Ciąża lub niewydolność hormonalna: co dzieje się z ciałem?

Zawartość:

Trwają już, że opóźnienie dnia, nudności, zawroty głowy, ból w klatce piersiowej? Nie od razu cieszyć się (lub panika), ponieważ brak miesiączki i objawów związanych z wymienionymi powyżej nie musi oznaczać, że jesteś w ciekawym miejscu. Można po prostu zdarzyć niewydolność hormonalną. I po pewnym czasie, jeśli wszystko jest znowu znormalizowane, krytyczne dni trafi ponownie. Jeśli to nie nastąpi, należy udać się do szpitala, aby zidentyfikować przyczynę. Po tym wszystkim, opóźnienie może być oznaką ciąży, jak również objawem poważnej choroby.

load...

Dlaczego niewydolność hormonalna

Najpierw należy ustalić, dlaczego tak się stało. Zgadzam się, łatwiej jest raz, aby usunąć przyczynę niż stale do czynienia z konsekwencjami. Tak, istnieje kilka czynników, które mogą mieć wpływ na wystąpienie niewydolności hormonalnej. Wśród nich wyróżnia się:

 • Choroby zakaźne

Bardzo często w organizmie targów niewydolności hormonalnej płci występuje po infekcji i leczenia chorób zakaźnych. To może być chlamydia, pleśniawki, zapalenie pęcherza moczowego, rzęsistkowica, kiła, a więc lista jest długa. Nawiasem mówiąc, jeśli w ostatnim czasie w obliczu podobnych chorób, pierwsze sześć miesięcy to lepiej nie planować dzieci. Początkowo jesteśmy traktowani, dłonią analiz, a następnie – aby mieć dziecko.

 • Immunosupresja

Dzieje się tak najczęściej w jesienią i zimą, kiedy brak witamin i minerałów, szczególnie odczuwalne przez Nasz osłabiony przez mróz, zimno i deszcz przez organizm. Wywołać problemy także mogą i ostre infekcje układu oddechowego, grypy, SARS, itp

load...
 • Guz

Czy jest to nowotwór złośliwy lub łagodny, jego obecność jest nadal negatywny wpływ na nasze zdrowie. Ciało, jak to próbuje dać sygnał, że coś jest nie tak. Dlatego też, jeśli nadal występowały niewydolność hormonalna, pierwszą rzeczą powinno być w pełni zbadane w klinice.

Uwaga: ostatni raz płeć piękna coraz częściej do czynienia z torbielami i raka piersi, zespół policystycznych jajników, mięśniaki macicy i innych chorób ginekologicznych. Dlatego nie należy lekceważyć kampanie do ginekologa. Aby odwiedzić specjalistę powinieneś nie rzadziej niż raz na kwartał. Młode dziewczęta raz w roku trzeba odwiedzić mammologisty. Panie, które już dobrze po 30, zawsze muszą być sprawdzane w specjalnym urządzeniu, który wykrywa guz w piersi.

We wczesnych stadiach, można usunąć guza, ale jeśli czekać do ostatniej, nic dobrego nie będzie końca. W zaawansowanych przypadkach chemioterapia nie jest jeszcze pomoc. Niestety, w naszym czasie jeszcze nie nauczyli się, jak powstrzymać rozwój guzów nowotworowych. A nawet jeśli weźmie się pełne leczenie w przyszłości może ona mieć nawrót choroby.

 • Problemy z układu hormonalnego

Jeśli system hormonalny przestaje funkcjonować prawidłowo, ciało płci może rozpocząć poważne zmiany. Koniec wszystko może smutny aż do śmierci. Dlatego ważne jest, aby nie zabrakło choroby. Problemy, które można znaleźć w gruczołach nadnerczy, tarczycy i trzustki.

 • Operacje

Jeśli niedawno miał operację, nawet najbardziej nieistotne, być może po raz pierwszy jest zły. To zajmie trochę czasu, aż hormonów wraca do normy. Jednak, jeśli objawy są zbyt oczywiste, to najlepiej skonsultować się ze specjalistą.

 • Poronienie

Tak, kobieta zaszła w ciążę. Jej ciało zaczęło się zmieniać, ciało jest przygotowane na długi okres ciąży dziecka. Przeznaczono specjalny hormon, który jest odpowiedzialny za rozwój płodu. A potem pani zdecydowała się na aborcję, czyli aborcję. Embrion ma, ale na chwilę ciało nadal pracować w tym samym kierunku. W rezultacie – niewydolność hormonalna.

Po tych interwencjach powinni otrzymywać leczenie długoterminowe. Plus, nie zapomnij, aby być testowane, aby wyeliminować ryzyko zakażenia lub rozwoju wszelkich nieprawidłowości. Nawet po roku może wystąpić wynikające z funkcjonowania tej choroby, więc lepiej jest wcześniej pomyśleć, rozważyć plusy i minusy.

 • Pigułki hormonalne

Na sprzedaż w aptekach można znaleźć lek, który jest popularnie zwany karetka gdy rozdarty prezerwatywa. Jeżeli podczas pierwszych 48 (12, 24) godzin tabletki napojów, nie ma obawy, nieplanowanych ciąży. W rzeczywistości, grając z takich „cudownych” leków nie warto, bo to jest niebezpieczne dla zdrowia.

Nawet po jednym czasie nie może być poważne konsekwencje, w tym niepłodności. Niektóre płci pięknej do eksperymentowania prawie co miesiąc. A potem się zastanawiać, dlaczego nie mogą mieć dzieci. Nawiasem mówiąc, jakiś czas po zażyciu pigułki ty chorują: rozpocząć nudności, wymioty, zawroty głowy, stracił apetyt. Niektóre panie nawet wpadają w omdlenie.

 • Hormony roślinne w diecie

Kobiety nie powinny pić piwo. Oraz pkt. I to nie tylko dlatego, że zawiera alkohol. Codzienne spożywanie napoju prowadzi do poważnych konsekwencji. Zaczniemy rosnąć wąsy, włosy na ciele, ramiona są szerokie, zarówno u mężczyzn. Sprawdź swoją dietę. A jeśli istnieje zbyt wiele produktów zawierających hormony roślinne, spróbuj przynajmniej chwilowo porzucić je.

 • Predyspozycje genetyczne

Niestety, rodzice nie tylko bierzemy najbardziej dobry. Większość chorób, które były nasze matki i ojcowie, są przekazywane do dzieci. Dlatego, jeśli twoja matka jest również zaobserwować podobnych naruszeń i nieprawidłowości, należy natychmiast zgłosić się do lekarza. W tym przypadku trzeba być pod stałym nadzorem specjalistów.

 • Naprężenia

Wszystkie choroby – z nerwów. Staraj się pamiętać, że nie było tam na dzień przed czymś takim, który jest dlaczego jesteś bardzo martwi, nerwowy, martwi. Może to być zarówno negatywne i pozytywne emocje. Nadchodząca konferencja, choroba rodzina, propozycji małżeństwa – wszystko to może prowadzić do hormonalnej katastrofie.

Hormonalna awaria lub ciąża: podobne i różne objawy

Pierwszą rzeczą, która przyciąga wzrok – to dramatyczna utrata masy ciała płci pięknej. Kiedy ta pani może wchłonąć jedzenie w nieograniczonych ilościach, jedzenie, jak mówią, dla dwóch osób. Często nadmiernych panie apetyt po prostu traktowane jako oznaka ciąży. Ale konieczne jest argumentować logicznie. W pierwszym miesiącu owocu załączonym, rozwija się powoli. Nie trzeba tak wiele składników odżywczych, jak w drugim i trzecim trymestrze ciąży. Dlatego też, jeśli są stale doświadcza głodu, jesz dużo, ale aby schudnąć, należy natychmiast udać się do lekarza.

Może być również obserwowane w pełnej opozycji efektu, gdy kobieta nie jeść prawie wszystko, ale jednocześnie znacznie lepiej. Jest to często towarzyszą zaparcia, zły stan skóry (suchość, trądzik), ogólne osłabienie, problemy z włosami. Ludzie mówią, że jeśli kobieta traci jej wygląd, dlatego – że jest w ciąży. Ale nie zapominaj, że nadmiar lub brak hormonów prowadzi dokładnie do tych samych skutków.

Drugim objawem niewydolności hormonalnej – temperatury, która trwa dłużej niż tydzień. Jednocześnie można zaobserwować i problemy z sercem, szybki puls, wysokie potu, nawet jeśli kobieta jest w chłodnym miejscu, zwiększona nerwowość. Niestety, niektóre z objawów są nieodłączne w ciąży. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu nerwowość i problemy ze snem. Kobiety, które są w stanie często źle spać w nocy iw ciągu dnia czuć lekką senność.

Następnie, co się dzieje, gdy nie uda – zaburzenia seksualne. Kobiety nie chcą intymności, są one trudniej dostać pobudzony, nie osiągnie orgazm. Ale podczas ciąży w pierwszych miesiącach libido płci pięknej nie pogorszy.

Kolejną różnicą, która pomaga określić ciąży lub niepowodzenie hormonalnej u kobiet – w pucheglazija obecność. Jeśli kobieta w pozycji podobnej do anomalii nie widziała. Ale w drugim przypadku pacjent wyglądają tak, jakby to zawsze nieco zaskoczony: Oczy szeroko otwarte, widoczne nienaturalne połysk (jak w wysokiej temperaturze), białka wystawać nieznacznie do przodu.

Brak miesiączki – pierwszym objawem ciąży. Jest to znane wszystkim kobietom w wieku rozrodczym. Ale, niestety, a opóźnienie może wystąpić w przypadku problemów zdrowotnych. A problem może leżeć nie tylko w niewydolności hormonalnej, ale w niektórych chorób kobiecych (infekcje, nowotwory, itp). Dlatego też, powołując się na objaw i nie warto.

Plus, w rzeczywistości, w innym przypadku może zacząć rosnąć włosy na ciele, pojawiają się przebarwienia, rozstępy na skórze gorszy wygląd, zaczynają choroby oczu, skóry, zębów. Czasami panie bóle głowy, nudności, zawroty głowy, staje się bardziej częste oddawanie moczu. Czy to ciąża? Opierać się na wymienionych funkcji może być, ale jeśli nie były one w następnym dniu, po opóźnieniu, a po upływie co najmniej trzech tygodni.

Tak więc, jak widać, objawy ciąży i niewydolności hormonalnej jest niemal identyczny. Ale istnieją różnice, które pomogą Ci dowiedzieć się, co masz. Jednak nie jest to konieczne, aby grać lekarza, przeczytaj fusów, kupić mnóstwo badań farmaceutycznych i czekać aż woli brzucha. To nie może się zdarzyć, ale jest problem, ze względu na które nie było takich boom będzie bardziej poważne. I to ma być traktowany przez kilka miesięcy.

Jak określić ciąży

Tak, masz kilka dni opóźnienia? Idziemy do ginekologa, uprzednio pobranej ze specjalnego zestawu. Jest sprzedawany w zwykłych aptekach. Pierwszą rzeczą, lekarz zbada cię, badań i skieruje cię do analizy zmian. Nie panikuj! We wczesnych stadiach trudno jest określić, czy pani jest na swoim miejscu. Trzeba będzie kolejny ultradźwięków i nie oddawać krwi dla hCG.

 • Test ciążowy: Dokładność wyników

Wiele pań, jak tylko mają opóźnienia, natychmiast kupić test ciążowy. Zdrowie – dwie taśmy. Tak, to wkrótce zostać matką! Ale nie jest tak proste jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Jeśli wynik jest pozytywny, niekoniecznie dziewczyna w ciąży. Podwyższony poziom hormonów i może wskazywać, że miała poważne problemy zdrowotne.

Plus, zaufany paskiem lub radosne „Tak” nadal nie warto. Tak, stopień dokładności jest zawsze świetnie – co najmniej 90%. Ale bardzo często panie dostać zły wynik, ponieważ nie wszystkie instrukcje czy też kupił zbyt tani, przeterminowane produkty itp Dlatego też, jeśli czekać do wystąpienia miesiączki na drugi tydzień i nadal było tam zapisać się na wizytę u lekarza.

 • Badanie przez lekarza

Gdzieś w 5 tygodniach lekarz może dokładnie określić, czy kobieta rzeczywiście jest w ciąży. Często cierpią płeć piękna jest miesiąc, a następnie zdecydować się udać do specjalisty. Tak, to kobieta, która jest w stanie, zwiększenie wielkości macicy, zmienia konsystencję i kolor powłoki szyi. Ale nie można zauważyć w pierwszym dniu po zapłodnieniu, jak wiesz.

 • Analiza poziomu hormonów we krwi

Jest to dość skomplikowana metoda określania ciąży, ale daje prawie doskonały wynik. Pacjent przyjmuje krew z żyły, to jest wysyłany do laboratorium, gdzie będą spędzać wszystkie niezbędne badania. Po kilku dniach przyjść wyniki. Ale jest jedna rzecz w tym przypadku. Po opóźnienie startu musi ukończyć co najmniej 10-15 dni, w przeciwnym razie test nie może pokazać wszystko.

 • Badanie USG

Dziewczyna, która może być w ciąży, posmarowane specjalnym brzuch żelem, a następnie jego jednostki napędowej. Na monitorze, lekarz w tym czasie sprawdzić, czy istnieje zarodek wewnątrz. We wczesnych stadiach mogą wystąpić błędy. Dlatego zaleca się, aby zrobić USG jamy brzusznej (Przezbrzuszna) 3-4 tygodni po opóźnieniu.

Jeśli chcesz wiedzieć dokładnie, czy nie jesteś w stanie, można przekazać przezpochwowe USG, gdy czujnik (w postaci rury, rozszerza się do końca) jest włożona do kobiecej pochwy. To jest bardziej dokładne. Jednak w tym przypadku, w ciąży uruchomić wielkie ryzyko utraty dziecka. Fakt, że w początkowej fazie może spowodować poronienie. Dlatego nie należy uciekać się do takich metod, tak po prostu.

Tak więc, jeśli nie masz pewności, czy jesteś w stanie przejść do szpitala. Jeśli masz problemy zdrowotne, to szybko można umieścić do prawidłowej diagnozy i zorganizować leczenie. A potem, sześć miesięcy lub lat, będą mogli rozpocząć planowanie dziecka.

Ci, którzy nie chcą być traktowani i udać się do lekarza, będzie miał trudne czasy. Niepłodność, nowotwory, cukrzyca, choroby serca (udar mózgu, zawał serca), Fibro-torbielowate masy w piersi – to tylko krótka lista, co jest konieczne, aby sprostać płeć piękną. Więc nie ryzykować swoje zdrowie i szczęście.

load...