wiekowej czuć się w centrum uwagi, chociaż nie są one ujmowane w ich próżnych słabości. Ale my, kobiety, i tak wszyscy wiemy, bo ludzie otaczają nas każdego dnia w domu iw pracy. I czasami chcesz zobaczyć poważne odpowiednik tej samej psotny chłopiec od dzieciństwa, uczyć się, a jego oczy błyszczały z prawdziwej radości na jej widok ma go zaprezentować. Dlatego przy podejmowaniu decyzji co dać mężczyźnie kolega na rocznicę lub urodziny, w każdym razie nie gasić osobistą atmosferę wypoczynku, nie przechodzą przez, wysiadłem obowiązek, „gratulacje, życzę szczęścia i tak dalej. D.”.

Wręcz przeciwnie, wykazują należytą uwagę, a może nawet zorganizować z tej okazji z tortem zaskoczenia i gratulacje. Jeśli są w porządku z wyobraźni, dlaczego nie stać się matką chrzestną dni wróżka z zadatki animatora? Po tym wszystkim, człowiek jest trudno zaskoczyć nawet zaprojektować, ale nadal powszechne, bukiet kwiatów. Pozwól Sen i zastanawia pracy.

Nietrywialna prezent niespodzianka

Można pójść na amerykańskich gratulacje scenariuszy, dostosowując ją do wersji biurowej. Może ona składać się z następujących etapów:

load...
 1. Konieczne jest, aby negocjować z personelem i kucharz zaangażowany w pozdrowieniu, stworzenie fałszywego wrażenia na urodziny, że jego urodziny po prostu zapomniane. Lub ograniczyć krótkie powitanie formalne rano, składający się z kilku wspólnych fraz.
 2. Tymczasem w innej dziedzinie, takie jak sali konferencyjnej, nakryć do stołu do picia herbaty lub opcji snack jeśli etykieta biuro pozwala. Wszystko to, oczywiście, sekret życia.
 3. W porze lunchu lub na końcu bohater uroczystości dnia nazywa się szef „na dywanik” i wypada w święto na cześć jego urodzin. Być odpowiednie okrzyki w rodzaju: „Niespodzianka!”, Kwiaty, prezenty od gminy lub od każdego z jej członków, gratulacyjny wystąpień i pogodnym charakterze, jako „kontroli shot”, wyjście na urodziny.

Ten sposób powitania jest właściwe w przypadku, gdy średni wiek pracowników w firmie lub dziale pracowników nie przekracza 40-45 lat. Możliwe jest, że starsi ludzie zbyt chętnie biorą udział w takim powitaniem, czy chętnie je zdobyć. Ale wciąż ma szansę spotkanie z konserwatyzmu i braku zrozumienia, więc lepiej nie podejmować ryzyka i wdrożyć taki pomysł w młodym zespole.

Innym rodzajem niezwykłe prezenty dla wszystkich kobiet, niezależnie od wieku, może stać się popularna, bony. Zapewniają one możliwość dokonania zakupu w każdym sklepie i dostać dowolną usługę. Koszt tych certyfikatów może być dość wysoka, więc to jest normalne, czy powitanie zostać przekazany w imieniu całego zespołu. Jeśli kolega jest zainteresowany połowów, jest zapalonym maniakiem albo ma nawet jakąś znaną pasję dla ciebie, oddać mu zaświadczenie wakacje do nabycia w sklepie motywu.

Mężczyzna hazardzista będzie cieszył certyfikat dla ekstremalnej lekcji jazdy, jak i latania w tunelu aerodynamicznym, jazda quadem i tak dalej. Spokojniejsza kolega może być przedstawione jako dar do klasy mistrzowskiej w grze w bilard lub popularne teraz, curling lub squasha. Ważne w tym rozwiązaniu, gratulacje urodzinowe brać pod uwagę charakter człowieka i jego interesów.

Prezent dla przyjaciela, kolegi

Uważa się, że prezent musi być pracownikiem raczej formalny lub niewiążące, ale pokazać swoje uczucia do niego. Jest to uzasadnione, ale często zdarza się, że osoba, która działa już od jakiegoś czasu, jeśli nie staje się przyjacielem, dobrym przyjacielem. Jeśli twoje stosunki z kolegów są i co za prezent na urodziny może wykraczać poza ścisłym etykiety biznesowej, ale tylko w ramach dopuszczalnych norm dla tego produktu. Należy brać pod uwagę interesy i hobby urodzin.

Jeśli jest on zainteresowany w każdym rodzaju sportu, można bezpiecznie podać odpowiednie atrybuty: piłki nożnej, tenisa, rakieta okulary pływackie, zestaw opasek i opaski itp Jeśli kochasz muzykę i wiesz swoje preferencje, nie jest zbyt leniwy, aby szukać odpowiednich zbiorów piosenek i uzgodnień. Jeśli kierowca kolega może przedstawić uchwyt telefonu w samochodzie, mól książkowy podarować najnowsze wydanie ulubionego autora, pracoholik będzie zadowolony wszelkiego rodzaju organizer na papiery, pamiętniki i jakości markowe długopisy. Fani Feng Shui może dać jakąś symboliczną figurę lub figurkę, amatorskie produkcje sceniczne – opery okulary. Na ogół staram się pokazać wyobraźnię, wybierając darem koledzy słusznie za podtekstów społecznej.

Oficjalne prezenty i win-win

Zdarza się również, że związek z kolegą, człowiek nie wykracza poza czysto komunikacji biznesowej. Ale tu bez gratulacji nie. W tym przypadku elementy są prezentowane bez podtekstów, niezwykle przejrzysty charakter i nie wiążące.

Win-Win oficjalne prezenty:

 • Dysk flash USB;
 • Pamiątka anty-stres;
 • Materiały biurowe (high-end);
 • Biznes akcesoria (wizytówki, gospodynię, biznes notebook, i tak dalej itp..;
 • Nietypowe termos kubek;
 • Wersja urząd ekspresu do kawy i tak dalej.

Alternatywnie, znaleźć naturalny minerał birthstone męskiej urodziny, i przedstawił mu przycisku do papieru lub zestaw drobiazgów z tego minerału (o ile, oczywiście, nie jest to diament). W ten sposób można „upiec dwie pieczenie na jednym ogniu” na raz: taki dar nie jest poza zakresem etykiety biznesowej i służy jako dowód swojej szczerej uwagi na taki ważny dzień. Zgadzam się, że jest to proste, ale nie pozbawiony charakterystycznego elegancji ruchu.

Prezenty, nieodpowiednie dla kolegów

W etykiety biznesowej, istnieje szereg jawnych i ukrytych reguł. Odnoszą się one do tematu i relacji pomiędzy pracownikami, w szczególności, są przeciwnej płci. Aby uniknąć wpadnięcia w niezręcznej sytuacji sam i nie wkładać do niego urodzin, to należy rozumieć, że nie jest konieczne, aby dać bliźniemu.

 • Pierwszy na tej liście prezentów są tabu sztuk odzieży i akcesoriów osobistych. Na przykład, tie – jest całkowicie nie do przyjęcia jako WC poz prezent, jeśli jest przyznawana pracownicą, ponieważ sugeruje podpowiedź osobistej relacji.
 • Ponadto, nie dać prezentu urodzinowego męskich odpowiedników biżuterię. Chłopiec urodziny nie będzie zadowolony, jeśli żona stałaby się do zadawania pytań na temat jego wyglądu lub łańcuchy spinkami, nawet jeśli dar był pozbawiony podtekstów od dawcy.
 • Perfumy i produkty do pielęgnacji ciała nie są również odpowiednie prezent dla pracowników płci męskiej.
 • Wiele firm są zabronione alkoholu. Dlatego nie jest przekazanie męskich odpowiedników nawet roczniki, ale wciąż alkohol. Chłopiec urodziny po prostu nie wiem jak lepiej ukryć przed wszechwidzącego okiem szefa.
 • Dary tematy religijne, też, najlepiej jest pozostawić do wąskiego kręgu bliskich przyjaciół.
 • Śmieszne prezenty i niespodzianki humorystyczne powinny służyć z wielką ostrożnością, tak aby nie urazić dziecka urodziny i nie zepsuć jego nastrój w ciągu dnia. Zwłaszcza jeśli bohater okazji jest znacznie starszy niż ty wieku.

Nie być ślepy zaułek, decydując, co dać mężczyźnie kolegę, trzeba pamiętać o kilku prostych zasad, a następnie wybór byłby najlepszy.

Prezent dla mężczyzny, z którym rozwinęły się stosunki handlowe, nie powinny być bardzo drogie (jeśli nie jest to rocznica, oczywiście), ale nie wyglądają szczerze tanie. Przekazanie rzeczy powinny być w ramach etykiety biznesowej, nie naruszają pola osobistej przestrzeni intymnej człowieka. Towarzyszyć dawania prezentów nietrywialne życzenia, i masz gwarancję sukcesu.

load...