Ciąża i hop na płaszczyźnie: obszar sportów ekstremalnych

Zawartość:

Podróżując zawsze była częścią życia ludzkiego – pierwsza wycieczka, potem na koniu, pierwsze samochody, a następnie leci w powietrzu. Nowoczesna ludzkość ma do dyspozycji ogromną liczbę różnych pojazdów, począwszy od samochodów osobowych do samolotów. Niestety, nie wszystkie opcje podróży są pokazane dla kobiet w ciąży, aw szczególności: ciąży i hop na płaszczyźnie nadal podlegają najruchliwszych omawianie opinii. W tym artykule staraliśmy się uwzględnić wszystkie problematyczne kwestie, które mogą towarzyszyć lotu na samolocie.

load...

Półomdlały

Omdlenie nie jest rzadkie satelity kobiet w ciąży. Oczywiście, po pierwszych przypadkach omdlenia powinieneś jak najszybciej szukać pomocy medycznej. Najczęściej omdlenia w czasie ciąży jest spowodowane przez wydarzenia, takie jak niedokrwistości z niedoboru żelaza lub niedociśnienie (niskie ciśnienie krwi). Stosowanie niektórych leków przepisanych przez lekarza ginekologa prowadzącego, często całkowicie eliminuje samą przyczynę omdleń. Jednak każda kobieta w ciąży powinna trzymać mocno na uwadze, że całkowicie wyklucza możliwość omdleń jest po prostu niemożliwe, zwłaszcza podczas różnych wyjazdów – tłumiąc ciepło, drżenie, duża liczba ludzi może sprowokować rozwój ataku. Dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak zachowywać się w podobnej sytuacji.

W żadnym wypadku nie mogą w pełni polegać na pomocy innych jesteś obcy. Niestety, życie jest – nie jest to fabuła bajki, w której przystojny książę zawsze przychodzi na ratunek. I dbać i polegać w takich sytuacjach, w ciąży kobieta powinna przede wszystkim na siebie. I dopiero wtedy, być może, ludzie wokół swoich zmysłów i oferują bardzo potrzebną pomoc. Każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć Głównym objawem zbliżającego się omdlenia odpowiednim czasie zareagować i podjąć niezbędne środki w celu:

 • Zawroty głowy, „nieważkości” organizmu.
 • Mrowienie twarzy, rąk i stóp.
 • Utrata ostrości wzroku – zmętnienie wygląd zasłonę przed oczami.
 • Utrata słuchu – pojawienie się szumów usznych.

W żadnym wypadku nie należy się spodziewać, że taki stan odbędzie się w sobie, nie zwracając słaby. Jeśli przechodzi – wspaniałe. A jeśli nie? Według lekarzy, średnia zemdleć u kobiet w ciąży trwa około piętnastu minut. Jesteś gotowy, aby spędzić czas na podłodze, nie kontrolując sytuację? Prawdopodobnie nie.

Dlatego pojawienie się pierwszych symptomów zbliżającego się omdlenia kobiety w ciąży powinny wykonać następujące czynności:

 • Złe samopoczucie, spróbuj usiąść jak najszybciej lub, jeszcze lepiej, leżeć, jeśli zdarza się w pociągu.
 • Koniecznie daj nam znać jak najszybciej o swoim stanie do ludzi, którzy są najbliżej ciebie. Jak pokazuje praktyka, prawie nikt w tej sytuacji nie jest w stanie zaprzeczyć kobiety ciężarnej pomocy.
 • Spróbuj jak najszybciej pozbyć bliskich i ściskających odzieży – rozpiąć kołnierzyk, zdjąć pasek.

load...

  Choroba lokomocyjna

  Zbyt wielu ludzi są narażone na tego nieprzyjemnego zjawiska choroby lokomocyjnej. W szczególności, latania na samolocie jest dość częstą przyczyną choroby lokomocyjnej. Iw czasie ciąży, to prawdopodobieństwo wzrasta wielokrotnie – co najmniej raz w czasie ciąży choroby morskiej prawie każda kobieta w ciąży. Przyczyny tych warunkach, bardzo wiele – od słabego układu przedsionkowego, a kończąc na chorobach przewlekłych, poważnych, często wiąże się z patologii układu sercowo-naczyniowego. Jednak czasami jest choroba lokomocyjna, bez żadnych istotnych powodów. Na przykład, „koktajl”, w autobusie i ciąży powoduje poważne dolegliwości do wystarczająco dużej liczby kobiet.

  Jeśli przynajmniej raz zawiadomienie o przypadku choroby lokomocyjnej, przy wyborze trasy i środków transportu niezbędnych do rozważenia pewne niuanse:

  • Wykres posiłek

  Fakt, jeśli doświadczają głodu, co znacznie wpływa na prawdopodobieństwo wystąpienia choroby lokomocyjnej. Na przykład, lot na pusty żołądek znacznie szybciej spowodować chorobę lokomocyjną i w rezultacie, uczucie mdłości. W żadnym wypadku nie siedzieć w ruchu na pusty żołądek, bez jedzenia niczego z góry. Wyjątki od tej zasady może być tylko jedna sprawa – wycieczka do badań, że tylko na pusty żołądek może być przeprowadzone.

  Jednak w tym przypadku, należy zadbać o to natychmiast po opuszczeniu kliniki masz produktów, które można jeść. Nie patrz na fast food – Żywienie kobiet w ciąży powinny być pełne i zdrowe. Jest o wiele mądrzejszy być przygotowane z wyprzedzeniem niektórych owoców lub orzechów. Nawiasem mówiąc, orzechy podczas jazdy jest bardzo skuteczny, aby pomóc zwalczać chorobę lokomocyjną.

  Ale nie idź w drugą skrajność – na przeprowadzenie lotu po obfitym obiedzie czy kolacji, z pełności w jamie brzusznej. Takie zachowanie – także prawo krok do silnej choroby lokomocyjnej. Latający samolot to nie wcześniej niż pół godziny po spożyciu tłustych, szczególnie zalecany.

  Czynniki zwiększające chorobę lokomocyjną

  Jeśli czujesz, że jesteś w ruchu zaczyna się kołysać, spróbuj się odprężyć jak najwięcej. Lekarze zalecają, aby w takich sytuacjach ślepy oko – miga na zewnątrz obiektów oknem, na drutach lub odczytu podczas jazdy sprowokować i intensyfikować proces choroby lokomocyjnej.

  Podróżowanie na długich dystansach

  W takim przypadku, jeśli kobieta w ciąży ma długi lot, to po prostu musi zadbać, aby przygotować i podjąć wszelkie niezbędne środki farmakologiczne. Trzeba zrozumieć, że nie zawsze jest właściwy czas apteka może być w zasięgu ręki, a lot w czasie ciąży może dać wiele niespodzianek, niestety, często najbardziej nieoczekiwane.

  Nie powinniśmy mieć zaufanie do tego, że w każdej płaszczyźnie mieć apteczkę – zawiera jedynie proste leki często są ściśle przeciwwskazane w ciąży. Przed wyjazdem, należy skonsultować się z lekarzem-ginekologiem. Powie ci, jakiego rodzaju leków może być konieczne na drodze. Nie patrz na swojej pamięci – należy napisać na papierze, jak brać je – dawkowanie, czas odbioru. Zawierać instrukcje w opakowaniu leku – może potrzebować.

  W apteczce musi koniecznie zawierać następujące leki:

  • 5% roztwór jodu lub zieleń brylantowa – 1%.
  • „Rennie” – lek na zgagę, który często jest wiernym towarzyszem kobiet w ciąży, niezależnie od stopnia zaawansowania ciąży.
  • Tabletki „No-spa.” Lek ten jest niezwykły rozkurczowy.
  • „Essentiale forte” i „Mezim”, które są zaprojektowane, aby ułatwić pracę przewodu pokarmowego.
  • Proszek manganu – zadbać, aby była szczelnie zapakowane. Należy pamiętać, że nawet suche kryształy manganu można spalić błon śluzowych.
  • Nalewka z waleriany alkohol.
  • „Smekta” lub aktywowane tabletki węgiel. Jeśli pozwolisz swoje możliwości finansowe, radzimy kupić żel Enteros. Wszystkie te leki mają doskonałe działanie absorbujący – niestety, z zatruciem pokarmowym na drodze jest bezpieczna absolutnie nikt.
  • Należy umieścić opatrunki, bandaże – Przylepiec. To jest niemożliwe do przewidzenia, gdy są one potrzebne.
  • Umieścić w zestawie pierwszej pomocy jest lekarstwem na przeziębienie, które zazwyczaj wolą używać.
  • W przypadku, gdy spotykamy się od czasu do czasu pojawiają się nadmierne łzawienie, zaczerwienienie i swędzenie oczu, nie zapomnij wziąć krople do oczu.
  • Pamiętaj, aby umieścić w swoim apteczka jest przeciwgorączkowy, który normalnie stosowany, aby cieszyć się, gdy temperatura wzrasta.

   Latanie samolotem w czasie ciąży

   Następnie, porozmawiajmy o temacie ciąży i płaszczyzną. Wybór płaszczyzny, należy pamiętać, że ciąża i loty mają szereg specyficznych cech. Pamiętaj, aby dokładnie je przeczytać i zwrócić uwagę na to, aby później nie trzeba się zastanawiać.

   Po pierwsze, okres ciąży: co do zasady, większość linii lotniczych nie pozwalają kobietom na pokład samolotu w wysokiej ciąży – kogoś po 34 tygodniach ciąży, a niektóre po 36 – muszą dowiedzieć się o nią do linii lotniczej, której Państwu usługi masz zamiar używać. Latanie w tym okresie może być po prostu niewykonalne.

   Również należy pamiętać następujące zastrzeżenie – większość linii lotniczych mogą latać tylko dla kobiet w ciąży, które posiadają zaświadczenie od lekarza prowadzącego. Świadectwo określa okres ciąży i że lekarka mówi lotu i jestem pewien, że to ciąża i latanie samolotem jest bezpieczne. Bez tej pomocy kobieta po prostu nie sprzedaje bilety.

   Również warto rozważyć inną cechę chmielu w okresie ciąży, w krótkim okresie czasu. Oczywiście, kilka pierwszych miesięcy ciąży, absolutnie nikt nie może nie zauważyć faktu, że jesteś w ciąży i wymagać zaświadczenia lekarskiego, że pozwalał latać w samolocie. Należy jednak pamiętać, że jeśli ciąża, nawet w krótkim okresie czasu, odbywa się jakiś – żadnych komplikacji, lot może wywołać spontaniczne przerwanie niej. Dlatego przed lotem należy udać się do ginekologa, aby dowiedzieć się, co myśli o tym.

   A jeśli lekarz z jakiegoś powodu uważa, że ​​loty na tym etapie może mieć negatywny wpływ zarówno matki jak i rozwijającego się dziecka, dla kobiet w ciąży jest bardzo rozsądna decyzja o zmianie środka transportu lub nawet odrzucenie tej podróży. Po tym wszystkim, odpowiedzialność za lot samolotem leży w całości na matki oczekującej.

   Ale tutaj wszystkie formalności zostaną spełnione, a kobieta jest gotowy do lotu. Zaprawiony mamusie powinni przestrzegać kilku prostych zasad, które będą maksymalizować łatwość podróżowania i do zminimalizowania ewentualnych powikłań:

   • Unikaj sytuacji stresowych

   W tym przypadku, jeśli są podatne na wahania nastroju i stres, starają się zminimalizować wszystkie drażniące. Na przykład, elementy muszą być pobierane z góry bez zwłoki do ostatniej chwili. To samo odnosi się do wyjazdu na lotnisko – Sprawdź z domu wcześniej, tak aby nie być nerwowy w ruchu, zastanawiając się, czy będziesz miał czas, aby zarejestrować ..

   • Ból głowy

   W przypadku napotkania okresowe bóle głowy, upewnij się wcześniej, że nie zostanie złapany do ciebie na drodze. Najlepszym sposobem, aby zapobiec bóle głowy – jest użycie jak dużo płynu, korzystnie zwykłej czystej wody. Pić płynów w małych porcjach, ale dość często.

   • Więcej spacer i siedzieć prawidłowo

   Staraj się siedzieć obok przejścia. Podczas lotu, staram się nie siedzieć cały czas na miejscu, a co pół godziny spaceru wokół nawy. Taka ostrożność pomogą zapobiec obrzęk nogi, które nie należą do rzadkości w czasie lotu. Jest również bardzo ważne, aby siedzieć prawidłowo. Ulubiony wszystkie pozy, w których nogi są skrzyżowane i opierają się na dole podkolanowym na krawędzi siedzenia dla kobiety w ciąży są całkowicie nie do przyjęcia. Nawet jedna godzina spędzona w podobnej sytuacji, to wystarczy, aby wywołać rozwój zakrzepicy żył kończyn dolnych.

   Ciąża i święta

   W takim przypadku, jeśli kobieta w ciąży zdecydowała się pojechać na wakacje, należy koniecznie wziąć pod uwagę wszystkie cechy swojego bogactwa. Oczywiście, wakacje we wczesnej ciąży jest bardziej korzystne niż miesiąc przed narodzinami. Ale, oczywiście, każda kobieta w ciąży tworzenia własnego świadomego wyboru, biorąc pod uwagę wszystkie niuanse i okoliczności, w jej przypadku.

   W czasie ciąży, należy dać pierwszeństwo do europejskich ośrodków, w których poziom usług jest dość wysoki. Odmówić podróży do tych krajów, gdzie niestabilna sytuacja polityczna lub pogoda – po prostu nie mają prawo umieścić swój sposób okruchy cokolwiek zagrożeń.

   Ważne jest również, aby dokładnie myśleć o rzeczywistości, w jakiej strefie klimatu masz zamiar spędzić wakacje. Ginekolodzy mają bardzo negatywny stosunek do gwałtownych zmian klimatu, kobiety w ciąży. Na przykład, aby przejść w zimie w Tajlandii – nałożyć na organizm nie potrzebował dodatkowego obciążenia. Większość z resztą jego ciała zostaną odtworzone w letniej pogodzie. A po powrocie do domu znowu będzie musiał dostosować się do zimy – a zatem takich lekarskie w trakcie ciąży nie przyniesie moja matka, ani dziecko nie jest niczym więcej problemów.

   Pamiętaj, aby dbać o Państwa pobyt w komfortowych. Tak, internet w pokoju i TV jest dobre, ale dobre łóżko i lodówka w Twoim przypadku jest o wiele ważniejsze. A jeśli mówimy o sezonie letnim, klimatyzator może być dla kobiet w ciąży, chyba najbardziej pożądana rzecz dla całych wakacji. Wystarczy pamiętać, że w żadnym wypadku nie wolno siedzieć lub leżeć tuż pod klimatyzację – w przeciwnym razie istnieje ryzyko całe wakacje do pozostania w łóżku, firmy telewizyjną, leki i chusteczkę.

   Kolejną bardzo ważną kwestią, która musi koniecznie uwzględniać przyszłe matki, wyjeżdżasz na wakacje – to kwestia gastronomii. Pamiętaj teraz jedzenie powinno być zdrowe, zdrowe i zróżnicowane. Jednak różnorodność powinna mieścić się w rozsądnych granicach. Przyszła mama nie powinny jeść zbyt egzotyczne dania, takie jak carpaccio czy sushi, na przykład. Oczywiście, nikt nie twierdzi, że jedzenie jest bardzo smaczne i pożywne, ale należy pamiętać, że w surowej ryby, a także w surowym mięsie, są często gelmitiny – robaki pasożytnicze.

   Organizacja wypoczynku nie powinny również uciec uwagę. W takim przypadku, jeśli przyszła mama odpoczywa w grupie turystycznej, powinien wiedzieć z wyprzedzeniem o wszystkich zbliżających wycieczki. Zdarza się, ze niektórzy z nich jest o wiele bardziej rozsądne niż dać walczą z ostatnich sił, starając się nadążyć za przewodnika. Reszta przyszła mama powinna być skonstruowana w taki sposób, że może to przerwać w dowolnym momencie, kiedy chce.

   I pamiętać o najważniejszym – dowolny wakacje, gdzie i jak to nie przejdzie, powinien przynieść przyszła mama jak wiele pozytywnych emocji, jak to możliwe. Uśmiech, śmiech, pływać, wygrzewać się w promieniach słońca – bo w następne wakacje będzie można iść już nie sam, ale z małym cudzie!

   load...