Ciąża: wszystko o ton macicy

Zawartość:

Tak ułożone przez naturę, że w normalnych warunkach mięśniowej macicy u kobiety w ciąży są w stanie relaksu, a ich aktywna redukcja zaczyna się dopiero w momencie dostawy. Więc ona przygotowuje się do wydalenia płodu. Ale jeśli macica staje się aktywna w czasie ciąży, a na długo przed jej zakończeniem, jest to patologia, która może zagrozić poronienia, przedwczesnego porodu lub nieżywotnych ciąży. Ton macicy w czasie ciąży może wynikać z kilku powodów.
Powrót do spisu treści

load...

Ton powody

Ton macicy może występować w różnych stadiach ciąży.

To może zdarzyć się na samym początku ciąży, a także w środku i na końcu. Wprowadzony ton macicy w czasie ciąży ma wiele przyczyn zarówno funkcjonalne i hormonalne. Powodem jej występowania we wczesnej ciąży jest najczęściej naruszenie hormonalnego matki oczekującej. W efekcie, w organizmie zmniejsza produkcję progesteronu, który jest głównym hormonem odpowiedzialnym za ciążę i za jego bezpieczne. Przy ustalaniu prawidłowy rozwój zarodka za pomocą ultradźwięków, lekarze przepisują leki odbiór przeciwskurczowe, progesteronu i zmniejszenie aktywności fizycznej do utrzymania ciąży.

Progesteron zmniejsza pobudliwość macicy, chroni płód przed infekcjami i pomaga prawidłowy rozwój łożyska, jak również była w ciąży zrelaksowany i spokojny, uspokajająco na układ nerwowy. Zazwyczaj zajmuje to maksymalnie 16-18 tygodni i kończy się, gdy łożysko jest całkowicie uformowane.

Ton macicy w czasie ciąży tam 16-17 tygodni, ze względu na fakt, że macica jest znacznie wzrosła w wielkości i wywiera nacisk na pęcherz, szyjki macicy i innych narządów. Również pojawić ból pleców oraz ból pleców. W tym przypadku należy nosić bandaż prenatalnej, która pomaga podjąć odciążyć kręgosłup i rozprowadzać go w całej jamie brzusznej.
Jeśli ton macicy podczas ciąży, począwszy od 34-35 tygodni, pojawia się sporadycznie, może być zwiastunem porodu. Jest to rodzaj przed nadchodzącym dostawy treningu organizm.

load...


Powrót do spisu treści

Diagnoza i profilaktyka

Istnieje kilka sposobów, aby zdiagnozować macicy hypertonus. Często można zauważyć nawet z prostym badaniu ginekologicznym. Jednak najbardziej rozpowszechnioną metodą diagnozy jest badanie ultrasonograficzne. To pokazuje stan mięśnia macicy. Że ultradźwięki mogą wykazywać patologii, takich jak sygnał macicy na przedniej lub tylnej ścianie 1 lub 2 stopnia.

Wzmożone napięcie macicy i mogą być mierzone za pomocą specjalnych instrumentów, ale nie mają dużej rozpiętości, ponieważ diagnoza problemu nie jest zbyt trudne. Ustalić przyczynę tonu jest znacznie trudniejsze.

Zapobieganie hypertonus jest bardzo proste. Przede wszystkim, trzeba uniknąć niepotrzebnego stresu i wysiłku fizycznego. Również muszą jeść prawo i przestrzegać reżimu dnia: mniej więcej w tym samym czasie, aby iść spać i obudzić. W tej chwili bardzo ważnej dobrego snu i dobrego wypoczynku.

Osobno należy wspomnieć o różnych złych nawyków, takich jak palenie tytoniu i picia alkoholu, który może być również przyczyną tonem. Wiadomym jest, że zarówno powoduje wzmożone napięcie macicy i innych patologii, jeszcze bardziej nieprzyjemne. Dlatego lepiej jest jeszcze przed zajściem w ciążę, zatrzymać tytoń i alkohol.

W celu zapobiegania i wczesnego wykrywania wielkie znaczenie ma ciągłe monitorowanie przez lekarza i przechodząc przez wszystkie związane badań: USG, analiz, badań i innych specjalistów.
Jeśli nadal występuje zwiększone ton, najważniejszą rzeczą – martwić się mniej. Ton macicy w czasie ciąży nie jest to zdanie, ponieważ w większości przypadków ciąża nie można zapisać i minimalizowania skutków dla dziecka. Ale podniecenie tylko pogorszyć stan kobiety w ciąży.


Powrót do spisu treści

Objawy i leczenie

W ciąży, wszystkie objawy tonem macicy powinny być pod nadzorem lekarza, pomimo faktu, że w większości przypadków poważne zagrożenie dla tonu macicy matki i dziecka nie ponosi i nie wymagają leczenia. Dlatego konieczne jest, aby porozmawiać z nim o wszelkich nietypowych zmian w zdrowiu.
Bez pomocy medycznej nie musi iść bez mała rzecz, ponieważ kobiety często trudno jest właściwie ocenić ich stan na własną rękę.

Jeśli objawy tonem macicy nie wykracza uśpione pojawił nietypowe wyładowania lub ból w jamie brzusznej, przyhamować, po czym konieczne jest, aby skontaktować się z lekarzem. Zawsze należy zwracać uwagę na nietypowe zachowania dziecka gdyby był cichy niezwykłe, lub odwrotnie, zbyt niespokojny.
Jeżeli pojawiają się nieregularne skurcze ton, trzeba do lekarza na zagrożenie aborcji został wyeliminowany.

Lekarz będzie cię zbadać, jeśli to konieczne, aby zrobić USG, słuchać bicia serca płodu i przepisać leczenia leków zwiotczających mięśnie macicy. Jeśli ten test pokazuje zagrożenie poronieniem i oferuje iść do szpitala, nie poddawaj się, bo to wpływa na zdrowie i życie nienarodzonego dziecka, bo kiedy hipertoniczność macicy ściska naczyń krwionośnych w łożysku i spowodować dziecko cierpi z powodu braku tlenu i składników odżywczych w okresie życia płodowego.

Wraz z bolesnymi, długotrwałych skurczów macicy w drugim trymestrze, ultradźwięki mogą wykazywać tendencję do rozszerzania szyjki macicy i jego skrócenie. Aby usunąć dźwięk i utrzymanie ciąży w tym przypadku konieczność ścisłego leżenia w łóżku i leczenia w szpitalu. Wraz z rozwojem tonie w 3 trymestrze ze względu na przygotowania szyjki macicy do porodu oraz zmiany hormonalne skurcze mogą stać się nazwami rodzajowymi.

W takim przypadku należy natychmiast szukać pomocy medycznej w szpitalu. Leczenie tonem macicy rozpoczęła się prawie zawsze czas pozwala rozszerzyć go tak długo, jak to możliwe do płuc dziecka ostatecznie uformowane, przynajmniej do 34-35 tygodni.

Powrót do spisu treści

Demontaż ton w domu

Najlepszym sposobem – jest sprawowanie aby złagodzić ton macicy. Na przykład, ćwiczenie „Cat”: dostać się na czworakach, podnieść głowę i zgiąć plecy, stojąc w tej pozycji kilka sekund, a następnie powoli wrócić do pozycji wyjściowej. Musisz powtarzać to ćwiczenie kilka razy, a następnie położyć na godzinę.

Już dawno zaobserwowano, że rozluźnienie mięśni twarzy pomaga rozluźnić mięśnie macicy. Dlatego drugie ćwiczenie, które zaleca się zrobić w tonie macicy jest związana z twarzy. Opuszcza głowę i jako relaks wszystkie mięśnie twarzy i szyi. Kiedy jest prowadzony konieczność oddychania tylko usta.

Aby pozbyć się objawów i hiper pojawiła nieprzyjemne odczucia, czasami wystarczy, aby dostać się na czworakach, z naciskiem na łokciach, w tak zwanym „Bozeman” stwarzają.

 

Łącząc ten prosty zestaw ćwiczeń z przeciwskurczowe i uspokajający, można usunąć dźwięk macicy dość szybko. Jednak nie należy zapominać, że ważne jest nie tylko usunięcie ton macicy, ale również w celu wyeliminowania przyczyny. Jest to bardzo ważne dla tego ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza. Jeżeli warunek ten nie może być usunięty, albo zwiększa dyskomfort, muszą jeszcze wyrazić zgodę na hospitalizację.

load...