Christian Dior: Biografia geniusza

Zawartość:

Christian Dior – wielki francuski Couturier, który ujawnił światu zupełnie nowy wizerunek kobiety: eleganckie, kobiece, wyrafinowane. Stał się niekwestionowanym 50s Trendsetter, każda pora roku oferuje doskonałe pół „świeże” sylwetki. Pierwszy wprowadził system licencjonowania, guru stworzył imperium mody. Pierwszy mały sklep otwarty Dior otworzył „Grand Boutique” w 1948 roku, po siedmiu latach, które sprzedawane nie tylko rękawice, czapki, bielizna, buty i różne substancje zapachowe, ale także akcesoria do domu.

load...

W 1957 roku, po „wycofanie” wielkiego geniuszu, na czele imperium Dior został jego asystent nazwą, IS-Laurent. Po czterech latach jako dyrektor artystyczny został wybrany Marc Bohan, który w 1989 roku został zastąpiony przez Gianfranco Ferré. Kolekcja damska od 1997 roku, jest niepowtarzalny Dzhon Galyano.

W 1967 roku odbył się pierwszy damska kolekcja pokaz Diora „gotowe do noszenia” (ready-to-wear), od początku linii odzieżowej latach 70-męskiej został uruchomiony, a od 1973 roku, dom mody zaczyna się rozwijać od stroje futerkowych.

Biografia przyszłego Couturier – wskaźnik siły ducha, twardości i wytrzymałości na rozciąganie, które sprawiają, Dior nazwa znana jest na całym świecie.

Dzieciństwo

Christian Dior urodził się 21 stycznia 1905 roku. Chłopcy dzieciństwa przekazywane w melenko Granville w Normandii. W 1911 roku jego rodzice przenieśli się do Paryża, gdzie osiadł w okolicy zwanej Passy. Jego rodzina była dość zamożna. Ojciec zajmujących się sprzedażą nawozów chemicznych: wrodzony zmysł, pomysłowość i zdolność do handlu przyniósł mu dobre stabilne dochody, że jego żona, z nieodłącznych kobiet łatwo przekształcić różne zabawy. Pomimo faktu, że oprócz rodziny chrześcijańskiej miał czworo dzieci, dzieci w żaden sposób potrzebne. Wykształcenie podstawowe chłopiec był w domu. Lubił rysować i wydać robi to cały mój wolny czas.

load...

Marzeniem młodego chrześcijanina studiował w Szkole Sztuk Pięknych, ale jego rodzice byli przeciwni tej idei. Na prośbę rodziców facet rozpoczął przygotowania do kariery dyplomatycznej. Z tego Dior Jr. Nawet wszedł pierwszy rok Wolnej Szkole Nauk Politycznych, ale pomysł nie był udany – zamiast wykładów z zakresu prawa i geografii młodzieńca spędził cały swój czas w muzeum, oglądając obrazy wielkich artystów, brał lekcje malarstwa i studiował niuanse sztuki kompozycji. Dlatego w krótkim czasie porzucił studia na prestiżowej Akademii Nauk Politycznych i całkowicie oddał się sztuce.

Początek długiej podróży

W 1928 roku razem ze swoim przyjacielem Christian otworzył galerię sztuki, w której wystawione dzieła wielkich artystów, takich jak Salvador Dali, Pablo Picasso i Zhan Kokto. Facet zawsze traktowane z szacunkiem i podziwem przesądny do wróżbitów. Wierzył w swoich przewidywaniach i mógł wydać więcej niż jedną godzinę na rozkładanie pasjansa. Kiedyś, jako chłopiec, w karnawale dzieci, Christian, ubrany w garnitur uszyty własną gypsy, sprzedaży amuletów, a jeden z hiromantok zaproponował, aby przeczytać jego przyszłość w zasięgu ręki. Przewiduje ona: „Pozostaniesz bez pieniędzy, ale korzyści i bogactwo przyniesie Ci kobietę.” Po dziesięciu latach w rodzinnym majątku w Granville podmuch silnego wiatru złamał lustro rodziny. Dior, przywiązywała ogromną wagę do symboli, zdałem sobie sprawę, że przed nim czekając na kłopoty.

Tak w życiu dwudziestu pięciu mężczyzn rozpoczął się czarny pasek. 1931 stał się tragiczny dla chrześcijanina. Początkowo jego młodszy brat, który był dzieckiem był dziwnym dzieckiem, był w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym, gdzie później i spędził resztę życia. Potem zmarł na raka, jego matka, a ojciec choruje na gruźlicę i cierpiał bankructwa. I zamknięte galeria, która jest w dużej mierze finansowane przez rodziców. Christian nie wiedząc, jak żyć, postanawia wyzwać los. W tym czasie cała Paryżu został uchwycony przez idee lewej, a grupa młodych architektów, zainspirowany marzenia o rewolucji światowej, idąc do Związku Radzieckiego. Christian, którzy docenili polską sztukę i skłonił się przed nim (jego idolami byli Diagilewa, Malewicza, Strawińskiego, Niżyńskiego i Chagalla, Archipenki, Soutine i inne) znajdzie pieniądze i sąsiaduje z delegacji. Jednak cierpiał wielkie rozczarowanie – zamiast wielkich zmian i osiągnięć człowieka, oglądając puste witryny sklepowe, obieranie elewacje szarych budynków i biedy.

Tymczasem życie przynosi mu kolejny przykra niespodzianka – Dior chory na gruźlicę. Dzięki przyjaciół, którzy zbierają wymaganej ilości, człowiek wysłany na leczenie w ciepłej Hiszpanii. Tam, na odległej wyspie Ibiza, sam ze swoimi myślami, w końcu znajdzie „sam”. Potem decyduje się na powrót do ojczyzny i poświęcić swoje życie, aby to, co chciał zrobić od najmłodszych lat – szyć ubrania.

To właśnie wtedy, po służbie wojskowej w 1935 roku, Christian zaczął sprzedawać swoje szkice domów mody sukienki i kapelusze, które po raz pierwszy opublikował magazyn Le Figaro Illustre. Pomimo faktu, że najbardziej popularnych modeli stosowanych jego nakrycia głowy, wciąż postanowił specjalizować ubraniem. W 1938 Dior idzie do pracy w domu mody Robert Piquet, równolegle do pracy z Lucien Lelong.

Długo oczekiwany sukces

Dior zawsze miał słabość do smaków. Wyjaśnił swój plan: „W celu uzyskania jakichkolwiek wszystkie moje ubrania, a każda dziewczyna, która nosi moje ubrania, pozostawił pachnące pióropusz pragnie butelka wystarczy, aby odkorkować Dla duchów – nie ma sobie równych odcień kobiecej tożsamości, ostatni pasek obrazu lub jako podpisał swój. Tworzenie Lancret – „róża” do sukienki „. Po śnie, w 1942 roku, Christian ujawnia swoje laboratorium perfum, która później przerodziła się w „Christian Dior Parfum”.

W 1946 roku, z pomocą sponsora – producenta tekstyliów o imieniu Marcel Boussac – Christian otworzył swój własny dom mody niedaleko Pól Elizejskich, który w latach 50. Był najbardziej opłacalne i największym w Paryżu. Wraz z nim rozpoczął karierę takich wielkich projektantów jak Yves Saint Laurent, Per Karden i wielu innych.

W ciągu dwunastu miesięcy od zwalniania pierwszą kolekcję Couturier ubrań o nazwie „wiersz Corolla.” To było zupełnie nowe, nigdy wcześniej „Romantic Collection”. Należą do nich przepony do kostek lub bardzo wąskie, krzywego lub szeroki, osa talii, rękawów kimono gładkiej linii barków, szpilki, kontrastujące akcesoriów. Kobieta oczy projektanta wyglądała łagodnym stworzeniem, wdzięku, ubrana w eleganckie, wyrafinowane stroje. Że to nie było wystarczająco panie z tamtej epoki „depersonalizowane” szarych mundurach. Tworząc tę ​​kolekcję, Christian nie miał pojęcia, że ​​się z nią, będzie on utorować drogę do wielkiej kariery.

Początkowo, ostatni dzień couture sceptyczny, ostrożny, ale rok później pierwsza kobieta z mody, nie tylko w Europie, ale również Ameryce wziął swój styl. Z powodu wrodzonego optymizmu i bystrym instynktem, który pozwalał Christian odgadnąć pragnienie powojennej, „zmęczony” walki we Francji, stał się jednym z tych, którzy wpłynęły na ożywienie Paryża jako stolicy mody na świecie. Wraz ze swoim partnerem został po raz pierwszy wprowadzony do umowy licencyjnej modelowanie biznesu. W późnych latach 40-tych projektanta usprawnił licencji na produkcję swoich modeli w różnych krajach. Więc nie było marką Dior, jest obecnie znany każdemu.

śmierć Couturier

Wielkie couturiers Dior żył modę i martwi się o swoją przyszłość, a kilka miesięcy przed śmiercią, pisał: „Pojawienie się wysokiej mody jest uzasadnione z dwóch powodów: Po pierwsze, jest to prawdziwy skarb pracowitych i uczciwych rzemieślników Podchodzi wyprzedzeniem przed nim, to było .. Haute couture będzie kluczowa w trendach mody Paryża w przyszłości projektanta idzie do sklepów i butików, a następnie -. Producentom i stamtąd „ukaże się” na ulicach i „wychwytywanie” wszystkie okna, a następnie każda osoba, w zależności od jego portfela. Staje się modne. „

Projektant zmarł w dniu 24 października 1957 roku we Włoszech. Majątek rodzinny, który znajduje się w jego rodzinnej miejscowości Granville, jest teraz otwarty Christian Dior Muzeum. Jest odwiedzane rocznie przez dziesiątki tysięcy fanów i turystów.

W 1999 roku, dyrektor kreatywny i dyrektor domu mody Christian Dior reklama mianowany Dzhon Galyano. Dzięki niemu nazwa Dior zaczął grać w nowy sposób, był w stanie ujawnić młodą i seksowną stronę marki. Dom mody Christian Dior reprezentuje kolekcje dla kobiet, mężczyzn i „haute couture” dzieci i „ready-to-wear”, a także produkuje linię kosmetyków, perfum i akcesoriów.

load...