Ciasto „żółwia” ze śmietaną


Zawartość:

Przepis ciasto „żółwia” ze śmietaną wynaleziono wiele lat temu, ale danie nigdy nie przestaje się podobać gotuje proste przygotowanie i doskonały smak.
Powrót do spisu treści

load...

Niezbędne składniki

Liczba inny zestaw przepisów, ale klasyczny najlepiej. Podczas gotowania można dodać orzechy, suszone owoce, eksperymentowanie z an_3em, ale główny sekret tkwi w an_3ie, niż to będzie więcej, tym lepiej. Nazwa „żółwia” dano ciasta ze względu na jego wygląd, podobny do skorupy żółwia i wystające nóżki, ogon i głowę. Aby przygotować klasycznie przepis – ciasto z kwaśną śmietaną – wymagane są następujące składniki:

Ciasto:

 • świeże jajo średniej wielkości – 6 sztuk,.
 • Proszek do pieczenia (soda można zastąpić kwasem cytrynowym) – 1 godz. L.,
 • Mąka klasy Premium (lub pierwszej) – o 2 V,.
 • Piasek cukrowy (korzystnie w porządku) – 1,5 V,.
 • Masło (można zastąpić margaryny) – 50 g

Śmietana:

 • Krem co najmniej 20% – 1 l;
 • Granulowanego cukru (korzystnie cukru pudru) – 1,5 sztuki ..

Polewą czekoladową (można wybrać według uznania gospodyni)

load...

Opcja 1:

 • Czekoladowe – 100 g;
 • Krem – 100 ml.

Opcja 2:

 • Masło – 50 g;
 • Dowolny cukier – 2,5 sztuki. L.;
 • Kakao w proszku – 3 łyżki. L.;
 • Mleka lub śmietany – 2 łyżki. L.

Decoration:

Do dekoracji można użyć dowolnego materiału jadalnego, ale najlepiej nadaje się mleko skondensowane, może to być na górze skorupy żółwia glazury konspektu. Warto też eksperymentować z kolorem rundzie marmolady i uzyskać kolorowy tort. Jeśli dziecko lub dorosły nie lubi gorzkiej czekolady, szkliwo może być łatwo wykonane z białych kafli, pre-Melt go.


Powrót do spisu treści

Ciasto Sposób

Przepis na których można przygotować ciasto „żółw”, powinien zacząć się przekładać na rzeczywistość z podstawami – ciasteczka.

 1. Weź głęboki miski, wlać do niego wszystkie jaja pojedynczo wraz z białek i żółtek, dodać cukier. Dobrze wymieszać i rozpocząć pokonując z mieszadłem, aż do puszystej masy i objętości, oczekuje się, że zwiększa się trzykrotnie. Biczowanie Sekret tkwi w tym, że jaja muszą być chłodne i świeże, a cukier – nie duże.
 2. Następnie, dodaje się w przyszłości ciasto roztopionym masłem szybko, ale delikatnie mieszano go do mieszaniny.
 3. Kolejnym krokiem, który wymaga recepty, powinien być dodatkiem mąki. Wcześniej warto dokładnie przesiać. Wlać mąkę do masy jaj olejem, żeby nie zapomnieć, proszek do pieczenia. Dobrze wymieszać ciasto powinno być gęstej śmietany.
 4. Otrzymane ciasto położyć łyżkę w natłuszczonej blasze, piec nie więcej niż 20 minut w temperaturze 180-200 ° C. Okręgi, jak naleśniki, są rumiane trochę, a to oznacza gotowość.

Ciasto powinno próbować zalać w garnku gładkie koła, inaczej żółwia okaże się niezbyt gładka. Mąka przesiewania konieczne, inaczej naleśniki nie może wstać i dostać Cleckley. Ilość składników w masie mogą być większe lub mniejsze, w zależności od ich jakości.


Powrót do spisu treści

Sposób przygotowania an_3u i glazury

Receptura „żółwia”, w którym do przygotowania ciasta powinien zawierać dokładnie śmietanę, po jej technologii wytwarzania.

 1. Śmietana powinna być nie mniejsza niż 20% tłuszczu, najlepiej kupić to nie ma w sklepie, a na rynku lub fabryki, w sklepie, przed sprzedażą, rozcieńczony wodą lub mlekiem z że podczas bicia go rozprzestrzenia, a nie zgęstnieje. Jeśli wszystko jedno sklepie śmietany, konieczne jest, aby ją bronić. Śmietana umieścić na gazy, złożonego na pół i związać worek, umieścić na sicie i cedzidło, umieścić w głębokim zbiorniku lub w umywalce. Dwie godziny później, gdy nadmiar płynu jest odprowadzana, następny an_3 ​​przesunięcie w głębokim naczyniu.
 2. Krem pokonać z mieszadłem, stopniowo dodając cukier, aż do momentu zatrzymania pożerające ziarna. Początkowo przepis „Turtle” oznacza proszek, z jej procesu gotowania an_3 ​​na ciasto jest szybciej. Ponadto, jeśli lubisz gotować lekko gorzkawy smak polewy można dodać do an_3u kwasu cytrynowego na śmierć nożem.

Po an_3u do rozpoczęcia przygotowań do glazury, można to zrobić na dwa sposoby.

 1. Termotopliwy lub gorzki mlecznej lub białej czekolady, w piecu mikrofalowym lub z zastosowaniem łaźni wodnej. Dodać trochę śmietany do konsystencji śmietany. Nie można wziąć czekoladę z rodzynkami, orzechy, zboża i innych dodatków. Jak pokazuje praktyka, takie płytki nie są wypalane i niedogotowane.
 2. W drugiej metodzie wisienką na torcie receptury trwa trochę dłużej, ale okazuje się nie mniej smaczne. Slip wszystkie składniki i umieścić na kuchence (pożądane jest, aby korzystać z kąpieli wodnej). Cook, bez gotowania, przez 5-7 minut. Po gotowaniu jest wymagane do schłodzenia do temperatury pokojowej, mieszaninę zagęszcza.

Po tych wszystkich elementów, z żółwia „ciasto” gotowe, aby doprowadzić do powstania których dotyczy recepty. Wszystkie ciasteczka umieścić w pojemniku i wymieszać z kwaśną śmietaną. Rozłożone na płaskiej anteny w formie slide-shell, pozostawiając cztery w dekoracji. Spośród tych dwóch liczb całkowitych umieścić pyska i ogona 2 pozostałego, przecięty na pół i umieścić w miejscu zakładki. Skropić równomierne powłoki szkliwa, dekoracji, jak jest to pożądane, pozostawić na noc do nasycenia.

load...