Ciężki pocenie. Czy istnieje jakieś wyjście?

Zawartość:

Ciężki pocenie może zniszczyć życie każdemu. Oczywiście, pocić wszystkich ludzi bez wyjątku. Ale ktoś zupełnie pomijany prysznic, dezodoranty, a ktoś, środki te pomagają w dosłownie kilka minut. Co zrobić w tym przypadku? Po tym wszystkim, problem jest naprawdę bardzo poważna i wymaga się, aby coś zrobić. To, że jesteśmy teraz w oczy.

load...

Zwiększona potliwość obserwuje się w różnych częściach ciała – pod pachami, dłoniach i stopach, klatki piersiowej, pleców i głowy. Może wystąpić nadmierne pocenie się w momencie silnym stresem emocjonalnym, ale może odbywać się bez jakiegokolwiek powodu. Ale w każdym razie te napady potliwości zawsze pojawiają się w nieodpowiednim czasie.

Przyczyny nadmiernego pocenia

Ogólnie rzecz biorąc, większość ludzi poci się w wysokich temperaturach otoczenia. Jest to całkowicie normalny proces termoregulacji, zapobiegając przegrzaniu ciała. Jednak, jeśli jest ciężki pocenie nie jest wystawione na działanie wysokich temperatur, to jest konieczne by przyczyną tego zjawiska. Oczywiście, tych powodów może być wiele, ale będziemy rozważać tylko najczęstsze z nich to:

 • Podwyższona temperatura ciała

Wszyscy ludzie bez wyjątku, pocenie się bardziej obfite, jeśli podwyższona temperatura ciała. Ponadto – pocenie się podczas choroby towarzyszy gorączka, jest uważane za dobry znak. Jednakże takie krótkotrwałe nadmierne pocenie się i znika natychmiast po ludzkiej odzysku.

 • Zachwianie równowagi hormonalnej

Pierwszą rzeczą, która powinna być wyłączona, gdy nadmierne pocenie się – zaburzenia równowagi hormonalnej. Najmniejsze zmiany hormonalne mogą prowadzić do bardzo silnego pocenia się. Przyczyny, które prowadzą do zmiany hormonalne są również całkiem sporo. Po pierwsze, jest dowolną chorobę układu wydzielania wewnętrznego, w szczególności tarczycy, choroby nadnerczy, niektórych zaburzeń ginekologicznych.

load...

Ponadto typowe zaburzenia hormonalne dla młodzieży i kobiet w ciąży – są częściej niż inni ludzie mają do czynienia z nadmiernym poceniem się. Nawiasem mówiąc, w tej kategorii osób zmianami hormonalnymi jest to normalny proces fizjologiczny i nie wymaga żadnej interwencji. Po pewnym czasie poziom hormonów wraca do normy na własną rękę.

Trzeba też wspomnieć o kobietach w okresie menopauzy. Climax nieuchronnie pociąga za sobą zmianę poziomu hormonów, i bardzo silny. To dlatego kobiety muszą szczególnie trudne – nadmierne pocenie się dosłownie „łańcuchy” w ich domu. Z reguły ich własne pozbyć pocenia się w tym przypadku nie będzie działać.

U mężczyzn, te hormonalne przepięcia mogą wystąpić w chorobach prostaty, szczególnie w onkologii. Dlatego też nie opóźniać traktowanie lekarza. Czasami terminowe wizyta może uratować nie tylko zdrowie, ale również życie ludzkie.

 • Lek

W niektórych przypadkach powoduje to nadmierne pocenie zostaje przy pewnych farmaceutycznych. Dlatego, jeśli masz do czynienia z takim „mokrej” problem podczas przyjmowania leku, należy powiedzieć o tym lekarzowi. Jeśli jest to konieczne, to wymienić narkotyków.

 • Cukrzyca

Prawie wszyscy ludzie, którzy cierpią na cukrzycę, między innymi objawami powiedzieć, że jest aktywnym pocenie się – nie jest zimny pot. Dlatego należy pamiętać, aby włączyć się we krwi, jeśli jesteś nowy na pocenie się. Im wcześniej choroba zostanie wykryta, tym łatwiej będzie leczyć.

 • Dysfunkcja autonomiczna

W większości przypadków przyczyną dysfunkcji autonomicznego pocenie się stać. W szczególności – dystonii. Zazwyczaj w takich przypadkach, oprócz intensywnego pocenia zaobserwować bladość, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.


Leczenie nadmiernej potliwości

Oczywiście niewielu zgodziłoby pogodzić się z nadmiernym poceniem się. I istnieją nowe sposoby leczenia nadmierne pocenie się:

 • Farmakoterapia

Najczęściej lekarze przepisać leki uspokajające (uspokajające) leki, które normalizacji aktywności ośrodkowego układu nerwowego. A jeśli przyczyną zwiększonej potliwości było zachwianie równowagi hormonalnej może być przydzielone do grupy otrzymującej terapię hormonalną. W każdym razie, wszystkie środki farmakologiczne należy mianować tylko lekarzem – samoleczenie może prowadzić do poważnych powikłań.

 • Jontoforeza

Leczenie nadmiernego pocenia się za pomocą słabych wyładowań elektrycznych. Najbardziej popularna metoda – Aparatura Drionik. Zazwyczaj leczenie jest skuteczne w przypadku ciężkiej pocenie się cicho. Powtarzać zabiegi konieczne co trzy miesiące.

 • Metody iniekcyjne

Bardziej skuteczne leczenie – wstrzyknięcie pod obszarów problemowych skóry specjalnych preparatów, takich jak botoks. Zasada działania takiego wtrysku jest prosta – blokowane potowych neuronowych połączenie z komórek mózgowych. Zazwyczaj około połowa pocenie może być zapomniane. Główną wadą takiego leczenia – bardzo wysoki koszt.

Surgery.
W rzadkich przypadkach, gdy wszystkie inne metody leczenia są bezużyteczne, lekarze mogą zdecydować o konieczności interwencji chirurgicznej – wystarczy potowych są niszczone.

W każdym przypadku należy skonsultować się z lekarzem. Będzie on posiadać odpowiednią ankietę, która pomoże zidentyfikować i wyeliminować te choroby lub konieczności. W takim przypadku, jeśli jest taka potrzeba, lekarz zaleci odpowiednie leczenie.


Tradycyjne metody leczenia nadmiernej potliwości

Ale w tym przypadku, że nadmierna potliwość jest tylko twój fizjologiczna funkcja, a nie wynika z jakiejkolwiek choroby, można spróbować leczyć ludzi środków. Często nie są one tak skuteczne, jak na przykład. Te zastrzyki z botoksu.

 • Bicze przemiennego

Pierwszym i najbardziej prosty sposób – jest to regularne natrysk, dostępne dla każdego. Najlepiej jest trzymać go dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Upewnij się, że temperatura była do zaakceptowania – nie można popadać w skrajności. Zmniejszyć temperaturę zimnej wody stopniowo, można złapać przeziębienie inaczej. Powinna ona wynosić około trzech do czterech naprzemiennych, około 30 sekund czas trwania każdego. Po kąpieli, natrzeć dokładnie ręcznikiem. Nawiasem mówiąc, to uzdatniania wody będzie dobry zwyczaj, ponieważ są one najbardziej korzystny wpływ na wszystkie stanu ludzkiego ciała.

 • Kora dębu

Od co pocenie się nie spotkać – czy rąk, stóp, pach, lub innych części ciała, należy spróbować wywar z kory dębu. Kory dębu zawiera dużą ilość substancji normalizuje pracę gruczołów potowych, mają działanie bakteriobójcze.

Wywar przygotowuje się następująco: w misce emaliowanej, należy umieścić pięć łyżki drobno zmielonej kory dębu, wlać litr wody i doprowadzić do wrzenia. Zmniejszyć ogień i gotować do momentu, aż pół objętość wody nie gotować dalej. Po tym, przykryć patelnię pokrywką, owinąć ręcznikiem i pozostawić na około godzinę.

Szczep stosując gazę i przelać do szklanej miski. Utrzymać należy wyłącznie w lodówce do trzech dniach, tak że w pożywce nie traci swoich właściwości lecznicze. Każdego wieczoru, po prysznicu, trzeba dokonać płyny. Zwilż wywar z kory dębu gazą i zastosować je do obszarów problemowych przez około 20 minut. Jako ściereczki do suszenia może być zmieniana. Poprawę widać po 3 dniach, a pełna kuracja powinna trwać co najmniej 10 dni.

 • Ocet jabłkowy

Nie mniej skuteczne i najzwyklejszy ocet jabłkowy. W ciągu dnia tak często, jak to możliwe, należy przetrzeć obszarów problemowych z wacikiem nasączonym octem. A przed snem zrobić kompres – zwilżyć w roztworze octu jabłkowego (1 łyżka octu na pół szklanką wody) gazę i nałożyć na 10 minut do obszarów problemowych. Po tym, umyć skórę chłodną wodą. Czas trwania leczenia – 14 dni.

 • Makaron Teymurova

Oczywiście, ta metoda może być wywołana obywatelem a warunkowa – w końcu pasta Teymurova jest sprzedawany w aptece. Ale ona jest tak popularny wśród ludzi, która stała się prawdziwym ludowym. Korzystanie z niego jest dość proste. Na dokładnie wyczyszczone obszary problemowe skóry, nałóż grubą warstwę pasty, niech dokładnie osuszyć. Spłukać obficie bieżącą wodą i osuszyć ręcznikiem.

Z reguły, zauważalny efekt jest widoczny już po pierwszym zastosowaniu. Ale konieczne jest co najmniej 10 takich procedur. W przeciwnym wypadku, nadmierne pocenie się bardzo szybko wrócił. Po pełnym cyklu leczenia dla większości ludzi, pocenie się i nie pamiętał ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

 • Nalewka z liści orzecha włoskiego

Do przygotowania nalewki, trzeba będzie trzy łyżki rozdrobnionych liści orzecha włoskiego. Można używać zarówno na sucho jak i świeżych liści. Umieść w szklanej misce i wlać szklankę wódki. Pozostawić do zaparzenia w lodówce przez 10 dni, mieszając od czasu do czasu. Pierwsze wlew należy smarować miejscom nadmierne pocenie się co najmniej pięć razy dziennie. Czas trwania leczenia – 14 dni.

 • Wywar z skrzypu

Bardzo skuteczny w nadmiernym poceniem i skrzypu polnego. Do leczenia jest konieczne w celu przygotowania wywar. Umieścić w pojemniku szkliwa trzy łyżki skrzypu, wlać pół litra wody i gotować przez 3 minuty. Po tym, ostudzić, przecedzić, używając ściereczki gazę i przelać do szklanej miski.

Przed pójściem do łóżka, po prysznicu, trzeba zrobić okłady ze skrzypu. Zastosuj gazą nasączoną w bulionie do obszarów problemowych, pozostawić na 20 minut. Jako ściereczki do suszenia może być zmieniana. Kontynuowania leczenia przez co najmniej miesiąc. W razie potrzeby można ją przeprowadzić 4 razy w roku.

 • Maść z drzew iglastych

Jeśli pocenie się jest bardzo silna, można spróbować iglastego maść. Do jego przygotowania potrzebne pięć łyżek dowolnego miodu i trzy łyżki zmiażdżonych igieł świerka lub sosny. Miód w stopionej kąpieli wodnej, dodać sosnowych igieł i gotować przez około 10 minut. Następnie wlać uzyskany masy do szklanego pojemnika i umieścić na 10 dni w lodówce.

Leczenie jest następujący. Codziennie przed snem dotyczą nadmiernego pocenia miejscu grubą warstwę maści. Po 20 minutach spłukać skórę dużą ilością bieżącej wody, osuszyć ręcznikiem. W większości przypadków, nadmierna potliwość zanika po pierwszym zabiegu, ale nie może zakończyć leczenie – powinno trwać przez okres 14 dni. W przeciwnym razie, kilka dni wróci.

Proszę pamiętać – jeśli ktoś ma uczulenie na miód, maść należy zrobić trochę inaczej. Łyżka 3 łyżki igły trzeba wlać 5 łyżek wody, doprowadzić do wrzenia i wymieszać z taką samą ilością oleju niemowlęcym, nalegać tygodni.

Oczywiście, pocenie się – nieprzyjemne zjawisko. Ale co zrobić, teraz wiesz. Bądź zdrowy i piękny!

load...