Climax: jego przyczyny, objawy, leczenie

Zawartość:

Hormony, hormony … Życie kobiety zaczyna się z nimi, a kończy się z nimi. Rozwój seksualna zaczyna się w łonie matki, a od 15 tygodni, można określić płeć płodu. Dalszy rozwój kobiet jest podzielony na kilka etapów. Każda z nich ma własną charakterystykę. Żaden z nich nie można nazwać proste. Ale fizjologiczny etap menopauzy jest najtrudniejsza.
Powrót do spisu treści

load...

Climax – podstawy

Powstaje pytanie: gdy wystąpi menopauza, leczenie jest konieczne?

Menopauza (klimakterium) może trwać bardzo długo (do 10 lat). Rozpoczyna się w większości przypadków po 40 latach. Ale może to być wcześnie lub późno (35-55). Zmiany hormonalne u kobiet prowadzi do stopniowego wymierania funkcji rozrodczych. Ten długi okres jest podzielone na 2 etapy. Jego faza pierwsza – menopauzą – charakteryzujące się tym, że czas trwania miesiączki i regularność zaczynają się zmieniać. Wydzielina może stać się bardzo rzadkie i bardzo obfite, a ich rytm niestabilny.

Postmenopauza – drugi etap menopauzy. W tym czasie aktywności hormonalnej jajników zanika, co miesiąc w pełni zakończony, a układ rozrodczy kobiet jest okres spoczynku fizjologicznego. Menopauza – niezbędny etap starzenia, które każda kobieta przeżywa na swój sposób. Kimś wyjątkowym zmiany w organizmie i nie występuje w umyśle, a ktoś pojawia się zespół objawów, zwany syndrom menopauza.


Powrót do spisu treści

Menopauza: przyczyny i konsekwencje

Od około 35 lat ilość estrogenu (hormonu, który jest potrzebny do wystąpienia miesiączki i ciąży) i progesteronu zaczyna się systematycznie zmniejszać. I spada aż miesiąc nie jest całkowicie przestanie, a funkcja reprodukcyjna kobiet nie zgaśnie. Ponieważ hormony są aktywnie zaangażowane w regulację różnych narządów i układów organizmu, dochodzi do tymczasowego zakłócenia w funkcjonowaniu organizmu, które muszą dostosować się do nowych warunków życia.

load...

Estrogen wpływa na funkcjonowanie serca, układu moczowo-płciowego, układu termoregulacji, stan kości, skóry i włosów. Na niedobór hormonu pojawić „awarii”, których nasilenie zależy od obecności czynników stresowych, obecność ostrych lub przewlekłych chorób, zaburzeń seksualnych lub psycho-emocjonalne. Żeńskich narządów płciowych przechodzi poważne zmiany strukturalne w dół do atrofii. I istnieje zapotrzebowanie na leczenie.

Jajniki stopniowo zmniejszają syntezę progesteronu i estrogenu. Ich waga jest zredukowana z 6-7 g do 4 g Ich pęcherzykowy jednostki stopniowo umiera, a naczynia są zastępowane przez tkankę łączną.

Kształt i waga macicy jest znacznie zmieniony w wyniku procesów zanikowych. Jej ściany są uszczelnione, cieńsze. Włókna mięśniowe są zastępowane przez tkankę włóknistą.

Już teraz krótsze i cieńsze są jajowody. Zupełnie atrofii rzęski na ich swobodnej krawędzi.

Błona śluzowa pochwy traci elastyczność. Zmniejszonej ilości kwasu mlekowego i syntezy glikogenu, co prowadzi do zmiany wartości pH w pochwie do kwaśnym środowisku obojętnym lub alkalicznym, który sprzyja wzrostowi drobnoustrojów patologicznych. Prowadzi to często do powstania zanikowego zapalenia pochwy i jej leczenia.
Powrót do spisu treści

Menopauza: Objawy

Regularność cyklu miesiączkowego podczas zespołem menopauzy zaczyna się zmieniać, nawet przed wystąpieniem menopauzy. Jego czas staje się dłuższy lub krótszy w porównaniu z poprzednim okresem. Często w tym czasie nie może być nieprawidłowe krwawienie z macicy, co wynika z naruszeniem syntezy ciałka żółtego i pęcherzyków. Krwawienie tego rodzaju są o różnej intensywności i czasu trwania. Czasami tak silny, że muszą one być leczone natychmiast, aby uniknąć wystąpienia zagrożenia dla życia kobiety. Plamienie może wystąpić w środku cyklu.

Obniżenie poziomu estrogenów powoduje suchość pochwy. Jej ściany tracą elastyczność, stają się cieńsze i zaczynają poświęcać coraz mniej tajemnicy. Sztywna i sucha pochwa może powodować dyskomfort podczas stosunku, jak iw życiu codziennym. Ten problem można uniknąć leczenia różnych świec i rozpuszczalne w wodzie środki smarujące.

Strata hormonów płciowych wpływa na napięcie mięśni pęcherza moczowego. W niektórych przypadkach, co znacznie zmniejsza, tak że tworzenie nietrzymanie moczu, co powoduje konieczność wkładki urologiczne.

Zmienny nastrój, słaba snu, drażliwość, zmęczenie, depresja, pocenie się, przyspieszone starzenie się skóry, bóle mięśni i stawów – tych satelitów menopauzy, których wystąpienie zależy od obniżonego poziomu hormonów płciowych. Ale najwcześniej i charakterystyczne objawy, które sugerują obecność klimakterium i jego nasilenia, są pływy. 75-85% populacji żeńskiej doświadczył czym jest gorąca.


Powrót do spisu treści

Menopauza: uderzenia gorąca

Fale zaczynają się pojawiać na 1-2 lata przed menopauzą. A czas trwania tego okresu może być od sześciu miesięcy do 15 lat. Przedłużająca charakter przypływów i ciężkie, wymagające specjalnego traktowania menopauzy występuje u kobiet ze sztucznymi (usunięciu jajników) lub na początku menopauzy.

Występowanie uderzeń gorąca związanych z faktem, że w kilka ciała endokrynologiczne podwzgórze-przysadka kobiety próbuje wymusić usunięcie braku estrogenów, powodując jajniki do produkcji hormonów płciowych. Estrogen bezpośredni wpływ na procesy termoregulacji w organizmie. Z brakiem hormonów w podwzgórzu przyjmuje fałszywe sygnały o przegrzaniem. A potem obejmuje mechanizmy ochrony i odprowadzania nadmiaru ciepła: przyspiesza bicie serca, naczyń krwionośnych, zaczyna pocenie się.

Włączenie tych mechanizmów ochronnych kobiety postrzegane jako nagłe uczucie ciepła. Wydaje się w piersi i fala wyrzuci na szyi, głowie, ramionach. Najczęściej objawy te pokryte górną część ciała. Ale czasami pływy mogą w pełni pokrywają całe ciało.

Czas trwania każdej dużej czasie odpływu od 10 sekund do kilkudziesięciu minut (mediana 4,3 minuty). Ich częstotliwość jest również zróżnicowana. Liczba uderzeń gorąca dziennie określa nasilenie klimakterium:

 • 1 stopień – proste: do 10 uderzeń gorąca bez zakłócania działania;
 • 2 stopnia – średnio 10-20 przypływ z kołatanie serca, ból w sercu, bóle głowy, zawroty głowy, obniżone zdolności do pracy;
 • Klasa 3 – ciężkie: ponad 20. Jednocześnie istnieją ataki osłabienie, nudności, szybkie i nierównego bicia serca, szybkiego wahania ciśnienia krwi, gorączka, utrata zdolności do pracy, a następnie przez rozległe zimne poty i dreszcze. W tym zespole, ciężkość leczeniu menopauzy jest koniecznością.

Powstają fale mogą nawet podczas snu. Uderzenia gorąca kobieta nie może zauważyć, ale uczucie chłodu, który występuje z powodu zimna i wilgotna potu powoduje jej obudzić. Częste ataki podczas snu prowadzą do jego rozpadu.


Powrót do spisu treści

Tides: wyzwalacz

Bardzo często pływy nie zaczynać od zera. Przyczyniają się one do powstawania z następujących czynników:

 • Źródła ciepła – suszarki do włosów, żelazka, kominki, piece;
 • Wysoka temperatura otoczenia: gorący pokój, sauna, prysznic, gorąca na ulicy;
 • Ostre i gorące jedzenie;
 • Gorące napoje;
 • Nadmierne spożycie cukru, kawy i alkoholu;
 • Palenia;
 • Neuropsychologiczne stanu (stres, niepokój).

Każda kobieta może nauczyć się kontrolować swoje uderzenia gorąca. Jest to konieczne do analizy ataków, określenie głównych czynników przyczyniających się do ich wyglądu i próby wyeliminowania wygląd tych powodów. Pytania, odpowiedzi na które pomogą kobietom, co następuje:

 1. Gdy (dzień lub noc) nastąpił atak?
 2. Jaki jest czas trwania i siła był?
 3. W jakim miejscu nadszedł przypływ? Czy istnieją dodatkowe źródła ciepła?
 4. Podobnie jak wielu przed, że palili (picia kawy)?
 5. Co w momencie ataku można pić ani jeść?
 6. Jaki stan emocjonalny byłaś? Być może to był stres lub zmęczenie?
 7. Co zrobić, aby złagodzić stan i czy środki te są skuteczne?

Powrót do spisu treści

Tides: zalecenia

Te ogólne wytyczne nie rozwiążą się same przypływy. Ale oni pomogą zmniejszyć ich częstotliwość i nasilenie.

 1. Przestrzegać zasad prawidłowego odżywiania. Ogranicz spożycie pikantny, słony, tłustych. Całe ziarna, świeże owoce i warzywa, produkty mleczne poprawić ogólny stan zdrowia, ponieważ Że zawiera wapń, magnez i włókna. A ich zużycie pomoże zmniejszyć uderzenia gorąca.
 2. Pij dużo wody (1,5-2 litry dziennie). Twoja strata płynu w tym okresie są ogromne i trzeba stale uzupełniać. Należy unikać nadmiernego kofeino- i napojów zawierających alkohol.
 3. Nawet jeśli nigdy nie poszedł do siłowni, teraz jest czas, aby pomyśleć o zwiększeniu aktywności fizycznej. Spacer spacer, więcej chodzić, korzystać ze schodów, gdy winda pracy. Samo ćwiczenie nie wpływa na pływy. Ale po 30 minutach ładowania znacząco zwiększyć swój nastrój. Oni pozbyć się depresji, lęku i stresu. Ponadto ćwiczenia pomagają w walce z osteoporozą i chorobami układu sercowo-naczyniowego.
 4. Powiedz „nie” sztuczne tkanki i pójść na ubrania z lnu, bawełny, wiskozy. Tkaniny syntetyczne słabo wchłaniają wilgoć i nieprzyjemny zapach potu pojawia się znacznie szybciej. Słaba wentylacja i ciepło powoduje przegrzanie i zwiększa liczbę ataków. Staraj się zachować otwarty szyi i nosić warstwowe stroje. Usunięcie jednej z górnych warstw, można uniknąć przypływ.
 5. Higiena osobista jest już normą dla ciebie życia. I starają się wziąć prysznic, co najmniej dwa razy dziennie. Zmniejszyć nieprzyjemny zapach, który występuje w wyniku obfite pocenie się, można użyć antybakteryjnego mydła i dezodorantu.
 6. Nie należy stosować na całej pracy, a nie starać się od razu wykonać. Alternatywny czasu pracy z wypoczynkiem. Wyspać. Proszę się odprężyć. Zacząć praktykować medytację i jogę. To znacznie zmniejsza napięcie, stres i zmęczenie, co z pewnością wpłynie na częstotliwość uderzeń gorąca.
 7. Użyciu rozpuszczalnego w wodzie środka poślizgowego na suchość pochwy. Wazelina w tym przypadku nie jest asystentem.
 8. Rozpocząć leczenie menopauzy do wykonywania tych prostych zasad.
 9. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli fale uniemożliwiają żyć i pracować normalnie.

Powrót do spisu treści

Tides i stres

Głównym czynnikiem wpływającym na pojawienie się odpływu-prowokatora – stres. Zachować spokój w rytm współczesnego życia jest bardzo trudne. Konflikty w pracy i domu, ważnych spotkań, wystąpień publicznych, raporty, opóźnienia … Lista jest długa. I nawet nie wiedząc, że wszystkie te czynniki przyczyniają się do występowania uderzeń gorąca, unikać ich w prawdziwym życiu nie może być. Dlatego ważne jest, aby spróbować dowiedzieć się, jak kontrolować uderzenia gorąca, nawet w sytuacjach krytycznych. Aby to zrobić:

 • Transportu wody w małej butelce. Kilka sip zimnej wody zawiesza wygląd i zapobiegać rozwojowi ataku.
 • Aby zmniejszyć zagrożenie powietrza pomoże Tide oddech. Carry wentylator. Znaleźć gdzieś w pobliżu miejsca, z wentylatorem lub klimatyzacją.
 • Staraj się nie spóźnić się na spotkanie i nie spowodują wam zbyt wiele emocji. Dobrze, jeśli taka sytuacja miała miejsce, to lepiej, aby zadzwonić i ostrzec o spóźnienie. Rozważyć możliwość komunikacji z czekających cię wcześniej. Nie spiesz się.
 • Przeponowy oddech uspokaja układ nerwowy. Jeśli czujesz zbliżający się przypływ, weź kilka głębokich oddechów powolne, z zamkniętymi oczami. Zaśpiewaj w domu, na zewnątrz, w pracy, najlepiej głośno. Zajmuje się również głęboki oddech.
 • Jeśli złapać falę podczas prezentacji raportu, raport, ważne rozmowy, staram się nie myśleć o przypływ. Lepiej skupić się na ten temat. Po tym wszystkim, że nie mają obecnie żadnego, a fala nie wie oprócz ciebie. Przechowywać zaufania, a to daje siłę.

Powrót do spisu treści

Tides: leczenie

Konieczność korzystania z leczenia menopauzy leczenia farmakologicznego występuje po wykonaniu wszystkich zaleceń nonmedicamentous zmniejszyć częstość i nasilenie uderzeń gorąca, ale nie były one na tyle. Zalecenia jak leczyć menopauzę, należy podać jedynie lekarz w oparciu o swoim stanie. W leczeniu menopauzy, stosuje się następujące leki:

 • Obniża ciśnienie krwi. Ponieważ fale są często towarzyszy gwałtowny wzrost ciśnienia krwi. Ważne jest, aby pamiętać, że przepisywania takich leków, aby zmienić ich dawkę tylko lekarz może w leczeniu menopauzy.
 • Miękkie uspokajające mniejszą labilność układu nerwowego, co zmniejsza częstotliwość ataków.
 • Środki przeciwdepresyjne, które są przewidziane w leczeniu menopauzy, która wraz z zaburzeń depresyjnych.
 • Przygotowania hormonalnej terapii zastępczej zawierające estrogen, które składają się na ich niedobór w organizmie. Schemat leków siebie i dobierane są indywidualnie.

Użyj wszystkich tych leków w leczeniu menopauzy może być tylko po konsultacji z lekarzem.

load...