Ciasto „Ptasie mleczko”: najlepszy z nowych i starych receptur

Zawartość:

Ciasto z zaskakującej nazwie „Ptasie mleko” – ulubiony słodki deser z mojego dzieciństwa. Któż z nas nie chciał odgryźć małe kawałki przetargu białym suflet, pokryte pyszne czekolady? A teraz to ciasto jest masa kibice, którzy kupują deser na każdym stole świątecznym. Ale co, jeśli chcemy gotować to wspaniałe ciasto w domu? Mimo pozornego skomplikowania, zrób to w domu – to przyjemność. Przepisy na tym torcie jest dość ciekawy, a składniki – łatwo dostępne i niedrogie. Teraz powiemy o najciekawszym z tych receptur.

load...

„Ptasie mleczko”: jak to wszystko się zaczęło

Trwało to z przekonania, że ​​mleko ptaka – to wspaniałe traktuje? Starożytna legenda mówi, że piękne ptaki, które żyją w raju, pisklęta były karmione wspaniały mleka, który smakuje nic na ziemi. Od niepamiętnych czasów ludzie zostali marzy, aby spróbować mleka gołębia, opowiadając historie o nim i składa się poezją. I chociaż teraz, w naszych czasach, rozumiemy, że mleko gołębia – to jest po prostu piękna fikcja, ale pomysł z piękną, tajemniczą nektaru Nicea pobudza serce. Może dlatego najsmaczniejsze ciasto w historii, zdecydowano się nazwa „mleko Ptasie”. To samo smaczne, delikatne i smaczne.

Historia tego wspaniałego tortu jest wyjątkowy. Wystarczy powiedzieć, że „Ptasie mleczko” – duma radzieckiego przemysłu cukierniczego, to jedyny przepis na ciasto, który otrzymał patent krajowy. Uważa się, że technologia przygotowanie opracował ciasto deser Vladimir Gural’nik, który pracował w warszawskiej restauracji „Praga”. Pożyczył idea suflet konwencjonalnej cukierków wydał lokalną fabrykę cukierków, ale przyniósł cukierki przepis do perfekcji, dzięki czemu jest naprawdę przepyszne.

Placek zbiera się z małych ciasta, sufletów i polewą. A ciasto na placek nie są przygotowane ciastka, nie łuszcząca się, a nie piasek, ale raczej keksovoe. Gural’nik z partnerami około sześciu miesięcy rozwiniętych przepis na idealne ciasto, aż znalazł słusznie. W celu udoskonalenia suflet przepis, zajęło to więcej czasu, ale wynik przekroczył wszelkie oczekiwania: nowe ciasto jest bardzo szybko zyskał szeroką popularność.

load...

Wkrótce przepis souffle goście, aw 1980 na torcie wydano patent krajowy. Niestety, nazwa deseru nie został opatentowany, więc teraz ciast o nazwie „Ptasie mleko” może sprawić nikomu. I nie jest to zaskakujące, że czasami jesteśmy rozczarowani smak kolejnego „dzieła”, a nie każdy producent przestrzega deser przepis dokładnie.

Pierwszy próbny wypiek ciast zostały wprowadzone na rynek w 1968 roku. Ze względu na fakt, że deser przepis był dość trudny i skomplikowany technologia przygotowania i ciasta były produkowane bardzo małych ilościach, i aby je się tylko w Warszawie i Leningradzie. Ludzie stojący w długiej kolejce, prawie od nocy, aby odprężyć się i bliskimi ten wspaniały przepis na ciasto jest utrzymywany w ścisłej tajemnicy. Czasami, aby kupić upragniony delikatność, musiał kupić bilet w kolejce na przedsiębiorczych biznesmenów. Wszystkie obiekty były dobre, tylko po to żeby je i spróbować tego cudu.

Wśród wielu ciast, które zyskały popularność wśród naszych rodaków, jest to deser przez wiele lat był i nadal jest „numer jeden” na liście ulubionych przysmaków. „Ptasie mleczko” – jest to prawdopodobnie jedyny na świecie tort, który ma więcej niż sto receptur. Można upiec ciasto z użyciem skrobi, żelatyny, cytryna, jagody – innymi słowy, aby Państwa deser jest naprawdę wyjątkowa. Oczywiście, istnieje również przepis na GOST zatwierdzony przez państwa radzieckiego wiele lat temu, ale jego złożoność jest to, że zamiast zwykłej żelatyny na suflet używamy agar-agar. Jest to specjalny produkt, który jest wykonany z czerwonych alg. Według jego właściwości agar przypomina tę samą żelatynę, ale każdy suflet i galaretki z niej uzyskuje się niezwykle miękkie i smaczne. Tak więc, jeśli chcesz, aby większość, że nie jest prawdziwe ciasto specjalność „Ptasie mleczko” – jak to zostało stworzone przez autora – poszukaj przepisu z agar-agar!

Przepis na ciasto „mleko ptaka” (GOST) komplikuje fakt, że w trakcie przygotowania suflet należy sprowadzać Agar z syropu cukrowego w temperaturze 117 stopni Celsjusza (nie więcej i nie mniej!). Jest to łatwe do zrobienia w środowiskach przemysłowych, gdzie jest specjalny sprzęt z czujnikami ciepła. W niższej temperaturze, lepkość agar będzie niewystarczające, a większa samego produktu, traci się wszystkie wymagane właściwości żelowania. A w domu, jak można sobie wyobrazić, to jest trudne do przestrzegania technologii i receptury gotowania upiec ciasto dokładnie według GOST.

W zasadzie podczas domowego ciasta „Ptasie mleko” agar-agar i może zastąpić konwencjonalne żelatynę, istnieją cudowne recepty z tym produktem. Smak nie jest szczególnie wpływ – tylko suflet staje się bardziej zwarta i solidna. Jeśli określone koniecznie kupić agar-agar i zrobić ciasto dla gości, a następnie spróbuj spojrzeć na to w przyprawy lub wydziałów w aptekach (tak, to ekstrakt z alg jest stosowany również jako środek na bóle żołądka!). W skrajnym przypadku można próbować negocjować z pracownikami cukierni – tam agar być po prostu obowiązek.

Dość trudno powiedzieć co Receptą na torcie „Ptasie mleczko” można uznać za najlepszy, ponieważ każdy z nich swój własny ciekawy i niepowtarzalny. Więc przedstawiamy najlepsze i najciekawsze przepisy na słynne ciasto „Ptasie mleko”. Wybierz jeden przepis, który zadowoli najbardziej, i jeść dla zdrowia!

„Ptasie mleczko” – bliski przepis GOST

Jeśli znalazłeś się agar, następnie odtworzyć „mleko Ptasie” tort sposób zapamiętała go jako dziecko, nie będzie trudne. Najważniejsze – aby obserwować nasilenie niżej opisanej technologii wytwarzania, aby zrobić wszystko dokładnie zgodnie z zaleceniami receptury. Tak, aby gotować ciasto swoich marzeń, trzeba będzie następujące produkty:

Aby wziąć ciasta:

 • Masło (masło) – sto gramów;
 • Cukier – sto gramów;
 • Dwa jaja;
 • Mąka pszenna – sto czterdzieści gramów;
 • Ekstrakt waniliowy.

Dla suflet:

 • Dwa białka (sześćdziesiąt gramów);
 • Cukier – Czterysta sześćdziesiąt gramów;
 • Kwas cytrynowy – pół łyżeczki;
 • Agar – dwie łyżki herbata bez wzgórzu;
 • Masło (masło) – dwieście gramów;
 • Mleko skondensowane – dwieście gramów;
 • Wanilia lub ekstrakt waniliowy.

Do glazury:

 • Czekolada – siedemdziesięciu pięciu gramów;
 • Masło (masło) – pięćdziesiąt gramów.

W celu wytworzenia ciastka będzie musiała średnicę nie mniejszą niż dwadzieścia pięć centymetrów. Ten przepis zakłada, że ​​wanilina lub ekstrakt waniliowy mogą być wykorzystywane do smaku, jeśli to konieczne, może ona zostać zmieniona na cukier waniliowy, wbity do stanu proszku.

Przygotowanie ciasta:

Bić masło z cukrem, natomiast stopniowo dodając jajka i wanilię. Mieszając do masy, aż do całkowitego rozpuszczenia się cukru. Dodać mąkę powoli, około łyżkę. Zagnieść ciasto. Rozmazywanie połowę ciasta w kształcie koła i piec przy temperaturze dwóch trzydziestu stopni. Czas pieczenia – około dziesięciu minut. Gdy wszystko jest gotowe, piec inny z tego samego ciasta.

Przygotowanie suflet:

Moczyć agar-agar w stu czterdziestu mililitrach wody i pozostawić go tam przez trzy lub cztery godziny. Mieszaninę ogrzano do temperatury pokojowej, mleko skondensowane i olej może być mieszany i przeniesiono do śmietanki, dodanie masy wanilii. Powstały krem ​​do czasu uchylenia, ale nie w lodówce.

Agar-agar, namoczone w wodzie, trzeba postawić na ogniu, należy zwolnić i doprowadzić do stanu wrzenia. Ostrzeżenie: nie pozwól agar-agar ze spalania! Gotować przez co najmniej jedną minutę, a następnie na masę vsypte cukrowego. Następnie zainstalować średnim ogniu. Agar-agar i cukier znów doprowadzić do wrzenia, ciągle mieszając. Jak tylko syropu będzie wzrastać i wzrost białej pianki – może być usuwany z ciepła. Zanurzyć łyżkę w syropie i podnieś ją, jeśli następuje z łyżką rozciągnięte cienki „nici”, oznacza to chtosirop gotowy i przygotowany prawidłowo.

Syrop musi być chłodzona do około osiemdziesięciu stopni Celsjusza. Mimo, że chłodzi się zacząć składnik białkowy sufletem. Bicz schłodzone białka przez dodanie kwasu cytrynowego w nich. Trzepaczką wysokiej gęstości.

W ubite białka cienkim strumieniem wlać gorącą syrop, nadal mieszając. Ubij białka z syropem z wytworzeniem jednorodnej masy tekstury. Po dodaniu śmietany masło z mleka skondensowanego, wymieszać i bić na niskich obrotach miksera. Suflet jest gotowy.

Przygotowanie glazury:

Stopienia wszystkich ciemnej czekolady z ziaren kakao nie mniej niż osiemdziesięciu procent i masło w proporcjach podanych w recepturze.

Końcowe tworzenie ciasta:

Wysoka forma placek położyć na dnie pierwszej ciasto, wypełnić górną połowę gotowego suflet. Umieścić ciasto w półce lodówki wynosi nie mniej niż dwadzieścia minut, aby zrobić suflet lekko stężała. Następnie górna umieścić kolejne ciastko, a następnie wypełnienie pozostałej souffle. Pokrywa zmontowane ciasto z czekoladą (Cook należy bezpośrednio przed odlewaniem), a teraz postawił kilka godzin w lodówce ponownie.

„Ptasie mleczko” – recepta z żelatyny

Ten przepis pozwala zamiast agar użyciu konwencjonalnego żelatynę. Pomoże to bez większych kłopotów gotować ciasto w domu. Żelatyna może być stosowany w płytach, a jest to możliwe i w granulkach. Główną rzeczą, którą trzeba zrobić – to prawo do rozpuszczenia go i ściśle przestrzegać souffle receptury.

Korzh:

 • Masło (masło) – sto gramów;.
 • Cukier – sto gramów;
 • Jedno jajko;
 • Mąka – sto pięćdziesiąt gr;.
 • Wanilina wziąć czubek noża.

Suflet:

 • Jajka – 2 szt;
 • Cukier – trzysta dziesięć gramów;
 • Masło (masło) – sto osiemdziesiąt gr;.
 • Kwas cytrynowy – pół łyżeczki;
 • Żelatyna – dwadzieścia gramów;
 • Mleko skondensowane – sto gramów;
 • Wanilina i wziąć czubek noża;
 • Woda – sto trzydzieści mililitrów.

Glazura:

 • Czekolada – sto gramów;.
 • Cream – sto gramów.

Przygotowanie ciasta:

Przepis herbatniki ciasto do ciast jest bardzo prosta. Olej musi być stopniowo ogrzano do temperatury pokojowej (nie topi!), Należy delikatnie przebijania mieszalnika (można użyć drewnianą łopatką). Stopniowo dodawać jajka do masła, szczypta wanilii i ubij dokładnie. W małych porcjach, dodać mąkę, że wszystko jest w lewo, i zagnieść ciasto.

Następnie podzielić ciasto na pół i skręcić do wypieku ciasta w temperaturze dwieście trzydzieści stopni Celsjusza. Czas pieczenia – dziesięć czy dwanaście minut.

Przygotowanie suflet:

Żelatyna musi być odpowiednio zmieszany z niewielką ilością wody, a następnie pozostawić do spęcznienia na około trzydzieści minut. Zrobić krem ​​mleko skondensowane i zmiękczony w temperaturze pokojowej, masła, z dobrych składników, mieszalniki do bicia. Wlać cukru wody, wymieszać i dusić ciepła, doprowadzeniu do wrzenia. Zagotować syrop przez co najmniej pięć minut, mając na uwadze, cały czas mieszając. Wzbudzać się białka w wysokim pianki, stopniowo dodając wanilinę i kwas cytrynowy. Ubijania białek wysokiej gęstości. Bez zatrzymywania miksera, tak szybko jak to możliwe, aby wlać w utarte białek (tylko pamiętaj, aby sączyć!) Gorący syrop. Otrzymaną masę wlać rozwiązłe żelatynę i śmietany skondensowanego mleka i masło. Trzepaczka przyszłego souffle o niskich obrotach, aż do uzyskania jednorodnej masy.

Przygotowanie glazury:

Krem czekoladowy stapia się na łaźni parowej aż do uzyskania jednorodności. W razie potrzeby, można to zrobić w kuchence mikrofalowej.

Formowanie ciasta:

Umieścić ciasto w celu utworzenia schłodzonej wysoką dna. Wlać na górze pół wykończone suflet. Po tym, na pierwszy placek położyć na sekundę, a następnie wlać pozostały Ci suflet. Wyjąć ciasto wykończone na półce w lodówce przez około 3-4 godzin, po czym napełnić go czekoladą. W razie potrzeby, wierzch placka można urządzone figurki z czekolady, owoców, orzechów, okruchów i (umieścić w środku). Przed użyciem należy wyjąć ciasto powinno być zakończone w chłodnym miejscu przez siedem do ośmiu godzin.

Przepis na trzecim wykonaniu of Cake „Ptasie mleko”

Ten przepis jest bardzo proste i szybkie w przygotowaniu. Co do zasady, delikatny i pyszny tort uzyskanej z każdej gospodyni domowej, nawet gdyby zdecydował się na deser po raz pierwszy.

Korzh:

 • Jaja kurze – cztery z nich;
 • Cukier – trzy czwarte szklanki;
 • Mąka pszenna – sto pięćdziesiąt gramów.

Suflet:

 • Jaja – dziesięć sztuk;
 • Cukier – trzysta gramów;
 • Masło (masło) – dwieście gramów;
 • Mleko – dwieście ml;
 • Żelatyna – trzydzieści gramów;
 • Mąka pszenna – łyżka stołowa (bez szkiełka).

Glazura:

 • Kakao – trzy łyżki (sztućce);
 • Cukier – trzy łyżki (sztućce);
 • Mleko – (4 łyżki stołowe);
 • Masło (masło) – sto gramów.

Przygotowanie ciasta:

Białka muszą być starannie oddzielone od żółtka. Mogą być one usuwane do górnej półce w lodówce, a dobre żółtka rytm z cukrem, z wytworzeniem jednorodnej pasty. Powoli wprowadzają mąkę przesiać go (!) I dobrze wymieszać. Teraz ubij białka tak, że ich wolumen zwiększył się pięć do sześciu razy. Masa żółtka wprowadzić ubite białka i delikatnie wymieszać. Należy to zrobić bardzo ostrożnie, aby nie stały się pęcherzyków. Przepoławiać i upiec ciasto w temperaturze stu osiemdziesięciu stopni. Pieczenia czas – dwadzieścia pięć do trzydziestu minut.

Przygotowanie suflet:

Żelatyna wylać z worka, wlać chłodny przegotowanej wody (sto pięćdziesiąt ml) i pozostawiono przez około jedną godzinę. Oddzielić białka od żółtek, a następnie żółtka dokładnie zmielony ze stu pięćdziesięciu gramów cukru. Dodać ciepłe mleko i dokładnie wymieszać. Następnie stopniowo dodając mąkę i przesianej śmigać aż puszysty i gładki wymagane. Powstałą mieszaninę ogrzewa się na łaźni wodnej, aż do konsystencji gęstej śmietany, a, a następnie wyjąć z ogrzewania i chłodzenia.

Schłodzoną masa jest konieczne dodawanie zmiękczonej pomieszczeniu masło ubij dokładnie przy użyciu miksera. Żelatyna musi być najpierw ogrzewa się aż do całkowitego rozpuszczenia granulatu, a następnie przechowywać w lodówce. Białka dodać małą szczyptę soli, wówczas miksera do utworzenia wysoki i gęstą pianę. Powoli wprowadzać pozostałe białka w 150 g cukru i dalej bić. Dodać żelatynę i wymieszać pianę. Następnie ostrożnie masy białka połączone z żółtka i wymieszać w mieszalniku niskiego trybu i umieszczono w lodówce przez kilka godzin (do grubości).

Przygotowanie glazury:

Wymieszać kakao, mleko i cukier i postawić na małym ogniu. Gdy masa będzie zbliżona do temperatury wrzenia, umieścić w niej olej (masło), stale mieszając z nim. Zdjąć z ognia glazury, to po prostu zaczyna się gotować ..

Formowanie ciasta:

Na dole wybranej formy, aby umieścić pierwszy placek, podmuch napełnić. Leżał na szczycie drugiego ciasta. Na koniec wlać ciasto z polewą czekoladową. Przed użyciem zaleca się schłodzić w lodówce przez około sześć do ośmiu godzin.

„Ptasie mleczko” – recepta ze skrobią

Receptura ta różni się od pozostałych tym, że kompozycja ma składnik souffle taką jak skrobia ziemniaczana. Że pomoże to ciasto będzie więcej światła i przewiewne.

Korzh:

 • Cukier waniliowy – jedną łyżkę stołową (TEA);
 • Cukier – jeden pełny szkło;
 • Mąka – jeden pełny szkło;
 • Jaja kurze – cztery z nich.

Suflet:

 • Jaja – dziesięć sztuk;
 • Mleko – jeden pełny szkła;
 • Skrobia (ziemniaczana) – jedna łyżka (pokoju jadalnym);
 • Cukier – dwa pełne szklanki;
 • Granulowany żelatyna – czterdzieści g;.
 • Cukier waniliowy – trzy łyżki (TEA);
 • Masło (masło) – trzysta gramów ..

Glazura:

 • Masło (masło) – pięćdziesiąt gramów;
 • Ciemna czekolada – dwieście gramów.

Przygotowanie ciasta:

Bić jajka z cukrem, aż białe, stopniowo dodając cukier waniliowy. Mąkę przesiać i wprowadzić go powoli, ciągle mieszając, do jajku. Wyrobić ciasto jest jednorodny i wylać go w głębokim garnku, który obficie smarowania olej. Umieścić w piecu do pieczenia, podgrzewa się do sto osiemdziesiąt stopni i piec przez dziesięć minut (do zarumienienia). Czekać aż gotowy biszkopt ostygnie i dzieli się go na dwa ciasta.

Przygotowanie suflet:

Rozcieńczyć skrobi w jednej łyżce wody. Oddzielić żółtka i białka. Mash żółtka dokładnie z jednej filiżanki cukru, stopniowo dodając do mleka i cukru waniliowego. Mieszać do uzyskania jednolitej masy, dodać skrobię rozcieńcza kontynuując mieszanie. Ubij otrzymanego mieszalnika masowego i nastawia go do ogrzania w łaźni wodnej. Gotować aż do grubości. Następnie zdjąć z ognia, ostudzić, dodać zmiękczonej masło w temperaturze pokojowej i pokonać mieszaninę aż masz bardzo bujne i gładka.

Rozpuścić żelatynę w stu pięćdziesięciu mililitrach wody, pozostawić na około dwadzieścia minut. Ciepły rozcieńczonym żelatyna lub kąpieli wodnej, lub w bardzo małym ogniu – granulki rozpuściły. Szczep roztwór żelatyny. Bić pianę z białek dokładnie z pozostałą szklankę cukru do wysokiej piany. Wlać cienkim strumieniem do białek żelatyny ostrożnie podczas mieszania. Otrzymaną masę ostrożnie wylano do przygotowanego kremu i miesza aż do uzyskania jednorodności. Nie jest konieczne, aby to zrobić w mieszalniku o wysokiej prędkości, lub struktura suflet ulegnie pogorszeniu.

Przygotowanie glazury:

Czekoladowe z masłem stopić w kąpieli wodnej lub w kuchence mikrofalowej. Dokładnie wymieszać.

Formowanie ciasta:

Napełnić pierwszy souffle tort, położyć mu drugie ciasto. Prawie zakończone ciasto w lodówce w ciągu 2-3 godzin, a następnie wlać polewą. Jeśli chcesz, możesz moczyć ciasta ze słodkim syropem lub kremu likier. Gotowe ciasto nie zapomnij schłodzić przez sześć do ośmiu godzin.

Ciasto „Ptasie mleczko” – prosty przepis

Ten przepis jest tak prosty, że można go obsługiwać nawet niedoświadczony gospodyni. A jego zaletą jest to, że wszystkie składniki są zazwyczaj dostępne w każdym domu, w każdej lodówce. Wypróbuj przepis ze śmietaną, gdzie zamiast żelatyny i skrobi stosuje się kaszę i cytryny!

Korzh:

 • Margaryny – jednoskładnikowy, (250 g).
 • Cukier – dwa pełne szklanki;
 • Egg – sześć sztuk;
 • Soda oczyszczona – jedna łyżeczka (herbata);
 • Mąka (pszenica) – dwa pełne kubki;
 • Kakao – trzy łyżki (TEA);

Krem:

 • Masło (masło) – trzysta gramów;
 • Cukier – 1.5 filiżanek;
 • Munk – trzy łyżki (sztućce);
 • Cytryny – dwa kawałki.

Glazura:

 • Śmietana – dwie łyżki (sztućce);
 • Kakao – dwie łyżki (TEA);
 • Cukier – trzy łyżki (sztućce);
 • Masło (masło) – jedna łyżeczka (jadalnia).

Przygotowanie ciasta:

Margaryna (masło może być przyjmowany) do stopienia, a następnie dodać do cukru, a następnie dokładnie wymieszać. Dodać jajka (po jednym na raz, a nie wszystkie na raz), trzepaczka mikser lub blender przy bardzo dużej prędkości. Łyżeczkę sody do gaszenia ocet, żywność lub świeżo wyciśniętego soku z cytryny i dodać do mieszaniny jaj, wymieszać. Stopniowo wprowadzić do otrzymanej masy dobrze przesianej mąki. Beat, aż będzie gładkie. Podzielić ciasto herbatniki gotowy w połowie w połowie dodać wymaganą ilość kakao. Piec ciasta w piekarniku, ogrzewany z góry do stu osiemdziesięciu stopni. Piec przez około 35-40 minut, jest konieczne. Gotowe placki są chłodne, wyciąć każdy z nich na dwie części.

Krem Przygotowanie:

Zmiękczony w temperaturze pokojowej, możemy przetrzeć masło śmietaną i cukrem. Następnie gotować kaszę dwóch filiżanek mleka i trzy łyżki kaszy manny. Gotowane płatki muszą ochłodzić (lub uzyskując go ochłodzić) do temperatury pokojowej. Cytryny ze skórką wcierać w drobnej tarce (można zmielić w blenderze), otrzymujemy i skórkę z cytryny myakost interweniować w kaszy manny. Powoli dodawać do masy otrzymanego oleju z cukrem waliło. Dokładnie ubij śmietanę z mieszadłem i umieścić na pół godziny do lodówki.

Przygotowanie glazury:

Wymieszać śmietany i cukru, dodać kakao i wymieszać, gotować całym nośniku ciepła aż do grubości. Dodać masło, a następnie doprowadzić do wrzenia i natychmiast zdjąć z ognia.

Formowanie ciasta:

Ponownie, dno naczynia umieścić ciasto czekolada, pokrywa się ze śmietaną. Następnie alternatywny białe ciasto, czekolada i białe ponownie. Każdy placek ciasta (za wyjątkiem górnej) obejmują obficie śmietanę. Gotowy tort góra i boki glazury tytułowej.

Ciasto „Ptasie mleczko”, bardziej skomplikowany przepis

Być może ten przepis – jeden z najtrudniejszych, ale także jednym z najbardziej szczegółowe w tym artykule. W rzeczywistości nic niewykonalne ten przepis nie zawiera, po prostu trzeba być bardzo ostrożnym i ściśle przestrzegać instrukcji. Jeśli chcesz sprawić niespodziankę bliskim i przygotować oszałamiająco pyszne i delikatne ciasto „Ptasie mleko” na własną rękę, a następnie zwrócić uwagę na ten wspaniały przepis!

Korzh:

 • Margaryna – sto gramów;
 • Cukier – sto gramów;
 • Jaja – dwa kawałki;
 • Mąka (pszenica) – 150 g;
 • Cukier waniliowy – do smaku.

Suflet:

 • Cukier – 350 g;
 • Yaytsakurinye – pięć sztuk;
 • Mleko – pół szklanki;
 • Masło (masło) – 150 g;
 • Żelatyna – dwadzieścia gramów;
 • Kwas cytrynowy – łyżka kwartał (TEA).

Glazura:

 • Masło (masło) – piętnaście gramów;
 • Śmietana lub mleko – sześć łyżki (łyżki);
 • Czekolada – sto gramów ..

Przygotowanie ciasta:

Zmiękczona margaryna mielenia z cukrem. Następnie dodać jednego jaja w czasie, a także mąkę, cukier waniliowy. Mieszać składniki do uzyskania jednolitej masy. Gotowy Ciasto powinno mieć konsystencję gęstej śmietany na pohozhin. Umieścić połowę ciasta w formie, która musi być dobrze naoliwiony, i piec w piekarniku w temperaturze dwieście dwadzieścia stopni Celsjusza. Czas pieczenia – dziesięć lub piętnaście minut, ciastka powinny uzyskać ładny złoty kolor. Podobnie drugi piec piec ciasta. Jeśli martwisz się, że ciastka Undermountain lub nie zostaną usunięte, a następnie położyć na dnie papierem do pieczenia.

Przygotowanie suflet:

Zanurzyć żelatynowych dwieście ml wrzącej wodzie (na zimno). Na opakowaniu, zwykle wskazuje czas działania (zazwyczaj wystarczająca jest jedna godzina). Przy końcu wybranego czasu ogrzewania żelatyny na małym ogniu, aż widzimy, że granulki rozpuszcza się (ale nie gotować!). Następnie konieczne jest, po czym otrzymany roztwór żelatyny.

Mamy oddzielić białka od żółtek. To musi być bardzo starannie wykonane – tak, że białka nie dostać każdy, nawet najmniejsza kropla żółtka lub bicz pianę aż do uzyskania pożądanej konsystencji nie jest łatwe. Również obserwować uważnie i naczynia, a naganiacze mixer zostały całkowicie odtłuszczone. Usuń białka w lodówce i zacząć gotować budyń żółtka.

Obniżyć żółtka ze stu gramów cukru aż do wybielania. Mleko musi być podgrzewana do prawie wrzenia, po czym starannie wlać utarte żółtka. Lepiej robić to powoli, w małych porcjach. Nadal bije masę na niskich obrotach miksera. Otrzymaną masę przesunąć pojemnik w ceramicznej płytce i umieścić w łaźni wodnej. Ważne jest, aby upewnić się, że dno naszych potraw nie dotykał dna garnka, która jest parzona śmietanę. Ważne jest również, że dania z żółtek nie zamyka wszystkie „kąpiel” w pełni, w przeciwnym razie zaczyna parować się skraplać, co powstrzyma parzenia śmietanę. Gotowy warzone konsystencja waga powinna przypominać mleko skondensowane. Do schłodzenia go umieścić miskę z kremem w misce z zimną wodą.

Gotować syrop cukrowy. Aby to zrobić wypełniając ją z 250 g cukru, sto mililitrów wrzącej wody i dobrze wymieszać. Po tym, kładziemy syrop na kuchence i gotować na bardzo małym ogniu (nie zapomnij stale mieszając), aż cukier całkowicie się rozpuści. Jest ważne, aby zapewnić, że cały roztwór cukru przed wrzenia i nie pozostały grudek i kryształów na dno i boki patelni. Gdy syrop cukrowy czyraki, zapobiegając jej nie jest już konieczne. Zagotować syrop potrzeba około siedmiu do dziesięciu minut. Jego stopień gotowości może być określona w następujący sposób: na powierzchni są utworzone z dużych pęcherzyków, a syrop nie spadnie z łyżką i pociągnął gęsty strumień (gwint).

Schłodzone prawidłowo ubić pianę z białek do wysokiej gęstości, to można dodać do nich kilka kryształków soli. W wyniku tego stwierdzono, że białka musi być zwiększona w ilości około pięć lub sześć razy, ale nie w stan stały. Kontynuując białka dodać do ubijania piany kwasu cytrynowego. A następnie przeliczone na minimalnej prędkości mieszalnika i wlać do pojemnika z syropem podtrzymujące piankowy, i roztwór żelatyny.

Gotowanie krem ​​na bazie oleju. Pierwszy zmiękczone masło przez trzy do czterech minut trzepaczka miksera a następnie ostrożnie wprowadzać zaparzania porcji kremu. Ubij śmietanę, aż do uzyskania jednorodnej masy.

Małe porcje wprowadzenie kremu typu olej w mieszaninie białek, nadal mieszając mieszalnikiem w najniższej prędkości. Gdy krem ​​stała się jednorodna, nasz suflet jest gotowy!

Przygotowanie glazury:

Przygotować ofertę, rozpływają się w ustach lukier jest bardzo prosta. W kąpieli wodnej lub w skrajnych przypadkach ciepło czekoladę w kuchence mikrofalowej. Dodać do niej masło i mleko, mieszać aż do uzyskania jednorodnej masy

Formowanie ciasta:

W dolnej części wysokiej kształcie leżał pierwszy placek, podmuch wypełnienia połowę. Potem trzeba umieścić ciasto w półce lodówki na około 20 minut do suflet lekko utwardzonej. Gdy tak się stanie, należy umieścić w górnej części drugiej suflet ciasto i wypełnić to pozostaje w suflet. Ponownie postawić do ostygnięcia przez dwadzieścia minut. Następnie wlać świeżo przygotowanego czekolady lukier. Przed użyciem trzeba schłodzić ciasto na sześć do ośmiu godzin.

„Ptasie mleczko” – szybki przepis

Przepis ten tort jest interesujący, ponieważ w celu jej przygotowania, to zajmie trochę czasu. W rezultacie, można uzyskać zaskakująco smaczne, delikatne ciasto.

Korzh:

 • Jaja – cztery kawałki;
 • Cukier – jeden kubek;
 • Mąka pszenna – jeden kubek.

Suflet:

 • Jaja – dziesięć sztuk;
 • Mleko – jeden kubek;
 • Cukru – pół szklanki;
 • Masło – dwieście gramów;
 • Mąka pszenna – jedna łyżka;
 • Żelatyna – jeden worek.

Przygotowanie ciasta:

Ubij jajka z cukrem do mieszanki dodać mąkę, zagnieść wszystko dobrze. Do pieczenia, herbatniki wytworzeniem oleju smarowego lub pokryte gotowania pergaminu. Wlać ciasto do formy i umieścić w rozgrzanym piekarniku. Na pieczenia herbatniki tyle trzydzieści minut, czasami mniej. To wszystko zależy od możliwości piekarnika. Gotowość do sprawdzenia za pomocą meczu.

Przygotowanie suflet:

Żelatyna wlać kubek zimnej przegotowanej wody i odstawić na obrzęk. Dla przygotowania rozpływający oddzielenie białka z żółtek jaj. Rub żółtka z połową cukru standardów tu również wylewa mleko, dodać mąkę, wszystko dokładnie wymieszać i umieścić w łaźni wodnej. Niniejszym w łaźni wodnej, aż do grubości. Cool. Otrzymaną mieszaninę oziębia się wprowadzić zmiękczonej masło ubij (lepsza mikser). Żelatynę ogrzewano aż do całkowitego rozpuszczenia w wodzie i odstawia się do oziębienia.

Białka ubić z mieszadłem w bujnym piany, można dodać szczyptę soli. To również stopniowo wprowadzać drugą połowę normy cukru, nadal śmigać. Otrzymaną piankę białkowy puszysty wlewa mieszaninę żelatyny. Mieszać do ciężaru masy białka jaja, wymieszać i ustawione w pewnym momencie w lodówce przez pogrubienie.

Formowanie ciasta:

Gotowe ciastka biszkoptowe pociąć wzdłuż na dwie części. Dolna część pleców powinna być ułożona na dnie naszego formularza. Na szczycie suflet ciasto spread, przykryć drugą połowę ciasta. Gotowe ciasto włożyć do lodówki do schłodzenia i wlać do ośmiu godzin. Gotowe ciasto może być urządzone według gustu z lanego lub rozpuszczoną czekoladą.

Prezentujemy Wam najciekawsze przepisy kulinarne ciasto „Ptasie mleko”. Pomimo faktu, że wszystkie one są zupełnie różne od siebie, każdy z nich nadal prowadzi podstawową ideę słynnego radzieckiego ciasto: keksovy ciasto i miękkie, lekkie suflet. Cokolwiek ciasto przepis wybrać, wszystko co trzeba zrobić, aby uzyskać doskonałe rezultaty – to postępować zgodnie z instrukcjami i porady. Czy masz gotować naprawdę przysmak!

Bon appetit!

load...