Ciąża i zapalenia wątroby typu C i B – jest to niebezpieczne?

Wirusowe zapalenie wątroby typu C, a ciąża – jest to jeden z najbardziej palących problemów naszych czasów. Niestety, bardzo często kobieta dowiaduje się, że został zainfekowany wirusem zapalenia wątroby typu C w czasie ciąży. Nie jest to przypadek – była w ciąży, wszystkie kobiety, bez wyjątku, są dokładnie pod kątem wielu różnych zakażeń, w tym zapalenia wątroby typu C.

load...

Statystyki medyczne pokazują, że około jedna na dwadzieścia kobiet w ciąży z rozpoznaniem zapalenia wątroby typu C, oczywiście, dowiedziawszy się o tym, przyszła mama jest zdenerwowana, a czasami znacznie przestraszony. I lekarzy, niestety, nie zawsze dostarcza kompleksowe informacje mamie. I pytanie, oczywiście, jest bardzo, bardzo dużo – nie mówimy tylko o zdrowie matki, ale także o zdrowie dziecka.

W jaki sposób obecność wirusa w trakcie ciąży?

Natychmiast Chciałbym uspokoić przyszłe matki – obecność w organizmie wirusa zapalenia wątroby typu C do samego przebiegu ciąży i rozwoju dziecka nie będą miały żadnego negatywnego wpływu. Ponadto – co do zasady, podczas ciąży, zatrzymuje postępu choroby. Na przykład, testy funkcji wątroby powracają do normalnego stanu w drugim trymestrze ciąży. Ciąża i wirusowemu zapaleniu wątroby typu C są dość zgodne. Ale, oczywiście, po urodzeniu dziecka choroby znowu zaczyna się gwałtownie rozwijać.

Co więcej – warto zwrócić uwagę na fakt, że lekarze nie biorą pod uwagę obecność w organizmie kobiety ma wirusa zapalenia wątroby typu C do przeciwwskazania do ciąży i porodu. Nawet jeśli kobieta wie wcześniej o chorobie, może ona zajść w ciążę i urodzić dziecko. Jak wspomniano powyżej, wirus nie ma wpływu ani na proces zapłodnienia lub łożyska i urodzenia dziecka.

Oczywiście, można usłyszeć bardzo wiele bardzo różnych opowieści grozy, ale nie ma ich zbyt poważnie. Oczywiście, kobiety zakażone wirusem zapalenia wątroby typu B będzie musiał podjąć pewne środki ostrożności, i, być może, trochę bardziej prawdopodobne, aby odwiedzić lekarza – ginekologa, ale w ogóle, ciąża zwykle kończy się całkiem dobrze. W każdym razie, lek nie jest znany urodzeń zielone kropkowany dzieci.

load...

Dziecko zagrożenie zakażenia

Kolejną kwestią, która jest na tyle silna troska o przyszłych matek – to, jakie jest prawdopodobieństwo, że w czasie ciąży i dziecka jest zainfekowany. W zasadzie takie ryzyko nie istnieje. Jednak nie jest tak wielka – to oscyluje w granicach 3 – 10%. Średnio, to prawdopodobieństwo jest równe pięć procent, co jest bardzo słabym wynikiem.

Jednak prawdopodobieństwo tego wciąż istnieje. Dlatego nie można mówić o tym, jak wirus może być przenoszony z matki na dziecko. W zasadzie istnieją tylko trzy sposoby transmisji:

  • Porodu

Grupa ta obejmuje wszystkie przypadki infekcji, które występują w trakcie samego porodu. Może to być spowodowane krwi matki wchodzi dziecko ciała. Na szczęście zdarza się to bardzo rzadko. Ale w trakcie infekcji ciąży są rzadkie.

  • Prenatalnej i poporodowej

Dzięki tej metodzie obejmują wszystkie infekcje występujące podczas karmienia piersią i opieki nad dzieckiem. W zasadzie, jeśli matka zna i przestrzega prostych środków zapobiegawczych, prawdopodobieństwo zakażenia dziecka jest bardzo, bardzo małe.

Leczenie zapalenia wątroby typu C w czasie ciąży

Główne preparatów farmakologicznych stosowanych w leczeniu chorób, takich jak zapalenie wątroby typu C są rybawiryny i interferonu-α. Jednak liczne badania niezawodnie ustalono, że wpływ na organizm dziecka jest bardzo negatywna. I tak lekarze w czasie ciąży jest bardzo zalecane w momencie urodzenia dziecka o przerwaniu leczenia wirusowego zapalenia wątroby typu C

Jednak w niektórych przypadkach, lekarze nadal musiał interweniować i powołać matki oczekującej na przebieg leczenia. Co do zasady, środki te muszą uciekać się w przypadku, gdy przyszła mama nie są widoczne objawy cholestazy. Jej zdrowie pogarsza się w takim przypadku i pozostawić bez nadzoru niemożliwe. Chociaż zdarza się bardzo rzadko – tylko jeden z 20.

Najczęściej w tym przypadku lekarze przepisują leki, które nie są szkodliwe dla rozwoju i zdrowia przyszłego dziecka. Zazwyczaj taka obróbka jest szybkość podawania leków, które są z natury zawierają kwas ursodeoksiholievuyu. Jednak trzeba powiedzieć, w każdym przypadku, lekarz wybiera leczenie ściśle indywidualnie, biorąc pod uwagę wszystkie indywidualne cechy organizmu przyszłej matki.

Sposób dostarczania wirusowego zapalenia wątroby typu C.

Lekarze długo zaangażowany rodzaju statystykach jak sposoby dostawy wpływa na prawdopodobieństwo dziecka do zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu C. Jednak w celu uzyskania jednoznacznych wyników, a nie powiodło się – co do zasady, prawdopodobieństwo zakażenia jest w przybliżeniu równa w naturalnym porodzie, że cięcie cesarskie.

Jednakże, jeśli kobieta ma słabe wyniki testów czynnościowych wątroby, w niektórych przypadkach, lekarz może nalegać na to cesarskie cięcie. Zazwyczaj taka sytuacja występuje u około jeden na piętnastu przypadkach. We wszystkich innych – lekarze decydują o sposobie dostawy, w zależności od ogólnego stanu zdrowia.

Ponadto, wiele kobiet w ciąży martwić, że będą one musiały rodzić w szpitalach położniczych zakaźnych. Jednak nie zawsze tak jest – często rodzą wszystkim na wspólnej podstawie, w zwykłym domów rodzicielskich.

Karmienie piersią

Czasami zakażonych wirusowym zapaleniem wątroby typu C kobiety odmawiają karmienia piersią, błędnie uważając, że w ten sposób zwiększają one ryzyko zakażenia dziecka. Jednak to nie jest tak – stężenie wirusa zapalenia wątroby typu C w mleku matki jest tak mała, że ​​zarazić dziecko kobieta jest mało prawdopodobne.

I wszystkie te przypadki zapalenia wątroby typu C, które występują w trakcie karmienia piersią, to ze względu na fakt, że krew matki spożytego przez niemowlę. Możesz być zaskoczony – jak to się stało? To bardzo proste!

Z pewnością wszystkie matki wiedzą, co popękane sutki. Po tym wszystkim, nawet przy niskich mikrourazów sutków podczas karmienia piersią w ustach dziecka pobiera niewielką ilość krwi. Pojawi się ryzyko dziecka z infekcją czy błona śluzowa w okruchy będzie mikrourazy. A wyższy poziom wiremii matki, tym większe ryzyko infekcji.

Dziecko miało przeciwciała przeciwko wirusowi. Co robić?

Co do zasady, wszystkie dzieci urodzone przez matki z wirusowym zapaleniem wątroby typu C, natychmiast po urodzeniu są badane. I, najczęściej, w surowicy stwierdzono przeciwciał przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu C. Jednak nie od razu rozpacz i paniki – prawie we wszystkich takich przypadkach, przeciwciała przedostają się do organizmu dziecka od ciała matki, za pośrednictwem krwiobiegu, przez łożysko.

Co do zasady, przeciwciała te znikają bez śladu pod koniec pierwszego roku życia dziecka, ale w bardzo rzadkich przypadkach mogą utrzymywać się przez dłuższy czas – do dwóch lat. Jednak nie oznacza to, że rodzice powinni po prostu zapomnieć o tym problemie – należy zdać testy powtarzane co trzy miesiące, lekarze mogli się upewnić, że wszystko jest w porządku.

Szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B i ciąży

Mówiąc o zapalenia wątroby typu C, nie wspominając o takim problemem, takich jak zapalenie wątroby i ciąży. Niestety, nie ubezpieczone przez jednego kobiety z tą chorobą. Ściśle mówiąc, ryzyko dziecka infekcji, nawet w tym przypadku, nie jest zbyt duży, więc nie panikuj. Chociaż, oczywiście, przyszła mama potrzebuje intensywnej opieki medycznej, często wymaga hospitalizacji.

Bardzo często przyszła mama słyszy radę zrobić szczepienia ochronnego przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Jednak lekarze odnoszą się do tego zalecenia jest bardzo, bardzo sceptycznie – bo aż do końca wpływem antygenów na organizm rozwijającego się dziecka. Dlatego nie zaleca się narażać dziecka na niepotrzebne ryzyko.

Jedyny przypadek, w którym szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B jest uzasadnione – to jest naprawdę duże ryzyko zakażenia ciężarnych kobiet. Na przykład, kobieta była u źródła epidemii choroby. Potem, oczywiście, przyszła mama jest nadal warto ubezpieczyć.

Jednakże, należy zwrócić uwagę na fakt, że jeśli kobieta dokonała szczepionkę, nie wiedząc o jej ciąży, doświadczenia, a nawet więcej, aby przerwać ciążę nie warto – ryzyko dla dziecka, nie ma praktycznie nic. I podczas karmienia piersią należy szczepić można zrobić bez – czy lęki.

W każdym razie, jeśli przyszła mama w obliczu tej choroby, takie jak zapalenie wątroby, to w żadnym wypadku nie powinny samoleczenia. Po pierwsze i najważniejsze, że powinny to zrobić – jest uzyskanie pomocy medycznej od lekarza. Lekarz będzie mógł ocenić potencjalne ryzyko dla dziecka i dać przyszła mama niezbędne zalecenia.

load...