Ciąża – tydzień 3: Znaki, objawy, USG

Jeśli przestrzegać wszystkich zaleceń jest większe prawdopodobieństwo, że żądany ciąża przyjdzie 3 tygodnie cyklu miesiączkowego – to najlepszy czas na poczęcie. Ciało kobiety jest gotowy do ciąży. Po stosunku miliony plemników sicie jajowodu, środowisko alkaliczne kwasu pochwy zwiększa szybkość, ale nie niszczy plemników.

load...

Jeśli przechodzą diagnostyka, USG ciąży potwierdzi 3 tygodniowej zmiany w organizmie macicy, jajników i jajowodów. Z tych zmian, plemniki są w stanie poruszać się swobodnie do komórki jajowej. Około sto plemniki osiągnąć cel i stworzyć specjalny enzym, który topi skorupę jaja. Po tym, pojedynczy plemnik wnika do wnętrza, a w tej chwili możemy powiedzieć, że zaszła w ciążę 3 tygodniach objawy, które jeszcze nie widział nawet przyszła mama. W momencie połączenia plemnika i komórki jajowej zaczyna ważny proces chemiczny, w którym reszta spermy nie może przeniknąć jajeczko.

Objawy Ciąża tydzień 3: Plemnik absorbowane wewnątrz komórki jajowej, a nośnik informacji genetycznej ojca – rdzeń jest podłączony do chromosomu komórki jajowej. Teraz nienarodzone dziecko ma drugi składnik genomu. Trzy dni później zarodek składa się z 32 komórek, a jego kształt jest zbliżony do jagód morwy. A pod koniec trzeciego tygodnia, będzie on jakby wydrążonej kuli o średnicy 0,1-0,2 mm, a liczba komórek wzrośnie do 250.

load...

Kilka dni po zapłodnieniu, w górnej części jamy macicy przez jajniki, jest przeznaczona zapłodnione jajo jest dołączony blastocysty. Wydrążony fiolki wypełnione cieczą. Symptom oznacza pozytywne zapłodnienia i dziesiątego dnia fiolki przymocowanej do endometrium dokładnie. Kosmków głębiej w błonie śluzowej macicy, liczba komórek zwiększa się i zaczyna pęcherzyków zarodkowych do produkcji enzymów, które przemieszczają się ponownie całkowicie organizmu oczekującej matki. Po pierwsze ona przestaje miesiączkować. Kolejne wzrosty grubości endometrium i otaczającej komórki jajowej – że rodzi się łożysko – ciało, odżywia i chroni płód w czasie ciąży.

load...