Ciąża kot – krótki program edukacyjny dla właścicieli

Zawartość:

Mówi się, że jeśli w domu mieszka kot, potem drzwi domu otwarte do szczęścia. W rzeczywistości, te delikatne istoty mruczenie może rozjaśnić życie, podnieść nastrój, stres, a nawet leczyć niektóre nasze rany. Jednak kłopoty z tej okolicy nie mniej niż przyjemności. Zwłaszcza jeśli w domu puszysty (i, być może, i nagi) lekarz i psychoterapeuta przedstawiony samicę.

load...

Prędzej czy później, Twój pitomitsy ustawić twarz nagrodzić Cię numer ntą własnego potomstwa. Ale ty, przewidywanie podobny okres, nie zaszkodzi się dowiedzieć o wieku, w którym jest on w stanie być mama i jak długo ta umiejętność zapisuje jako ciąża przebiega koty, co jest jego okres, co zaskakuje możemy spodziewać się właściciele, jak dbać o ciąży kota jest to możliwe, aby zapobiec tej perspektywy.

Rozrodcze koty wieku

Koty – „pochopnie”. Większość kotów domowych są w stanie zajść w ciążę i urodzić nawet do roku. Częściej niż koty osiągają dojrzałość płciową w wieku od sześciu do ośmiu miesięcy. Ale są panie, które są już cztery miesiące może zajść w ciążę. Jednak taki młody wiek, weterynarze wierzą niekorzystne dla pierwszej ciąży jest lepsze, jeśli chodzi po roku.

Od pierwszego ciepła zdrowy kot zachowuje zdolność do zajścia w ciążę i urodzić prawie do śmierci. Coś takiego jak menopauzy do tych zwierząt nie ma zastosowania. Jednak wszystko zależy od zdrowia i ogólnego stanu zdrowia danego pacjenta. Najbardziej aktywny i bezpieczny (a nawet użyteczne) podczas ciąży dla kotów – od dwóch do pięciu lat. Stopa urodzeń – nie częściej niż raz w roku lub co najmniej przez rynnę.

Ona rui (naukowo rui) występuje bez widocznych objawów. Czyli „ślady” państwa – krwawienia – nie będzie widać. Ale znacząco różni się zachowanie kota. Staje się zbyt gorączkowy i niesamowicie delikatne, zapowiada prowokacyjnie domu krzycząc i próbując uciec poza domem. Okres rui trwa przeciętnego tygodnia. Jednak jego czas trwania jest wystarczająco samodzielny. Okresowość tym okresie też nie ma stałej częstotliwości. Niektóre koty płynąć co miesiąc, a niektóre tylko dwa razy w roku. Okresowość klasyczny – raz na trzy miesiące, czyli każdy sezon. Jednak rodziły koty lub tych, którzy nie są jeszcze dziania tej częstotliwości nie ma znaczenia.

load...

W ogóle, twój kot jest w stanie stać się mama ma sześć miesięcy (jeśli w ciepło będzie ona rozpocząć w czwartym miesiącu życia) i nie tracą tę zdolność do późnej starości. To jest czas trwania wieku rozrodczym kota jest praktycznie całe życie seksualnie dojrzały. Ale to tylko pod warunkiem dobrej sprzyjających warunków życia i zdrowia.

W czasie ciąży

Ciężarnych kotów w wieku średnio dwa miesiące. Większość zwierząt przeżywają ten okres względnego spokoju. W pierwszym miesiącu ciąży, brak widocznych zmian w wyglądzie i zachowaniu kotów często nie jest przestrzegane. Zwierzę zachowuje się jak zwykle, jak zwykle spożywa jedzenie i nie wydać fortuny. Dlatego w tym okresie do ustalenia ciąży kota może być bardzo trudne. I nawet USG daje żadnych rezultatów w pierwszych trzech tygodniach. Możliwe, ale nie koniecznie zmienić – jest to zwiększenie apetytu i dłuższy czas snu i poranne mdłości.

Jeśli w pierwszej połowie ciąży u kotów występuje praktycznie bezobjawowo, a następnie w drugiej połowie istnieją wyraźne oznaki ciekawych kotki pozycyjnych. Od tego momentu kocięta zaczynają aktywnie rozwijać, będzie odpowiednio wzrastać, a brzuch z mamą. Ale początkowo ten wzrost dość zauważalne. Ale zauważalne zmiany koloru i wielkości sutków ciężarnych kotów: pęcznieją i koloru różowego. Wśród lekarzy weterynarii i właścicieli kotów jest to uważane za znak jasnych dowodów kota ciąży.

Znacząco zwiększyć żołądek zaczyna się dopiero w ostatnim trymestrze ciąży. W tym momencie można już przetestować owoce i czuć je wiercić. Badanie USG w drugiej połowie ciąży pokaże liczbę płodów i zidentyfikować ewentualne patologie. Zdrowy kot okres ten ma miejsce, zwykle bez powikłań, a średni czas trwania ciąży u kota waha się od pięćdziesięciu ośmiu do sześćdziesięciu ośmiu dni, ale czasami mniejsza lub większa niż dwa lub trzy dni.

Możliwe patologia

Nawet ciąża u zdrowych kotów może być skomplikowane przez różne patologie. Ponadto w tym czasie możliwe jest zaostrzenie chorób przewlekłych, w różnych zakażeń i zaburzeń hormonalnych. A nawet jeśli cipki dobre zdrowie jest inny, nie jest wolny od takich an_2 jak:

 • Pierwotne lub wtórne ciąża pozamaciczna. Bez leczenia, rokowanie jest bardzo słaba i może doprowadzić do śmierci wszystkich zwierząt. Jednak cesarskie cięcie lub aborcja zachowa życie kota.
 • Aborcja (spontaniczne) popularnie zwany poronienie. Po pierwsze, aby zatrzymać ten proces jest niemożliwy, a po drugie, to nie przejdzie bez konsekwencji. Dlatego też, bez udziału specjalisty nie można zrobić.
 • Koty przedłużonym ciąży może powodować zapalenie macicy i utraty płodu. W klinice weterynaryjnej stymulowania porodu lub dokonać cesarskiego cięcia.
 • Skręcanie występuje, gdy macica opada lub nagłe ruchy kota. Więc jeśli twój ulubiony zbyt mobilny w tym czasie, należy zachować ostrożność. Ta patologia jest traktowana tylko przez cesarskie cięcie.

Możliwe powikłania podczas ciąży u kotów:

 • Zapalenie pęcherza moczowego,
 • Niewydolność nerek,
 • Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka lub zaparcia)
 • Alergia,
 • Zaburzenia rytmu serca,
 • Otyłość
 • Duchenne’a.

Więc być szczególnie wrażliwi na jej ulubionej w tym czasie i mieć pewność, aby pokazać go do weterynarza.

Opieki nad ciężarną kota

Co jest potrzebne do pielęgnacji kota w tym okresie? Zgodnie z ogólną zasadą, w czasie ciąży, kot nie musi zachować szczególną ostrożność: w końcu ciąży – nie jest chorobą, ale naturalnym stanem. Więc nie starają się ograniczać ruchomość ciąży kota i jej nie objadać. I to jest to grzech i niedoświadczeni właściciele kotów. Fakt, że siedzący tryb życia może powodować otyłość zwierzęcia, nawet jeśli nie w czasie ciąży, po porodzie. Przyczynia się to także do niepotrzebnego i obfitej diety. Jeśli w normalnym stanie normalnego zdrowego kota jest w stanie kontrolować swój apetyt, a następnie w ciąży cipki często traci tę kontrolę, i może jeść zbyt dużo. Tame nadmierne skoki jest konieczne tylko w ostatnim stadium ciąży.

Jeśli chodzi o dietę w ciąży kota, pierwszy miesiąc powinien być taki sam, a wielkość i skład. Jednak lekarze weterynarii zaleca się zwiększenie ilości produktów bogatych w witaminy. Jeśli w tym czasie kot jest zainteresowany świeżych warzyw i owoców, spróbuj dać jej marchewkę, cukinię, jabłka, dynia. Chociaż takie zmiany smakuje u kotów ciężarnych są rzadkie. Jeśli twój kot jest używany do przetworów spożywczych, a następnie przenieść go karmić kociąt, która jest odpowiednia dla kobiet w ciąży i kotki. Nie wolno dać kota i witaminowych suplementów, ale tylko po konsultacji z lekarzem weterynarii.

W drugiej połowie ciąży zwiększyć ilość pokarmu kota na pół. I w tym okresie potrzebuje potrawy bogate w białko: twaróg pikantne kwaśne mleko, jaja, wołowina. Tylko jedzenie nie powinno być tłuszcz, a nawet bardziej, smażone lub ostre. I nigdy nie karmić kota, który go jeść: wędzonych i pikantne żywności dla kotów (szczególnie w ciąży!) Jest przeciwwskazane.

Prawidłowa pielęgnacja kota w ciąży i polega na systematycznej obserwacji w weterynarii. W większości przypadków takie wizyty są charakter prewencyjny i doradczym. Jednak na początku ciąży, kot potrzebuje badanie weterynaryjne. Pozwoli to zapobiec jej ewentualnych powikłań, a ty od kłopotów i kosztów leczenia. Krótko przed kot poród musi również złożyć wizytę u lekarza, to minie następnego badania przez specjalistę, a dostać się konsultacje na temat zbliżającego się porodu.

Jak zapobiec ciąży

Jaki był Twój ulubiony nie kota, jeśli nie chcesz, aby uciec z jej miotu, konieczne jest podjęcie środków zapobiegawczych. Na własną rękę z coraz kota mommy nie zrezygnować. Najbardziej radykalny sposób, aby pozbyć się kota z perspektywy ciąży – sterylizację. Dzisiaj ta procedura nie jest wart bardzo dużo, i wydać je praktycznie we wszystkich klinikach weterynaryjnych.

Sterylizacja kotów może być chirurgiczne, radioterapię, a lek. Najbezpieczniejsze pod względem konsekwencji – chirurgiczny. Chirurgiczne sterylizacja przeprowadzana jest przez kilka metod:

 • Ciągnie jajowody. W tym przypadku, tylko kot traci zdolność do poczęcia, ale ona nadal ciepło (jak również rekrutacji płacze).
 • Usunąć macicę, ale jajniki pozostają. Skutkiem takiego działania, tak jak w pierwszym przypadku.
 • Spay. Całkowicie zmiany hormonalne zwierzęcia, kot przestał ciepło i nie ma ryzyka fałszywego ciąży.
 • Usunąć macicę z jajnikami. Metoda ta nazywana jest kastracja.

Najkorzystniejszą dla metody sterylizacji zwierząt – usunięcie jajników, ale jego zastosowanie jest możliwe tylko dla młodych kotów (jeden rok), które nigdy nie rodziły. Jeśli twój kot jest już od ponad roku, jeśli przynajmniej raz przyniósł kociąt, trzeba przeprowadzić kastracji zwierzęcia. Ale dwie pierwsze metody współczesnych specjalistów prawie nie ćwiczyć, bo nie mają bardzo dobry wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne kota. I jaka metoda wolą zdecydować weterynarza.

Skutki uboczne w dobrze przeprowadzonej operacji zwykle nie zdarza. Ale sterylizowane i wykastrowane koty mają skłonność do otyłości. We wszystkich innych aspektach, kot pozostaje ten sam, utrzymując playfulness, ogólną aktywność i wszystkie instynkty (poza drogą płciową). Ale czas dla takiej operacji, trzeba zdefiniować siebie: od ekspertów w tej kwestii nie ma zgody.

Dzisiaj, sterylizacja jest najbardziej humanitarny i najskuteczniejszym sposobem zapobiegania ciąży u kotów. Ale jeśli chcesz umieścić pitomitsy pod nóż chirurga, a następnie można zatrzymać się w specjalnych zastrzyków – iniekcje leków hormonalnych. Jednakże takie zastrzyki nie może zrobić chore zwierzęta i koty w ciągu siedmiu lat. I drugiego (najczęściej) sposób zapobiegania ciąży kotów, doustne środki antykoncepcyjne. Ale ta metoda nie zawsze działa, a także zły wpływ na zdrowie fizyczne kota.

Miłujcie zwierząt: są one nieskończenie zaufać. Dbać o nich i być pobłażliwy: ponieważ jesteś odpowiedzialny za tych, którzy oswoić!

load...