Ciąża i tan nie wykluczają się wzajemnie

Zawartość:

W lecie, kiedy pogoda jest gorąca i słoneczna pogoda, pływanie i opalanie chce każdego człowieka. I kobiet w ciąży, które planują niebawem stać się matkami, a w tym przypadku nie jest wyjątkiem. Wygrzewać się na plaży w pogodny dzień jest nie tylko przyjemne, ale też niezwykle przydatna. Opalenizny poprawia odporność organizmu oraz przywraca układ nerwowy i endokrynne. Jednak, mimo wszystko, opalanie jest możliwe tylko pod warunkiem, że będzie przestrzegać pewnych zasad i, oczywiście, nie stać nadużywane rozrywką na rzece lub morzu. W przeciwnym razie, można zarobić oparzenia.

load...

Ciąża i tan

Oparzenie słoneczne – to rodzaj ochrony naszej skóry przed szkodliwym działaniem promieni UV. Komórki, które zostały pominięte przez słońce produkcji melaniny (to specjalny barwnik, który zmienia kolor w ciemniejszym odcieniu czekolady). Jak już wspomniano powyżej, umiarkowane opalanie to nie tylko przyjemność, ale także działa wzmacniająco na organizm kobiety ciężarnej. W takich przypadkach, wzmacnia i przyspiesza przemianę materii i zwiększa aktywność gruczołów gwałtownie wzrasta ilość hemoglobiny.

Krew jednocześnie uzyskiwanie wystarczającej ilości witaminy D, ponieważ jest to bardzo ważne dla dziecka, i dla większości matek. Należy pamiętać, że ze względu na witaminę D, która jest syntetyzowana w bezpośrednim świetle słonecznym, wyklucza możliwości pojawienia się krzywicy u dzieci. Przyszła mama nie będzie w stanie zarobić całkiem poważne choroby, takie jak osteoporoza. Ponadto promienie słoneczne mają pozytywny wpływ na kobiety z depresją, które występuje w trakcie ciąży prawie każdego. Jest często nazywany opalenizny w najlepszych i użytecznych przeciwdepresyjny. Dlatego możemy śmiało powiedzieć, że ciąża i tan nie wykluczają się wzajemnie.

Kto iw jaki sposób można opalać: phototypes podpalane

Melanina jest różnie rozłożone na skórze. Fakt, że garbowanie jest zaprogramowany na poziomie genetycznym. Na przykład, jeśli twoi rodzice ciągle spala się w słońcu, prawdopodobieństwo, że to samo stanie się z wami wzrasta. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, czy w danym przypadku przez długi czas, aby być w słońcu, czy nie. Tak, istnieją cztery światłodrukowe (reakcja na słońce).

load...
 • Typ pierwszy: absolutnie nie mogą opalać

Ludzie z pierwszego typu (z bladą skórą, jasnych oczach i włosach) można uzyskać oparzenia słoneczne nawet na najmniejsze narażenie na działanie promieni słonecznych na skórę, opalenizna nie będzie. Są UV należy unikać w codziennym życiu. Muszę nosić zamknięte ubrania, stosowanie ochrony przeciwsłonecznej, etc. A w czasie ciąży jest generalnie lepiej nie wychodzić na ulicę w słoneczny i dobrej pogody.

 • Typ drugi: można ostrożnie opalać

Ludzie z drugiego typu (z bladą skórą, blond włosy i oczy) ciężkim czasie coraz tan, ale sprawiają, że łatwo spalić. Jeśli należą do tej kategorii, należy udać się do plaży w godzinach porannych i wieczornych, aby być zawsze w cieniu, przy użyciu tylko specjalne kremy (SPF co najmniej 30).

 • Typ trzeci: dozwolona opalania

Trzeci typ obejmuje ludzi o ciemnych oczach i włosach i ciemnej karnacji. Z reguły takie osoby dość szybko uzyskać opaleniznę, ale nie jest wykluczone lekkie oparzenie. Tutaj, podobnie jak w poprzednim przypadku, należy przestrzegać podstawowych zasad: nie zatrzymać na dłużej niż 3 godziny w słońcu, po południu (12 do 16) to lepiej zostawić plażę.

 • Czwarty typ: bezpieczna opalenizna

Ciemnoskórych osób z ciemnymi włosami i oczami może z łatwością tolerować bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez dłuższy czas. Są one łatwe do uzyskania pięknej opalenizny i nawet, gdy nie spalić się na słońcu. Ale mimo to do 30 pani nie patrzeć na wszystkich 50, to lepiej nie nadużywać UV.

Tak, jak zauważyłeś, tym wyższa liczba fototypu, tym mniej się bać promieni słonecznych. Ale w okresie wielkiej aktywności słońca może spowodować kobiet ciężarnych płci pięknej niechciane procesy (krwawienie z macicy lub zmniejszenie napięcia mięśniowego). W rezultacie – ryzyko poronienia.

Jak opalać przyszłe matki

Będąc w palącym słońcu nie powinien być długi. Najbardziej optymalny czas dla kobiet w ciąży płci pięknej – około 20 minut, ale nie dłużej. Dla każdej osoby (zwłaszcza dla kobiet w kraju) jest bardzo źle przez długi czas być narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. W przeciwnym przypadku, prawdopodobieństwo powstania i rozwoju raka na powierzchni skóry i błon śluzowych wzrasta wielokrotnie.

Zawsze należy pamiętać, że długi tan może prowadzić do udaru słonecznego. Jeśli źle się poczujesz, zawroty głowy, nudności, należy natychmiast udać się do chłodnego miejsca, pić zimną wodę i należy wezwać karetkę. Nie wiadomo, jak przegrzanie może wpłynąć na dziecko.

Wiele osób uważa, że ​​im dłużej jesteś na plaży, tym lepiej. Najważniejsze – aby wiedzieć, że mała dawka promieni słonecznych ma pozytywny wpływ na układ immunologiczny, wzmacniającej go, a to długa opaleniznę ostro redukuje go. Plus, jeśli będzie zbyt dużo na morzu lub rzece w najgorętszej porze dnia, to miłość do oparzeń słonecznych może doprowadzić do dysbacteriosis i innych chorób zapalnych

Następną rzeczą, którą należy zwrócić uwagę – najlepszy czas na opalanie. Eksperci zalecają, aby być na plaży od 8 do 10 rano, a wieczorem – po 17 godzin. W tym czasie promienie słoneczne nie są tak aktywnego wpływu na organizm człowieka. Kobiety w ciąży w porze lunchu, pożądane jest, aby być w chłodnym miejscu lub po prostu odpocząć w pokoju.

Wszelkie dwa lub trzy godziny leżeć na plaży nie jest to konieczne, od czasu do czasu potrzebuje pływać, aby nie przegrzać. Nie patrz na tej małej chmury lub chmur będzie chronić przed silnym światłem słonecznym. Opalanie dobrze w cieniu pod markizą lub parasolem. Ta opalenizna jest bardzo przydatne dla organizmu i nie przynoszą szkody dla niego. Szczególnie dobre są rozproszone promienie słońca w pobliżu wody.

Podczas Sun ciąży płci muszą obejmować swoją klatkę piersiową i brzuch. Nie narażać płód na ekstremalne temperatury. Należy również pamiętać, że w każdym przypadku jest to niemożliwe, aby spać na plaży, gdyż może to spowodować poważne oparzenia. Kobiety w ciąży powinny wybierać luźne ubranie, jak wąskie pomaga zapobiec przegrzaniu i naturalne chłodzenie skóry. Musisz użyć kapelusz, okulary przeciwsłoneczne, kosmetyki UVB- z filtrami UVA i.

Jak dziewczyny opalanie się na pozycji w upale

Aby czuć się komfortowo nawet w upalne, letnie dni, konieczne jest, aby używać jak najwięcej płynów, jak to możliwe. Dzięki czemu można wyeliminować odwodnienie, które może prowadzić do tragicznych skutków. Jest to bardzo niebezpieczne dla kobiet w ciąży: odwodnienie wpływa oksytocynę, która jest w stanie wywołać przedwczesny poród.

Latem przyszłych matek, często stają się obrzmiałe (zwłaszcza po pierwszej połowie ciąży), zaczynają puchnąć nogi i ramiona. Jeśli obrzęk znikają po krótkim odpoczynku, nie boją. Ale gdy takie się stanie, natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Nawiasem mówiąc, eliminując z diety w gorącym sezonie słone i pikantne jedzenie, można zmniejszyć ryzyko wystąpienia takich problemów. Również dobre na słoneczne dni często pić herbatę, jeść owoce i warzywa, zwłaszcza marchwi i jabłka są użyteczne. Przyczyniają się one do przesyłania ciepła i dobrze zneutralizować rozpad substancji procesowych. Po plaży powinny spożywać produkty mleczne, woda mineralna, zielona herbata, kwas chlebowy.

Jak zostać ciemny: natychmiastowy tan dla przyszłych matek

Czasami młode mamusie nie w pełni uświadomić sobie, że są w ciąży i nadal marzyć o kolorze czekolady skóry. Ale o poparzenie słoneczne, gdy jesteś w stanie bardzo trudne. Po tym wszystkim, konieczne jest wydać ogromną ilość czasu na plaży, i długi pobyt w słońcu zwiększa ryzyko powikłań. Takie zaniedbanie może doprowadzić do przedwczesnego porodu lub poronienia.

Co robić w takim przypadku, płci, którzy nie chcą iść blady do narodzin? Odpowiedź jest prosta – iść do sklepu i kupić specjalny krem. Tak, w naszych czasach, błyskawicznych opaleniznę można uzyskać za pomocą specjalnych kosmetyków. Ale zanim ich stosowanie należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ nie wszystkie z nich są bezpieczne.

Bardziej niebezpieczne długoterminowe techniki opalaniu

Umiarkowaną ilością słońca, oczywiście, korzyści ciało. Nie bez powodu, nawet lekarze zalecają, aby spędzić co najmniej tydzień w roku przez morze. Ale nie zawsze są niuanse i momenty, kiedy przyszłe mamusie nie mogą opalać. O nich właśnie trzeba pamiętać, panie, którzy planują mieć dziecko wkrótce. Tak, konsekwencje mogą być następujące:

 • Przesuszenie skóry opalaniu. Naskórek może zostać utracone, organizm otrzymuje wiele stresu, skóra staje się czerwona. Skutki – suchość skóry, przyspieszone starzenie, utrata elastyczności. Po urodzeniu, żołądek będzie pokryty rozstępy (rozstępy), który nie będzie pozbyć;
 • Pojawienie się plam starczych;
 • Powstanie i wzrost ostuda. Na zewnątrz, wygląda na to, delikatnie mówiąc, nie bardzo miły. A oni nie będą w stanie zamaskować krem ​​tonu;
 • Odwodnienie, udar cieplny;
 • Występowanie wad w rozwoju dziecka;
 • Problemy z żyłami na nogach;
 • Wzrost ciśnienia, które mogą prowadzić do krwawienia;
 • Pogorszenie stanu ogólnego. Jak wspomniano wcześniej, należy zawsze przestrzegać tego środka. Nadmiar, jak wady, nigdy dobra nie.

Co może być nawet po skutków poparzenia słonecznego? Jak można sobie wyobrazić, nawet we wczesnych stadiach kobiecego ciała cierpi różne zmiany. A przede wszystkim dotyczy to zmiany hormonalne. Dlatego kobiety stają się nerwowe, agresywne, płaczliwy i niespokojny za nic. Ale to nie wszystko, co może się zdarzyć z płci pięknej, która znajduje się w położeniu.

Konkretne hormony mogą wpływać na pigmentację skóry, tworząc melaniny. W efekcie, nawet najmniejszej ciąży na twarzy tworzą plam pigmentowych. Ale wielkość swoje zdanie na temat liczby czasu na słońcu. Fakt, że rozwój pigmentację bez zapalenia skóry. Proces ten przebiega bardzo powoli. Tak więc, jeśli jesteś zbyt dużo opalanie, ostatecznie może okazać się ciemne piegi.

Według lekarzy o oparzenia słoneczne

Wielu lekarzy są pozytywne o otrzymaniu opalanie, nawet jeśli przedstawiciel płci pięknej w położeniu. A w zasadzie, to ze względu na fakt, że organizm otrzymuje dużą ilość witaminy D3. I to jest z pewnością doskonałym lekarstwem na krzywicę. Umiarkowane znalezienie słońce zapewnić ciała dziecka odpowiednią ilością wapnia i fosforu.

Oczywiście, w niektórych przypadkach lekarze zalecają pić specjalnego leku. Jednak korzystanie z tej witaminy w zapobieganiu może zrobić więcej szkody niż pożytku. Tak więc, na przykład, może wystąpić Hiperwitaminoza, co będzie miało negatywny wpływ na organizm matki i dziecka. A ty i się zrelaksować i poprawić swoje zdrowie. Jednak przed wyjazdem do spa, należy skonsultować się z lekarzem.

Jak się opalać

Od pierwszych dni nie powinno być długo na słońcu. Opalanie powinno być powoli i stopniowo. Zmniejsza to ryzyko zdobycia oparzenie. Okulary, parasol, kapelusz zaoszczędzić od udaru słonecznego. Zaleca się stosowanie kremów przed oparzeniami słonecznymi, ale tylko te, które zostały zatwierdzone dla kobiet w ciąży. Napoje Rescue z pragnienia i nie pozwala organizmowi pozbyć się odwodnić. Nie wystawiać tan brzuch i klatkę piersiową.

Po powrocie z plaży na ciele należy zastosować krem ​​kojący i nawilżający. Opalanie w solarium jest surowo zabronione. Jeśli zastosujemy się do wszystkich powyższych zasad, tan przyniesie ciężarną kobietę i przyszłość dziecka tylko skorzystać.

load...